Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Szrenica prawdziwie zapomniana na forum


Stusi

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, grimson napisał:

Jak było na Loli?

 

Wczoraj podobno genialnie - tak mówlili ludzie w kolejce po karnety (krótkiej o 8:20) i ssstar

Dzisiaj była warstwa świeżego śniegu, który był strasznie tępy a z czasem dał spore odsypy.

Patrząc obiektywnie śniegu było wystarczająco, raptem w kilku miejscach zielone ledwo wychodziło na wierzch.

Reasumując dobrze. Tylko dobrze bo bywało b.dobrze, ale w innych okolicznościach pogodowych.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, grimson napisał:

Jak było na Loli?

 

Odpowiem, bo 2x z Izydarem zjechałem Lolą. Raz sam z rana. Na dole drobne przecierki. Na płaskim lepiej być bujnietym. Bez przelodzen. Jak dla mnie git. Dość miękko. Smarowanie miałem dobre, w odróżnieniu.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, izydar napisał:

Wczoraj podobno genialnie - tak mówlili ludzie w kolejce po karnety (krótkiej o 8:20) i ssstar

Dzisiaj była warstwa świeżego śniegu, który był strasznie tępy a z czasem dał spore odsypy.

Patrząc obiektywnie śniegu było wystarczająco, raptem w kilku miejscach zielone ledwo wychodziło na wierzch.

Reasumując dobrze. Tylko dobrze bo bywało b.dobrze, ale w innych okolicznościach pogodowych.

To warun śniegowy identyczny, jak byłem na Loli w pierwszy weekend po otwarciu w połowie lutego. Tez sporadycznie wychodziło zielone, lecz nie przeszkadzało to w jeździe. Tylko wtedy warun na stronie był dostateczny, a dziś dobry 🙂

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj niestety ostatni dzień szusowania miałem dzisiaj wolne tylko dwie godziny rano 3x Lola 3x Śnieżynka i do pracy. To prawda co pisali koledzy bardzo tępy świeży śnieg nie jechało ale warunki ogólnie dobre.

 1414654385_Screenshot_20210319-213846_SkiTracks.thumb.jpg.3255013e96b7de08622486df94be6a3b.jpg

Teraz zostają mi tylko biegówki w Jakuszycach warunki najlepsze w całym sezonie

20210318_163902.thumb.jpg.b656583e6680edc56c79b84c791f6b9c.jpg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój śnieg tępy nie był, może ja najwyżej.

moze kwestia smarowania

moze braku przelodzen

natomiast na fisie warunki lepsze niż wczoraj

bardziej freerajdowe pokryło lepiej

tepy zwykle jest śnieg z armatek

a i jeszcze mini gigant można było machnąć na wysokości kamienia i karkonosza

Edytowane przez sstar
Edit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, sstar napisał:

Mój śnieg tępy nie był, może ja najwyżej.

moze kwestia smarowania

moze braku przelodzen

natomiast na fisie warunki lepsze niż wczoraj

bardziej freerajdowe pokryło lepiej

tepy zwykle jest śnieg z armatek

a i jeszcze mini gigant można było machnąć na wysokości kamienia i karkonosza

Tępość to jest coś względnego po prost dzisiaj słabo jechało ze względu na padający świeży śnieg. Narty miąłem bardzo dobrze zrobione i nasmarowane (struktura, smar, krawędzie) wyprzedzałem większość narciarzy na płaskiej końcówce Lolki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Jacek94 napisał:

Tępość to jest coś względnego po prost dzisiaj słabo jechało ze względu na padający świeży śnieg. Narty miąłem bardzo dobrze zrobione i nasmarowane (struktura, smar, krawędzie) wyprzedzałem większość narciarzy na płaskiej końcówce Lolki

Można tez nadrabiać wagą. Ale masz racje, wczoraj lepiej niosło. Też wyprzedzałem, może się minęliśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jacek94 napisał:

Dzisiaj niestety ostatni dzień szusowania miałem dzisiaj wolne tylko dwie godziny rano 3x Lola 3x Śnieżynka i do pracy. To prawda co pisali koledzy bardzo tępy świeży śnieg nie jechało ale warunki ogólnie dobre.

