Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Techniki jazdy oraz nasze filmiki


Boogie

Rekomendowane odpowiedzi

Penny coś odemnie ogolnie nie zabieram tu głosu bo to watek który jak dla mnie nie ma sensu... mało kto jest przeniesc słowa internautów na narty, to tak jak bym w ntn'ie poczytąło technice Teda i próbował ją zastosować na tykach...

No dobra dośc gadania... :D

1. W każdym skręcie idziesz łyżwą najlepiej zauważyć to w 56/57 sekundzie filmu obie narty są innaczej na krawędzi przez co obie jadą innym promieniem, musisz pracować nad równomiernym wkładaniem kolan do środka skrętu tak aby utrzymywać równoległy układ prowadzenia nart

2. Kontrrotujesz ciałem to kolejny błąd twoje ramiona nie idą równolegle z nartami, podczas skrętu jesteś obrócony w dół stoku.

To cie tak koślawi oba te błedy są do skorygowania dość proste trzeba troche pocwiczyć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... musisz pracować nad równomiernym wkładaniem kolan do środka skrętu tak aby utrzymywać równoległy układ prowadzenia nart

Dodał bym jeszcze równomierne obciążenie obu nart. Mam wrażenie że w w/w 56 sek. Pennas jedzie na wewnętrznej narcie. Dolna niedociążona/niedogięta idzie po innym łuku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodał bym jeszcze równomierne obciążenie obu nart. Mam wrażenie że w w/w 56 sek. Pennas jedzie na wewnętrznej narcie. Dolna niedociążona/niedogięta idzie po innym łuku.

Własnie to zjawisko opisałem... tworzy sie tak zwana łyżwa ;) tworzy sie to nie tyle przez nie równomierne obciążenie bo prawie zawsze jest ono nie równomierne (prawidłowo winno byc 50/50) a własnie przez nie równomierne włożenie kolan ale w 100 % sie z toba zgodze bo jedno wynika z drugiego w takim układzie nie da sie rozkładać równomiernie nacisku na narty. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ravick97 - ciekawy artykulik - jeszcze sobie dokładniej postudiuję ale nie widzę tu sprzeczności.

Autor opisuje technikę stosowaną przez zawodników do zacieśnienia końcowej fazy skrętu. Z resztą, to nie tylko samo obciążenie wewnętrznej narty, ale również inny tor i inne prowadzenie nart.

My rozmawiamy o jeździe rekreacyjnej (coś jak jazda juniorska - według autora).

Myślę że amator powinien najpierw osiągnąć ten etap, a potem myśleć o "seniorskich technikach".

Tym bardziej, że takie odjeżdżanie narty dolnej w końcowej fazie skrętu może być niebezpieczne o czym się sam boleśnie kiedyś przekonałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czytałem artykułu... ale domniemam że chodzi o takie sportowe wyjscie z dolnej narty...

Grzegorz ma racje najpierw trzeba opanować podstawowe ewolucje a pozniej zając sie tamtymi technikami ;)

A wracajac do artykułu to może ktoś przetłumaczy na ochotnika ?:D całego nie przemule :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeznam sie ez bicia że nogo uciekła tutaj w tym skręcie i w ogóle ten krotki kawałek był tak przejechany trochę łyżwą :) za bardzo chciałem tutaj zajeść nisko i docisnąc nartę i tak wyszło, a odcinek był płaski. Ale później już w kolejnym etapi na końcu filmiku łyżwy nie było. Także czasem się zdarza jak się przedobrzy trochę :) dzięki zo komentarze i pozdrawiam. Musze teraz kijki kupic krótsze.

