Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Kupię narty o długości ok. 155 cm


Slavko

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, szukam nie zaoranych nart damskich o długości ok 155 cm.

Budżet - ok. 250 zł (jeśli to możliwe w takiej cenie). Nie chciałbym przekroczyć kosztu tygodniowego wynajmu nart, ponieważ prawdopodobnie będą to narty na jeden sezon. Córka aktualnie 171 cm, szczupłej budowy ciała. Przez ostatni rok urosła prawie 10 cm, wiec w przyszłym roku raczej będą już za krótkie.

Styl jazdy - preferowane trasy łągodne, ale zjeżdżała ze mną w Lomnicy i Pleso na czerwonych i nie była specjalnie przerażona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Slavko napisał:

Jak w temacie, szukam nie zaoranych nart damskich o długości ok 155 cm.

Budżet - ok. 250 zł (jeśli to możliwe w takiej cenie). Nie chciałbym przekroczyć kosztu tygodniowego wynajmu nart, ponieważ prawdopodobnie będą to narty na jeden sezon. Córka aktualnie 171 cm, szczupłej budowy ciała. Przez ostatni rok urosła prawie 10 cm, wiec w przyszłym roku raczej będą już za krótkie.

Styl jazdy - preferowane trasy łągodne, ale zjeżdżała ze mną w Lomnicy i Pleso na czerwonych i nie była specjalnie przerażona.

Atomic Cloud 9, tylko długość min 165cm. Nartą 155cm zrobisz dziecku krzywdę, tym bardziej, że szybko rośnie. Btw ile córka ma lat?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Slavko napisał:

13 lat. ale drobnej budowy ciała.

Ja chcę kupic jej cokolwiek tylko na ten sezon, a na przyszły sezon nowe.  Ale 165 wydają mi się za długie.

 

Moja córka ma 11 lat i 169cm wzrostu, ma narty -5cm od wzrostu. Dłuższa narta daje stabilność, jakiej nie da krótka.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Slavko napisał:

Jak w temacie, szukam nie zaoranych nart damskich o długości ok 155 cm.

Budżet - ok. 250 zł (jeśli to możliwe w takiej cenie). Nie chciałbym przekroczyć kosztu tygodniowego wynajmu nart, ponieważ prawdopodobnie będą to narty na jeden sezon. Córka aktualnie 171 cm, szczupłej budowy ciała. Przez ostatni rok urosła prawie 10 cm, wiec w przyszłym roku raczej będą już za krótkie.

Styl jazdy - preferowane trasy łągodne, ale zjeżdżała ze mną w Lomnicy i Pleso na czerwonych i nie była specjalnie przerażona.

Ukochany temat forumowy...podstawowa sprawa na jakim jest etapie w technice jazdy, oraz ewentualnie czy jest już na takim, gdzie świadomie wie jaki rodzaj jazdy preferuje? Bo będziesz zbierał mnóstwo rad, choć zapewne tylko z dwóch biegunów, czyli kup długie/kup krótkie. I bazując na historii tego typu wątków, raczej nie licz na zbyt głęboko merytoryczne uzasadnienia. Kwestia ile ma lat, jakie są jej cele itp. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Jeeb napisał:

jaki model i długość ?

Moja wnuczka ma teraz 13 lat i 174cm i nie chce rozstać się z ukochanymi slalomkami

https://www.xspo.de/rossignol-hero-athlete-fis-sl-pro-r21-u10/u12/u14-2023/24

w długości 149

Coś w tym jest. Moja chrześnica mimo, ze miała już porządne slalomki sztekli 165, ciagle trzymała się moich, a potem jej paździerzy w długości 156...

