Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Pozdrowienia z Grossglockner Kals-Matrei w Wysokich Taurach.

Mieszkamy w Matrei niedaleko dolnej stacji gondoli. W dolinie wiosna, śnieg zaczyna pojawiać się powyżej 1500 m.n.p.m. - nie licząc tras. Powyżej 2000 m.n.p.m. jest już sporo naturalnego, ale bez szału.

Trasy wytrzymują w dobrej kondycji do południa - na niektórych nawet wtedy ślady sztruksu.

 

 

IMG_20240129_125644.jpg

IMG_20240129_120703.jpg

IMG_20240129_120155.jpg

IMG_20240129_112636.jpg

IMG_20240129_110906.jpg

IMG_20240129_100411.jpg

IMG_20240129_100108.jpg

  • Like 17
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, przemo_narciarz napisał:

Na Jakoba się wybieracie ?

Masz na myśli St. Jakob in Defereggen? 

Nie mamy sprecyzowanych planów na narty i zwiedzanie. Karnet Ski Hit obejmuje kilka ośrodków, w tym Molltaler - ale my mamy łącznie z dniem dzisiejszym tylko trzy dni na jeżdżenie, więc szaleństwa nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, WojtekM napisał:

Masz na myśli St. Jakob in Defereggen? 

Nie mamy sprecyzowanych planów na narty i zwiedzanie. Karnet Ski Hit obejmuje kilka ośrodków, w tym Molltaler - ale my mamy łącznie z dniem dzisiejszym tylko trzy dni na jeżdżenie, więc szaleństwa nie będzie.

Tak, ten miałem na myśli .

Moltka odpuść, ale rozważ Heiligenblut klejnot Karyntii:) miłego jeżdżenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, przemo_narciarz napisał:

Heiligenblut

Karnety Ski Hit obejmują:

Matreier Goldried Bergbahnen, Hochpustertaler Bergbahnen,  St. Jakob Bergbahnen,  Kals Bergbahnen, Lienz Bergbahnen, Obertilliacher Bergbahnen, Kartitscher Liftgesellschaft, Mölltaler Gletscherbahnen, Ankogel Hochgebirgsbahnen

W Kals-Matrei mam mamy jakieś 50-60 km (różnie podają) tras narciarskich. Być może w trzeci dzień pojedziemy gdzieś indziej, a może nie 😎.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, WojtekM napisał:

Karnety Ski Hit obejmują:

Matreier Goldried Bergbahnen, Hochpustertaler Bergbahnen,  St. Jakob Bergbahnen,  Kals Bergbahnen, Lienz Bergbahnen, Obertilliacher Bergbahnen, Kartitscher Liftgesellschaft, Mölltaler Gletscherbahnen, Ankogel Hochgebirgsbahnen

W Kals-Matrei mam mamy jakieś 50-60 km (różnie podają) tras narciarskich. Być może w trzeci dzień pojedziemy gdzieś indziej, a może nie 😎.

 

Godzinę temu, pawelb91 napisał:

Przed sezonem tez myślałem o tym regionie na jakiś wyjazd 6 dniowy, nawet miałem pewne noclegi na oku kilka kilometrów od gondoli w Matrei, ale jednak się nie wybrałem.
Fajnie wygląda St. Jakob in Defereggen z tym nowy krzesłem.

 

Byłem tam 2X i 3 tez bym pojechał

@WojtekM rozważ Sillian - świetna opcja typu małe jest piękne. Genialne trasy na sam dół czyli 1 oraz 4/5+6.  

@pawelb91 tak, St. Jakob zaskoczył mnie na plus - j.w. - tu mistrzostwo jak z 7 wyciągów,  a w zasadzie z 5, zrobić ponad 30 km tras 🤪. Bardzo fajna trasa góra dół czyli 1+T.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pora na krótkie podsumowanie pobytu w Grossglockner Kals-Matrei. Już na początku powiem, że w 3 dni wyjeździłem się bardziej, niż w zeszłym roku w 5 w Mayrhofen.

Mieszkaliśmy w Matrei. Jeżeli ktoś szuka apres ski .... well ... to nie tam. Jest to spokojna miejscowość. Są Billa, Spar - w których można zrobić zakupy. Druga z miejscowości systemu, czyli Kals, z perspektywy stoku wygląda podobnie.

Cały system opiera się na dwóch gondolach wywożących ludzi z Matrei i Kals. Gondola z Kals ma stację pośrednią, co jest niezwykle istotne. U góry mamy raptem dwie kanapy, które skutecznie dostarczają narciarzy na polanę, z której prowadzą trasy w kierunku Matrei, oraz na Cimaross - skąd przedostać można się na stronę wiodącą do Kals. Do tego dwa orczyki na górnej polanie, chyba dwa na dole w Kals, oraz kanapa odchodząca z Kals - z której można wrócić jedynie w dół do dolnej stacji gondoli.

Gondole mają swoje lata (ta z Matrei jest z 1998 roku), ale spełniają swoje zadanie. Kanapy są wyprzęgane, z osłonami i podgrzewane - przynajmniej te dwie u góry. Było jednak na tyle ciepło, że podgrzewanie było zbyteczne - chociaż działało.

Co do tras - większość to czerwone i czarne. Czerwone są momentami krwiste. Wszystkie jednak szerokie, więc przy dobrym stanie tras można "tańczyć walczyka" od lewej do prawej. Niebieskich mało - jakieś krótkie na dole w Kals obok orczyków i na górnej polanie gondoli z Matrei (też obok orczyków). Do tego dochodzi jedna fantastyczna i urozmaicona niebieska z Cimaross na polanę gondoli z Kals.

Ogólnie jest co jechać - trasy są raczej długie (nie licząc tych obok orczyków). Można zjechać ciągiem z Cimaross (ok. 2600 m.n.p.m.) do Matrei (poniżej 1000 m.n.p.m.) lub Kals. Przy czym zjazd do Kals jest atrakcyjny jedynie do stacji pośredniej gondoli - dalej w większości wąska kicha. Zjazd do Matrei jest atrakcyjniejszy. Podczas naszego pobytu oba zjazdy na dół działały - pomimo wiosny w dolinie.

Ludzi nie było jakoś dużo. Nigdy nigdzie nie czekaliśmy. Jazda praktycznie na bieżąco. Jeżeli gdzieś zrobiło się gęściej, wtedy uciekaliśmy na inne trasy, gdzie było pusto.

Chciałoby się mieć dużo śniegu wszędzie, ale pogoda jest jaka jest. Trasy były dobrze przygotowane i naśnieżone do samego dołu. Wiadomo, że więcej naturalnego śniegu było wysoko - co widać na zdjęciach w postach powyżej. Tego śniegu jednak też nie było jakoś bardzo dużo poza trasami. Trasy były dobrze przygotowane, zmrożone po nocy i ładnie trzymały. Towarzyszyło nam "włoskie" słońce, które potrafiło wywołać błogość u nie jednej osoby.

 

 

IMG_20240130_122745.jpg

  • Like 12
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, WojtekM napisał:

Do tego dochodzi jedna fantastyczna i urozmaicona niebieska z Cimaross na polanę gondoli z Kals.

Autopoprawka - chodzi oczywiście o polanę gondoli z Matrei - trasa nr 10/10a.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Jeeb napisał:

fajnie że córcia jeszcze chce z Tobą jeździć 😊

Też się cieszę. Ma już prawie 18 lat 😱

Na marginesie - karnet na Ost Tirol dla młodzieży do 18 lat jest ze zniżką 50%. Ciekawe jaką zniżkę córka miałaby w Polsce? 🤔

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...