 1414654385_Screenshot_20210319-213846_SkiTracks.thumb.jpg.3255013e96b7de08622486df94be6a3b.jpg

Teraz zostają mi tylko biegówki w Jakuszycach warunki najlepsze w całym sezonie

 

Wczoraj po 1 godz 48 min mój Tracker pokazał trochę więcej kilometrów na CG, z tym ze miałem więcej zjazdów (krótsze trasy) no i szło na okrągło.

 

2CEC1D55-E8E9-4808-92EF-4F8D16D737C3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, grimson napisał:

Wczoraj po 1 godz 48 min mój Tracker pokazał trochę więcej kilometrów na CG, z tym ze miałem więcej zjazdów (krótsze trasy) no i szło na okrągło.

Jesteś pewien? Jacek 94 miał 20,4km w dół. Liczysz same zjazdy czy łącznie? Teoretycznie możliwe oczywiście, ale mało prawdopodobne. Luxtorpeda musiałaby jeździć na maxa, zero kolejki i krechą na dół chyba.

Musiałbyś zaliczyć 13 zjazdów (po 1,6km) żeby się zrównać czyli 8 min na wjazd+zjazd, a piszesz, że wyszło ci więcej. Jeśli tak to CG się postarała na koniec sezonu ( z prędkością wyciągu - jak ja byłem 2 tygodnie temu to wyjazd trwał 6,5 minuty, stąd moje wątpliwości) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, izydar napisał:

Jesteś pewien? Jacek 94 miał 20,4km w dół. Liczysz same zjazdy czy łącznie? Teoretycznie możliwe oczywiście, ale mało prawdopodobne. Luxtorpeda musiałaby jeździć na maxa, zero kolejki i krechą na dół chyba.

Musiałbyś zaliczyć 13 zjazdów (po 1,6km) żeby się zrównać czyli 8 min na wjazd+zjazd, a piszesz, że wyszło ci więcej. Jeśli tak to CG się postarała na koniec sezonu ( z prędkością wyciągu - jak ja byłem 2 tygodnie temu to wyjazd trwał 6,5 minuty, stąd moje wątpliwości) :)

Ja pokazuję total 🙂 wjazd i zjazd. Sports Tracker, przynajmniej w mojej wersji, nie pokazuje tylko zjazdów. Te muszę manualnie przeliczyć, wychodzi około 14km.

Samych zjazdów było na CG w czasie 1 godz 48min było 8 na A oraz B, oraz jeden przejazd z Pola Narciarskiego pod Luxtorpedę. 

Edytowane przez grimson
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, grimson napisał:

Ja pokazuję total 🙂 wjazd i zjazd. Sports Tracker, przynajmniej w mojej wersji, nie pokazuje tylko zjazdów. Te muszę manualnie przeliczyć, wychodzi około 14km.

Samych zjazdów było na CG 8 na A oraz B, oraz jeden przejazd z Pola Narciarskiego pod Luxtorpedę. 

Tak myślałem. Szrenica w tym względzie jest bezkonkurencyjna.

Jak wiesz też używam Sportstrackera i po 1:48 mam 28,95km na liczniku (łącznie), z tym że ja jeździłem ze szwagrem - deskarzem, wiec za każdym razem czekam aż się pozapina. No i na dole z reguły muszę też na niego poczekać, zwłaszcza po Loli gdzie deskarze odstają znacznie.

W sportstrackerze masz opcję samych zjazdów, ale jako sumę (dystans narciarstwa to same zjazdy, a odległość to łącznie z wyciągami), w czasie tego się nie da wyodrębnić chyba.

Pozdrawiam

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tez, że patrząc uczciwie jadąc Lolą można spokojnie odjąć 1km na nudną i bezproduktywną dojazdówkę, a wtedy to jazda w CG A lub B efektywnie wypada podobnie.

Dopiero w przekroju całego dnia różnica robi się wyraźna na korzyść Szrenicy ze względu na kolejki i szybko degradujące stoki w CG (brak niebieskiej trasy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, izydar napisał:

Tak myślałem. Szrenica w tym względzie jest bezkonkurencyjna.

Jak wiesz też używam Sportstrackera i po 1:48 mam 28,95km na liczniku (łącznie), z tym że ja jeździłem ze szwagrem - deskarzem, wiec za każdym razem czekam aż się pozapina. No i na dole z reguły muszę też na niego poczekać, zwłaszcza po Loli gdzie deskarze odstają znacznie.

