Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rower uniwersalny


Spiochu

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, MarioJ napisał:

 

Fragment ? Jaki fragment? 1km ?

O żesz, jak Ty wolno jeździsz na tym rowerku swoim.

To zaznacz co tam już przejechałeś i powiedz czy się da ?

 

Zależy jak kiedy. W sumie może cztery fragmenty się już uzbiera, ale celem nie jest single track, to tak przy okazji. Najtrudniejszy był szlak niebieski, poza single trackiem;-) nigdy nie aspirowałem do roli kozaka tego forum, jesli już to raczej miękiszona, jeżdżę wolno, ale dokładnie, nie przewracam się, jak Mitek na nartach. Czemu ma się nie dać co prawda drzewo sie złamało ale to na podwórku, w Apartamentach Stacja Huta, które gorąco polecam, mają nawet jakieś rowerki elektryczne z silnikami yamahy, serdeczni ludzie, właściciel z Łodzi, Maciek wiec i wykończenie nowego domku trochę fabrykanckie, uroczo, kot Mila już prezentowany, ukochany żony i sp mamy, stad sentyment... jezdzilem zwykle wieczorami... jest jeszcze praca. Nie samą rozrywką człek żyje. A rowerki mam dwa Szwajcar i Niemiec, znają tylko niemiecki, wiec ciężko się dogadać, ale da się przy odrobinie dobrej woli. Nawet Milę zdziwiłeś... ambicją:-)

IMG_2453.jpeg

Edytowane przez sstar
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, MarioJ napisał:

 

Fragment ? Jaki fragment? 1km ?

O żesz, jak Ty wolno jeździsz na tym rowerku swoim.

To zaznacz co tam już przejechałeś i powiedz czy się da ?

 

Ze szkoły pamietam ze do określenAnia prędkości potrzebne są droga i czas wiec chyba masz trochę mało danych ale może prorok… a ci zwykle nie byli uznani w swoim kraju.., ruszam powolutku… miłego dnia ci życzę… zimno wiec i życzenia chłodne nieco

IMG_2459.jpeg

IMG_2461.jpeg

Edytowane przez sstar
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sstar napisał:

Najtrudniejszy był szlak niebieski, poza single trackiem;-) nigdy nie aspirowałem do roli kozaka tego forum, jesli już to raczej miękiszona, jeżdżę wolno, ale dokładnie, nie przewracam się, jak Mitek na nartach. Czemu ma się nie dać co prawda drzewo sie złamało ale to na podwórku, w Apartamentach Stacja Huta, które gorąco polecam,

A co tam na tym szlaku przejechałeś, pokaż zdjęcia i trasę na mapie ?

Stacja huta - super położenie, może kiedyś się tam udam ale muszę się z Tobą zsynchronizować abyśmy się nie spotkali nawet przypadkowo. 😁

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MarioJ napisał:

A co tam na tym szlaku przejechałeś, pokaż zdjęcia i trasę na mapie ?

Stacja huta - super położenie, może kiedyś się tam udam ale muszę się z Tobą zsynchronizować abyśmy się nie spotkali nawet przypadkowo. 😁

Tez tak uważam. Inne cele. Inne podejście. Co przejechałem to moje. przecież cię i tak to nie interesuje chciałbyś napisac a wstydzisz się ze ty ta traske trzy razy machnąłeś jednego dnia i to w trzech różnych kierunkach, nie kryguj się i pisz śmiało. Największym osiągnięciem i tak były ekstremy z mama jako rzecze Maryna G D… z zachowaniem proporcji. A natomiast… psy szczekają karawana jedzie dalej… znaczy pociąg nie karawana i nie psy tylko kot oraz nie szczeka a mruczy…

 

IMG_2601.jpeg

IMG_2597.jpeg

IMG_2595.jpeg

IMG_2587.jpeg

IMG_2580.jpeg

IMG_2569.jpeg

IMG_2563.jpeg

IMG_2550.jpeg

IMG_2529.jpeg

IMG_2524.jpeg

Edytowane przez sstar
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, MarioJ napisał:

A co tam na tym szlaku przejechałeś, pokaż zdjęcia i trasę na mapie ?

