Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Szkolenie maluchow


fantom

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Superivan89

W tym roku pierwszy raz wybraliśmy się na narty z naszym czterolatkiem i niestety nie udało nam się nauczyć go jeździć za to instruktorowi udało się po godzinie, uczył zjazdów nie pługiem tylko na pizze i mały zrozumiał znacznie szybciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
Hmm, liczyłem że jakiś światły instruktor coś skrobnie, ale chyba płonne nadzieje ;)

Kierowanie się radami "wirtualnych" instruktorów, osobiście nieznanych i nieponoszących żadnej odpowiedzialności za swoje rady, jest dosyć ryzykowne. Rady mogą być trafne, ale wcale nie koniecznie.

Jeździj jak najwięcej razem ze swoim synem, to będzie Cię naśladował i uczył się od Ciebie, a raz lub dwa razy w sezonie wynajmij mu na godzinę lub dwie instruktora "w realu", żeby skorygował ewentualne błędy. Sam po postępach dziecka ocenisz, co ten instruktor był wart.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Hmm, liczyłem że jakiś światły instruktor coś skrobnie, ale chyba płonne nadzieje ;)

Spokojnie, spokojnie Michał. Ja bym zrobił tak:

- jeździj przed nim i nadawaj rytm jego skrętom - pewnie tak jeździsz a to było do filmu - ale pamiętaj o tym bo to ważne. Jesteś nieźle ogarniętym narciarzem więc Dominik jeżdżąc za Tobą może się sporo nauczyć. Staraj się przy tym jeździć porządnie technicznie i taktycznie, czyli np. ns stromszym odcinku skręt krótszy a na bardziej płaskim długi. Pamiętaj, żeby skręty były rytmiczne i przechodziły jedne w drugi, zapomnij o jeździe w skos stoku.

- zwracaj uwagę żeby jechał dokładnie Twoim śladem - pobawcie się tak, że musi jechać Twoja drogą.

- ręce z przodu zawsze i wszędzie - daj mu kijki również

- zmień nartki tak jak pisaliśmy bo na tych widać jak jest niestabilnie.

Pozdrowienia

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu sprzed tygodnia z Białki, Kotelnica, czerwona trasa (z opisu wynika że FIS), tuż przy orczyku po lewej stronie stoku.

To nie jest trasa FIS,którą jedzie Twój synek...ta trasa jest skrajnie za orczykiem po lewej stronie przy lesie...choć ta "ścianka" po której pomyka Twój skarb jest jak na jego umiejętności dość wymagający:smile:

To jest FIS

Fajnie zaczyna jeżdzić i teraz weżcie instruktora...w Białce jest fajna szkółka,nie chcę jej reklamować żeby nie być posądzonym o reklamę,ale łatwo ją znaleść:rolleyes::Na forum nie dowiesz się za dużo na temat nauki jazdy na nartach,bo co dla Was dobre to nie koniecznie dla już dobrze jeżdzących.

Edytowane przez filemon
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierowanie się radami "wirtualnych" instruktorów, osobiście nieznanych i nieponoszących żadnej odpowiedzialności za swoje rady, jest dosyć ryzykowne. Rady mogą być trafne, ale wcale nie koniecznie.

Jeździj jak najwięcej razem ze swoim synem, to będzie Cię naśladował i uczył się od Ciebie, a raz lub dwa razy w sezonie wynajmij mu na godzinę lub dwie instruktora "w realu", żeby skorygował ewentualne błędy. Sam po postępach dziecka ocenisz, co ten instruktor był wart.

Temat się ruszył jak Was trochę podpuścić:) Dzięki!

Generalnie to rady teoretyczne zawsze dobrze poczytać, aczkolwiek nic nie zastąpi tego co się dzieje w praktyce na stoku :) A dzieje się to co widać i pierwszy filmik jest 'sprzed' instruktora a drugi 'po instruktorze'. Zależy mi na tym żeby dzieciak, prócz naśladowania mojej jazdy, nauczył się porządnych podstaw, dlatego z instruktorem jeździł w tym sezonie i będzie jeździł i w następnym i pewnie dalej też.