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli rzeczywiście  mają to być narty na  jeden sezon to kupiłbym najwyższy możliwy model w pieniądzach jakie chcesz wydać nawet w komisie. Dużo tego i na alledrogo i na łoeliks. Co do porad w kwestii długości to warto posłuchać specjalistów i nawet za ich radą wypożyczyć określone narty na tę dobę i sprawdzić jak będzie jeździć. Spodoba się szukasz dłuższych, nie spodoba się kupujesz krótkie. Ja na etapie nauki odkryłem, że od długości ważniejsze jest zachowanie narty na śniegu, promień skrętu. Tak, tak, dla mnie to istotny parametr bo nie jeżdżę zjazdów z zawrotnymi prędkościami tylko chcę sobie poskręcać, a w takim np. Bałtowie to slalomki obowiązkowe 😁

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Jeeb napisał:

jaki model i długość ?

Moja wnuczka ma teraz 13 lat i 174cm i nie chce rozstać się z ukochanymi slalomkami

https://www.xspo.de/rossignol-hero-athlete-fis-sl-pro-r21-u10/u12/u14-2023/24

w długości 149

Pewien trener (znany w polskim środowisku) powiedział mi " chce Pan też nartę na amatorskie slalomy?  Proszę kupić SL w damskiej długości 155...".

Cała "tajemnica" nart, to technika jazdy. Jeśli tylko się ślizgasz, to długość i inne parametry mają małe znaczenie, jak mówią " szurać można na wszystkim". Jeśli jesteś na etapie gdy możesz już uczyć się prawdziwej carvingowej jazdy, parametry narty mają bardzo istotne znaczenie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, gabrik napisał:

Pewien trener (znany w polskim środowisku) powiedział mi " chce Pan też nartę na amatorskie slalomy?  Proszę kupić SL w damskiej długości 155...".

Cała "tajemnica" nart, to technika jazdy. Jeśli tylko się ślizgasz, to długość i inne parametry mają małe znaczenie, jak mówią " szurać można na wszystkim". Jeśli jesteś na etapie gdy możesz już uczyć się prawdziwej carvingowej jazdy, parametry narty mają bardzo istotne znaczenie. 

 

Jasne, że można szurać na wszystkim, ale po co się męczyć ... Dlatego nie zgodzę się z powyższą teorią, ale to nie miejsce na takie dyskusje.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Sławek Nikt napisał:

@gabrik bez urazy, ale jak uważasz, że narta nawet na początkowym etapie nauki nie ma znaczenia to proponuję zamianę nart abyś jednak przemyślał temat. Moje amp z promieniem 17 m. Na te co wystawiłeś. Mało tego. Dopłacę. 

 

 

@Sławek Nikt oczywiście, że ma znaczenie. Odnosiłem się tylko do oklepanych tekstow zblazowanych malkontentów "kup długą" "kup najlepszą" itp. Natomiast jesli zgodzimy się co do fundamentu, iż do nauki powinna być wąska pod butem...to dalej otwarta droga i tu zaczyna się kwestia jaką poruszyłem, czyli odpowiednie parametry narty wynikające z jej budowy (sztywność), dobrane do narciarza, mają większe znaczenie na późniejszym, niż wczesnym etapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wąsko bardziej czy mniej to też zależy od tego gdzie konkretnie bo górka górze nie równa i tak dalej. Tematy na dłuższe rozważania. Z własnego doświadczenia (zacząłem się uczyć nart jako dorosły człowiek) myślę, że dobrze jest zacząć od narty w granicach 165 cm. i promieniu około 13 metrów. Nie skręca za szybko czy za mocno i nie trzeba zbyt wiele siły w to wkładać jak przy nartach o promieniu powiedzmy 15 i więcej. Chociaż 15 to jeszcze jest ok. I zdecydowanie narta współczesnej konstrukcji z bajerami typu triple radius czy jak one się tam nazywają. Na pewno ułatwią naukę zdecydowanie w porównaniu do starszych konstrukcji bez bajerów. Z drugiej strony: staniesz stabilnie na starszej narcie to później raczej nic Ciebie nie zaskoczy. Podejrzewam, że ile osób tyle opinii. Lepiej jest też (moim zdaniem) pojeździć sobie raz na tydzień aniżeli pięć dni pod rząd jeżeli ma się niedaleko górkę, na którą można podjechać. Jest czas na przemyślenia, regenerację i tzw. spokój na stoku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...