Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Już po pierwszym sezonie funkcjonowania TMR w Szczyrku, widać, że mniejsze stacje mocno oberwały, po kłopotach ON Pilsko w Korbielowie, kolejna stacja narciarska na sprzedaż, tym razem Soszów, który bardzo często odwiedzałem:

 

https://m.morizon.pl/oferta/sprzedaz-obiekt-cieszynski-wisla-2300m2-mzn2030837353

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Soszów, bo nie byłem, ale ogólnie w Wiśle i Istebnej rzeczywiście dało się odczuć obecność Słowaków w Szczyrku. Chyba tylko Nowa Osada cały czas miała pełno ludzi.

A o Skolnity już nie chcę mówić ;). Jak oni to wytrzymują?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że kończą się czasy "każdy sobie rzepkę skrobie"... Jeśli wiślańskie ośrodki nie zrobią realnej konkurencji dla Gopassa ( wspólna całosezonówka ), to będą co raz bardziej odczuwać obecność TMR-u. Szczyrk szybko się rozwija, będą nowe koleje i trasy. Jest darmowy skibus, który już chyba nawet z Bielska-Białej dowozi narciarzy. Tymczasem we Wiśle i Ustroniu, część ośrodków opuściła wspólny Wiślański Skipass, o skibusie też na razie ani słychu...

Choć na razie nie wiemy jakie są przyczyny sprzedaży Soszowa... 9_9

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czantoria i Palenica z nowym właścicielem również słabo, myślę, że należy raczej myśleć o konsolidacji ośrodków, współpracy na poziomie władz, mieszkańców, stacji narciarskich itd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasa to nie wszystko. Jak myślisz że Szczyrk weźmie całą Wisłę i okolice to gratuluję. Soszow ma problemy nie od dziś. I przy aktualnej konkurencji wyciągi  które nie znajdują się blisko drogi będą mieć problem. Radzę odwiedzić wyciągi w Istebnej. Nową Osadę, Cienków czy Klepki w Wisłę. Pozdrawiam. 

Edytowane przez vipowice
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czantoria jest przy drodze i jest bardzo słabo ..., kasa dyktuje warunki w biznesie, No chyba, ze znasz jakąś inną nową ekonomię ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To odwiedź Czantorie w sezonie letnim. To jest wyciąg który zarabia więcej w sezonie wiosna jesień niż w zimie. Jest to ewenement to fakt. Kasa się liczy to prawda ale są takie wyciągi które przy normalnych inwestycjach nie muszą się obawiać konkurencji Szczyrku. Skolnity, stożek, no i faktycznie ten Soszow mają ciężkie czasy przed sobą.. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, johnny_narciarz napisał:

Choć na razie nie wiemy jakie są przyczyny sprzedaży Soszowa

Soszów nie był na wiślańskim skipassie. Czantoria była ,ale od chyba dwóch sezonów nie jest. Jak zbankrutuje Skolnity to do Wisły nie będę miał po co  jeździć pociągiem. Rozmawiałem z kilkoma narciarzami w SMR. Kiedyś jeździli do Soszowa i na Czantorię!? SMR z nowymi wyciągami ich zachwycił mimo kolejek. Byłem na Czantorii w czasie lutowych mrozów. Były pustki. Po dwóch dniach przy podobnej temperaturze w SMR i tam tłumy. Jaki  wniosek?!

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym sezonie byłem kilka razy w Istebnej (na Złotym Groniu i Zagroniu). Byłem też na Nowej Osadzie, Cieńkowie i Skolnitach. 

Skolnity, wiadomo - puste jak zawsze. Pomimo, że przy głównej drodze, w centrum Wisły, blisko dworca. W innych ośrodkach, pomimo, że ludzie byli - to jakby jednak było ich nieco mniej niż w poprzednich latach przy podobnych terminach, przy podobnych warunkach  (nie mówię o okresie feryjnym). Może tylko tak trafiałem? Nie wiem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Jaki  wniosek?!

 

Brak nachalnej reklamy...? Kilka tablic przy drodze ( 'krolowa bedkidow' :-) ) to ciut malo... poza tym to stok samorządowy ( o ile coś się nie zmienilo) i całoroczny. Ma realizować uchwały a dopiero potem zarabiać. .... Obłożenie letnie i turystow pieszych jest znacznie większe niż zimowe. Może narciarze nie są im do szczęścia potrzebni? Zauważ tez ze powodzenie mają stosunkowo łatwe trasy (NO, klepki Cienkow Istebna). Za czasow orczykowych trasa na soszowie była czarna, dopiero później zczerwieniala..... Po prostu sam wyciąg przestał być samograjem jak w latach 90 tych. Trzeba się się teraz postarać.

 

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, vipowice napisał:

Na pewno Szczyrk zabrał część ludzi. Z tym trzeba sie liczyć. Ale są takie ośrodki które dalej będą funkcjonować. Z racji tego że są odwiedzane przez całe rodziny z małymi dziećmi. To jest bardzo duży odsetek klientów.

Oczywiście fanów zabytków nie brakuje, wielu z sentymentem nadal jeździ reliktami PRL, większość jednak uznaje zasadę, ze stare to jest dobre wino i skrzypce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście fanów zabytków nie brakuje, wielu z sentymentem nadal jeździ reliktami PRL, większość jednak uznaje zasadę, ze stare to jest dobre wino i skrzypce.
Ostatnie zabytki w Wiśle to orczyk na szczycie Soszowa i stare krzesła na Stożek i Palenice. Reszta ( 7szt?) to nowe '4'. Co prawda nie fullwypas ale sensownie dobrane do stoków.
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, vipowice napisał:

A małe dzieci na czym się mają uczyć? Od razu na gondole? Chyba się nie rozumiemy. Jak do Ciebie kanapy w Wiśle to relikty PRL to Twoja sprawa. 

 Od zrozumiałeś, przyszłość maja duże kompleksy, a małe stacje powoli przechodzą do przeszłości, nie bez powodu tak wielu narciarzy wybiera alpejskie kompleksy narciarskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TMR to nie tylko SMR, to kompleksowa oferta, co zreszta wyraźnie widać w ofercie sezonowek na Polsce, Słowację i Czechy. Pewnie, ze gdzieś trzeba sie uczyć, ale ile to trwa? Na start Biały Krzyż a potem już blisko na większe górki. W Wiśle potencjał maja Cienkow i Klepki, ale nie mogę zrozumieć dlaczego nie myśli sie o połączeniu sąsiadujących ośrodków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...