Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Techniki jazdy oraz nasze filmiki


Boogie

Rekomendowane odpowiedzi

jak dla mnie to za wysoko na nogach:)

Ale wytłumacz Bugi po co miał jechać niżej jak to prawie ośla łąka. Takie cóś to na stojąco można jechać.

Pozdrawiam.

Sam napisał, że to luźny przejazd.

Prawy bark zostaje z tyłu, ale to może być wina nierówno nachylonego stoku.

Edytowane przez lokiec3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po to nizej zeby było prawidłowo:) niżej po to zeby było estetycznie itd:)

Jazda na nartach ma być skuteczna.;). Skoro nie ma potrzeby to po co sobie życie utrudniać. Przesadnie niska pozycja na płaskim po prostu męczy. Więc jeśli nie ma potrzeby....... Przecież tu było tak wolno, że nie mógł się cały do skrętu wychylić bo by się pierdyknął.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbijanie kija.

Przypomniał mi się taki epizod z mojego ostatniego wyjazdu:

Jeździliśmy trochę z instruktorką (pozdrawiam). Po zajęciach poszliśmy a raczej wjechaliśmy gondolą na kawę. Dziewczyna zauważyła naszą naszywkę na kurtce i zagadnęła w temacie. Opinia o naszej stronie była jak najbardziej pozytywna, ale przestała pisać bo wkurzały ją dyskusje w stylu wbijać czy nie kije i temu podobne gdzie wychodziły dyskusje na kilkaset postów z kłótniami i różnymi wycieczkami personalnymi nic nie wnoszące do tematu.

Co prawda moim zdaniem nasze forum zmienia się w coraz lepszym kierunku i coraz mniej jest agresji, ale dobrze jest posłuchać osób trzecich patrzących na naszą społeczność trochę z boku.

Tak trochę off. Ale to dla przykładu do czego może prowadzić dyskusja "wbijać czy nie" i jaką to niesie opinię w świat (a ten świat to konkretnie Italia:D)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomniał mi się taki epizod z mojego ostatniego Opinia o naszej stronie była jak najbardziej pozytywna, ale przestała pisać bo wkurzały ją dyskusje w stylu wbijać czy nie kije i temu podobne gdzie wychodziły dyskusje na kilkaset postów z kłótniami i różnymi wycieczkami personalnymi nic nie wnoszące do tematu.

Kontynuując chwilkę offa, uważam, że skionline to najlepsze forum w tym kraju. Można najwięcej się dowiedzieć i uzyskana informacja bardzo często pochodzi od osób naprawdę zorientowanych w temacie i jako taka jest cenna. Dotyczy to opinii na temat sprzętu, ośrodków narciarskich, oraz innych spraw. Bardzo podoba mi się niniejszy wątek z naszymi filmikami i komentarze co do techniki, zwłaszcza użytkownika gregre0. Uważam, że facet jest serio zorientowany w temacie. A co do agresji i wycieczek personalnych na forum... W sumie nie wiem, czasem mam takie wrażenie... Może nie jest to agresja, ale chęć udowodnienia i pokazania innym, że jest się mądrzejszym. Chyba najbardziej to widać nie na forum, tylko w sekcji sprzęt gdzie zamieszczane są komentarze.

Wracając do tematu filmików, jeszcze raz serdecznie pozdrawiam grege0 i dzięki mu za to co robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontynuując chwilkę offa, uważam, że skionline to najlepsze forum w tym kraju.

Wracając do tematu filmików, jeszcze raz serdecznie pozdrawiam grege0 i dzięki mu za to co robi.

Najlepsze skionline jest.. fakt niezaprzeczalny.

Gregre0 poza tym, że zaprezentował najlepszą moim zdaniem jazdę w tym wątku to i wiedzę przy tym wartościową.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo wkurzały ją dyskusje w stylu wbijać czy nie kije

ale chyba nie w tym wypadku gdzie nie ma potrzeby jazdy z wbijaniem kijków :)

Widzicie to jest tak:

- każdy może jeździć jak chce (byle jak też)

- ale jeżeli mówimy o technice (w domyśle prawidłowej), która ma na celu doskonalenie naszego stylu jazdy, to moim zdaniem należy zwracać uwagę na drobne elementy, które bezpośrednio wpływają na całość.

- do tych elementów zaliczę m.in. wbicie kija (wystarczy ruch ręką), równoległe prowadzenie nart, odpowiednie ułożenie kolan, czy prowadzenie nart w odpowiedniej szerokości, ułożenie tułowia, rąk .... itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez jestem zdania ze wbijanie kijow to nic zlego,wrecz przeciwnie. ogladalem wiele instruktarzowych filmikow, w ktorych zawodowcy,chocby np Bode Miller, jezdza z wbijaniem kijow.. (mowimy o jezdzie cywilnej).

jak zasuwasz śmigiem , albo jedziesz poza trasą , to bez kijków nie ma jazdy:), a w skrętach curwingowych to juz kwestia jakim łukiem jedziesz ,jak jesteś pochylony,jak lubisz jeździć , itd.

a co do Twojej techniki - to trochę wąsko jeździsz (ale przypatrzyłem się i nie jest najgorzej :) ) i masz iksowate kolana (każda noga pochylona pod innym kątem ), czyli wchodząc w skręt narty są szerzej , a kolana blisko siebie -staraj się utrzymywać ta samą odległość pomiędzy nartami i kolanami. Spowoduje to , że w skręcie narty zakrawędziują pod tym samym kątem , czyli pojadą tym samym łukiem.Zwracaj też uwage , żeby dzioby nart szły równo w lini, tzn. żeby nie robić "tasowania " nartami. Powinieneś też wypchnąć bardziej biodra do przodu.

To tyle ode mnie;)

pozdr

Edytowane przez aklim
małe poprawki :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki aklim za porady. nie dalej jak wczoraj wieczorem bylem na nocnej jezdzie majac w pamieci wasze rady. przedewszystkim nizej na nogach,co daje niesamowite efekty,bardziej docisniete narty trzymaja sie jeszcze lepiej i ida jak burza :) okazalo sie ze moje nogi same rozstawiaja sie szerzej przy nizszej jezdzie takze jest okej.. w niedziele moze uda sie cos nagrac i zobaczmy czy wyciagnalem jakies wnioski :) pozdrawiam i dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstawiam fotki. Niestety nie dorobilem sie filmiku a i zdjecia pozostawiaja wiele do zyczenia.

Skomentujcie....

Pozycja od fajnej do bardzo fajnej - bez szczegolow, no bo co tu wiecej powiedziec z trzech takich fotek (szczegolnie taki expert jak ja :P)

Widac dynamike w skrecie a to lubie :)

Stok plaskaty ze hej :eek:

Prosze zmienic poziom skali umiejetnosci w profilu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...