Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Tour de Ski ze skipasem Superskrima 19-28.01.2017


marcinn

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiliśmy troszkę się poszwędać narciarsko

A że mamy 9 dniowe skipasy Superskrima to i można coś zobaczyć

Naszą przygodę zaczęliśmy od mało znanej stacji(na forum)  Folgaria-Laveronne

Położona niedaleko Trydentu z dobrym dojazdem,no może ostatnie 10 km troszkę bardziej skupia uwagę kierowcy

Ośrodek a właściwie ośrodki zdecydowanie rodzinne z przeważającą trasami niebieskimi i parę fajnych czerwonych

Ogólnie około 100 km tras z czego trzy czwarte Folgari i tą stację można śmiało polecić,coś się tam dzieje w przeciwieństwie do Laveronne(trochę zapomniany skansen)

Ceny w wyżej wymienionych ośrodkach chyba jedne z najniższych jakie spotkałem

Pomimo braku opadów śniegu przez ostatnie tygodnie  w tym regionie,dzięki utrzymującym się mrozom dobrze naśnieżone ,wyratrakowane trasy

Włoska robota

No i ta pogoda :)

 

 

IMAG3257.jpg

IMAG3260.jpg

IMAG3274.jpg

IMAG3275.jpg

IMAG3279.jpg

IMAG3282.jpg

IMAG3284.jpg

IMAG3300.jpg

IMAG3302.jpg

Edytowane przez marcinn
  • Like 18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monte Bondone

Miała być dzisiaj znana mi  i pewnie sporej grupie forumowej Paganella, którą bardzo lubię ale baaardzo póżno wstaliśmy :$

Rodzinne wyjazdy mają to do siebie że narty u mnie nie grają pierwszych skrzypiec i nie melduje-my się na pierwszym krześle 9_9

Całkiem fajna górka,choć jadąc miałem mieszane uczucia,czy warto poświęcać dzionek

Bardzo fajne trasy,dla dzieciaków fajnie organizowane zabawy,place zabaw itp.

Cenowo też bardzo przystępnie

Ludzi tak sobie

Ps.O pogodzie nie wspomnę,znaczy wspomnę :D,lampa jest i ma być następne 7 dni z mrozikiem

To tyle,tymczasem

 

IMAG3347.jpg

IMAG3314.jpg

IMAG3321.jpg

IMAG3322.jpg

IMAG3331.jpg

IMAG3332.jpg

IMAG3338.jpg

IMAG3339.jpg

IMAG3344.jpg

  • Like 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andalo-Paganella

Co się odwlecze to nie uciecze

Warto tu pojeżdzic dzionek,dwa a i tydzień rodzinnie można by było tyle że my lubimy się przemieszczać ^_^

Kto był to wie że Pagannela fajna jest,kto nie był to polecam.nawet na tydzień :cool:

W skrócie to duży brat ośrodka w którym jeżdziliśmy wczoraj

Dziś po nartach przeprowadzka do nowej kwatery co by ogarniać pozostałe ośrodki Dolomitów

Jutro Passo Tonale a może Pinzalo 9_9

 

Ps, Na ostatniej fotce tak w Paganneli przepędzają ostatnich niezdecydowanych narciarzy,gdy ratrakowy jest gotowy do lizania tras xD

 

IMAG3349.jpg

IMAG3353.jpg

IMAG3355.jpg

IMAG3359.jpg

IMAG3360.jpg

IMAG3362.jpg

IMAG3366.jpg

IMAG3371.jpg

IMAG3374.jpg

IMAG3381.jpg

IMAG3393.jpg

IMAG3395.jpg

  • Like 14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pejo

Miał być lodowiec ale znajomi dzisiaj ostatni dzień byli w Pejo więc obiecaliśmy że przyjedziemy się przywitać

W miarę szybkie śniadanko 55 minut i jesteśmy na miejscu

Na dolnym parkingu meldujemy się po 9.30

Parę autek,mrozik i no wiecie...:)

Do gondolki i w górę

Ładny,mały wysokogórski ośrodek

Jedyne czego brakuje to opadów śniegu,oczywiście na trasach ok,nawet na 3000 jest i naturalny śnieg ale to jest mało

Jakoś te skały słabo wyglądają bez białej pierzynki

 

 

 

IMG-20170122-WA0043.jpg

IMG-20170122-WA0050.jpg

IMG-20170122-WA0046.jpg

IMG-20170122-WA0045.jpg

IMG-20170122-WA0042.jpg

IMG-20170122-WA0039.jpg

IMG-20170122-WA0035.jpg

IMG-20170122-WA0036.jpg

IMG-20170122-WA0040.jpg

  • Like 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pejo - bardzo lubię to miejsce :). Spokojny, mały ośrodek, a i trasa z 3000 metrów bardzo urozmaicona.


Co do Pinzolo.. w taką zimę kiedy mało jest naturalnego śniegu - nie wiem czy bym sobie nie odpuścił. Natomiast bardzo czekam na info i zdjęcia z Tonale, a szczególnie z Preseny i mojej ukochanej trasy Pista Paradiso :x :

3906495.jpg

Zjechać tam pięć razy całą trasę bez zatrzymania i nogi są już do wymiany :). Jedna z najpiękniejszych tras narciarskich jakie znam.

