Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Techniki jazdy oraz nasze filmiki


Boogie

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Bode

Wiem, oczywiście że wiem, że zrozumiano. Widzę, żeś z Rytra, może udałoby się spotkac w przyszlym sezonie gdzie w okolicach z tykami. Kacperion ma wprawdzie dopiero 9 lat ale też jest pasjonatem i z przyjemnością słucha autorytetów i pilnie się uczy.;)

Pozdro serdeczne

Jasne Mitku - dla mnie bomba. Ale nie szukaj we mnie jakiegos wielkiego autorytetu, podczas kiedy na forum jest ich o wiele więcej i są o wiele większe ;) Swoich tyk nie mam, więc może jakoś na naszym treningu ;)

pozdrawiam Cię!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też w ogóle nie napisałem słowa o Twojej jeździe.

Pamiętaj że nawet mistrzowie potrzebują rad.

A ja na razie w Tobie widzę tylko nadętego amatora.

Jak widzisz ja też o Tobie zmieniłem zdanie.

Fajne uczucie?

Znajdź jeden post, wktórym określam się mianem mistrza lub ma on taki wydźwięk. Stawiam karnet całodniowy na którykolwiek wyciąg chcesz.

Amatora - tak ; nadętego - czy ja wiem? pozostawiam to do oceny innym.

hmmm... ciekaw jestem czy zmieniłeś je dla potrzeby sytuacji i chęci odegrania się za moją uwagę czy faktycznie masz mnie za nadętego amatora, ciekawe ;) jednak psychologia czasem fascynuje, nie sądzisz? Ja niestety ( i coraz więcej osób również [wnioskując po poście SB]) zmienia zdanie o Tobie, więc raczej proponuje Ci zastanowić się nad swoim niż moim postępowaniem. W moje nic nie wniesiesz, w swoim możesz zmienić wiele na lepsze ( póki co).

[...] Fajne uczucie?

-jesteś głupi

-a Twój rower ma dziewczyńskie kolory!

właśnie tak to zabrzmiało. Dorosły i dojrzały człowieku. Powiedział świeżo upieczony 17latek.

Mimo to pozdrawiam Cię i życzę Ci, żebyś na tym forum jeszcze chwilę zabawił.

Edytowane przez Bode
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdź jeden post, wktórym określam się mianem mistrza lub ma on taki wydźwięk. Stawiam karnet całodniowy na którykolwiek wyciąg chcesz.

Amatora - tak ; nadętego - czy ja wiem? pozostawiam to do oceny innym.

hmmm... ciekaw jestem czy zmieniłeś je dla potrzeby sytuacji i chęci odegrania się za moją uwagę czy faktycznie masz mnie za nadętego amatora, ciekawe ;) jednak psychologia czasem fascynuje, nie sądzisz? Ja niestety ( i coraz więcej osób również [wnioskując po poście SB]) zmienia zdanie o Tobie, więc raczej proponuje Ci zastanowić się nad swoim niż moim postępowaniem. W moje nic nie wniesiesz, w swoim możesz zmienić wiele na lepsze ( póki co).

[...] Fajne uczucie?

-jesteś głupi

-a Twój rower ma dziewczyńskie kolory!

właśnie tak to zabrzmiało. Dorosły i dojrzały człowieku. Powiedział świeżo upieczony 17latek.

Mimo to pozdrawiam Cię i życzę Ci, żebyś na tym forum jeszcze chwilę zabawił.

……………………..

Edytowane przez Jan Kowal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Jasne Mitku - dla mnie bomba. Ale nie szukaj we mnie jakiegos wielkiego autorytetu, podczas kiedy na forum jest ich o wiele więcej i są o wiele większe ;) Swoich tyk nie mam, więc może jakoś na naszym treningu ;)

pozdrawiam Cię!

