Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Warunki narciarskie 09/10


JC

Rekomendowane odpowiedzi

Żar na razie ratrakują ale warunki są dosyć dobre jak na razie temp jest -1

Staszku -Dzięki:),ale Ty jesteś z Górnego Śląska;)Góra Żar też;)Chyba ,że coś się zmieniło:D

Ps. ale jak na Żar jest minus,to może na zachodzie też !

Edytowane przez dareklewandowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że istotna jest grubość równomiernej pokrywy na całej trasie, a nie hałdy śniegu z armatki. Podawanie wartośći max grubości śniegu na trasie pod hasłem "Pokrywa śnieżna" to zwykłe naciąganie. Jeszcze rozumiem jeżeli poda się w przedziale, ale wtedy ten przedział prezentować musiałby się 10-120cm. W praktyce zarówno w Rytrze jak i w Kasinie tego śniegu tam jest uśredniając miedzy 20-40cm. Z resztą ogólnie patrząc obecnie we wszystkich stacjach w Polsce z naśnieżaniem mniej więcej w takim przedziale waha się średnia grubość pokrywy.

Widzę, że Cię nie przegadam. Nie mówię, że średnia pokrywa. Przyjedź i zobacz sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staszku -Dzięki:),ale Ty jesteś z Górnego Śląska;)Góra Żar też;)Chyba ,że coś się zmieniło:D

Ps. ale jak na Żar jest minus,to może na zachodzie też !

Hmm - Góra Żar to minimum 60 km od Górnego Śląska.:mad: I to się nie zmieniło od ... wieków :)

PS

Żywiec to także nie jest Górny Śląsk - to tylko województwo śląskie :(

Ale, na chwilę obecną, temperatura minusowa co rokuje pewne nadzieje na....

Edytowane przez SlawekPS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żar 27.12.09

Dzisiaj wybór padł na Żar.

Od 9 jazda jeszcze po zmrożonym sztruksie, a później miejscami lekkie brodzenie w zmrożonej kaszy. Narciarzy do 12 godz. umiarkowanie. Wyjazd zdecydowanie udany. Trzeba przyznać, ze przy tak trudnej aurze potrafili się sprężyć i zadbać o stok. Chyba lepiej nie byłoby to możliwe.

Ta kolejka na Żarze ma jedną zaletę. Jak się wyjdzie z wagonika pierwszy lub ostatni to można jechać po całkowicie pustym stoku, gdzie na stokach z kanapami jest to niemożliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrowienia z Zakopanego.

W ciągu tygodnia zmieniła się całkowicie pora roku - z mroźnej, dość snieżnej zimy zrobiło się "przedwiośnie" - +2 C w mieście, zero śniegu.

Byłem spacerem pod Nosalem - chodzą 3 ośle łączki i szybki talerzyk do połowy Nosala - wszystko na sztucznym śniegu - z daleka nie widać było prześwitującej ziemi więc chyba nasypali sporo tego śniegu. A góra Nosala to zielona niczym w środku lata łąka...

Jestem trzeci raz pod rząd na Sylwestra w Zakopanem ale jeszcze nigdy nie widziałem takiej lipy ze śniegiem...

a tydzień temu było pięknie :(

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dziś pojechałem zobaczyć co dzieje sie na beskidzkich stokach;

nowa osada; ludzi dosyc sporo lecz kolejek do wyciagu nie bylo, stok bez przetarc na dole stoku porobily sie nieduże muldy i snieg zamienil sie w kaszę, duzo snowwielbladow:(

nastepna stacja to bialy krzyz ;

wyciag chodzil ludzi duzo ale bez jakis kolejek sniegu tyle co na trasie

golgota; stok wygladal na dobrze przygotowany, twardy gdzie nie gdzie widac bylo oblodzenie kolejka szla na biezaco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam:)

ja dzisiaj zaliczyłam Nową Osadę warunki jak na taka aurę to niezłe o 10 rano grudki ale potem stok lekko rozjeżdżony.

Dla mnie i tak bomba że była mozliwość jazdy :))) Nawet mój prawie 4 letni synek zaliczył pierwszą jazdę.

Planuje we wtorek ranny wypadzik na Osadę :))

miłego szusowanka oby jak najszybciej na prawdziwym sniegu:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wybór padł na Żar.

Narciarzy do 12 godz. umiarkowanie. Wyjazd zdecydowanie udany. Trzeba przyznać, ze przy tak trudnej aurze potrafili się sprężyć i zadbać o stok. Chyba lepiej nie byłoby to możliwe.

Ta kolejka na Żarze ma jedną zaletę. Jak się wyjdzie z wagonika pierwszy lub ostatni to można jechać po całkowicie pustym stoku, gdzie na stokach z kanapami jest to niemożliwe.

Mój wybór także padł na Żar ale na jazdę po 17. Stok już był trochę rozjeżdżony, małe muldy i miejscami wylodzenia, szczególnie na końcowym odcinku przed stacją wyciągu. Ludzi umiarkowanie, na stoku raczej tłoku nie było. Jak tylko będzie poniżej zera to mają śnieżyć. Myślę, że warto przyjechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo, że dzisiaj jestem już w domu z zza okna widzę zielono-brązową Szyndzielnię, chciałbym napisać o wczorajszej wyprawie w inny region Polski, a mianowicie - woj, świętokrzyskie. Tym razem padło na ośrodek w Niestachowie. Mimo dodatniej temperatury i raczej mało górskiemu klimatowi, ośrodek ten naprawdę zasłużył na dużą pochwałę. 4 wyciągi (wszystkie działają), trasa dobrze, a nawet bardzo dobrze przygotowana, śniegu sporo, wyratrakowane. Ludzi bardzo mało (ok. 40 osób). Ceny do przyjęcia (3,0 zł za wjazd). Ogólnie jak na ośrodek w tej części kraju i tą pogodę jaka ostatnio jest, duży pozytyw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też byłem wczoraj z rana na Nowej Osadzie - wypad nieplanowany, haotyczy.

Od początku do godziny ~10.30 jeździło się super. Kolejki zerowe, na stoku bez tłoku no i pod nartami wporządku.

Po 11 była już masakra. Ludzi w kolejce do wyciągu dużooo, na stoku tłok (trza było bardzo uważać bo niektórzy to niemyślą i zatrzymuja się na samym środku trasy), no i powstawały coraz większe muldy w szczególności w dolnej części.

Wyjazd stamtąd też przysprawił kłopotów gdyż sporo aut chciało się dostać na góre, a ten podjazd jest niezaciekawy.

Zdjeć 0 - dopiero w aucie zdałem sobie sprawę, że akum był rozładowany :(

P.S

Widziałem dwóch Panów z kamerami czy to od nas :D?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...