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciły wspomnienia - koniec marca 2004 r - mój pierwszy wyjazd w Alpy i 6 dni słońca, ani kawałka lodu. Oprócz Paradiso wrażenie zrobiły na mnie Alpina, Bleis, Contrabandieri, nie było jeszcze wtedy połączenia z Ponte d'Legno, ani Pejo 3000, a z Tonale na Passo Paradiso jeździł jeden wagon.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie obiecuję że będzie Tonale wraz z podmiejską Włoską białką :)

Obowiązkowo Ponte d Legno ,Madonna wraz z Pinzalo

Ale dziś ośrodek Polski,gdzie większość ( ja też 20 lat temu pierwszy wyjazd w Alpy) zaczynali przygodę w dolinie słońca

A teraz śniadanko bo gospodyni jest belisimmo,to co nam dziennie serwuję swoimi wypiekami ,a rodzinna atmosfera to tu chyba standard ^_^  

 

 

 

IMAG3312.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marileva-Folgarida

Tak,to naprawdę Polska stacja i nic się tu nie zmieniło jeśli chodzi o naszą nację,niestety :(

Polski język jest tu dominujący

Sorry że tak  to zacząłem ale nasi to naprawdę zachowują się jak bydło

Podpici jegomoście z wulgarnym krzykiem jeżdżą i drą kopary,masakra

Wstyd się przyznać że jest się polakiem

Mam nadzieje że to tylko nas teraz spotkała taka przyjemność

A co do stacji sama infrastruktura dobra,przygotowanie tras jak na tą ilość sztucznego śniegu dobre,nawet sztruks z ranka,koło 10 można było zaznać z 2 godzinki :)

Co tu naszych ciągnie nie wiem 9_9

Toć nie ma strefy bezcłowej xD

Zdecydowanie jutro lodowiec w Tonale i podmiejska włoska białka

 

 

IMG-20170122-WA0026.jpg

IMG-20170122-WA0020.jpg

IMG-20170122-WA0017.jpg

IMG-20170122-WA0016.jpg

IMG-20170122-WA0015.jpg

IMG-20170122-WA0012.jpg

IMG-20170122-WA0009.jpg

IMG-20170122-WA0008.jpg

IMG-20170122-WA0007.jpg

  • Like 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin no to można powiedzieć że rozmineliśmy sie [emoji6], ja w sobotę wróciłem z Ponte do Legnio - Tonale. NAjbardziej przypadły mi do gustu trasy w Ponte , generalnie Ponte- Tonale bardziej mi sie podoba, mniej ludzi niż Folgarida-Marileva. Oraz widoczki na Presenie. No i pogoda - 6 dni lampy non-stop, tylko duży mróz. Ale jak słońce swieci to i mróz nie przeszkadza. Jak widzę u Was kontynuacja pięknej pogody - za to kochamy Italię, nawet jak śniegu po bokach nie ma . Miłego śmigania w słońcu [emoji41] Polecam bombardino w promieniach słońca na tarasie knajpki Valbione[emoji4]

b906f1872749ab7c5e2e490ea7c8df0d.jpg
04c84186de1e63a4843a5850b5e5920d.jpg
568bd16a733219caae8100f7875ff87c.jpg

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie dla Ratraka kilka fotek z Paradiso i Preseny z zeszłego tygodnia. Marcin - sorry, że ci się wcinam w wątek :rolleyes:, mam nadzieje że sie nie obrazisz i na pewno uzupełnisz aktualne fotki :)

Fotki robione z samego rana, koło 8.30-10.00. Jak widać na 3000 m npm śnieg jest ;)

PH000141.JPG

PH000145.JPG

PH000160.JPG

PH000161.JPG

PH000172.JPG

Edytowane przez dembus
  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tonale -Lodowiec Presena

Trochę póżno biorę się do relacji ale dziś były rozmowy polsko-włoskie  xD

Daliśmy dyla bo makaroniarze zagadali by nas na śmierć

Sam lodowiec jest z tych malutkich ok 7 km tras,dobrze przygotowanych w końcu z odpowiednią ilością śniegu,nie tylko sztucznego

Rok temu zrobili tu porządną inwestycje i na sam lodowiec nie trzeba już targać orczykiem tylko gondolą z samego dołu z jedną przesiadką

Ludzi ok godzinie 10 znikoma ilość, można się było wyszleć

Pista Paradiso przygotowana b.dobrze

 

IMAG3403.jpg

IMAG3404.jpg

IMAG3405.jpg

IMAG3412.jpg

IMAG3416.jpg

IMAG3417.jpg

IMAG3422.jpg

IMAG3424.jpg

IMAG3425.jpg

IMAG3429.jpg

IMAG3431.jpg

IMAG3432.jpg

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tonale-Włoska Białka

Tak śmiało można powiedzieć o tym rejonie

Trasy południowe to dość szerokie pastwiska  w znacznej części o małym nachyleniu w sam raz dla rodzin z dzieciakami

