Narty - skionline.pl
Jump to content
drops

Postęp techniczny nart przez 9 lat?

Recommended Posts

hej,

Od kilku lat mam Rosoły Zenith Z6 170cm http://www.skionline.pl/sprzet/narty,08-09,rossignol,z6-oversize,3086.html oraz Fishery RC4 SC Pro 13/14 165cm

Tych drugich używam do jazdy sl i dobrze przygotowanego stoku. Nie powiem, są wymagające - na zmęczone nogi i rozjechany stok słabo się nadają (albo mi słabo idzie).

Te pierwsze właśnie lubię za to, że radzą sobie w dłuższych skrętach i większych prędkościach i zmęczonym stoku. Ale one mają już prawie 10 lat (technicznie). Jak uważacie, czego spróbować aby przeskoczyć poziom technologiczny? Czy to będzie duża zmiana? Taki np Salomon xmax x12? Co poradzicie?

drops [43, 185cm, 77kg, 7/10]

Trochę przypadkiem zapiąłem sobie ostatnio takie oto narty: http://www.skionline.pl/sprzet/narty,17-18,rossignol,experience-88-hd-konect,10019.html (tylko model 16/17)

Było miejscami sypko, miejscami lodowo.

Jak skończyłem jeździć, to jeszcze większym przypadkiem sobie te narty nabyłem (spontaniczne zakupy to jest to :) )

Dawno nie miałem takiego banana w trakcie jazdy. W długim skręcie stabilnie, na lodzie krawędź trzyma jak moja podstawowa narta (Racetiger SL), można pojechać dynamicznie, można się wozić.

Zwróć uwagę na taliowanie, zwłaszcza szerokość piętki.

Moje odkrycie ostatnich lat. Porównałbym ją do RTM84, ale Rossi jest żwawsza i dynamiczniejsza na twardym.

Polecam spróbować. ;) 

Ja przy wzroście ~180, wadze ~82, wziąłem 180 cm.

Guest

Mam tą nartkę Ex88 z 13/14 i dopóki nie kupiłem K2 to uważałem ją za fajną nartkę.

Fakt dobrze tnie muldy ale na twardym trzymała... jakiś czas. Ale to moja opinia. Poza tym 2013 a 2017 to może też być różnica.

Edited by Guest

W 2016/17 zmiana technologiczna, ponoć znacząca.

Naprawdę po pierwszym przejeździe zbierałem szczękę.

Tutaj obszerny opis: 

Z chęcią spróbuję. za tydzień w Austrii .. jak będzie w wypożyczalni. 

Ale myślicie, ze do mojego Zenith'a to będzie rewolucja czy skromna ewolucja?

Posiadam zeszłoroczną E84. Trochę dla wygody,trochę ze względu na wiek szukałem czegoś uniwersalnego na cały dzień.Z wyboru jestem bardzo zadowolony.Tegoroczny Experience 88-84 to tylko zmiana szaty graficznej w stosunku do  zeszłorocznego.Przy 172 cm wzrostu ma narty 178 cm.Polecam

Ile w lepszych parametrach nowych nart jest postępu technicznego a ile zużycia,  czy po prostu zestarzenia się materiału, w tych starych? 

Właśnie nie wiem i pytam. Za mało chyba śmigam. 

Taki np. rower nie ma znaczenia czy 9 czy 10 czy 11 rzędów ma napęd. Różnica praktycznie żadna (moim zdaniem). A kolejne kolekcje to mają. Ale już karbon w ramie. Diametralna zmiana. nawet DIAMETRALNA. Myślałem że karbonowa rama będzie tak bliżej stalowej, ale okazuje się że jest daleko od niej. To stalowa jest praktycznie taka jak aluminium. Sztywna znaczy.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Content

• By yoss
      ROSSIGNOL EXPERIENCE E88HD + LOOK SPX 12 DUAL WTR (KONECT)
      Topowa narta All Mountain, z kolekcji 16/17.
      Narta po diametralnej zmiane konstrukcyjnej, nieporównywalnie lepsza niż wcześniejsze roczniki (Carbon Alloy Matrix wciąż stosują).
      Narta doskonała na polskie stoki, po zrytym idzie jak buldożer, na lodzie trzyma naprawdę dobrze, woli jazdę dłuższym łukiem (charakterystyka bardziej gigantowa) ale dociśnięta zacieśni skręt. Szurać też się da.
      180 cm długości, promień – 17 m, taliowanie – 135-88-124
      Krawędzie równe i grube ponad 2mm- praktycznie jak nowe.
      W zeszłym sezonie, narta po serwisie była 3 (słownie: trzy) dni na miękkim śniegu.
      Przesmarować i jeździć.
      Jedna drobna usterka – tylna regulacja wiązania jest złamana (ostatnie zdjęcie). Na szczęście w taki sposób, że pozostały kawałek pozwala na bezproblemową regulację (testowane przy -15 stopniach, w rękawicy narciarskiej). Poza tym stan perfect.
      Cena dla forumowiczów – 890 zł
      Odbiór osobisty w Krakowie lub wysyłka kurierska w cenie.

]
      ]

]

]

]

]

]

]
    • By Szymszon
      Buty używane 4 sezony. Flex 90, rozmiar 285. Stan bdb. W butach od 2 sezonów nowe wkładki  Sidas. Bardzo wygodne i fajne buciki. Na ten sezon kupiłem trochę twardsze i rozmiar mniejsze buty. Cena-250zł.

• By wolf ski
      Mam pytanko?
      Ciężko mi się jeździ na HEAD-ach WORLDCUP REBELS i.SLR na mokrym i zmuldzonym śniegu. Z tego co wyczytałem w sieci, że jest to oczywiste i ten typ narty wymaga od narciarza dużo energii i powoduje szybkie zużycie siłowe na takim stoku.
      Jestem ciekawy Waszych spostrzeżeń? 
      No i sedno sprawy jakie narty dokupić sobie do zestawu wyprawowego?
      Z góry wielkie dzięki za życzliwe informacje.

• By kamo
      Witam Was,
      Sprzedam Rossignole WC oversize Cascade technology 186cm R21 najdłuższe GSy sklepowe ze stajni Rossignola.
      Rozstaje sie z nartami GS kosztem sprzetu 80pod butem poza trase. stan wizualny i techniczny perfekcyjny.
      za narty wołałbym sobie 600zł, dla konkretnego i zdecydowanego mała negocjacja, moge wysłąc jak trzeba

sprzet do dobaczenia w rybniku, gliwicach, raciborzu
      kontakt tel
      515
      717
      246
    • By margra
      Witam,
      Po powrocie z ostatniego wyjazdu i rozpakowaniu nart okazało się, że brakuje mi szybki na przedniej części wiązania - kawałek plexi z otworem regulacyjnym i nadrukiem skali DIN (jak na dołączonym obrazku).
      Moje wiązanie fisher FS10 - model sprzed jakichś 8-9 lat.

Czy ktoś może orientuje się, czy da się coś takiego dokupić - ewentualnie gdzie? Może być nowe, albo ze starych uszkodzonych wiązań - aby było. Pytałem w kilku różnych serwisach narciarskich w Warszawie i nikt nie wyraził zainteresowania tematem - "nie ma i już".

Czy można używać wiązań bez tej szybki? Szybka przykrywała szczelinę ze wskazówką i gdy jej nie ma śnieg może wpadać do środka mechanizmu ze sprężyną - chociaż to raczej mało prawdopodobne, żeby wpadło go tam dużo. Na pewno wiąże się to z problemem regulacji. Co o tym sądzicie?

Pozdrawiam

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2019
  • Create New...