Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi


To jest właśnie narciarstwo śladowe po polsku mam wrażenie.

Nie jest. Chyba ze powiesz 'to jest narciarstwo sladowe uprawiane na ciezszym sprzecie w gorach typu gorczansko-beskidzkiego'
Hm a co za granica?

BC jest równie nieszczęśliwe jak PR, audyt (choć to przynajmniej łacina) czy inne tego typu określenia czerpane "na siłę"bo to takie światowe i brzmi. Nie lubię tego.

Mozesz se nie lubic, ale nie wypowiadaj sie na tematy ktore sa ci obce.
Zagraniczne okreslenia przyjmowane sa nie na sile i dlatego ze sa swiatowe, a dlatego ze sa wygodniejsze w uzyciu i brzmieniu. I czesto bardziej precyzyjne .
Rozumiem ze konsekwentnie bojkotujesz komputery, tramwaje, tv, kable, CD i DVD, a na polu narciarsko-gorskim - rockery, cambery, talie, sondy i folie NRC.
Powodzenia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tytusie, ja rozumiem że są słowa i zwroty których nie da się dosłownie przetłumaczyć. Weżmy na przykład stwierdzenie " a ja to pierd....." Oznacza ono znacznie więcej niz wulgarnie czynność intymną, bo  także: "mnie nie zależy", "mam to w d...", "wisi mi to", " nie podoba mi się to".....  I drugi przykład, "A je... pies te wszystkie buty!". Czy canis będzie coś nierozsądnego z tymi butami robił? Ależ skąd! Jak widzisz na tych przykładach język polski jest wspaniały. Rzekłbym tu tak dla siebie, zadowolony ze swoich wywodów, dla potwierdzenia swej elokwencji,  "dokładnie". To "mega" język!       "Wiesz co",  już Rej kiedyś pisał "Niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi...." 

Mega happy oraz cool, pozdrawiam, tak z grzeczności Ciebie, a Mitka od serca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Tytus Atomicus napisał:

Ty tez konsekwentnie bojkotujesz komputery, tramwaje, tv, kable, CD i DVD, a na polu narciarsko-gorskim - rockery, cambery, talie, sondy i folie NRC?

Dobral sie jeden Bralczyk z drugim.

Cześc

Grzecznie, w sposób kulturalny wypowiedziałem swoje zdanie nic nikomu nie sugerując ani go nie obrażając. Teraz skupię się na czym innym skoro takla niezależna i spokojna forma jest Ci obca.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bumer napisał:

Jak widzę sarkazm, żart, kpina, nie ma tu miejsca. Trzeba  to dokładnie zaznaczyć, bo w przeciwnym razie mniej lotni w rozumie mogą nie załapać!  Nie trzeba chyba tłumaczyć, szczególnie po tylu postach, że moje określenie odczepne "gnicie", to w istocie proces degradacji tych nieszczęsnych butów! Myślałem że każdy to pojmie, a jednak nie!. No dobra, niech te buty ulegają hydrolizie, jak najszybciej. Koniec! 

Teraz wycieczki pod adresem.

Słabe to.

Lotne to są związki, które odparowują.

Hydroliza natomiast poczeka.

Zwykle gdy buty odłoży się na jakiś czas do szafy.

Sprawdź może i twoje jej uległy choć się wzbraniały.

Początek?

Cieszę się, że opanowałeś podstawową terminologię dotyczącą procesów chemicznych, których niebawidzisz.

To był żart, sarkazm, ironia, twoje ulubione, więc na pewno Ci się spodobają;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.04.2018 o 10:50, kordiankw napisał:


To buty Lowa kupione bezpośrednio u producenta. Używałem je przez rok w warunkach o wiele łagodniejszych niż te, dla których zostały wyprodukowane. To but wojskowy, używany przez jednostki specjalne, odkupiłem je odchodząc ze służby. Dopóki je używałem nic się z nimi nie działo. Wygląda na to, że pieniądze podatnika są marnotrawione na bubel, który im wciska jedna z lepszych firm obuwniczych.
http://butywojskowe.pl/product_info.php?cPath=24&products_id=47

Nie zamieściłem tych zdjęć, by wywoływać g....burzę, ale by pokazać, że materiał który wydawać by się mogło że jest wieczny, w pewnych warunkach może ulec degradacji. Ja gdy je zobaczyłem, w pierwszej chwili pomyślałem, że to robota myszy tylko wydało mi się dziwne, że zżarły gumę z podeszwy, a nie zajęły się skóra, z której wykonany jest but.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

tak mi się jakoś przypomniało czytając to: https://wiadomosci.onet.pl/kraj/komandosi-z-lublinca-z-chinskimi-podrobkami/nq38n58

nie, żeby tak było w tym przypadku, ale jak widać wszystko jest możliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...