Nam spodobała się trasa numer 22 zaczynająca się z wysokości 2525 npm 

Co innego to Ponte di Legno,no ale o tym to jutro,znaczy może dziś 9_9

IMAG3458.jpg

IMAG3460.jpg

IMAG3457.jpg

IMAG3462.jpg

IMAG3466.jpg

IMAG3468.jpg

IMAG3471.jpg

IMAG3474.jpg

IMAG3477.jpg

IMAG3479.jpg

IMAG3482.jpg

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro Tonale to  taka Białka,  to poszukaj w Białce tras takich jak 30, 31, 32, czy choćby jak sam piszesz 22 z Bleisa. A na Alpino nie jeździłeś?  Masz 4,5 km zróżnicowanej trasy z pięknym widokiem na Pearadiso. Sama Pearadiso jest pewnym wyzwaniem ale na wiosnę,  kiedy temperatura dochodzi do  plus 20 stopni i trzeba zjechać w cukrze gdzie obsypy sięgają kolan. Szkoda ze tak mało śniegu jest tam teraz. Jestem tym zaskoczony. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne foty Chłopaki.

Marcin jak patrzę na Twoje relacje na żywo i ilość śniegu...to zastanawiam się nad tymi Włochami, czy to dobry pomysł na marzec...

...a wczoraj nawet niezłą kwaterkę znalazłem.

Waham się.

Dzięki za relację i proszę o kolejne - sytuacja w Italii mocno mnie interesuje - a z pierwszej ręki, jest bezcenna.

PS. Dembus czyżby Twoja piękniejsza połowa miała podobne deski do mojej Pauli? - fajnie! Pozdro.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Bumer napisał:

Skoro Tonale to  taka Białka,  to poszukaj w Białce tras takich jak 30, 31, 32, czy choćby jak sam piszesz 22 z Bleisa. A na Alpino nie jeździłeś?  Masz 4,5 km zróżnicowanej trasy z pięknym widokiem na Pearadiso. Sama Pearadiso jest pewnym wyzwaniem ale na wiosnę,  kiedy temperatura dochodzi do  plus 20 stopni i trzeba zjechać w cukrze gdzie obsypy sięgają kolan. Szkoda ze tak mało śniegu jest tam teraz. Jestem tym zaskoczony. 

No może za bardzo zbiałczyłem Włoską Białkę :D,no ale wiesz Andrzej pisałem relację trochę sfatygowany xD

Alpino niestety nieczynna

A ze śniegiem poza trasą,cóż marnie ¬¬

Ps.Mariusz wstrzymaj się jeszcze z 1,2 tygodnie jak możesz może opady śniegu zachaczą Dolomity

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie pamiętam  takiego braku śniegu w Val di Sole. Jeździłem tam pod koniec marca i w kwietniu , i jakoś nigdy mi śniegu nie brakowało.  Super ski rama to chyba 380 km nartostrad,  wystarczy. Poza tym Tonale zaczyna się na wysokości naszego Kasprowego a kończy wyżej niż Rysy! I nie mam tu na myśli Preseny. Przez 6 dni jest co robić.  Ja zaczynam i kończę od Pejo. Tonale wraz z Temu, Ponte i Preseny na jeden lub dwa dni. Marilleva, Folgarida jeden dzien i Madonna jeden dzień.  A zastaje jeszcze wiele do objechania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madonna di Campiglo

Tak więc dziś jeżdziliśmy w rodzinnych stronach Alberto Tomby

Większość tras należy tu dość łatwych,wyjątkiem jest Amazonia na zboczach Spinale

Aaa i oczywiście fisowska trasa 3-Tre

Przygotowanie tras bardzo dobra ,ludzi średnio

Nie ma mowy o stania w kolejkach

Kolejny pięknie spędzony dzionek :)

 

IMAG3484.jpg

IMAG3493.jpg

IMAG3494.jpg

IMAG3496.jpg

IMAG3500.jpg

IMAG3504.jpg

IMAG3523.jpg

IMAG3529.jpg

IMAG3538.jpg

IMAG3535.jpg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Groste rzeczywiście większość tras jest łatwa.  W lesie można znaleźć ciekawie ukształtowane czerwone. W tej chwili nie pamiętam nazw ani numeracji, ale w Madonna zaliczyłem czarna o sporej trudności,  a ze było to na początku  kwietnia, nie było lekko walczyć w cukrze. Po drugiej stronie Groste tez można sobie pojeździć,  i nie tylko po niebieskich , czytaj na polskie warunki czerwonych, trasach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, marcinn napisał:

Ps.Mariusz wstrzymaj się jeszcze z 1,2 tygodnie jak możesz może opady śniegu zachaczą Dolomity

Też tak zamierzam zrobić...

...a jakby co, to ponownie Austria i coś wysokiego.

Dzięki.

48 minut temu, marcinn napisał:

Madonna di Campiglo

Tak więc dziś jeżdziliśmy w rodzinnych stronach Alberto Tomby

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...