Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Warunki narciarskie 09/10


JC

Rekomendowane odpowiedzi

Rytro juz ruszyło pełną parą, stok był naśnieżany od godziny 19 wczoraj. Nie mam pojęcia, czemu teraz nic nie śnieżą (14:00). Na święta na pewno będzie aktywny nowy orczyk a po świętach powinno ruszyć już krzesło. Narazie z naturalnym śniegiem jest tzw. Lipa bo przez 24 h spadł może 1cm...

Ski 4 life

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

święta

Temperaturę minus 17 stopni odnotowali w nocy obserwatorzy z Wysokogórskiego Obserwatorium Meteorologicznego na Kasprowym Wierchu. W nadchodzącym tygodniu czekają nas opady śniegu i fala mrozów - zapowiadają synoptycy.

W Zakopanem leży 10 cm świeżego białego puchu, a wysoko w Tatrach pokrywa śnieżna wynosi prawie pół metra. W najbliższych dniach na Podhalu temperatura spadnie w nocy nawet do minus 20 stopni Celsjusza. Według prognoz synoptyków, w święta ma jednak nastąpić ocieplenie, a w górach może zawiać halny.

Na stokach narciarskich jest jeszcze zbyt mało śniegu do jazdy na nartach, jednak armatki śnieżne pracują pełną parą, aby na przyszły weekend miłośnicy białego szaleństwa pojawili się na Podhalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorem wróciłem z Zakopanego.

Niestety nie pojeździłem :( nie wstrzeliłem się jednak z pogodą...ehhh gdyby się sprawdzały prognozy prawie ze wszystkich serwisów pogodowych to pewnie idealnie udało by mi się wstrzelić - a tak, to popełniłem falstart o tydzień.

Miszkałem niedaleko Nosala więc sobie na nim często bywałem chcąc, niechcąc.

Potwierdzam wypowiedzi poprzedników - wszyscy zaczęli od soboty mocno atakować armatkami.

Temperatura wczoraj na Nosalu ok godziny 7 rano -10 stopni.

Ogólnie wypad i tak zaliczam do udanych:

- zdobycie Sarniej Skały w warunkach zimowych - na szczycie ok 30 cm puchu - szlak super śliski.

- pobyt na Kasprowym (pozdrawiam jednego z ekstremalnych narciarzy, którego spotkałem - deski na plecaku, zjazd po Gąsienicowej w totalnej mgle, silnym wietrze i opadach śniegu przy temp - 14 stopni i podejście na górkę w butach narciarskich - pełen Szacun).

Pozytywna informacja ze świętokrzyskiego jest taka, że u Nas też się ruszyło.

Tumlin i Niestachów - armatki pracują od wczoraj - planowane otwarcie w przyszły weekend, Bałtów i Telegraf dzisiaj "wytoczyły działa".

Najdłuższy stok regionu (mocna modyfikacja w tym sezonie) Krajno - właśnie dołączył do pozostałych Ośrodków...tak więc pierwsze szusy są na wyciągniecie ręki...a raczej nogi...:)

Edytowane przez marboru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do Ośrodka Jaworzyna Kr. i tak: Naśnieżanie trwa na głównej trasie nr 1 oraz trasie nr 2 bez dolnego odcinka 2a przy krzesełku. Na moje pytanie dlaczego nie jest naśnieżanie wszystko Pani w sekretariacie powiedziała, że na raz się nie da:rolleyes: Więc psu na budę taka modernizacja systemu naśnieżania:mad: Sezon na jaworzynie na 99% ruszy w najbliższy weekend, ale Pani powiedziała, że trzeba dzwonić w piątek wtedy będzie wiadomo na 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do Ośrodka Jaworzyna Kr. i tak: Naśnieżanie trwa na głównej trasie nr 1 oraz trasie nr 2 bez dolnego odcinka 2a przy krzesełku. Na moje pytanie dlaczego nie jest naśnieżanie wszystko Pani w sekretariacie powiedziała, że na raz się nie da:rolleyes: Więc psu na budę taka modernizacja systemu naśnieżania:mad: Sezon na jaworzynie na 99% ruszy w najbliższy weekend, ale Pani powiedziała, że trzeba dzwonić w piątek wtedy będzie wiadomo na 100%.

Pani chyba chodziło o to że wszsystkie "siły" skierowali na te dwie trasy i chcą je jak najwcześniej otworzyć. Zresztą według mnie jest to rozsądny pomysł, bo lepiej wcześniej otworzyć solidną jedną trasnę niż kilka później. Nawet gdy przyjdzie ocieplenie to górne, lepiej przygotowane przetrwają.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Też bym pośmigał na tych łączkach. Koledzy powiedzcie czy wie ktoś jakie warunki są na Białym Krzyżu?Chciałem się tam wybrać, ale nie wiem czy jest wystarczająco śniegu.

Cześć,

Zachęcam do uzupełnienia profilu i przedstawieniu się nam w dziale do tego przeznaczonym :)

Co do Białego Krzyża proponuję zadzwonić i zapytać będzie najszybciej. Swoją drogą jeśli planujesz jeździć np. w weekend to Soszów w piątek otwiera myślę, że GAT też uruchomi jakieś wyciągi na Małym Skrzycznym i Pilsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"2009-12-14

Przygotowania do sezonu 2009/10

Trwa intensywne naśnieżanie planowane otwarcie sezonu 25.12.2009

ZAPRASZAMY"

Więc co do Ryterskiego Raju wiadomo już chyba wszystko :)

Ski 4 life

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...