Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Gość

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, vipowice napisał:

A małe dzieci na czym się mają uczyć? Od razu na gondole?

A czemu nie? Tak jest na Kronplatz! ^_^

2 godziny temu, vipowice napisał:

Nie można połączyć z prostej przyczyny. Jeden należy do spółki a drugi do osób prywatnych.

Można! Wystarczy usiąść do stołu. Pewnie teraz mogą jeszcze lekceważyć znaczenie Szczyrku, piętrzyć problemy, ale kiedy "głód" zajrzy do gardła, szybko bariery znikną. xD

1 godzinę temu, vipowice napisał:

Wisła nigdy nie będzie drugim Szczyrkiem. I nie oczekuj tego.

To prawda! Tak jak Białka Tatrzańska... ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, leitner napisał:

Szok! Trochę dziwne, bo zainteresowanie było chyba spore. Może to nie rentowność jest przyczyną sprzedaży?

Niestety nie, Soszów pomimo lepiej naśnieżanych tras, gdy brakowało śniegu (na Soszowie jest zawsze chłodniej niż np. W Cieńkowie), niskich cen karnetów, programu lojalnościowego, był pustawy w tym sezonie, kilka razy mocno sie zdziwiłem, oczywoście jako narciarz bardzo mi odpowiadały pustki na stokach, ale właściciel stacji pewnie już tak zadowolony nie był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.5.2018 o 12:03, Sariensis napisał:

myśleć o konsolidacji ośrodków

No niestety na ocieplenie klimatu żadna konsolidacja nie pomoże.

Nisko położone ośrodki będą upadać a narciarstwo boiskowe przeniesie się w rejony powyżej 2000m (stacja dolna)

w rejony podbiegunowe albo do całorocznych hal narciarskich.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, mamad napisał:

Jak tu inaczej nazwać taką zimę skoro Pilsko i Kasprowy ruszyły od grudnia. To się zdarzyło ostatnio (kto pamięta kiedy Pilsko i Kasprowy ruszyły w pierwszej dekadzie grudnia) nie pamiętam kiedy ale wtedy pewnie jeszcze do szkoły chodziłem. Dla mnie to podstawa narciarstwa w Polsce i nawet jak BSA będzie miał 4m śniegu to zima jazda się zaczyna jak na Kasprowym na Goryczkowej i na Pilsku jadę sobie pod setkę i czuję adrenaline. Tej zimy od grudnia tylko i wyłącznie na naturalnym było można. Kiedy ostatnio??

Poczytaj lepiej ile zawodów nie odbyło się w PL z powodu braku śniegu - a nie wypisuj bajek. No sorry, że tak ostro, ale inaczej się nie da.

A mój lokalny lodowiec w Bytomiu (DSD) ruszył dopiero w drugim tygodniu lutego. Wcześniej nie było ani śniegu, ani możliwości dośnieżenia. Taka to bajkowa zima.

  • Like 4
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyznacznikiem dobrej zimy jest start Kasprowego w grudniu? Weź mnie nie rozśmieszaj, zima w Polsce była bardzo słaba, jedynie luty w miarę ok, dużo stacji późno ruszyło, a śniegu wyprodukowanego było nie za dużo, mam podawać przykłady?

  • Like 1
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.01.2018 o 22:48, marionen napisał:

Zima w Polsce!!!

Zawody FC Okrągłe koło Wydmin Mistrzostwa Warmińsko-Mazurskie 06.01. odwołane

Zawody FC Szelment Mistrzostwa Podlasie i Litwy 07.01 odwołane

Zawody FC Parchatka Mistrzostwa Lubelskie 14.01 odwołane

Zawody AMP Czorsztyn Ski 07.01 odwołane

Zawody AMP Złoty Groń 06.01 odwołane

Zawody AMP Czantoria 04.01 odwołane

Zawody Mistrzostwa Beskidów Lekarzy Stożek Wisła 07.01 odwołane

Zawody Skitourowe Szczyrk 06.01 odwołane

Co będzie dalej nie wiadomo. Tak ma wyglądać zima w Polsce ? Wszystkie Zawody odwołane z powodu braku śniegu ( wszystko jedno jakiego, sztucznego czy naturalnego) lub bardzo małej pokrywy ( brak możliwości wkręcenia tyczek)