Stacja huta - super położenie, może kiedyś się tam udam ale muszę się z Tobą zsynchronizować abyśmy się nie spotkali nawet przypadkowo. 😁

Jak już przy miejscówkach jesteśmy to jeszcze Korenov stosunkowo wysoko a taniej niż w Jizerce.

IMG_2465.jpeg

IMG_2468.jpeg

IMG_2476.jpeg

IMG_2477.jpeg

IMG_2485.jpeg

IMG_2486.jpeg

IMG_2490.jpeg

IMG_2492.jpeg

IMG_2502.png

IMG_2507.jpeg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MarioJ napisał:

Ooo. Jaka trasa. Chyba się spociles. Ładnie. Udało się jeszcze zjeść te naleśniki z jagodami lub z grzybami ?

Ja tutaj robię sztuczny tłok w tym wątku. Beze mnie nic tutaj by się nie działo. 😁

 

Zimno było, wiec się nie spociłem. Naleśniki z jagodami. Ogórkowa. Nie lubie tłoku. Trasa sentymentalna. Ostatnio pchałem tam wózek, teraz rowerem w Jizerce pod gore, wózek jest do wzięcia. Przejście graniczne formalnie zamkniete wykopy jakieś czy wycinka. Dobrze, ze pociąg jezdzi bo jakoś do Jakuszyc by mi się nie chciało dymac, a tak jak na miekiszona przystało, a i syna  kolejarza przy okazji, kolejom, ładnie to się spina, bo te apartamenty w dawnym budynku stacyjnym... jeszcze powrót został wczesnym rankiem, rzekłbym nocą, w Kostomlotach odcinkowy pomiar prędkości, będzie mandat, choć korek w druga strone standardem... ech. Nawet Mila ma jakoś mniej wigoru choć to tylko trzylatka... przemijanie...

Edytowane przez sstar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, sstar napisał:

Dobrze, ze pociąg jezdzi bo jakoś do Jakuszyc by mi się nie chciało dymac, a tak jak na miekiszona przystało, a i syna  kolejarza przy okazji, kolejom, ładnie to się spina, bo te apartamenty w dawnym budynku stacyjnym... jeszcze powrót został wczesnym rankiem, rzekłbym nocą, w Kostomlotach odcinkowy pomiar prędkości, będzie mandat,

 

Jakbyś dodał do relacji mapkę swojej trasy to byłoby idealnie, coś więcej o transporcie. Ja znam teren, więc sobie mogę dorysować. Ale dla kogoś spoza to czarna magia. Dlatego te twoje relacje są takie słabawe.

Pochwal się mandatem jak przyślą. Tak wogóle to czy ten odcinkowy pomiar jest oznaczony na A4, czy ja jestem ślepy ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, MarioJ napisał:

 

Jakbyś dodał do relacji mapkę swojej trasy to byłoby idealnie, coś więcej o transporcie. Ja znam teren, więc sobie mogę dorysować. Ale dla kogoś spoza to czarna magia. Dlatego te twoje relacje są takie słabawe.

Pochwal się mandatem jak przyślą. Tak wogóle to czy ten odcinkowy pomiar jest oznaczony na A4, czy ja jestem ślepy ?

 

Jest oznaczony. Zaczyna się za Kostomlotami a kończy przed Katami. Na gorze brama, z boku znaki. Mimo tego nie zauważyłem, bo syndrom wjazdu na autostradę i rozluźnienie po koncentracji szczególnie jak ciemno... mapek nie robię. Z ostatniego dnia: Huta, Stóg, Gorzysci, Jizerka, Korenov. Ty znasz, inni nie pytają. Kiedyś przyczyniłes sie do skasowania mojej relacji wiec trudno byś był ich targetem. Ja tam lubię u innych impresje. A technikalia jedynie jak się wybieram. Choć dużo jeżdżę na rympal, cel nie az tak ważny, ważna jest droga. Ale tu tez się różnimy. 130 koron 80 plus 50 za rower Korenov Huta. Ostry jeździec ze Śląska. W górach dawał rade.

