Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Techniki jazdy oraz nasze filmiki


Boogie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...

Widzę, że temat umiera ale dodam coś od siebie:

W dwóch zakrętach blisko kamerzysty chciałem przedobrzyć i mnie troszkę wyrzuciło :mad: Proszę o oceny i jakąś sensowną krytykę co i jak według Was poprawić itp. :D

Edytowane przez dizz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może uszczegółowię sugestię bugajsona.

8 sekunda - kolano górnej nogi. Powinno być pochylone pod takim samym kątem jak to lewej. Obecnie górna narta nie pracuje w skręcie. Co więcej, blokuje Ci wejście głębiej biodrem w skręt. W takim układzie większość ciężaru spoczywa na dolnej narcie.

Jest takie ćwiczenie - zostaw kijki. W skręcie rękoma dociskaj górne kolano do stoku. Ciężar spróbuj rozłożyć w miarę równomiernie na obie narty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale za to w 5 sekundzie przy skrecie w lewo jest ok z tym ukladem.

Moze to taki "symptom" prawej nogi.

Ja mam - miewam podobnie :P

Poza tym jak dla mnie calkiem zgrabnie.

Jeszeli "stawiasz na Myska" to baw sie dobrzez i jak najwiekszych przyjemnosci na sniegu.

A jezeli "stawiasz na Bugiego" to by trzeba bylo wlaczyc troche power - u w nogach.

Pozdro. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że wykonujesz za dużą kontrrotację ciała. Tzn nie "wyginaj" się tak w skręcie. Faktycznie może dociąż trochę narty. I przede wszystkim zrób coś z kijami. Wygląda to tak jakbyś chciał je wbić tzn. dajesz kijek do przodu zupełnie niepotrzebnie potem chyba nie bardzo wiesz co masz z nim zrobić, więc starasz się go z powrotem do tyłu przenieść, jednak efekt jest taki że kijki Ci "latają" na boki ;) Prowadź kijki z tyłu, grotami skierowanymi w skos, w dół. Będzie lepszy efekt estetyczny.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale za to w 5 sekundzie przy skrecie w lewo jest ok z tym ukladem.

Na początku 5 sekundy, kiedy jedzie na wprost kamery widać ten sam układ kolana. Pół sekundy dalej juz nie jedzie na wprost i wygląda ok. W 11 i 15 jest to samo.

Poza tym jak dla mnie calkiem zgrabnie.

A tu się w zupełności zgadzam. Przyjemny widok.

Niemniej skoro kolega pyta co mogło by być lepiej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I przede wszystkim zrób coś z kijami.

Pennas, wydaje mi się że znacznie lepiej by to wychodziło jakbyś skrócił kije o jakieś 10 cm. Wiem że pewnie zgodnie ze standardowymi regułami doboru są ok. Jeździsz jednak nisko i musisz podnosić ręce żeby sięgnąć kijem. Mnie takie skrócenie bardzo pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie :) Postaram się coś zrobić z tym kolanem, jak nie w tym to w następnym sezonie :D

Głównie w tym filmiku chodziło mi o to czy w miarę "zgrabnie" ;)

Jak mówicie że z tym ok to się cieszę bo jestem kompletny samouk (miałem może ze 2 lekcje u instruktora ale to było kilka lat temu) i w dodatku młody jeszcze jestem więc czas na poprawę mam :)

Do Tomasus te uwagi do mnie czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kije to moja słabość nad tym faktycznie trzeba będzie popracować. Ale faktem jest to że trzeba by je trochę zmniejszyć o 10 cm. Też właśnie o tym myślałem.Bo jak stoje bez butów to kąt jest mniejszy niż 90 stopni a powinien być nawet troszkę większy. A co do dociśnięcia narty to myślę że było dobrze dociśnięte bo nawet widać jak ładnie tną śnieg. Tyle że cięzko już było prowadzić dłuższe skręty bo już więcej ludzi było na stoku i nie chciałem robić zadymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witojcie,

co do kijaszków, mój junior ma 9 lat (128 cm wzrostu, narty 110 cm, trzy sezony na deseczkach) i bardzo bawi go wywijanie kijkami. Jak uważacie, czy jeszcze mu odpuścic to wywijanie, czy już zacząć korygować. Głosy mądrych mówią, że dzieci mają jeszcze czas na "poprawność". A przy okazji co możecie powiedzieć o jego jeździe?

pozdro 4all

http://www.youtube.com/watch?v=25Lthnr0KTg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berry
Witojcie,

co do kijaszków, mój junior ma 9 lat (128 cm wzrostu, narty 110 cm, trzy sezony na deseczkach) i bardzo bawi go wywijanie kijkami. Jak uważacie, czy jeszcze mu odpuścic to wywijanie, czy już zacząć korygować. Głosy mądrych mówią, że dzieci mają jeszcze czas na "poprawność". A przy okazji co możecie powiedzieć o jego jeździe?

pozdro 4all

http://www.youtube.com/watch?v=25Lthnr0KTg

:D zacząć korygować... ale ja nie jestem mądry :D... u mnie dzieci bardzo wcześnie jeżdżą z kijami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamyki wg mnie to już koryguj bo im wcześniej tym lepiej. Poza tym gratulacje dla juniora ;) radzi sobie bardzo dobrze. Za dużo jest moim zdaniem tzw. kucania. Tzn robi przysiady i próbuje wykonać impuls skrętny przy pomocy przysiadu, co jest w ogóle niepotrzebne i nie daje za wiele. (to taka moja opinia :D ) Widać to zwłaszcza w 0:18 sek . Ale na krawędzi jedzie ładnie, tyle że może nich spróbuje dłuższym skrętem pojechać. Niech się junior nie poddaje :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak jak mówiłem. Jeszcze doszła mi taka myśl: Junior przez to że nie wykańcza skrętu, zaczyna nabierać prędkości za dużej i potem jest mu coraz trudniej panować nad nartami. Nie wiem czy masz podobne spostrzeżenia. A może właśnie takie było zamierzenie, jechać krótkimi skrętami. Tak czy siak ja bym już zaczął korygować te kije. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...