Ps. zna ktoś we wrocławiu jakiś sklep s używanym sprzętem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja zamieszczam filmik z moim przejazdem ale uprzedzam że jechałem na chyba 15 letnich tępych nartach z pękniętą krawędzią pod butem :) hehe

Przeczytałem cały ten temat i obejrzałem wszystkie te filmiki i szczerze mówiąc jakoś nie przypadł mi do gustu ten nowy styl carvigowy… :cool:

Jazdy na nartach uczył mnie mój tata i pewnie zostanę już i będę doskonalił starą technikę jazdy bo jakoś bardziej mi pasuje…:D

Acz kol wiek to co widać na filmiku to pewnie żaden styl, ale wynika to z tego że sam bez niczyjej pomocy staram się wychwytywać i poprawiać swoje błędy… ;) Ale na starych dechach nie jest to proste… ;)

kupiłem wczoraj nowe narty i w niedzielę wybieram się ma Stożek i jak będzie możliwość to nakręcę filmik z mojej jazdy na nowych nartach… zobaczymy co będzie… :D

Mnie osobiście najbardziej podobał się filmik ze strony 7 wstawiony przez KDZ … piękna jazda :) tak bym chciał jeździć może przy nowych nartach się uda…

No dobra teraz link do filmiku… Tylko się nie śmiać proszę :P

http://www.youtube.com/watch?v=xF5hDT2vFiM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiście najbardziej podobał się filmik ze strony 7 wstawiony przez KDZ … piękna jazda :) tak bym chciał jeździć może przy nowych nartach się uda…

A bardzo dziękuję dziękuję:D:D:D miło mi:D, tylko teraz nie wiem czy to ta moja jazda czy mojego?!:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagralem znow cos

Mam nadzieje ze jest chociaz troche poprawy... ciagle nad tym pracuje :D

A wiec dla przypomnienia filmik z poczatku sezonu (jeszcze na starych nartach)

[YOUTUBE]http://www.youtube.com/watch?v=v5gka3w4QD0[/YOUTUBE]

Oraz troche nowszy...

[YOUTUBE]

[/YOUTUBE]

Wydaje mi sie ze jest chodz troche lepiej :P no ale nie wiem ocencie okiem fachowcow :D

Edytowane przez Qukiz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety tylko fotki

Normalnie kamerzyści za mną nie nadążali:D Dlatego tylko zdjęcia.

http://skionline.pl/forum/gallery/showimage.php?i=1592&catid=member&imageuser=6053

http://skionline.pl/forum/gallery/showimage.php?i=1593&c=member&imageuser=6053

http://skionline.pl/forum/gallery/showimage.php?i=1594&c=member&imageuser=6053

http://skionline.pl/forum/gallery/showimage.php?i=1595&c=member&imageuser=6053

A tu skucha:

http://skionline.pl/forum/gallery/showimage.php?i=1596&c=member&imageuser=6053

Ten w czerwonym co się ze mnie śmieje to mój najwierniejszy kolega nartownik "Rex".

Szefostwo zróbta cóś, żeby te fotki na stronie było widać bo ja nie umiem (komputery tfu!)

Edytowane przez lokiec3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu udało się coś nagrać mojej szanownej małżonce , a uwierzcie mi , nie ma do tego kobieta talentu:) .I żeby nie wyjśc na takiego cichociemnego , co to bardziej teoretycznie , niż praktycznie;) zamieszczam filmik z moją jazdą:eek:

[YOUTUBE]8bMHiQZ3uTg[/YOUTUBE]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czas na moj filmik

W koncu sie zdecydowalem poddac pod ocene moje umiejetnosci,ktore sa jeszcze w trakcie rozwoju :) kamerzysta,a raczej kamerzystka chyba lekko zmarznieta bo dosc wstrzasniety ten filmik, ale chetnie poczytam co myslicie o mej technice;

[YOUTUBE]febr7tntz9s[/YOUTUBE]

taki w miare luzny przejazdzik, prosze o komentarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W koncu sie zdecydowalem poddac pod ocene moje umiejetnosci,ktore sa jeszcze w trakcie rozwoju :) kamerzysta,a raczej kamerzystka chyba lekko zmarznieta bo dosc wstrzasniety ten filmik, ale chetnie poczytam co myslicie o mej technice;

taki w miare luzny przejazdzik, prosze o komentarze.

jak dla mnie to za wysoko na nogach:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...