IMG_2632.jpeg

IMG_2632.jpeg

IMG_2618.jpeg

IMG_2619.jpeg

IMG_2617.jpeg

IMG_2614.jpeg

IMG_2609.jpeg

IMG_2616.jpeg

Edytowane przez sstar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MarioJ napisał:

Pochwal się mandatem jak przyślą. Tak wogóle to czy ten odcinkowy pomiar jest oznaczony na A4, czy ja jestem ślepy ?

 

Z rzepy

"Odcinkowy pomiar prędkości na autostradzie A4 funkcjonuje od 21 lipca na odcinku pomiędzy Kostomłotami i Kątami Wrocławskim. Ma długość 8,1 km i obowiązuje na nim ograniczenie do 110 km/h. Jak się okazuje aż 4,5 proc. kierowców jadących tym fragmentem autostrady przekracza prędkość. Według danych GDDKiA, średni dobowy ruch na tym odcinku drogi wynosi 69 tys. pojazdów."

Dziennie - 3100 wykroczeń. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Wujot napisał:

Z rzepy

"Odcinkowy pomiar prędkości na autostradzie A4 funkcjonuje od 21 lipca na odcinku pomiędzy Kostomłotami i Kątami Wrocławskim. Ma długość 8,1 km i obowiązuje na nim ograniczenie do 110 km/h. Jak się okazuje aż 4,5 proc. kierowców jadących tym fragmentem autostrady przekracza prędkość. Według danych GDDKiA, średni dobowy ruch na tym odcinku drogi wynosi 69 tys. pojazdów."

Dziennie - 3100 wykroczeń. 

Jak już mamy off topy to w tych apartamentach Netflix i polecę film

https://natemat.pl/514291,gad-kryminal-netfliksa-z-benicio-del-toro-i-alicia-silverstone-recenzja

a także inny o Beckhamie...

Edytowane przez sstar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Wujot napisał:

Z rzepy

"Odcinkowy pomiar prędkości na autostradzie A4 funkcjonuje od 21 lipca na odcinku pomiędzy Kostomłotami i Kątami Wrocławskim. Ma długość 8,1 km i obowiązuje na nim ograniczenie do 110 km/h. Jak się okazuje aż 4,5 proc. kierowców jadących tym fragmentem autostrady przekracza prędkość. Według danych GDDKiA, średni dobowy ruch na tym odcinku drogi wynosi 69 tys. pojazdów."

Dziennie - 3100 wykroczeń. 

To raczej się nie wyrobią aby wysłać 3100 listów dziennie.

Ciekawe czy wpadli na to, aby każdego dnia sortować wykroczenia wg prędkości, i wysyłać mandaty dla np. pierwszych 500 kierowców. Oczywiście pierwszych z najwyższą prędkością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, MarioJ napisał:

To raczej się nie wyrobią aby wysłać 3100 listów dziennie.

Ciekawe czy wpadli na to, aby każdego dnia sortować wykroczenia wg prędkości, i wysyłać mandaty dla np. pierwszych 500 kierowców. Oczywiście pierwszych z najwyższą prędkością.

Ja tam na listy od nich nie czekam, wchodzę sobie na mObywatel i sprawdzam czy przyszło. W sumie zabawna sytuacja, że wjeżdżasz jadąc z gór na autostradę i zwalniasz... tak sobie po nocy wyprzedzaliśmy z takim jednym Ślązakiem górnym raczej i podróż ze Szklarskiej do Wrocka szybko minęła... choć kiedyś już tak miałem, gdy chciałem odpocząć od kręcenia i wyprzedzania wjeżdżałem na s3 w sadach i ustawiałem tempomat i luz, ale na Legnicę się leci więc w koło świata...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, MarioJ napisał:

Nie wiem czy to takie zabawne, że po drodze krajowej z jedną jezdnią jedziesz 120 km/h lub szybciej. A może się zagapisz i w kogoś walniesz z tyłu i mu się auto zapali ? 