Ale on Cie potraktuje jako kolegę a jednoczesnie autorytet. Co do formy spotkania to mam juz pewnien pomysł i może nawet móglbys pomóc w organizacji ale to jeszcze sporo czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Ale on Cie potraktuje jako kolegę a jednoczesnie autorytet. Co do formy spotkania to mam juz pewnien pomysł i może nawet móglbys pomóc w organizacji ale to jeszcze sporo czasu.

Będę o tym pamiętał. Początkiem przyszłego sezonu możemy się zgadać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bode

prawda jest tez, ze to forum, jak juz zauwazyles, jest kierowane przez pewna grupe osob, niektore z nich w sposob lekcewazaca odniosly sie np do mnie , bo jestem tu nowy, nawet nie wiedzac, co reprezentuje (przyklady moge podac na priv albo publicznie, bo ja sie nie obawiam tego , co napisalem).

Kubuś, błagam nawet Ty .......

Nie demonizuj, spiskowa teoria dziejów jest wciąż żywa na "każdym" forum, nie trzeba jej dodatkowo napędzać.

To, że czasami ktoś napyskuje albo próbuje w "przebiegle bezczelny" sposób zgasić kogoś to jeszcze nie jest obraz całości. Jeszcze nam tutaj brakuje teorii na "grupę trzymająca władzę", albo "niewidzialną rękę rynku".

To są jednak bardziej przypadki osobnicze i wazeliniarskie niż zorganizowane ;).

A przykład Rossiego na się do tego jak wół do karety.

Lecimy takim OT-em, że aż wstyd.

Pozdrawiam, :)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubuś, błagam nawet Ty .......

Nie demonizuj, spiskowa teoria dziejów jest wciąż żywa na "każdym" forum, nie trzeba jej dodatkowo napędzać.

To, że czasami ktoś napyskuje albo próbuje w "przebiegle bezczelny" sposób zgasić kogoś to jeszcze nie jest obraz całości. Jeszcze nam tutaj brakuje teorii na "grupę trzymająca władzę", albo "niewidzialną rękę rynku".

To są jednak bardziej przypadki osobnicze i wazeliniarskie niż zorganizowane ;).

A przykład Rossiego na się do tego jak wół do karety.

Lecimy takim OT-em, że aż wstyd.

Pozdrawiam, :)

………………….

Edytowane przez Jan Kowal
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rosi, na razie dostajesz słowne upomnienie, nie wiem o co chodzi, bo nie czytam "Ciebie" ale ludzie się skarżą na Ciebie, że jesteś agresywny i że ogólnie mają przesyt twoich opowieści dziwnych treści!

Jak nie wystopujesz to dostaniesz limit 3-5 postów dziennie!

Reszta będzie wycinana!

Kapusie i Biedne Misie w akcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może na początek zgadnijcie kto to?? Pierwszy, który odpowie poprawnie dostanie naklejkę skionline, jeżeli będzie chciał – pisać na PW

[YOUTUBE]

[/YOUTUBE]

ps. dopisze może dla utrudnienia że konkurs dla tych co naklejek jeszcze nie mają :)

Edytowane przez nurek1974
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może na początek zgadnijcie kto to?? Pierwszy, który odpowie poprawnie dostanie naklejkę skionline, jeżeli będzie chciał – pisać na PW

[YOUTUBE]

[/YOUTUBE]

ps. dopisze może dla utrudnienia że konkurs dla tych co naklejek jeszcze nie mają :)

Nurek,nie widać filmiku,bo wyskakuję info,że to filmik prywatny... :confused:

Ale będę strzelać: Aklim? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda ,że nie zdążyłem obejrzeć , bo może bym odgadł kto to;)

ale jedną recenzję przeczytałem i już wiem ,że na oślej łączce taka jazda to normalnie żenua:D

