Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Pierwszy raz w Alpy - co i gdzie wypożyczyć?


Turek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
pierwszy raz jadę w Alpy, do Zillertall, nie mam swoich nart i stąd dwa pytania:

1) Macie jakieś podpowiedzi odnośnie wypożyczania nart? Na miejscu chyba drogo? Jak jechałem na Łomnicę to wypożyczyłem w Białce i wyszło prawie pół ceny, ale niestety trasa z Warszawy do Austrii nie prowadzi przez żadne polskie ośrodki narciarskie. Może ktoś poleci jakąś wypożyczalnie w Wawie albo po drodze?

2) Polecicie jakiś rodzaj nart ? Zakładam, że tam trzeba mniej kręcić i kombinować niż w naszych ośrodkach, więc raczej coś w stronę gigantek/zjazdówek niż slalomek? Na ogół brałem co dali w wypożyczalni, ale w zeszłym roku kupiłem twardsze buty 110 i od tej pory jeździłem na Salomonach Race SL 157 R11 i na Volkl Racetiger SRC 158 R13,4 (wzrost mam 170). Ogólnie wolę szybką jazdę szerokimi łukami carvinigowymi po łagodniejszym stoku niż walkę o przetrwanie na czarnych.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Alpach dzień wypożyczenia nart to 20-40 EUR, w Warszawie np. Bachleda (Filtrowa 68) wypożycza za 20-40 zł. Tylko taka uwaga, w alpejskich wypożyczalniach masz szansę wyrwać najnowsze modele, w warszawskich najnowsze to raczej jakieś potestówki 1-3 sezonowe.

PS. Jeśli jest w Warszawie jakaś wypożyczalnia z nowościami to sam chętnie się dowiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym radził sprawdzić ofertę z wcześniejszą rezerwacją online w lokalnym intersporcie, ceny mogą być wtedy sporo niższe niż wchodząc z ulicy. Brałem tak w Austrii narty dla córki i wyszło podobnie jakbym wiózł je z wypożyczalni w Polsce. Biorąc na miejscu odpada płacenie za te dni kiedy jesteś w podróży. Kiedyś rezerwowałem też narty przez alpinresorts.com, ale oni w Austrii nie mają za mocnej oferty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi!

 

3 godziny temu, wojtekly napisał:

W Alpach dzień wypożyczenia nart to 20-40 EUR, w Warszawie np. Bachleda (Filtrowa 68) wypożycza za 20-40 zł. Tylko taka uwaga, w alpejskich wypożyczalniach masz szansę wyrwać najnowsze modele, w warszawskich najnowsze to raczej jakieś potestówki 1-3 sezonowe.

PS. Jeśli jest w Warszawie jakaś wypożyczalnia z nowościami to sam chętnie się dowiem :)

 

Sam nie szukam nowości, ale robiłem internetowy przegląd wypożyczalni i spójrz na rent.aktiv-sport.pl. Wypożyczają modele z tego sezonu.

3 godziny temu, Lexi napisał:

Jeśli będziesz chciał mieć jedne narty na wszystkie okazje pomyśl o jakiejś hybrydzie o długości 170cm - kupisz używki za rozsądne pieniądze ...i będzie Pan zadowolony.

Być może, ale trochę poczytałem o kupnie używanych nart i chyba nie mam wystarczającej wiedzy, żeby ocenić ich faktyczny stan. I jednak musiałbym najpierw spróbować na dłuższych, zanim bym się zdecydował.

3 godziny temu, Marcin.S. napisał:

Ja bym radził sprawdzić ofertę z wcześniejszą rezerwacją online w lokalnym intersporcie, ceny mogą być wtedy sporo niższe niż wchodząc z ulicy. Brałem tak w Austrii narty dla córki i wyszło podobnie jakbym wiózł je z wypożyczalni w Polsce. Biorąc na miejscu odpada płacenie za te dni kiedy jesteś w podróży. Kiedyś rezerwowałem też narty przez alpinresorts.com, ale oni w Austrii nie mają za mocnej oferty. 

24,54 EUR za dzień w Intersporcie, także znacznie drożej niż w PL. Z tymi dniami to fakt, ale w totalu i tak wychodzi taniej wypożyczyć u nas.

Edytowane przez Turek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Turek napisał:

24,54 EUR za dzień w Intersporcie, także znacznie drożej niż w PL. Z tymi dniami to fakt, ale w totalu i tak wychodzi taniej wypożyczyć u nas.

ciut drożej, ale odpada transport (ew. wynajem/zakup boxu dachowego), poza tym rezerwując w necie jest zazwyczaj 10 proc. taniej, niż w "realu", poza tym można wymienić i zapoznać się z różnymi rodzajami, ja na ten przykład przetestowałem ileś tam typów i SL na zawsze wykluczyłem, bo na długich, czerwonych trasach, przy większej prędkości myszkowały niemiłosiernie, i właściwie to spełniały swoją rolę tylko na czarnych na czas ślizgu,      

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.01.2023 o 01:43, Keler napisał:

przy większej prędkości myszkowały niemiłosiernie

od jakiej prędkości zaczynały myszkować ?

 

W dniu 23.01.2023 o 13:33, Turek napisał:

Na miejscu chyba drogo?

już od 10 euro na dzien (przy 6 dniach)

https://www.alpinresorts.com/de/skiverleih/oesterreich/tirol/mayrhofen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę, może komuś kiedyś pomoże:

Po pierwsze to narty na ferie najlepiej rezerwować w Warszawie min. miesiąc wcześniej. Byłem w wypożyczalni Bachleda, gdzie miałem do wyboru 3 modele, ale cenowo wychodziło tam najdrożej (40/dzień za narty dla żony, 60 dla mnie), wiec nie skorzystaliśmy. Patrzyłem na snowshop, tam w zasadzie bez różnicy jaki model, wszystkie są 50 za dobę, a przy wypożyczeniu na więcej niż 7 dni pierwszy i ostatni jest gratis. Stanęło na aquasport, gdzie za tydzień zapłaciliśmy 420 od osoby (najwyższa półka, bo były też takie za 320), ale odbiór jest we czwartek a zwrot w poniedziałek, więc w sumie to jest 10-11 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...