Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Nosal, inspekcja ośrodka dla Skionline😉


Rekomendowane odpowiedzi

Nie wszyscy są narciarskimi fachurami jak ty @Jusik2002. Nie wszyscy chcą wydawać wszystkie pieniądze za granicą bo jak się choć  trochę kuma jak działa gospodarka to cześć kasy powinno się zostawiać w kraju. A jeśli chodzi o Kasprowy to widziałem jak niektórzy narciarze wyłączali kamerki zainstalowane na kaskach i zdejmowali narty na pierwazych kilku, kilkunastu metrach także nie sądzę aby Kasprowy był lajt górką jak piszesz. Mało tego. Ja czuję respekt nawet przed Bałtowem.

PS. Nie myl respektu ze strachem i totalnym brakiem umiejętności.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Jusik2002 napisał:

Za szczeniaka jeździłem na tej trasie Ale niech no ktoś powie. Ile ta trasa ma metrow ?? Koło 1 km będzie miała ??Ten Nosal to jest picowanie Zakopanego jako "zimowej stolicy" tylko problem w tym gdzie ram jeździć??? 🙃🙃🙃  Zakopane narciarsko jest tak ciekawe jak wyjście na ryby. Tak wiem jest Kasprowy ale jest ciekawy jedynie widokowo 🤭🤭🤭 jak się komuś nie chce pojechać w Alpy...

No dobra ...ale to co? chcesz żeby Ci nowe góry usypali?...poza tym tam ludzie nie jadą pojeździć na nartach tylko balować..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Sławek Nikt napisał:

Nie wszyscy są narciarskimi fachurami jak ty @Jusik2002. Nie wszyscy chcą wydawać wszystkie pieniądze za granicą bo jak się choć  trochę kuma jak działa gospodarka to cześć kasy powinno się zostawiać w kraju. A jeśli chodzi o Kasprowy to widziałem jak niektórzy narciarze wyłączali kamerki zainstalowane na kaskach i zdejmowali narty na pierwazych kilku, kilkunastu metrach także nie sądzę aby Kasprowy był lajt górką jak piszesz. Mało tego. Ja czuję respekt nawet przed Bałtowem.

PS. Nie myl respektu ze strachem i totalnym brakiem umiejętności.

 

Bardzo merytorycznie się odniosłeś do tematu.. Nic nie pisałem o fachowości ale musiałeś sobie dopisać... Kasa to zostaje na Krupówkach a nie Kasprowym.Gdzie w mojej wypowiedzi widziałeś, że Kasprowy jest "lajtowa gorka" ? A no tak... znowu sobie coś dopisałeś. Jak się kogoś cytuje to warto najpierw przeczytać i zrozumieć co napisal poprzednik 🤭🤭🤭

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, surfing napisał:

Trasa krótka ale stroma, Nosal trasa slalomowa 800m vertical 260m. 

Screenshot_20230311_084125.jpg

 

Różnica poziomów 220 m. Sześćset metrów miał wyciąg. Nosal nieźle znałem. Korzystałem czasem, gdy na Kasprowym wiało, lub nie można było wyjechać na górę, z powodu miejscówek.

To był dla mnie testowy stok. Problem był u samej góry, po prawej stronie(patrząc z dołu-stojąc nieco poniżej). Trenujący zawodnicy zostawiali tu kawałek lodowego stoku. Trudno było zaczepić, przed zmianą kierunku,  sklepowe ołówki, w dodatku ostrzone raz na rok. Ratunkiem było szukanie trasy(duże muldy)jadąc po prawej stronie po wyjściu z krzesełka.

W budzie na dole trzymano tyczki. Czerwone i niebieskie. Zawodnicy(młodzi), ustawiali sobie takie treningowe wertikale. Często widziałem takie treningi, z trenerem. Czasami to była grupka dziecki ze szkoły sportowej na pobliskim Bystrem, czasami starsi juniorzy. Podsłuchiwałem rady trenera. Tego typu- "ręce do przodu, ręce do przodu". Aktualne do dziś.  

Korzystając z Nosala można było czasem pojechać do Kuźnic(krótką nartostradą do nartostrady z Hali Gąsienicowej). I po południu szukać szansy w Kuźnicach na wyjazd na Kasprowy. 

