Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Warunki narciarskie 09/10


JC

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Stary zakopiański góral mówił że na pewno w połowie grudnia spadnie śnieg , mówił że zawsze jak spadnie trzeci opad to się już utrzyma oby się jego prognozy sprawdziły .

Co w tym nadzwyczajnego, że tak powiedział? pff...

Zawsze mówią nam to co chcemy usłyszeć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

był to mój znajomy w poprzednich latach to się mu sprawdzało , przynajmniej bardziej niż te prognozy w tv

Nieważne czy znajomy czy nie :)

Wszyscy planują start sezonu w grudniu /mam na myśli ośrodki na terenie RP/ to zakładają, że ten śnieg będzie.. to, że jakiś góral powie "śnieg będzie w połowie grudnia" nic nie znaczy /przynajmniej dla mnie/ - takie słowa może wypowiedzieć każdy bo konsekwencji za to nie poniesie :)

Przepraszam za offtop już więcej nie będę /przynajmniej w tym wątku :D/

Edytowane przez Mario
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem sobie sytuację pogodową z zeszłego roku i o tej porze już byliśmy po pierwszych jazdach Relacja z Strb. Plesa

W tym sezonie też już pierwsza jazda w Tatrach zaliczona 17.10. , ale to była całkowita anomalia. Natomiast teraz ciepełko i nic nie zapowiada na razie zimy. Dzisiaj w sklepie słyszałem ;), że górale mówią "na Barbórkę będzie śnieg".

Ciekawe było stopniowanie napięcia związanego z opadami śniegu w wątku Warunki narciarskie, gdzieś od postu nr. 181:)

W Alpach początek był obiecujący, ale teraz też chyba kłopot poza lodowcami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę... A ma ktoś może wiadomości na temat opadów śniegu w okolicach Nowego Sącza (konkretnie Rytro). Średnio wierzę tym prognozom długoterminowym. Jeden góral mi powiedział że spadnie śnieg na dzień nauczyciela (spradziło sie co do dnia) a następnie mi powiedział " Ch**a panie mój drogi z zimy tej bedzie" Mam nadzieje że teraz sie nie sprawdzi :P

Ski 4 life

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam znajomego meteorologa, kiedyś 3 tygodnie prze długim weekendem majowym poprosiłem go prognozę pogody na teren Bieszczad. Po krótkiej chwili namysłu powiedział: "stary ja Ci mogę powiedzieć jaka prawdopodobnie będzie pogoda jutro, no pojutrze, może za 2 dni, ale za 2 tygodnie... Wychodzi, że ta dziedzina wiedzy to bardziej wróżenie z fusów niż nauka. To nie prognoza tylko przepowiednia i jak mówią górale: albo bedzie dysc, albo bedzie słońce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prognozy długoterminowe tworzy się głównie na zasadzie korelowania danych z lat poprzednich czyli szukania podobieństw w zjawiskach meteorologicznych. Na dziś służa ku temu skaplikowane programy, wielkie bazy danych i pomiarów z wielu lat i z wielu miejsc. Przepowiednie takie są co najwyżej jakoś tam prawdopodobne a na ile?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:mad::mad:

(29.11/01:05) - Wszyscy, którzy czekają na powrót zimy na razie się jej nie doczekają. Końcówka listopada i początek grudnia, tak jak poprzednie tygodnie, miną pod znakiem pogody typowo jesiennej. W pierwszej połowie tygodnia będziemy zasilani w bardzo ciepłe jak na tę porę roku masy powietrza z południa. Dlatego też temperatura w większości regionów naszego kraju będzie przekraczać 10 stopni, miejscami dochodząc nawet do 15 stopni. Początkowo na południowych krańcach Polski będzie mocno wiało. Południowy wiatr będzie jednak znacząco podnosić temperaturę i obniżać wilgotność powietrza. W połowie tygodnia nastąpi zmiana pogody. Po przejściu deszczowego frontu ochłodzi się. W nocy z wtorku na środę (1/2.12) na zachodzie i północny kraju pojawi się niewielki mróz, ale śnieg nie spadnie, ponieważ niebo natychmiast się rozpogodzi. W pozostałych regionach będzie dodatnio i spodziewamy się opadów deszczu. W drugiej połowie tygodnia będzie więcej pogodnego nieba i mniej opadów. Temperatura jednocześnie się obniży. W ciągu dnia będzie przeważnie od 5 do 8 stopni, a nocami poniżej 5 stopni. Lokalnie możliwe są przymrozki, ale tylko niewielkie i na krótko. Dlaczego zima nadal do nas nie zawita? Przyczyną będą kolejne mokre niże docierające znad Atlantyku ponad kraje północno-zachodniej Europy. Będą one ściągać z zachodu i południa ciepłe masy powietrza, które będą wysyłane do środkowej, północnej i wschodniej części Europy. Ujemnych temperatur w pełni dnia nie będzie nie tylko u nas, ale także na Ukrainie, Białorusi, a nawet w zachodniej Rosji. Na dłuższy okres nasze prognozy także nie pokazują prawdziwej zimy. Nie ma więc co niestety liczyć na białe krajobrazy nie tylko w Mikołajki. www.twojapogoda.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy, planują otwarcie lada dzień - 6 grudnia...niestety aura pewnie pokrzyżuje te plany...przynajmniej narciarskie...

http://www.harendazakopane.pl/

A tak swoją drogą, ciekawe kiedy ruszy i gdzie pierwszy wyciąg?

Jeśli tak na Kasprowym dopadało by jakieś 70 do tych 30 cm, które są (łącznie metr), to kto wie może Goryczkowa byłaby pierwsza i to całkiem niedługo...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...