W sportstrackerze masz opcję samych zjazdów, ale jako sumę (dystans narciarstwa to same zjazdy, a odległość to łącznie z wyciągami), w czasie tego się nie da wyodrębnić chyba.

Pozdrawiam

Rozkminiam tego Sports Trackera.

wybieram rodzaj aktywności Narciarstwo Alpejskie, i tam jest tylko dystans w totalu (wjazd i zjazd).

Jakby trafić w Szrenicy na dobry warun i brak kolejek do Karkonosza, to pewnie można by zjechać z dobre 60km w 8 godz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, grimson napisał:

Rozkminiam tego Sports Trackera.

wybieram rodzaj aktywności Narciarstwo Alpejskie, i tam jest tylko dystans w totalu (wjazd i zjazd).

Jakby trafić w Szrenicy na dobry warun i brak kolejek do Karkonosza, to pewnie można by zjechać z dobre 60km w 8 godz.

Bez spiny wjazd+zjazd+drobna kolejka do wyciągu to 20-22 minuty na zjazd.

Jeżdżąc bez przerwy spokojnie 10km na godzinkę, ale wiadomo w ciągu dnia warunki się pogarszają, nogi słabną...

Wczoraj 6h 49km, 2x przerwa na picie.

Spotrs-trackera wyślę ci później screen'y na priv'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, izydar napisał:

Jesteś pewien? Jacek 94 miał 20,4km w dół. Liczysz same zjazdy czy łącznie? Teoretycznie możliwe oczywiście, ale mało prawdopodobne. Luxtorpeda musiałaby jeździć na maxa, zero kolejki i krechą na dół chyba.

Musiałbyś zaliczyć 13 zjazdów (po 1,6km) żeby się zrównać czyli 8 min na wjazd+zjazd, a piszesz, że wyszło ci więcej. Jeśli tak to CG się postarała na koniec sezonu ( z prędkością wyciągu - jak ja byłem 2 tygodnie temu to wyjazd trwał 6,5 minuty, stąd moje wątpliwości) :)

Masz racje mój Ski Tracks pokazuje tylko czyste zjazdy wczoraj łącznie zjazdów i wjazdów miałem 33,5 km (aplikacje uruchomiłem w połowie wyciągu). Znalazłem podobnego traka z przed dwóch lat ale wtedy lepiej jechało i aplikacje uruchomiłem przed wejściem na wyciąg i łącznie wyszło 36,4 km. Mogę aplikacje przestawić na inne aktywności np. biegówki i wtedy pokazuje łącznie podbiegi i zjazdy.

1804312061_Screenshot_20210320-132644_SkiTracks.thumb.jpg.baf181b59623aac5ae1d0c619ca0f7cc.jpg

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.03.2021 o 10:11, Wujot napisał:

Z ciekawości popatrzyłem na ofertę i o ile pierwsza ma dobre zestawy skiturowe to w drugiej nie byłem w stanie znaleźć szczegółów.

W każdym razie obecnie 100 zł/dzień za zestaw to "dobra" cena, 120 zł też normalna. Warto zarezerwować sprzęt wcześniej bo różnie może być z dostępnością. Z Schroniska pod Łabskim pojedź dawną nartostradą "bystra", na końcu  trzeba przejść przez strumień ale nie jest to specjalnie trudne.

Pozdro

Wiesiek

Ktoś tu polecał Paulo Sport, ale jak wybierałem się koniec stycznia na mój 1 raz to nie mieli dla mnie nart, a w butach w moim typowym rozmiarze też wyboru nie było.

Brałem w Karkonoszu, z tym że płaciłem 150zł za zestaw.

Nartki takie:

Skitury.jpg

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.03.2021 o 08:42, brachol napisał:

Może się w przyszłym tygodniu wybiorę tam na skitury (to będzie mój pierwszy raz :) ). 

Gdzie lepiej pożyczyć?

Karkonosz - wypożyczalnia nart i kawiarnia - Strona główna | Facebook

czy Paulo Sport - Wypożyczalnia nart i snowboardu oraz serwis Paulo Sport Szklarska Poręba 

Planuję wejść na Szrenicę może do Łabskiego i zjazd na dół po trasie. 

Rezerwacja tydzień do przodu jeśli chcesz w weekend

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...