Na tej łączce to ja dawno temu stawiałem pierwsze kroki i powiem, że w górnej częsci dolnego orczyka śmierć mi wtedy zagladała w oczy:D Swoje corki tam stawiałem na nartach ale żeby film tam kręcić, w sieci zamieszczać:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tej łączce to ja dawno temu stawiałem pierwsze kroki i powiem, że w górnej częsci dolnego orczyka śmierć mi wtedy zagladała w oczy:D Swoje corki tam stawiałem na nartach ale żeby film tam kręcić, w sieci zamieszczać:D:D

mea culpa – sam widzisz co się dzieje miało być tylko do konkursu żeby zacząć nowe wydanie wątku a tu jak nie pierd……………. jak pisałem strach się bać

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mea culpa – sam widzisz co się dzieje miało być tylko do konkursu żeby zacząć nowe wydanie wątku a tu jak nie pierd……………. jak pisałem strach się bać

Rafał

proszę , odblokuj ten film , bo nie ma o co kruszyć kopii. A ten wątek jest po to ,żeby zamieszczać w nim filmy a nie je blokować:) . Ja krytyki się nie boję , więc piszcie co chcecie , byle z sensem , albo do śmichu:D

Ps

a jak się dyskusja rozwinie , to może już sam coś wyszperam ze swojego archiwum:eek::):)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał

proszę , odblokuj ten film , bo nie ma o co kruszyć kopii. A ten wątek jest po to ,żeby zamieszczać w nim filmy a nie je blokować:) . Ja krytyki się nie boję , więc piszcie co chcecie , byle z sensem , albo do śmichu:D

Ps

a jak się dyskusja rozwinie , to może już sam coś wyszperam ze swojego archiwum:eek::):)

Już – sorki że tak bez pytania ale cel miał być inny

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę o niezależne sugestie co i jak

Chcesz niezależne? :P

Dobrze, Tak będzie.

Jest dobrze.

Jazda rytmiczna, równowaga na dolnej utrzymywana bardzo krótko.Gdyby ręce bardziej szerzej....

Pozycja raczej wysoka, male odciążenia w górę (in +) przy inicjowaniu skretu.

Skręt to wejscie na krawędzie (gdyby zaczynał wyraznie od zewnętrznej , dlużej by utrzymał równowagę) Ponieważ wchodzi na górną (po wykonaniu skrętu)ma problem z wczesniejszym wejsciem w skręt. Robi podkręt i...prosto.

Myslę , ze poprawia rownowagę.

Ja takie gwaltowne podkręty nazywam skrętem zerwanym, ale ten skręt jest lepszy. Kacper szybko znajduje oparcie na sniegu (dzieki krawedziom)

Gdyby w tym oparciu mial ciezar po wlasciwej stronie , szybko by zacząl następny.

Porównując z wczesniejszymi filmami chłopak bardzo duzo urosnął . Ma pewnie klopoty ze srodkiem cięzkosci.

Zwróc uwagę że umiejscawia go na linii Ś.C. - pięta.

Powinien trochę sie pokiwac :przód - tył. :)

Charakterystyczny jest moment gdy przyjmuje pozycję zjazdową.

To jest oczywiscie jej namiastka, ale nie oto tu chodzi, tylko jak sie do niej układa.

Powinien najpierw przygotowac, ręce , pochylic tulów, obnizyć pozycję przez ugiecie sie w kolanach.

On robi w innej kolejnosci, przez co zostaje zepchnięty na tyły nart.

Z tej pozycji trudno mu ugiąc kolana i tulów oraz czuwać nad własciwym położeniem srodka ciężkosci.

Porownaj skrety lewy i prawy. Widzisz jak go znosi na prawo , wiesz czego jest to dowodem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

No właśnie. Podpieranie wewnętrzną bardzo częste. Jeste na tyle szybki, że potrafi to jakoś kontrolowac ale jazda na granicy upadku bardzo częsta. No i to cofniecie pozycji w momencie jej obniżenia tez znamienne.

Zagadzam się w zupełności. Co do asymetrii to zauważam ale nie potrafie znaleźć wytłumaczenia więc pomóż.

Na filmach, które widzialeś nie miał jeszcze 6 lat a tu ma prawie 9 więc róznica jest kosmiczna.

Pozdrawiam i dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...