Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Jakie buty wybrać?


niki364

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, surfing napisał:

Uderz w stół......... napisałem tylko że dobry narciarz nie potrzebuje bardzo twardych butów a Ty już w drugim zdaniu to potwierdziłeś. Mitek  spróbuj  najmiększego buta (zazwyczaj 90) z modelu co kończy się na 120 - 130, już po godzinie jazdy stwierdzisz że że twoje twardziele są Ci niepotrzebne.

Dziewczynie która będzie jeździć 3 sezon na nartach proponujecie  110, naprawdę chcecie ją skutecznie zniechęcić do nart? Na takie poglądy jak tutaj marketingowcy tylko zacierają ręce, dziwnym trafem w tych samych modelach 120 jest prawie raz droższa od 90 i oczywiście bardziej kolorowa, a 90 szara i nieciekawa. 

Wracając do naszej Pani to faktycznie nie zwróciłem uwagi że jest wysoka, więc lepsze będą SALOMON X PRO R90

Cześć

Widzisz potrafię jeździć w każdych butach, potrafię również jeździć w butach rozpiętych jak teren nie za trudny ale na dłuższą metę muszę mieć buty odpowiednio twarde. A Ty skoro pretendujesz do miana eksperta powiedz mi dlaczego?

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

28 minut temu, Mitek napisał:

na dłuższą metę muszę mieć buty odpowiednio twarde.

Nigdy nie wątpiłem w Twoje umiejętność, pozostaje pytanie co znaczy buty odpowiednio twarde, bo tak naprawdę najtwardsze buty potrzebują tylko aktywni zawodnicy.

Rozumiem Cię, Ty jeżdżąc głównie na wyjazdy grupowe, często  jako organizator musisz mieć top but , bo przecież kursanci patrzą, a często mają sprzęt jakby za chwilę mieli startować w Pucharze Świata.

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, surfing napisał:

 

Nigdy nie wątpiłem w Twoje umiejętność, pozostaje pytanie co znaczy buty odpowiednio twarde, bo tak naprawdę najtwardsze buty potrzebują tylko aktywni zawodnicy.

Rozumiem Cię, Ty jeżdżąc głównie na wyjazdy grupowe, często  jako organizator musisz mieć top but , bo przecież kursanci patrzą, a często mają sprzęt jakby za chwilę mieli startować w Pucharze Świata.

Pozdrawiam 

Cześć

Widzisz traktujesz mnie jak debila sugerując mi niskie pobudki. Przykre, brak klasy.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, wojgoc napisał:

Który uczestnik dyskusji proponował flex 110???

 

110 proponował każdy uczestnik co wspominał o flexie, a Panią z centralnej Polski należałoby dopytać ile ma dni na nartach po tych dwóch sezonach  i na jakich trasach.

Mitek nic osobistego, taką presję odczuwa każdy instruktor.

Edytowane przez surfing
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, surfing napisał:

110 proponował każdy uczestnik co wspominał o flexie, a Panią z centralnej Polski należałoby dopytać ile ma dni na nartach po tych dwóch sezonach  i na jakich trasach.

Mitek nic osobistego, taką presję odczuwa każdy instruktor.

Wszyscy proponowali pewien przedział twardości 90 - 110 z zaznaczeniem czego oczekuje od jazdy a nie samo 110 - to zasadnicza to różnica. Czytaj ze zrozumieniem a nie po łebkach.

Z 1 wpisu autora/ki wątku nie wynika ze chodzi o kobietę - podane parametry wzrostu i wagi bardziej odpowiadały Panu niż Pani. Płeć autora poznaliśmy w kolejnym wpisie .
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, surfing napisał:

110 proponował każdy uczestnik co wspominał o flexie, a Panią z centralnej Polski należałoby dopytać ile ma dni na nartach po tych dwóch sezonach  i na jakich trasach.

Mitek nic osobistego, taką presję odczuwa każdy instruktor.

Ile dni? Dokładnie nie policzę, ale co roku wyjeżdżamy na pobyt tygodniowy. Zdarzają też się wypady jednodniowe do Zieleńca. 
Preferuję w większości trasy niebieskie.

 

48 minut temu, Sariensis napisał:

Wszyscy tu o flexach, a przecież wiadomo, że istotne znaczenie dla Pań ma kolor bucika  ;) 

Haha tak kolor i może najlepiej różowy :D :D :D 

 

36 minut temu, wojgoc napisał:

Wszyscy proponowali pewien przedział twardości 90 - 110 z zaznaczeniem czego oczekuje od jazdy a nie samo 110 - to zasadnicza to różnica. Czytaj ze zrozumieniem a nie po łebkach.

