Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

do Austrii przez Czechy, a moze przez Słowacje?


Godman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jadę do Badgastein. Zawsze jezdziłem do Austrii przez Czechy ale jak zniesli granice to pomyslałem zeby przeleciec przez Słowacje, tam za Zliną na autostrade sie wpada i do samej Bratysławy leci. Potem tylko Wiedeń zostaje i ewentualne korki. Dalej planuje na Salzburg. Proszę o info za i przeciw tej marszruty, za każdą informacje dziękuję.

Zdrów

gdmn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jadę do Badgastein. Zawsze jezdziłem do Austrii przez Czechy ale jak zniesli granice to pomyslałem zeby przeleciec przez Słowacje, tam za Zliną na autostrade sie wpada i do samej Bratysławy leci. Potem tylko Wiedeń zostaje i ewentualne korki. Dalej planuje na Salzburg. Proszę o info za i przeciw tej marszruty, za każdą informacje dziękuję.

Zdrów

gdmn

A kiedy będziesz. Bo ja wyjeżdżam w Piątek. Kwaterę mam w Bad Hofgastein. Ja z Pomorza to mi się opłaca przez Świecko i Monachium.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz link do ostatnio poruszanego tematu.

http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?t=6355

Wprawdzie do Kaprun, ale na Gastein po prostu wczesniej odbijasz w lewo.

Ja 12.01 jechałem przez Czechy a od granicy dokładnie Cieszyn - Olomunc - Brno - Znojmo - Hollabrun - Stockerau - Tulln - St.Chistophen - Linz - Salzburg - Bischoshofen - St. Johan - Bad Hofgastein - do Bad Gastein jeszcze 10 km.

Praktycznie cały czas masz dwupasmówkę - tylko kawałek za Frydkiem i w okolicach granicy czesko-austriackiej - jeden pas, ale jedzie się dość szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

nawet mapy nie potrzebujesz brać ze sobą

jak za Rzgowem trafisz jakieś auto z boxem czy nartami na dachu to smaruj za nim

jakby skręcał na śląsku na A-4 to wariat i jedzie w Zokopane, nie jedz za nim poszukaj innego

i dalej jedź na południe ,jak w Bielsku nie skręci na Cieszyn to wariat i jedzie do Szczyrku albo Korbielowa,

znowu takiego olej Ty jedź na Cieszyn i znowu podczep się za takiego z boxem czy nartami na dachu

jedź za nim ponad 700km a potem skręć w taki ...TAL który obrałeś za cel swojej podróży:D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Tak, przez Czechy sie super jedzie. Pojechałem do Austri do Badgastein ale z Zilertallu wracałem przez Niemcy i żałuje, ponieważ juz w Austrii zaczely sie korki wiec bojac sie ich pod Monachium pojechałem normalną drogą do Regensburga i tu wjechałem na autostrade. Poza tym jednak odcinek 380 km z Jedrzychowic do Łodzi jest fatalny, szczególnie za Wrockiem, kiedy dodatkowo dopada Cię zmęczenie 10u godzin za kółkiem. Myślę, że jedyną ale kluczową wadą jazdy przez Niemcy są korki w okolicy Monachium i Norymbergii a zimą dodatkowo cięzarówki blokują autostrady bo nie mogą podjechać w jakichś górkach po drodze.

Zdrów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SB zaznacz w linku "Route type" opcję "Quickest" - nie dopisałem tego :)

No teraz dobrze pokazuje bo przedtem to oczywiście kierował na Bratysławę Wiedeń a potem to już zupełnie jakąś chorą drogą tylko dalej nie wiem z czym masz problem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławek,

problemu nie ma żadnego :)

Ponieważ nikt do tej pory nie zamieścił tu żadnej mapki, chciałem tylko dopytać czy tak właśnie najlepiej jechać ?

Wszystkie internetowe mapy nie wiedzieć dlaczego pokazują trasę z Cieszyna na Bratysławę - Wiedeń i nie spotkałem się jeszcze inaczej, ale wiem że np. odcinek z Cieszyna przez Bratysławę i Wiedeń do Sankt Polten to w kilometrach jest to samo jak jadąc z Cieszyna na Brno- Znojmo- Hollabrunn- Stockerau- Sankt Poelten tylko czasowo ten pierwszy wariant to porażka:mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie internetowe mapy nie wiedzieć dlaczego pokazują trasę z Cieszyna na Bratysławę ...:

Nawet kiedyś się nad tą drogą zastanawiałem jadąc gdzieś na południe od Wiednia, ale to rozwiązanie ma jedną kluczową wadę. Mianowicie trzeba dwa razy płacić za winietki. W czechach i slowacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet kiedyś się nad tą drogą zastanawiałem jadąc gdzieś na południe od Wiednia, ale to rozwiązanie ma jedną kluczową wadę. Mianowicie trzeba dwa razy płacić za winietki. W czechach i slowacji.

Winietki to opłata za przejazd po autostradzie (lub drogach płatnych). Skręcając na Słowację nie korzystasz z takich dróg więc czeskiej winiety nie potrzebujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet kiedyś się nad tą drogą zastanawiałem jadąc gdzieś na południe od Wiednia, ale to rozwiązanie ma jedną kluczową wadę. Mianowicie trzeba dwa razy płacić za winietki. W czechach i slowacji.

ja tak nawet kiedys jechalem baaaardzo dawno temu, z Bratyslawy do Wiednia jechalo sie po oplotkach :eek: , kompletna porazka, brak drogi miedzy dwoma stolicami europejskimi odleglymi o rzut beretem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...