Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

IO Tokio.. plany, prognozy, nadzieje - wyniki.


Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, marionen napisał:

I co, nie pogratulował przeciwnikowi i sedziemu po meczu...

Nie, nie o to idzie - po drugim ostrzeżeniu każdy inny zawodnik straciłby punkt a on jeszcze rozwalił  rakietę pod nosem sędziego a ten nie zareagował ...cienias nie sędzia 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Lexi napisał:

Justyna Święty-Ersetic zrezygnowała ze startu indywidualnego w biegu na 400 metrów. Powodem takiej decyzji były dolegliwości bólowe, występujące po niedawnym urazie. Polka postawiła na regenerację i zdecydowała się skupić na żeńskiej sztafecie.

@Lexi, co Ty piszesz o jakiejś kontuzji, o zmianie planów, a nie wspominasz nic o majtkach?! Toż to nie do pomyślenia żeby panie, sorry, uczestniczący w sztafecie bez worka biegało w majtkach a z workiem w szortach!!! Ja tego nie rozumiem bom zatwardziały tradycjonalista któremu dwie płci odpowiadają. Rodzic nr 1 i nr 2, tak można nazwać, no ale jak nazwać zawodnika? Zawodnik to chłop, zawodniczka baba, uczestnik biegu- chłop, uczestniczka- baba. Może Wy coś poradzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem wczoraj skok wzwyż (polski akcent - trener Katarczyka to Polak)..przyznano dwa złote medale!!!!.......a w tle historia w duchu prawdziwie olimpijskim.. >>

.............................

Amożemy mieć dwa złote medale? – to pytanie Mutaza Essy Barshima, które odwołało dogrywkę skoczków wzwyż o olimpijskie złoto w Tokio, przejdzie do historii sportu, podobnie jak późniejsza radość Gianmarco Tamberiego. Włoch osiągnął szczyt do spółki z przyjacielem. To Katarczykowi zawdzięcza fakt, że dziś jest jeszcze w sporcie. – Pukał do drzwi tak długo, że w końcu musiałem mu wtedy otworzyć – wspomina Włoch.

Obaj skakali czysto, bez zrzutek. Dotarli do pułapu 2,39 metra i obaj tej wysokości nie zaliczyli. Mutaz Essa Barshim i Gianmarco Tamberi mieli wtedy wybór: skakać w dogrywce lub upewnić się u sędziego, czy mogą otrzymać przy takim rozstrzygnięciu dwa złote medale. Nie mieli wątpliwości, co należy zrobić. Kumpel kumplowi krzywdy przecież by nie wyrządził.


Dla Barshima, trenowanego w zasadzie od początku dorosłej kariery przez Stanisława Szczyrbę, sukces w Tokio był ukoronowaniem kariery. W sumie polsko-katarski duet doskoczył do ośmiu medali wielkich imprez, przy czym z olimpijskiego podium 30-latek nie schodzi już od Londynu. "GOAT" (ang. najlepszy w dziejach) – huczy od niedzieli Internet, bo rzeczywiście, ta wygrana na igrzyskach sprawiła, że pochodzący z Sudanu skoczek i jego trener z Białobrzegów mają już w dorobku wszystko. Tamberi, po mistrzostwie Europy i halowym mistrzostwie świata, może czuć podobnie. Nawet jeżeli w dorobku nie ma jeszcze złota MŚ ze stadionu, to niedzielne zawody to wszystko zrekompensowały.

– Wstawaj stąd, nie leż na tartanie – podbiegł w końcu do niego Barshim, gdy 28-latek przez kilka minut konwulsyjnie tarzał się ze szczęścia.

Popłakali się obaj, ale Barshim nie miał w sobie aż tak dużego ładunku emocjonalnego. Mimo że też cierpiał kontuzje, to Tamberi na ostatni skok zawodów wyciągnął z torby gips, który nosił na nodze, jeszcze niedawno bojąc się, że nie zdąży do Tokio. A chciał, bo przez paskudną kontuzję na ostatniej prostej w 2016 roku stracił wyjazd do Rio. Mimo że skakał 2,39 metra, co w Brazylii mogło nawet dać mu złoto.


I właśnie wtedy, następnego lata po igrzyskach w Rio, zaczęła się przyjaźń obu wygranych z Tokio. W niedzielę sieć przypomniała długi tekst, który sam Tamberi napisał na ten temat w "SpikesMag". Zatytułował go: "Mój przyjaciel Mutaz".

Włoch, któremu po powrocie na stadion nic nie wychodziło, miał być na skraju załamania. Po nieudanym mityngu w Paryżu zamknął się w hotelowym pokoju i podwójnie irytował, bo ktoś nie przestawał pukać do drzwi. W końcu otworzył i w drzwiach zobaczył Barshima.