Na Dolnym Śląsku praktycznie tylko Zieleniec i Czarna Góra ma przyzwoite warunki narciarskie, a dobijamy już do końca pierwszej dekady stycznia. Wg mnie to dramat!!! a nie zima....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, pawelb91 napisał:

Wyznacznikiem dobrej zimy jest start Kasprowego w grudniu? Weź mnie nie rozśmieszaj, zima w Polsce była bardzo słaba, jedynie luty w miarę ok, dużo stacji późno ruszyło, a śniegu wyprodukowanego było nie za dużo, mam podawać przykłady?

Luty był w miarę, ale też nie wszędzie. Ja miałem szczęście i byłem tydzień w Krynicy akurat w najlepszym okresie - i było ..... poprawnie (na pewno nie bajkowo, a zaledwie poprawnie). Jednak w innych regionach było tylko gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, mamad napisał:

Dodam jeszcze tylko sezon bez Goryczkowej czy Pilska za to z oślą laczka w Bytomiu Sosnowcu czy innych ON uważam za dno. Swoją drogą dziwne jest że narciarze (brak umiejętności narciarskich??) uważają że sezon jest udany gdy te dwa ośrodki nawet na jeden dzień (tu mam na myśli Goryczkowa i Pilsko szczyt) się nie otwierają. Za to sezon w którym naturalnego śniegu jest od początku grudnia tyle by wystartowały jest marny za to goreczka w Bytomiu stała to już jest tragiczny. Poprostu albo mamy inne prirytety albo inne portfele albo ja pisze o narciarstwie na forum narciarskim a wy o "nartkach" i inaczej postrzegamy ten sport. Dodam że w lecie rekreacyjnie zawitam na BSA ale zima jest od jeżdżenia i taka była.

Pierwszy raz w życiu zdarzyło mi się, że kogoś zminusowałem na forum. Padło na narciarza mamada - wielkiego narciarza o bajecznych umiejętnościach i zasobnym portfelu :D

  • Thanks 1
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem, że na forum są osoby (powiedzmy osoba) która świetnie i dokładnie przewiduje pogodę, ale nie wiedziałem, że tak samo jak na pogodzie zna się na narciarstwie. Nie wiem czy mogę się wypowiadać o nartach, bo ponad 50 lat jestem tylko dnem narciarskim, ale co tam zaryzykuję. Niestety na Dolnym Śląsku nie ma ani Pilska, ani COS-u, ani TMR-u, ani Kasprowego. Babicki, Karasińska czy Krzyżyńska to chyba też dno, bo tu się uczyli narciarstwa zanim zostali wybitnymi alpejczykami.Jakim dnem muszą być Janica i Ivica Kostelic, oni w całej Chorwacji nie mają nawet jednej góry na miarę "naszego super narciarza, pełną gębą". Albo Alberto Tomba pochodzący z okolic Boloni, też totalne dno. Cieszę się, że bliżej mi (mentalnie) do takiego dna niż do narciarskiego geniusza z miejscowości na K ( nie podaje miejscowości by nie urazić innych mieszkańców).

  • Like 6
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, mamad napisał:

Jak tu inaczej nazwać taką zimę skoro Pilsko i Kasprowy ruszyły od grudnia. To się zdarzyło ostatnio (kto pamięta kiedy Pilsko i Kasprowy ruszyły w pierwszej dekadzie grudnia) nie pamiętam kiedy ale wtedy pewnie jeszcze do szkoły chodziłem. Dla mnie to podstawa narciarstwa w Polsce i nawet jak BSA będzie miał 4m śniegu to zima jazda się zaczyna jak na Kasprowym na Goryczkowej i na Pilsku jadę sobie pod setkę i czuję adrenaline. Tej zimy od grudnia tylko i wyłącznie na naturalnym było można. Kiedy ostatnio??

