Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Szkolenie maluchow


fantom

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Mitek napisał:

Cześć

Tak, tak, ja zrozumiałem przekaz a z tym: "nie będziesz miał wpływu" myślałem o swoich dotychczasowych doświadczeniach. Syn w marcu kończy 18 lat i ma papiery instruktorskie w trzech dyscyplinach sportu, praktycznie w ręku. I nic nie robi, żeby to zacząć finalizować i żeby mu to zaczęło przynosić jakieś korzyści.

Pozdrowienia

Jasne. Nic nigdy młodemu nie narzucam mogę mu jedynie wskazać drogę/możliwości a życie samo napisze scenariusz. Trenować zapragnął sam ja jedynie uprzedziłem go, że jak się zabieramy za coś to na poważnie bez bumelanctwa. Lubię sport bo kształtuje charakter i samodyscypline. Treningi mamy sobota/niedziela 8 rano, młody wstaje i nie ma marudzenia co jakiś czas temu było by nie do pomyślenia:). Jak jesteśmy w górach to na stok rano, żeby dało się pojeździć a nie jak wcześniej na 12 itd. A młody ma zdrowe podejście jak to mówi najważniejsze są marzenia a na zawodach dobra zabawa a nie tylko wynik.

Pozdrawiam

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, MichalR napisał:

Może ma inne plany na życie niż zostać instruktorem sportowym.

Cześć

Ja też takich planów nigdy nie miałem ale wakacje w lecie za darmo w zimie za darmo a w roku półtora,dwa tysie do dyspozycji piechotą nie chodzi. Zwłaszcza jak komuś kasa przelatuje przez palce jak powietrze a tu potrzeby... wyobrażasz sobie. :)

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, unky napisał:

Za tydzien będziemy w Szczyrku z rodziną. Najmłodszy syn - 4 latek -  będzie się uczył jeździć i raczej na jakimś małym pojedyńczym prywatnym stoku. Co byście polecili?

My z żoną na zmianę chcielibyśmy pojeździć na stokach SMR. Da radę kupić jeden karnet na kilka dni z którego będę korzystał albo ja albo żona bo się nie rozdwoimy a małym musi się ktoś zajmować, czy jest tam jakaś identyfikacja twarzy czy coś w tym stylu i nie da rady jeździć nsprzemiennie na jednym karnecie?

Krasnal w Czyrnej przy parkingu http://www.eszczyrk.com.pl/kamera.php Stok idealny dla malucha, była też usypana górka i maluchy zachwycone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Bartek, 11 lat. W tym sezonie tylko 5 dni w Schladming w grudniu, potem w styczniu kilka treningów z Uczniowskim Klubem Sportowym UKS28 z KIelc, do którego od niedawna należy,  na jedynych czynnych okresowo  bardzo łagodnych stokach Stadion w Kielcach i Krajno koło Kielc, bez rozstawionych tyczek i pośród sporej ilości innych narciarzy i w tym tygodniu 1 dzień na Jaworzynie i 1 dzień na Arenie w Słotwinach, gdzie nagrałem jego jazdę. Niestety z powodów rodzinnych ominął go obóz we Włoszech z klubu i klika wyjazdów weekendowych na treningi na Podhale :( No, ale postępy jak dla mnie i tak są spore nawet w stosunku do grudniowego Schladming czy też ubiegłego sezonu :) I muszę coraz bardziej sprężać się jadąc za nim i nagrywając go :) 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe narty już wypróbowane, niestety warunki były nie za fajne, mokry śnieg, bardzo mocno hamował i miejscami było widać ziemię. Był to pierwszy dzień na nartach w tym sezonie dla mojego syna i zmiana z 120 na 152. Ogólnie syn bardzo zadowolony, powiedział że mimo długości lepiej skręcają, bardziej je czuje i że są szybkie. Myślę że przez te warunki jeszcze na 100% na nich nie pojechał. Czekamy teraz na śnieg żeby pojeździć trochę z instruktorem.

Dla porównania film z tamtego sezonu na nartach 120

https://youtu.be/k2n3PTNbVHM

A to z wczoraj (niestety jakość nie najlepsza, niepotrzebnie robiłem zbliżenia przy tak złej pogodzie)

https://youtu.be/FLMKOOHCTB0

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MichalR - troszkę przez tyły, ale się poprawi - to nie komentarz do filmu 😉.

A przy okazji 'szkolenia maluchów' może zdobędzie nowe umiejętności. Zdjęcia poniżej z zajęć jak najbardziej praktycznych (poprzedzonych teorią) i nie pozorowanych. Poprawianie siatek, patrolowanie stoku i podstawy pomocy przedmedycznej są mniej medialne 😉.

Pozdrawiam,

M.

 

IMG_20200211_134147.jpg

IMG_20200214_180654_1.jpg

IMG_20200211_171756.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marxx74Z pewnością poprawi, już trenerzy o to zadbają 😉

Z tymi tyłami to faktycznie ma problemy, ale jak na niego patrzę to zupełnie jak na razie mu to nie przeszkadza, choć fajnie by było go na przody przestawić. Środkowa część filmu to czarnulka 60% na GSach. Moim zdaniem jeździ na nich tak jak na krótszych nartach, za ciasno nogi. Trzeba by mu trochę zawieszenie poszerzyć w ramach obozu treningowego w Suchym 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.02.2020 o 08:11, spi630 napisał:

Potrenowaliśmy w Andalo na ferie. Trochę stromszy stok, trochę szybciej, trochę więcej dynamiki 

 

Cześć

Spi, czy Ona to kocha i jest napięta jak "szczerbaty na suchary" czy tak sobie, w tym momencie?

Pozdrowiernia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mitek napisał:

Cześć

Chodzi mi o poziom determinacji Szanownej Pani.

Pozdrowienia

Jazda konna  > taniec towarzyski > narty.  Taka jest hierarchia. 😎

Ale trenować chce i lubi, chętnie wykonuje ćwiczenia i ma fun z jazdy i na slalomie i na luzie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...