Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Buty jaka ocieplina jest najlepsza


tryhp3

Rekomendowane odpowiedzi

Aktualnie panują dość srogie mrozy, które dają popalić palcom w nogach, zwłaszcza jak ktoś spędza na nartach cały dzień, dlatego szukam ciepłych butów.

Znane ociepliny to "Thinsulate" spotykane często w butach Atomic i Rossignol oraz "PrimaLoft" które z kolei często występuje w Nordica. Zakładam że buty z tymi "znaczkami" będą ciepłe. Czy słusznie?

Macie jakieś doświadczenia w tym temacie?

Edytowane przez tryhp3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^^To oczywiste, ale nie zawsze tak się da, po za tym po kilku godzinach na powolnych kanapach, przy sporym mrozie i wietrze (czyli np. tak jak wczoraj) oraz słabych butach i tak będzie zimno. 

Edytowane przez tryhp3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż takich wynalazków na baterie nie potrzebuje :)

Mam najtańsze (studenckie czasy, kupione za sporo poniżej 200 zł na wyprzedaży w Carrefour) Rossigniole:

http://www.skionline.pl/sprzet/buty-narciarskie,07-08,rossignol,axium-x,1927.html

Teraz chce kupić coś odrobinę cieplejszego i z większym flexem.

W sklepie dobrze pasowały te http://www.skionline.pl/sprzet/buty-narciarskie,16-17,atomic,hawx-magna-100,5929.htm (aczkolwiek Salomon X Pro tylko w wersji R90 w też dobrze pasowały). Miały metkę Thinsulate™ i przez to zaciekawił mnie temat ocieplin. 

Edytowane przez tryhp3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tryhp3 napisał:

Aż takich wynalazków na baterie nie potrzebuje :)

Mam najtańsze (studenckie czasy, kupione za sporo poniżej 200 zł na wyprzedaży w Carrefour) Rossigniole:

http://www.skionline.pl/sprzet/buty-narciarskie,07-08,rossignol,axium-x,1927.html

Teraz chce kupić coś odrobinę cieplejszego i z większym flexem.

W sklepie dobrze pasowały te http://www.skionline.pl/sprzet/buty-narciarskie,16-17,atomic,hawx-magna-100,5929.htm (aczkolwiek Salomon X Pro tylko w wersji R90 w też dobrze pasowały). Miały metkę Thinsulate™ i przez to zaciekawił mnie temat ocieplin. 

Buty mają przede wszystkim pasować. Jak Ci jest zimno, to masz możliwość włożenia sobie ogrzewaczy jednorazowych - najtańsze rozwiązanie - lub kupienia różnego rodzaju grzałek, czy podgrzewanych skarpet - moim zdaniem przesada, ale takie możliwości też są. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Buty mają przede wszystkim pasować. Jak Ci jest zimno, to masz możliwość włożenia sobie ogrzewaczy jednorazowych - najtańsze rozwiązanie - lub kupienia różnego rodzaju grzałek, czy podgrzewanych skarpet - moim zdaniem przesada, ale takie możliwości też są. 


Tak się wtrącę, ale z ciekawości - próbował ktoś wkładać ogrzewacze lub grzałki do butów narciarskich, które pasują? Moje mi (chyba) pasują, poniżej -10 jest mi zimno, ale nie bardzo widzę miejsce na włożenie czegokolwiek. Może źle rozumiem pasują - jak uznałem, że pasują, jak nie mam luzów w środku. Jak nie ma luzów, to nie ma miejsca.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, olo napisał:


Tak się wtrącę, ale z ciekawości - próbował ktoś wkładać ogrzewacze lub grzałki do butów narciarskich, które pasują? Moje mi (chyba) pasują, poniżej -10 jest mi zimno, ale nie bardzo widzę miejsce na włożenie czegokolwiek. Może źle rozumiem pasują - jak uznałem, że pasują, jak nie mam luzów w środku. Jak nie ma luzów, to nie ma miejsca.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

 

Dlatego wkładek grzejących używasz zamiast dotychczasowych. Co do ogrzewaczy chemicznych to też w moich butach nie widzę cienia szans na ich włożenie (odczuwam różnicę w grubości skarpetek).

Pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, WojtekM napisał:

Może macie za duże buty? Ściągacie za mocno klamrami, krew przestaje krążyć i stopy marzną łatwo.

U mnie może być szerokość buta za duża (seria chyba 104 cm) i rzeczywiście dolne klamry zamykam na max.

Na długość bardzo delikatnie palcami dobija do końca, więc chyba ok.

Edytowane przez tryhp3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...