Ja bym zimę bajkową nazwał dopiero wtedy jak na Pilsku będzie leżało dobre 2  metry śniegu tak jak to było kiedyś, a nie tak jak w tym roku gdzie bardzo często trafiało się na minerały pomiędzy Miziową a Szczawinami. 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mamad napisał:

Teraz powrót do tematu. Wisła ze swoimi stokami powinna być jako całość. Jadę tam i uczę się lub doskonale jazdę ale mając Wisłę a nie pojedyńcze wyciągi. Szczyrk był za 79 zł czy będzie zobaczymy obstawiam ze onlibe 89zł. Wisła jako całość musi też ogarnąć temat do tego wieczorną jazdą ściągnąć nas. Konkurencja to dobra sprawa. Na Małyszu żyć wieki nie będą.

Nie tylko wspólny karnet, nie tylko Wisła, ale i Ustroń, Brenna, i oczywiście konsolidacja połączona z rozbudowa ośrodków, przecież połączenie obu Czantorii, czy obu Palenic, Cieńkowa z Klepkami, a kto wie może i Soszowa z Czantoria Ski Resort, to po prostu aż krzyczy do lokalnych władz i mieszkańców, ewentualnie można za kilka lat lamentować jak w Korbielowie, że wszystko poszło na marne, a turyści wybrali słowacki ośrodek :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Sariensis napisał:

Z tym ociepleniem to na dwoje babka wróżyła, cześć naukowcy wieści globalne zlodowacenie.

Cześć

Poproszę o konkrety - artykuły cytaty - tylko niech to będą opracowania naukowe a nie jakaś amatorszczyzna.

Podobnie można powiedzieć o teorii ewolucji tylko kto normalny głosi takie prawdy?
Pozdrowienia

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, poszukaj z wujkiem googlem, to nie sa jakieś tam dyrdymały tylko naturalny cykl życia planety, zgodniej którym jesteśmy wlasnie przed fazą kolejnego zlodowacenia, oczywiście przyjmując skale czasowo życia planety, o czym niektórzy zdają sie często zapominać :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Poproszę o konkrety - artykuły cytaty - tylko niech to będą opracowania naukowe a nie jakaś amatorszczyzna.

Podobnie można powiedzieć o teorii ewolucji tylko kto normalny głosi takie prawdy?
Pozdrowienia

Proszę:

http://przystaneknauka.us.edu.pl/artykul/jak-czesto-pojawiaja-sie-epoki-lodowcowe

 

zreszta zimy w stanach i Alpach powinny już dać ci do myślenia ... zima w Polsce była w stosunku do zimy globalnej dość dziwna i mało obfita, że tak to ujmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, WojtekM napisał:

Niektórzy nazwali ją "bajkowa" :D

Być może nie mieli do czego sie odnieść, jak to mówi stare przysłowie, podróże kształcą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Sariensis napisał:

Być może nie mieli do czego sie odnieść, jak to mówi stare przysłowie, podróże kształcą ;)

Gdzie tam - jeden to narciarz pełną gębą - technika nienaganna (puchar świata bez kozery), a w portfelu pełno gotówki na opłacenie wojaży w najlepsze narciarskie miejscówki!

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, WojtekM napisał:

Gdzie tam - jeden to narciarz pełną gębą - technika nienaganna (puchar świata bez kozery), a w portfelu pełno gotówki na opłacenie wojaży w najlepsze narciarskie miejscówki!

Pewnie był w Rocky Mountains przy (słownie: minus siedemdziesiąt stopni Celsjusza) i odczuł to globalne ocieplenie spowodowane pierdzeniem krów, oczywiście po tym jak przedarł sie przez kilkumetrowe zaspy u podnóża gór :):):). Ciekawe, ze na argumenty nigdy nie potrafi odpowiedzieć argumentami ;). Dam mu jeszcze jeden naukowy wywód, No ale pewnie jest mądrzejszy od naukowców od klimatu na ziemi ;).

 

http://naukaoklimacie.pl/fakty-i-mity/mit-czeka-nas-nowa-epoka-lodowcowa-14

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...