 

Zagapiasz sie jak wolno jedziesz. Jak robisz coś na komórce. A nawet jak gadasz lub radia słuchasz. Ja zwykle po prostu jeżdżę. A ze droge ze Szklarskiej mam obcykana to i wyprzedzam gdy można. Ostatnio w druga strone jechałem przepisowo i wyprzedzalem za policja jak oni, bez sygnału. Ale odjezdzali mi na prostych. Jak jedziesz szybko to czujny jesteś niby ważka... ja tam lubię sobie pozap... tak z 90 na godzinę.. wszyscy jesteśmy hipokrytami...

.

Edytowane przez sstar
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.10.2023 o 10:40, MarioJ napisał:

 

Jakbyś dodał do relacji mapkę swojej trasy to byłoby idealnie, coś więcej o transporcie. Ja znam teren, więc sobie mogę dorysować. Ale dla kogoś spoza to czarna magia. Dlatego te twoje relacje są takie słabawe.

Pochwal się mandatem jak przyślą. Tak wogóle to czy ten odcinkowy pomiar jest oznaczony na A4, czy ja jestem ślepy ?

 

Chwale się... cudzym, swojego nie znam...

 

415CF85D-D304-48B7-B030-28A7A8E06C6C.jpeg

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.10.2023 o 09:51, cysiu napisał:

@sstar jakie są warunki skiturowe w Szklarskiej Porębie w porównaniu do innych miejsc gdzie bywasz?

 Cysiu, warunki na ścianie na Szrenicy, czy okolicach Twaroznika są podobne do innych wywianych miejsc jak np. Studicni Hora, zwykle jest twardo mniej lub bardziej równo, z rzadka po jakimś świeżym opadzie warunki są idealne, trzeba pokochać co się ma szczególnie jak ja jeżdżę kiedy mam czas a nie na pogodę. Zaletą Szrenicy, a może i wadą jest narciarstwo przywyciagowe, a także zjazd do auta po trasie zjazdowej na dole, już z Labskiego trzeba korzystać ze szlaku łącznikowego podobnie jak  a Studicni, a tam jak nie ma warunu to zwykle nudno. Tak wiec ja z całego serca polecam trase wzdłuż tyczek na Studicni można tez Lucni ale Szrenica czy Kopa oraz Labski to tez klasyki od naszej strony, choć przyznaje, ze na samym Labskim nie byłem, ale poniżej mam obcykane, tu pomogą MarioJ, Wujot czy Marionen oni maja obcykana tez sama gore, u nas jest jeszcze KPN, tam KRNAP... ja chodzę z rana wiec ich nie widuje, często zreszta nikogo nie widzę na wspomnianym moim ulubionym szlaku wzdłuż tyczek z Boudy p. Snezkou na Studicni i w dół do Peca gdzie auto, nocuje w BpS, anegdota o Jirzim, który wrócił ze szkolenia helikopterowego w HK  czy wie o odcinkowym pomiarze Kostomloty-Katy na co on: k... wiem. A jeździł tez do Spalenej znaczy na Rohacze bo tam mieli lawinowe szkolenie... ale to chyba, nie wtedy a ostatnio jakoś, bo od niedawna znaczy wakacji pomiar. Teraz odcinek s3 Kamienna-Lubawka oddany wiec dla tych co przez Zaclerz, a tak będę jeździł zima, nie przez Okraj, bo opony to ja mam chyba całoroczne bardziej niż zimowe, wiec miodzio.

 

3DB17E51-7CAA-496A-AB91-4BFCDC9B3481.png

Edytowane przez sstar
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...