"Całkowicie się przed nim rozkleiłem. Próbował mnie uspokoić, przekonywał, że nie powinienem się spieszyć po takim urazie. JUŻ JESTEŚ WIELKI, BO WRÓCIŁEŚ DO DIAMENTOWEJ LIGI. A NIKT TEGO NIE OCZEKIWAŁ! PRZESTAŃ PATRZEĆ, CO O TOBIE MÓWIĄ I JAK OCENIAJĄ. SKACZ TYLKO I WYŁĄCZNIE DLA SIEBIE – usłyszałem od niego. (...) Wtedy w głowie coś mi przeskoczyło. Miał rację, musiałem robić to wyłącznie dla siebie. Błyskawicznie sprawdziłem, gdzie w następnych dniach rozegrają skok wzwyż. Znalazłem w Budapeszcie i na własną rękę zadzwoniłem do organizatorów, kupiłem bilet, odwołałem lot do domu, wyłączyłem telefon. Przez trzy dni zniknąłem, bo poprosiłem Węgrów jeszcze, żeby nie informowali do końca o moim udziale. Mutaz poza mną i gospodarzami zawodów był jedyną osobą, która wiedziała, co mam w planach. W końcu wystąpiłem. Po fatalnych konkursach tam skakałem lekko, z wiarą. Zaliczyłem 2,28 metra. Dla siebie. I znów byłem skoczkiem wzwyż!" – opisał Tamberi.

– Ten medal, ten sukces, nie mógł mi się przytrafić w lepszych okolicznościach niż te. Do spółki z człowiekiem, który uratował mi karierę – wypłakał w Tokio Włoch. I pokazał do kamery gips.

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Ziemowit napisał:

Ciekawe informacje: https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2021-08-02/bialoruska-lekkoatletka-chryscina-cimanouska-chce-uzyskac-azyl-polityczny-w-polsce/

Cytat

Lekkoatletka Kryscina Cimanouska przyleci do Polski. Otrzymała wizę humatarną

Nawet nie będą mieli kogo wsadzić za tą aferę - przewodniczącym Białoruskiego Komitetu Olimpijskiego jest synalek Łukaszenki...

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.08.2021 o 20:11, Wujot napisał:

Czyli jesteś bisexem. OK. Mi to nie przeszkadza.

Głodnemu chleb na myśli. Jeśli w Twojej głowie kłębią się takie myśli, aby  wyrwac z kontekstu zdanie i wyciągać wnioski o pedalstwie, to jest zastanawiajace!  Ciekawe co czujesz patrząc na rower, konkretnie  na  blaty, korby i pedały? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Bumer napisał:

Głodnemu chleb na myśli. Jeśli w Twojej głowie kłębią się takie myśli, aby  wyrwac z kontekstu zdanie i wyciągać wnioski o pedalstwie, to jest zastanawiajace!  Ciekawe co czujesz patrząc na rower, konkretnie  na  blaty, korby i pedały? 

Pytasz jaki to rodzaj fetyszyzmu? 

Jest ich mnóstwo, niektóre bardzo dziwne. Ale może pasowałaby Mysofilia lub Salirofilia bo związane z brudem i błotem, a jak wiadomo im bardziej rower ubłocony tym bardziej olimpijsko czuje się jego właściciel. :)

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmys in, Lewandowski out. Tu szczęśliwy ułamek sekundy, tam pechowy upadek w zbyt dużym tłumie.

 

Kanada 21 do 25 z roc bez k i roll. Zobaczymy...

 

no i najlepsze grzanie przed wspinaczka już dziś Ola Mirosław w akcji, https://wspinanie.pl/2021/08/tokyo-2020-za-piec-dwunasta-rozmawiamy-z-adamem-pustelnikiem/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, sstar napisał:

Rozmys in, Lewandowski out. Tu szczęśliwy ułamek sekundy, tam pechowy upadek w zbyt dużym tłumie.

 

Kanada 21 do 25 z roc bez k i roll. Zobaczymy...

 

no i najlepsze grzanie przed wspinaczka już dziś Ola Mirosław w akcji, https://wspinanie.pl/2021/08/tokyo-2020-za-piec-dwunasta-rozmawiamy-z-adamem-pustelnikiem/

A jednak Lewandowski z druga szansa https://www.onet.pl/sport/onetsport/tokio-2020-dramat-marcina-lewandowskiego-przewrocil-sie-i-stracil-szanse-na-awans/q081lq5,d87b6cc4

w drugim secie ca ro zacięta walka ale w końcu piąty setbol dla ro

zmarl Nowak trener Kipketera m.in. https://sportowefakty.wp.pl/tokio-2020-2021/952867/nie-zyje-legendarny-polski-trener-prowadzil-slynnego-biegacza

Edytowane przez sstar
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.08.2021 o 16:27, Bumer napisał:

Toż to nie do pomyślenia żeby panie, sorry, uczestniczący w sztafecie bez worka biegało w majtkach a z workiem w szortach!!!

Nie specjalnie łapie o co Ci idzie - nie jestem biegły w te klocki, nie zaglądam sportowcom w majtki i nie znam nikogo kto by się tym interesował ....

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...