Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Techniki jazdy oraz nasze filmiki


Boogie

Rekomendowane odpowiedzi

- ale jeżeli mówimy o technice (w domyśle prawidłowej), która ma na celu doskonalenie naszego stylu jazdy, to moim zdaniem należy zwracać uwagę na drobne elementy, które bezpośrednio wpływają na całość.

- do tych elementów zaliczę m.in. wbicie kija (wystarczy ruch ręką), równoległe prowadzenie nart, odpowiednie ułożenie kolan, czy prowadzenie nart w odpowiedniej szerokości, ułożenie tułowia, rąk .... itd.

Dla mnie estetyka jazdy ma co najmniej czwartorzędne znaczenie.

Pierwszorzędne znacznie ma coś co ja określam skutecznością jazdy.

Po niebieskim stoczku można zjechać w dowolny sposób (zależnie od humoru, przodem, tyłem, bokiem...). Wszystkie wymienione przez JC elementy zaczynają mieć znaczenie kiedy trafiamy na bardziej wymagające stoki. Łączka jest miejscem gdzie wszystkie te drobne elementy można szlifować (nabierać poprawnych odruchów).

Cel jest taki by z jednakową kontrolą i przyjemnością zjechać z czarnej stromej ściany jak z naszej łączki.

Przynajmniej ja tak to widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przedewszystkim nizej na nogach,co daje niesamowite efekty,bardziej docisniete narty trzymaja sie jeszcze lepiej i ida jak burza :) okazalo sie ze moje nogi same rozstawiaja sie szerzej przy nizszej jezdzie takze jest okej.. .

To świetnie! O to właśnie chodzi żeby poczuć efekty korekty.

Zwróć tylko uwagę żeby obniżenie pozycji było poprzez ruch kolan do przodu i ugięcie tułowia (ramiona do przodu). Popatrz na sylwetkę Hotrok'a na drugim zdjęciu.

Podczas tego ćwiczenia polecam jazdę z odpiętymi dwiema górnymi klamrami (ja na Rusińskim i Witowie jeździłem z rozpiętymi klamrami).

Jeszcze jedna sprawa. W trakcie skrętu (wypchnięcie biodra) masz tendencję do obracania ramion w dół stoku (taka kontr rotacja). Powoduje to że wchodzisz do środka skrętu bardziej pośladkami niż biodrem, a w konsekwencji kolana nie idą za biodrem i zmniejszają zakrawędziowanie.

Spróbuj od początku skrętu przygotowywać dolną rękę do zabicia kijka. Nie chodzi to o klasyczne zabijanie kija (wystarczy zamarkowanie) ale o wyprowadzenie ramienia wzdłuż linii nart do przodu. To powinno ustabilizować ustawienie ramion, a jednocześnie sięgnięcie ręką do przodu pomoże Ci przenieść ciężar bardziej na przody.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a własnie kto widzial jak jezdze to moze moglby mi poradzic co popraqwic bo jkaos nie ma zabardzo kto mnie nagrac:D

Ja widziałem:rolleyes:

I powiem że.... że nie podoba mi się...

nie podoba...

ani Ty, ani SKIer, ani Figo ze tak na czarno jesteście ubrani:D:D

A tak poważnie to musiał bym to widzieć w zwolnionym tempie żeby coś powiedzieć:D.

W każdym razie ponoć było nas "widać" wczoraj na stoku... ponoć szok i przerażenie:eek: jak zza grani wypadała ekipa 6-7 narciarzy:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak poważnie to musiał bym to widzieć w zwolnionym tempie żeby coś powiedzieć:D.

Ano właśnie, żeby tak na żywo ocenić jazdę to trzeba mieć oko doświadczonego instruktora. A filmik można obejrzeć i 10 razy, i stop klatek porobić gdzie trzeba, i wtedy wyszukać co kto nabroił.

W każdym razie ponoć było nas "widać" wczoraj na stoku... ponoć szok i przerażenie:eek: jak zza grani wypadała ekipa 6-7 narciarzy:D

I dlatego ja się strategicznie tak ustawiłem by oglądać ich z bezpiecznej wysokości krzesełka.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym razie ponoć było nas "widać" wczoraj na stoku... ponoć szok i przerażenie:eek: jak zza grani wypadała ekipa 6-7 narciarzy:D

Obserwowałem stok w oczekiwaniu na kogoś z kim mógłbym na krześle miło spędzić czas.

Długo (3-4 minuty) wypatrywałem jakiejś znajomej sylwetki.

Wiedziałem co chcę zobaczyć bo przez kilka godzin wcześniej miałem okazję każdego z osobna widzieć jadąc krzesłem na górę wiele razy.

I....długo,długo nic.

Nagle jakby jakieś reżyserowane show.

Wypada kilka sylwetek prawidłowo ułożonych i ze słuszną dynamiką pomykają goście w dół.

Miło było popatrzeć.

Aha!

Ostatnio taki show widziałem w Schladming. Trenowali wieczorem program artystyczny przed zbliżającymi się wówczas zawodami.

Edytowane przez MB
dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby było łatwiej wstawiłem kilka zdjęć do galerii na forum.

Pierwsze do oceny:

img_8458.jpg

SKIer dynamicznie,nisko,ładnie.

Może tylko ręce powinny być bardziej w przodzie.

Ale ja na temat rąk to nic nie powinienem pisać,widziałem swoją sylwetkę:eek:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...