Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Szrenica prawdziwie zapomniana na forum


Stusi

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Michas222k napisał:

 Zastanawiam się tylko gdzie byliby ci ludzie dziś jakby jednak Lole i wyciag Karkonosz nie otworzyli? Pewnie większość osób rezerwacje noclegu zrobiła dużo wcześniej...

 

 

Chociażby w Harrachovie, to rzut beretem. Kawałek dalej jest kilka innych fajnych czeskich ośrodków.

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Honza napisał:

Konserwatywnie licząc (sam sprawdziłem na mapach) to Goryczkowa i Gąsienicowa razem to 4,3 km tras plus zjazd nartostradą (nie gorszy niż dolna część Loli) 3,5 km razem 7,8 km. Niestety Goryczkowa ostatnio rzadko chodzi. TPN pracuje nad zamknięciem tej trasy. 

Jak pracuje? Jakieś konkrety? Coś się wydarzyło ostatnio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jacekma napisał:

Jak pracuje? Jakieś konkrety? Coś się wydarzyło ostatnio?

Sorry, to powinno być w cudzysłowiu. Oczywiście nic o tym oficjalnie nie ma. Ale tak jak KPN, TPN walczy z jakąkolwiek ingerencją w roślinność na trasie i blokuje możliwość dośnieżania newralgicznych miejsc. Prędzej, czy poźniej trasa zarośnie i będzie koniec. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Honza napisał:

Sorry, to powinno być w cudzysłowiu. Oczywiście nic o tym oficjalnie nie ma. Ale tak jak KPN, TPN walczy z jakąkolwiek ingerencją w roślinność na trasie i blokuje możliwość dośnieżania newralgicznych miejsc. Prędzej, czy poźniej trasa zarośnie i będzie koniec. 

trasy już zarosły w Szklarskiej. Krzaczory po 80cm i wyższe.

FIS to już zaraz będzie zagajnik. Jedyna nadzieja, że przyjdzie głodna sarna i zeżre młode pędy; a zagubiony bober podgryzie korę i krzaczor w sumie uschnie. Po 10 latach huraganowy wiatr krzaczora przewróci. Żeby za kolejne 25 lat zobaczyć efekt działalności grzybów i owadów, celem całkowitej eliminacji krzaczora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

W najbliższy weekend 21-22.02 zapraszamy Was na bezpłatne testy nart Atomic na Szrenica Ski Arena . To idealna okazja, aby sprawdzić najnowsze modele z aktualnej kolekcji w prawdziwych, zimowych warunkach a następnie zapytać o ofertę sklep Wrosport , który jest partnerem tych testów. 

Na miejscu czekać będą modele z grup:
🎿 Redster S / G
🎿 Redster Q
🎿 Redster X
🎿 Maverick & Maven (all-mountain)
🎿 Bent (freeride)

📍 Szukajcie naszych czerwonych namiotów pod kolejką Karkonosz Express
Zima znów daje o sobie znać — my jesteśmy gotowi, czekamy na Was na stoku!

#weareskiing

 

 

FB_IMG_1771353697152.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Szrenica 03.03.2026.

Ostatnio byłem tu 20 i 21 lutego, śniegu było znaacznie więcej, Lola i Śnieżynka były przejezdne na całej szerokości i długości. Obecnie jest już sporo miejsc na obu trasach wygrodzonych z wytopami i wychodzącą trawą, ale da się jeszcze spokojnie pojeździć bez uszczerbku dla nart. O dziwo Lola w dolnej części, tam gdzie najczęściej pod koniec sezonu było najgorzej, ma jeszcze dość sporo śniegu. Dzisiaj na otwarcie 8.30 na dole 0C, na górze -2C ( na FB podawali -4C i mogło tyle być bo śnieg przez pierwsze 2-3 h dość mocno zmrożony, jeżdził tez z rana ratrak jeszcze) Frekwencja bardzo niska, zajęte co któreś krzesło na Karkonoszu, na Puchatku ciut więcej.

Lola z rana i ok. 12.00

20260303_084358.thumb.jpg.d4a671b172ba516831d8852220792059.jpg

20260303_084254.thumb.jpg.d1fc42a7ca3c11ee2fe01694edc6ca0a.jpg

20260303_084655.thumb.jpg.b9a3820aa465c7bd588d28b48677505f.jpg

20260303_091247.thumb.jpg.9af6c49034c70ff31ce53e71fcbd03d0.jpg

20260303_091501.thumb.jpg.2a3e85d53a94963aa88573caa06941be.jpg

 

Dół Loli

20260303_084901.thumb.jpg.d105f45717f499c74e642ab144b7f0d7.jpg

20260303_085325.thumb.jpg.d5207458c38b3b8bc4b6052c3908738d.jpg

Sporo wytopów i wygrodzonych miejsc

20260303_083845.thumb.jpg.5bd0eece5a909bb7d7c02a4a89bf6bd8.jpg

20260303_092121.thumb.jpg.c9f871f3e7bb5c43e7dff74475f90321.jpg

20260303_093445.thumb.jpg.15ec89670b3b02b88c29d2195b5db8df.jpg

 

