Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Kolorowy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, poszukuje bielizny narciarskiej, posiadam jedna z tańszych zakupiona w sklepach sieciowych. Szukam calego kompletu (góra dół) kwota jaką mam do przeznaczenia to dwie stówki, wiadomo nie chodzi o pare dyszek jeśli przekroczy. Jesteście w stanie coś polecić ? I odwieczne pytanie, bielizna termiczna czy termoaktywna na narty :)

Dzięki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.12.2019 o 20:35, Kolorowy napisał:

Witam, poszukuje bielizny narciarskiej, posiadam jedna z tańszych zakupiona w sklepach sieciowych. Szukam calego kompletu (góra dół) kwota jaką mam do przeznaczenia to dwie stówki, wiadomo nie chodzi o pare dyszek jeśli przekroczy. Jesteście w stanie coś polecić ? I odwieczne pytanie, bielizna termiczna czy termoaktywna na narty :)

Dzięki !

VIKING PRIMUS PRIMALOFT, testowana osobiście na skiturach. Materiał PrimaLoft 50%, Merino 50% chyba optymalna mieszanka z merynosem

https://www.skionline.pl/forum/topic/8995-jaka-bielizna-termoaktywna/page/5/

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.12.2019 o 20:35, Kolorowy napisał:

Witam, poszukuje bielizny narciarskiej, posiadam jedna z tańszych zakupiona w sklepach sieciowych. Szukam calego kompletu (góra dół) kwota jaką mam do przeznaczenia to dwie stówki, wiadomo nie chodzi o pare dyszek jeśli przekroczy. Jesteście w stanie coś polecić ? I odwieczne pytanie, bielizna termiczna czy termoaktywna na narty :)

Dzięki !

Jak już to termoaktywna bo najważniejsze to nie być "mokrym". Ewentualnie 2 warstwy jak zimno lub docieplenie 2nd-layer termiczny. Generalnie ludzie bardzo różnie mają z ciepłotą i sam musisz rozkminić co Ci pasuje. Poluj na Odlo, Crafta itd. na wyprzedażach czy klubach zakupowych. Najlepiej takie rzeczy załatwiać latem i poza sezonem.

Edytowane przez mifilim
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wojgoc napisał:

Autor wątku chce kupić komplet bielizny za 200 zł a nie nogawkę od x-bionic😁

Rzeczywiście - zwróciłem uwagę, ze marki typu Odlo, czy Craft były tutaj na tapecie, a nie zwróciłem uwagi na kwestie budżetowe. Wydaje mi sie, ze Odlo na jakiś wyprzedażach mógłby sie zmieścić w podobnej kwocie, a X-Bionic rzeczywiście średnio...

Edytowane przez Cosworth240
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Cosworth240 napisał:

Craft

Craft da się ogarnąć górę i dół za 200 ;) nawet w wersji extreme z windstopperem . Wszystko zależy ode płci , rozmiaru, nie przywiązywania się do aktualnych kolekcji  i determinacji kupującego . Kupowałem tak męska S i damska XS. Uwaga Craft to specyficzna/Skandynawska rozmiarówka .

Pozdrawiam

mirekn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, wojgoc napisał:

Są takie co maja, a płyn nadaje sie do prania każdego rodzaju bielizny oddychającej 

Tu się nie zgodzę, płyny do prania ubrań membranowych są przeznaczone do prania warstw wierzchnich, dlaczego ? Ano dlatego że nanoszą na tkaninę warstwę DWR odpychającą wodę, co w przypadku bielizny jest akurat nie pożądane :D  Można sobie w tym wyprać namiot ale nie bieliznę :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pierwsze pranie jest po to aby pozbyć się konserwantów chemicznych stosowanych do zabezpieczania tkanin - do bielizny najlepsze są proste preparaty hipoarelgiczne np. szare mydło lub płyny dla noworodków.

Pierzcie sobie dalej w super preparatach pijcie colę itp. ale pomyślcie czasami o konsekwencjach...

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli bielizna jest sztuczna i składa się z poliamidu, polipropylenu i elastanu, to moczenie jej w płynach do płukania tylko obkleja włókna jakimś syfem i nic nie polepsza. To tak jakbyś damską rajstopę prał i oczekiwał że po praniu będzie miała lepszą membranę...

Co innego włókna naturalne, przy których należy stosować się do zaleceń producenta.

Bielizna to nie kurtka, trzeba ją prać tak, aby ją oczyścić a nie sklejać jakiś specyfikami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pasazer85 napisał:

Tu się nie zgodzę, płyny do prania ubrań membranowych są przeznaczone do prania warstw wierzchnich, dlaczego ? Ano dlatego że nanoszą na tkaninę warstwę DWR odpychającą wodę, co w przypadku bielizny jest akurat nie pożądane :D  Można sobie w tym wyprać namiot ale nie bieliznę :) 

Mam na myśli tego typu płyn - 

http://dalli24.eu/produkty/dalli-sportoutdoor-zel-do-prania-135-l-18-pran/

Namiot możesz wyprać😁 ale wątpię by został pokryty DWR☹️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...