Z 1 wpisu autora/ki wątku nie wynika ze chodzi o kobietę - podane parametry wzrostu i wagi bardziej odpowiadały Panu niż Pani. Płeć autora poznaliśmy w kolejnym wpisie .
 

A to kobieta nie może mieć takich parametrów? Że za wysoka jestem? Za dużo ważę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, niki364 napisał:

Czytając Wasze odpowiedzi to wnioskuję że mam sobie darować buty z flexem 70 i szukać czegoś od 90 tak? 

Tak, dobrze dobrany but o flex 90 wystarczy Ci na długo. Jesteś wysoka, młoda. A jeżeli chciałbyś coś twardszego z przedziału 110 - 130 ..... lepiej najpierw spróbuj. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o Salomona  to jako początkująca narciarka próbuj wszystkie z serii  X PRO od70W do 90W , Salomon X Pro W do Jeleniej Góry chyba nie masz daleko, zrób sobie wycieczkę i poświeć kilka godzin na mierzenie koniecznie z przerwą i spacerem na kawę. Powodzenia. 

Nie skuś się przypadkiem na buta Salomona z serii ACCESS

 

Edytowane przez surfing
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, WojtekM napisał:

Tak, dobrze dobrany but o flex 90 wystarczy Ci na długo. Jesteś wysoka, młoda. A jeżeli chciałbyś coś twardszego z przedziału 110 - 130 ..... lepiej najpierw spróbuj. 

Ok rozumiem i dzięki za odpowiedz. Należę do osób co nie przeceniają swoich umiejętności, a raczej wolą je dopracować i myślę że jednak flex 90 będzie w sam raz i tak jak piszesz posłuży mi na dłużej.

 

13 minut temu, surfing napisał:

Jeżeli chodzi o Salomona  to jako początkująca narciarka próbuj wszystkie z serii  X PRO od70W do 90W , Salomon X Pro W do Jeleniej Góry chyba nie masz daleko, zrób sobie wycieczkę i poświeć kilka godzin na mierzenie koniecznie z przerwą i spacerem na kawę. Powodzenia. 

Nie skuś się przypadkiem na buta Salomona z serii ACCESS

 

Do Jeleniej Góry mam około 200 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.11.2019 o 10:23, Ch4rvel napisał:

A gdyby nie chciało Ci się szukać: https://skimagazyn.pl/2018/01/19/bootfitting-czyli-zindywidualizowanie-w-dopasowaniu-butow-narciarskich/ -> "W tym miejscu należy zaznaczyć, że Atomic i Salomon jako pierwsze marki zrezygnowały z rozmiarów połówkowych mylących klienta. Skorupa zawsze pozostaje ta sama, tylko grubość wkładki decyduje o tym, czy but jest w pełnym rozmiarze, czy w „połówce”.  Dlatego, gdy kupujemy but Atomica czy Salomona na skorupie napisane jest 26/26,5, a w komplecie dawane są wkładki, regulujące rozmiar poprzez zmianę objętości wnętrza buta."

P.S. Admin - dlaczego na tym forum nie można edytować własnych postów?

 

Cześć

Twój cytat potwierdza tylko to o czym piszę. Obejrzyj buty. Skorupa zazwyczaj jest np. 26/26,5 ale już na przykład mankiet (nie wiem jak to nazwać) czyli część cholewkowa skorupy ma rozmiary 26/27,5. Botek może (nie musi) posiadać dwa rozmiary ( całkowity i połówkowy) a pojedynczy rozmiar jest naklejany na bucie, pudle itd. Myślę, że w cytacie chodzi o to aby nie nadrukowywać ( to jest raczej wyciskane w plastiku) na skorupach dwóch rozmiarów bo osoby nie mając pojęcia o co chodzi głupieją. Nie wiem co robi Atomic czy Salomon bo ostatnie Salomony miałem jakieś 35 lat temu ale możliwe, że sprzedają w takich zestawach. ja tego nigdy nie widziałem.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, niki364 napisał:

Ok rozumiem i dzięki za odpowiedz. Należę do osób co nie przeceniają swoich umiejętności, a raczej wolą je dopracować i myślę że jednak flex 90 będzie w sam raz i tak jak piszesz posłuży mi na dłużej.

 

Do Jeleniej Góry mam około 200 km.