Cześć

Spokojnie, spokojnie Michał. Ja bym zrobił tak:

Pozdrowienia

Dzięki Mitek. Na potrzeby filmu jechałem za nim, natomiast bez kręcenia zawsze ktoś jechał przodem nadając ślad (ja albo żona), młody za nami i znów dorosły za nim/nad nim. Młody ładnie trzymał ślad osoby jadącej przed nim, więc jest dobrze :) Kijki damy w przyszłym sezonie, będzie miał też dłuższe narty (i nie tak taliowane jak Atomiki i Volkle na których teraz jeździł) :)

To nie jest trasa FIS,którą jedzie Twój synek...ta trasa jest skrajnie za orczykiem po lewej stronie przy lesie...choć ta "ścianka" po której pomyka Twój skarb jest jak na jego umiejętności dość wymagający:smile:

To jest FIS

Fajnie zaczyna jeżdzić i teraz weżcie instruktora...w Białce jest fajna szkółka,nie chcę jej reklamować żeby nie być posądzonym o reklamę,ale łatwo ją znaleść:rolleyes::Na forum nie dowiesz się za dużo na temat nauki jazdy na nartach,bo co dla Was dobre to nie koniecznie dla już dobrze jeżdzących.

Wg mapki Kotelnicy to ta trasa jest opisana jako FIS 2, ta która opisujesz to FIS 1. :) Zastanawialiśmy się czy ta ścianka nie jest zbyt stroma, ale widząc jak sobie radził wcześniej pozwoliliśmy mu spróbować i na moje oko dał sobie całkiem nieźle radę, na tyle że dwa razy zjechał ta trasą :) Myśleliśmy że powie że za stromo czy coś a on jakoś nie miał oporów więc pojechał - bardzo był zadowolony i dumny z siebie :)

PS. Mitek - wisisz mi analizę - pamiętasz? :)

Edytowane przez MichalR
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mapki Kotelnicy to ta trasa jest opisana jako FIS 2, ta która opisujesz to FIS 1. :) Zastanawialiśmy się czy ta ścianka nie jest zbyt stroma, ale widząc jak sobie radził wcześniej pozwoliliśmy mu spróbować i na moje oko dał sobie całkiem nieźle radę, na tyle że dwa razy zjechał ta trasą :) Myśleliśmy że powie że za stromo czy coś a on jakoś nie miał oporów więc pojechał - bardzo był zadowolony i dumny z siebie :)

A to przepraszam:cheerful:według mnie był zawsze jeden FIS a tu też i drugi.Tak czy siak fajnie jeżdzi i tylko czas i godziny spędzone na stoku spowodują z niego w przyszłości dobrego narciarza.Rady kolegów są trafne,ale realu nic nie zastąpi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to przepraszam:cheerful:według mnie był zawsze jeden FIS a tu też i drugi.Tak czy siak fajnie jeżdzi i tylko czas i godziny spędzone na stoku spowodują z niego w przyszłości dobrego narciarza.Rady kolegów są trafne,ale realu nic nie zastąpi.

Nie szkodzi :)

Młody jeździ chętnie, wręcz się rwie do jazdy więc widzę przed nim świetlaną przyszłość, o ile mu się nie znudzi, jak to często bywa u dzieci :rolleyes::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szkodzi :)

Młody jeździ chętnie, wręcz się rwie do jazdy więc widzę przed nim świetlaną przyszłość, o ile mu się nie znudzi, jak to często bywa u dzieci :rolleyes::

I jest jeszcze jeden aspekt tej sprawy..każda chwila spędzona z synem-córką zostawia niezapomniane wspomnienia u jednych i drugich i to jest nieraz nawet ważniejsze niż same narciarstwo bo to dotyczy i roweru i basenu i wędrówek leśnych górskich itp:smile:

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jest jeszcze jeden aspekt tej sprawy..każda chwila spędzona z synem-córką zostawia niezapomniane wspomnienia u jednych i drugich i to jest nieraz nawet ważniejsze niż same narciarstwo bo to dotyczy i roweru i basenu i wędrówek leśnych górskich itp:smile:

To prawda. My ogólnie bardzo dużo jeździmy, praktycznie przez cały rok gdzieś się szwendamy, nie jesteśmy domatorami, więc na brak wspólnych rozrywek nie narzekamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

to nie ja, to żona :biggrin:

a tak serio to na razie jeździł z "kierownicą" (co prawda akurat na tym filmiku zapomniał że ją ma w kieszeni i jechał wystawiając ręce na boki), więc daliśmy mu się pobawić tą jazdą, tym bardziej że to był ostatni wyjazd w sezonie. W następnym znów będzie instruktor i kolejne etapy nauki, już z kijami. Dla mnie ważne że nie odczuł przesiadki na nietaliowane 100-tki i wręcz stwierdził że mu te narty pasują :happy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...