Śnieżynka

20260303_093912.thumb.jpg.d86f0d8a2f7d6bc8667133b6ddb0d28c.jpg

 

20260303_094050.thumb.jpg.a05f9ea90d36abe20d0c390615c10aac.jpg

 

20260303_094109.thumb.jpg.5a29962e06a4759806da19e4d87d688c.jpg

20260303_094245.thumb.jpg.2a6a25316c423878ebc546259970ad09.jpg

 

Puchatek, na nim największa warstwa śniegu

20260303_094550.thumb.jpg.2fd6bc4c7e7797a36c28fa5acd46762a.jpg

20260303_094240.jpg

  • Like 12
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
2 godziny temu, ZdolnyŚlązak napisał:

I tak dość długo działała jak na ostatnie sezony, od 30 stycznia.

Więc czas działania Loli może być porównywalny do Lodowiec Góra Kamieńsk, to zacne miejsce działało równo 1.5 miesiąca.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównajcie sobie ilość naturalnego śniegu jaka trzyma się jeszcze na Łabskim i na Szrenicy. Różnica jest niesamowita, bo to są góry które leżą bezpośrednio koło siebie. Szrenica dostaje znacznie mniej opadu.

IMG_2041.thumb.jpeg.c246a30771c06a2be3bda365d6b897e4.jpeg

To jest zbocze Łabskiego

IMG_2042.thumb.jpeg.749873970bb7a0cfe0a174c9b7576099.jpeg

To chyba każdy wie, śnieg już wytopiony

IMG_2043.thumb.jpeg.2a87d48bf3b8ce6091557d913a5a2e69.jpeg

Śnieżynka jeszcze przejezdna od tego miejsca powyżej do Puchatka:

IMG_2044.thumb.jpeg.f1f218b29de4f57107d253abe1d5c72e.jpeg

 

Taki piękny śnieg był wczoraj na Łabskim

 IMG_2045.thumb.jpeg.1f1902410caf2d152753ae2a57b2399e.jpeg

  • Like 7
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Z FB Szrenica Ski Arena:

Przedmioty można zastąpić, Waszego zdrowia i życia – NIE! 🛑
W miniony weekend na kolei linowej na Szrenicę doszło do groźnego zdarzenia. Jednemu z pasażerów podczas jazdy spadły okulary. Mężczyzna odruchowo podjął gwałtowną próbę ich złapania za wszelką cenę. W efekcie stracił równowagę i spadł z krzesełka.

Pamiętajcie: żadne okulary, telefon, czapka czy sprzęt nie są warte ryzykowania zdrowia i życia!

Zwracamy się z ogromną prośbą – jeśli podczas jazdy wypadnie wam jakikolwiek przedmiot:
    • Zachowaj spokój. Nie wykonuj gwałtownych ruchów, nie wychylaj się i pod żadnym pozorem nie próbuj łapać spadających rzeczy.
    • Siedź bezpiecznie. Trzymaj się mocno zamkniętej bariery zabezpieczającej i jedź spokojnie do stacji końcowej.
    • Zgłoś zgubę obsłudze. Po dotarciu na peron powiedz naszym pracownikom, co i w którym miejscu wypadło.

Jak odzyskać zgubione rzeczy?
Większość przedmiotów, które lądują pod linią wyciągu w rejonie peronu, udaje się bezpiecznie odnaleźć. Bardzo często nasi pracownicy lub inni turyści podnoszą zgubę i – jeśli to możliwe – przekazują ją pasażerom jadącym na kolejnych krzesełkach. 

Przypominamy również o podstawowych zasadach:
    • Zabezpiecz luźne rzeczy (okulary, czapki, rękawiczki, telefony) przed wejściem na wyciąg, by nie zsunęły się podczas wiatru lub ruchu.
    • Zamknij barierę zabezpieczającą natychmiast po ruszeniu ze stacji.
    • Siedź spokojnie przez całą drogę – bez bujania i wychylania się.

Dbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Życzymy udanego i bezpiecznego wypoczynku!

Zespół Szrenica Ski Arena

#szrenicaskiarena #szklarskaporęba #karkonosze #bezpieczeństwo

FB_IMG_1780918525886.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Jeeb napisał:

najwyższy czas aby zamienić te krzesła na zamykane gondolki

Ja się z Tobą raczej nie zgadzam. 2 przykłady z Alp, pierwszy z Austrii, drugi chyba też lecz pewności nie mam. Pracownik ON miał wolny dzień, wracał z miasta pijany, wyszedł z gondoli, zatoczył się i wpadł pod gondole na peronie , na szczęście ktoś z obsługi zauważył zdarzenie i wyłączył wyciąg. Skończyło się wizytą w szpitalu ze złamaną ręką i nie był to Polak tylko Słowak jakby co. Drugi przykład - 2 narciarzy (może snowboardzistów) w gondoli dość dużej próbowało wybić szybę, taka zabawa, jednemu się niestety udało, tylko, że wyleciał razem z nią, nie przeżył...

Edytowane przez marionen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2026
×
×
  • Dodaj nową pozycję...