Zawody Pucharu Świata oglądałem w TV. Zwróciłem uwagę na Grossa. Ominął bramkę, szybciutko podszedł i uplasował się chyba w pierwszej dziesiątce. Takie wtedy były różnice między zawodnikami. Naszymi orłami byli Bachleda i Dereziński. Liczono na dobre miejsce Ałusia.

Raz byłem tu na zawodach Klubu Wysokogórskiego. Start był nieco wyżej, niż dojeżdżała Poma. Woziło mnie niemożebne na wyślizganiach obok tyczek. Wygrał stojący parę zawodników przede mną jakiś Zakopiańczyk, którego wpisano do Klubu Wysokogórskiego tuż przed zawodami. Manewr był konieczny, ponieważ etatowym "wygrywaczem" na tych zawodach był jakiś gość z Katowic. Hańba dla Zakopiańczyków.

Facet rzucił ćmionego peta i ruszył. Tyczki się zakołysały.  Różnica między amatorami a zawodowcem rzucała się w oczy.

  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu 11.11.2023 o 10:41, Jusik2002 napisał:

Bardzo merytorycznie się odniosłeś do tematu.. Nic nie pisałem o fachowości ale musiałeś sobie dopisać... Kasa to zostaje na Krupówkach a nie Kasprowym.Gdzie w mojej wypowiedzi widziałeś, że Kasprowy jest "lajtowa gorka" ? A no tak... znowu sobie coś dopisałeś. Jak się kogoś cytuje to warto najpierw przeczytać i zrozumieć co napisal poprzednik 🤭🤭🤭

Dokładnie w swoim wpisie, który jest poniżej bardzo obrazowo oceniłeś i Zakopane i Kasprowy. 

... także nie wciskaj ludziom kitu jak we wpisie powyżej bo jeśli ktoś nie czytał całego wątku to może odnieść wrażenie, że nic nie nie napisałeś ... 

W dniu 10.11.2023 o 22:49, Jusik2002 napisał:

Za szczeniaka jeździłem na tej trasie Ale niech no ktoś powie. Ile ta trasa ma metrow ?? Koło 1 km będzie miała ??Ten Nosal to jest picowanie Zakopanego jako "zimowej stolicy" tylko problem w tym gdzie ram jeździć??? 🙃🙃🙃  Zakopane narciarsko jest tak ciekawe jak wyjście na ryby. Tak wiem jest Kasprowy ale jest ciekawy jedynie widokowo 🤭🤭🤭 jak się komuś nie chce pojechać w Alpy...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Sławek Nikt napisał:

Dokładnie w swoim wpisie, który jest poniżej bardzo obrazowo oceniłeś i Zakopane i Kasprowy. 

... także nie wciskaj ludziom kitu jak we wpisie powyżej bo jeśli ktoś nie czytał całego wątku to może odnieść wrażenie, że nic nie nie napisałeś ... 

 

No i co tu takiego było napisane  ? To, ze napisane bylo ze jezdzilem tam za szczeniaka ? Wow faktycznie to pisanie o fachowosci 🤭 Tylko prawda... A to że dopisałeś sobie historyjkę to dalej prawda. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jeeb napisał:

Jest jeszcze nadzieja że jednak zaplanowana dewastacja do skutku nie dojdzie

Ekolodzy: "Władze Zakopanego i dyrekcja Tatrzańskiego Parku Narodowego zadecydowały o dewastacji Tatr" - podhale24.pl

Dojdzie, dojdzie... To taka dewastacja jak wypisanie na murze niecenzurowanych słów. Trochę się wytnie ale co z tego ? Do tej pory się cięło na potęgę ale nie pod narty i nikt nie płakał. Ośrodek pod trening ale komercja średnia. Nosal to taki Stożek może być.... 

Edytowane przez Jusik2002
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
W dniu 10.11.2023 o 20:48, surfing napisał:

09.11.2023 jest Kolejny krok do budowy nowej stacji narciarskiej  Nosal w Zakopanem. Urząd miasta wydał decyzję środowiskową dla nowej inwestycji. Decyzja środowiskowa dla budowy wyciągu narciarskiego na Nosalu w Zakopanem otrzymała rygor natychmiastowej wykonalności.

04.01.2024 Budowa nowej stacji narciarskiej na Nosalu w Zakopanem bez dofinansowania. Wniosek Tatrzańskiego Parku Narodowego o dofinansowanie inwestycji został odrzucony przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Więcej

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...