Cześć

Myślę, że koledze Surfingowi (i w tym wypadku słusznie) chodziło o kwestię nie uleganie mitowi flexu. Ma on oczywiście znaczenie ale nie jest elementem decydującym. Chodzi o to, że buty dla początkujących (które zazwyczaj mają niski flex) inaczej trzymają nogę - w pozycji bardziej wyprostowanej - bo tak jeżdżą osoby początkujące. Buty dla bardziej zaawansowanych trzymają nogę w sposób bardziej atakujący - czyli zmuszają do większego ugięcia kolan (goleń jest w nich bardziej pochylona do przodu) bo taka jest właściwa pozycja narciarska. Kolejna sprawa to ilość i twardość wyściółki botka. W butach dla początkujących jest jej zazwyczaj dużo (komfort) i szybko ulega ubiciu, przez co but stosunkowo szybko traci dobre właściwości trzymające. Trzecia rzecz to oklamrowanie. W butach wyższej klasy (a więc o wyższym flexie) jest zazwyczaj metalowe, o konstrukcji ząbkowej a nie na bazie stalowych cięgieł, co powoduje trudności z odpinaniem, posiada większy zakres regulacji, mikroregulację itd.

Z tych powodów lepiej kupić buty bardziej zaawansowane bo lepiej trzymają stopę i - krótko mówiąc - wystarczą na dłużej. Flex jest tu jedynie luźno powiązany z całą resztą a stwierdzenie: kup sobie buty o wyższym flexie jest daleko idącym uproszczeniem graniczącym z bzdurą.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, niki364 napisał:

to kobieta nie może mieć takich parametrów? Że za wysoka jestem? Za dużo ważę? 

Nie, absolutnie nie - z Twojego pierwszego wpisu trudno wywnioskować płeć autora wątku.

Poza tym kochanego ciała nigdy nie zza dużo 😁

4 godziny temu, Lechu1974 napisał:

Skiteam w Poznaniu przy ul. Bułgarskiej... poprzymierzać, dokonać wyboru, a jeśli cena będzie za wysoka zamówić w necie 🙂

W zależności kiedy planujesz wyjazd to to tak w połowie lutego w Skiteam zaczynaja die przeceny i buty można łupić nawet -50%

Edytowane przez wojgoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, niki364 napisał:

Polecicie jakiś sklep stacjonarny w promieniu 100 km od Wolsztyna?

Tylko nie odnieś jakiegoś wrażenia, że wybór butów to jakieś voodoo i wiedza tajemna. Nie, tak nie jest w ogromnej większości przypadków.

Jeżeli wiesz jak mierzyć buty (poczytaj kilka poradników na forach), jeżeli nie masz jakichś nietypowych nóg (kwestie wrodzone lub nabyte), jeżeli nie schodzisz z rozmiarem w dół (poniżej rozm. stóp), wtedy w zasadzie większych problemów z zakupem nie będziesz miała. Kupując przez internet możesz towar zwrócić. Niektóre sklepy oferują nawet zwrot na ich koszt.

Np. ja mam lewą stopę 27,5 a prawą 27,7. I wiem, że praktycznie każdy katalogowy but Rossignola, dostępny normalnie w sklepach, będzie mi pasował w rozmiarze 27,5. Nie muszę nawet przymierzać i mogę zamówić przez internet. Odczucia po ubiorze będą jedynie zależały od twardości, od szerokości buta i miejsca na wysokość (but o charakterze sportowym z serii Hero będzie miał oczywiście zazwyczaj mniej miejsca na szerokość i wysokość od buta all mountain, co wiadomo przed zakupem).

41 minut temu, wojgoc napisał:

Poza tym kochanego ciała nigdy nie zza dużo

Byś już nie brnął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doradzanie doboru butów na forum to totalne nieporozumienie, ba nawet nie powinno być takiego działu bo to niewykonalne. Każdy ma inne stopy,często asymetryczne.

Znacie jakieś forum które pomoże dobrać okulary ??

Nie wiem jak jest ze specjalistami na terenie kraju, ale znam ludzi z Wrocławia,Poznania czy Olsztyna którzy przyjeżdżali dopasować (nie kupić)  buty w Bielsku Białej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pasazer85 napisał:

Doradzanie doboru butów na forum to totalne nieporozumienie, ba nawet nie powinno być takiego działu bo to niewykonalne. Każdy ma inne stopy,często asymetryczne.

Gdyby takich tematów nie było to większość by jeździła w za dużych butach. Po przeczytaniu wszystkich tematów na forum myślę że prawie każdy będzie mógł sam dobrze wybrać buty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, wojgoc napisał:

Nie, absolutnie nie - z Twojego pierwszego wpisu trudno wywnioskować płeć autora wątku.

Poza tym kochanego ciała nigdy nie zza dużo 😁

W zależności kiedy planujesz wyjazd to to tak w połowie lutego w Skiteam zaczynaja die przeceny i buty można łupić nawet -50%

...kochanego ciała nigdy dosyć ale wszystko z umiarem :)

Dłuższy wyjazd planuje od razu po Nowym Roku, ale mam w planach jeszcze wyskoczyć na jeden dwa dni przed świętami

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...