Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wędkujecie?


johnny_narciarz

Rekomendowane odpowiedzi

23 godziny temu, Spiochu napisał:

I o  ten fragment mi chodzi. Jeśli nie potrzebowałeś ich zjeść, dręczyłeś je dla zabawy.

Nie chce mi się, nie potrzebuję podnosić sobie samooceny i Ciebie glebić na forum wytykając, że kogoś czy coś tam dręczysz bo pewien jestem, że gdybym poczytał o Tobie bez problemu mógłbym Ci wytknąć robienie czegoś tylko dla tzw. funu z niekorzyścią dla natury i tak dalej. Jesteś hipokrytą i to przez duże H.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.05.2021 o 08:38, Ziemowit napisał:

Zna ktoś dobrą mapę lub listę łowisk w Polsce na kartę PZW jak i łowisk prywatnych za opłatą?

Częściową odpowiedź dostałeś od  @Lexi. Natomiast łatwiej byłoby coś podpowiedzieć jakbyś choć trochę zawęził to baaardzo ogólne pytanie. Powiedzmy do metody łowienia i miejsc w jakich planujesz bywać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Sławek Nikt napisał:

Częściową odpowiedź dostałeś od  @Lexi. Natomiast łatwiej byłoby coś podpowiedzieć jakbyś choć trochę zawęził to baaardzo ogólne pytanie. Powiedzmy do metody łowienia i miejsc w jakich planujesz bywać.

W tym okręgu: https://www.pzw.org.pl/jeleniagora/ 

Do tej pory łowiłem nad stawami tak jak większość wędkarzy, czyli klasycznie spławik, przypon, śróciny, do tego biały lub czerwony robak.

Chciałbym jednak spróbować na rzekach takich jak Bóbr, Kwisa i Kamienna. A metoda spinning, nie wiem czy guma, obrotówka czy wobler. Zastanawiam się też nad muszkarstwem, ale to kompletnie inna para kaloszy.

Z Kamienną jest taki problem, że 99% to niewymiarowe pstrągi i inna drobnica, więc chyba zostaje Kwisa i Bóbr, oraz rzeki w Czechach o ile 1. otworzą granice, 2. dowiem się jak tam dostać pozwolenie.

Edytowane przez Ziemowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Sławek Nikt napisał:

Nie chce mi się, nie potrzebuję podnosić sobie samooceny i Ciebie glebić na forum wytykając, że kogoś czy coś tam dręczysz bo pewien jestem, że gdybym poczytał o Tobie bez problemu mógłbym Ci wytknąć robienie czegoś tylko dla tzw. funu z niekorzyścią dla natury i tak dalej. Jesteś hipokrytą i to przez duże H.

Możesz śmiało wytknąć. Może dzięki temu, postaram się coś zmienić. Trudno mi znaleźć sytuacje, gdzie bezpośrednio i świadomie krzywdzę zwierzęta. Pośrednio, wszyscy mamy niekorzystny wpływ na naturę. Może też należałoby się nad tym zastanowić.

Tymczasem, możesz po prostu zaniechać wędkowania i jego promowania, lub robić to tylko na potrzeby żywnościowe.

Określenia "glebić" proponowałbym nie używać, nie pasuje do poziomu kulturalnej dyskusji.

 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Lexi napisał:

..temat rzeka ... podobny do "jakie narty kupić" ..musicie się umówić na wspólne "dręczenie".. 😉

Nieco mi opadły chęci na łowienie kiedy poczytałem temat o rzece Bóbr. http://jerkbait.pl/topic/11355-bóbr/page-5 Podobno rzeka jest bardzo mocno przełowiona, a liczni wędkarze obrzucają się nawzajem oskarżeniami o spadającą populację ryb. Nie chcę, by ktoś chciał mnie natłuc za to, że smażę złowioną rybkę nad brzegiem na małym grillu. Ja potrzebuję miejsca pełnego ciszy i spokoju, inaczej to nie ma dla mnie sensu.

Edytowane przez Ziemowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ziemowit napisał:

Nieco mi opadły chęci na łowienie kiedy poczytałem temat o rzece Bóbr. http://jerkbait.pl/topic/11355-bóbr/page-5 Podobno rzeka jest bardzo mocno przełowiona, a liczni wędkarze obrzucają się nawzajem oskarżeniami o spadającą populację ryb. Nie chcę, by ktoś chciał mnie natłuc za to, że smażę złowioną rybkę nad brzegiem na małym grillu. Ja potrzebuję miejsca pełnego ciszy i spokoju, inaczej to nie ma dla mnie sensu.

Niestety wody płynące zawsze były traktowane trochę po macoszemu jeśli idzie o gospodarkę rybną. A presja jest przeogromna wiec coraz trudniej o samotnie - ale jeszcze są miejsca gdzie można uciec od zgiełku.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Ziemowit napisał:

Ja potrzebuję miejsca pełnego ciszy i spokoju, inaczej to nie ma dla mnie sensu.

A jakie to ma znaczenie gdzie łowisz rybę ? Zapewniam Cię ze spining,grunt czy spławik w szczerym polu jest tak samo uroczy jak w centrum Rotterdamu. (Osobiscie tez morskie połowy polecam) .Jak chwyci  zabawa jest przednia choć sam wędkuje tylko spiningiem, grunt i spławik zestaw dla emeryta..  . Nastepnie czy odpalisz grilla w ogrodzie u siebie czy łonie natury ze złowiona lub filetem z marketu jakie to ma znaczenie . Ryba jest ryba . Ma grzbiet, ości jedynie mięso może się smakiem różnić i tylko tyle .

https://youtu.be/lwleaxA0ps0

nie popadajmy w jakaś paranoje !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Victor napisał:

A jakie to ma znaczenie gdzie łowisz rybę ? Zapewniam Cię ze spining,grunt czy spławik w szczerym polu jest tak samo uroczy jak w centrum Rotterdamu. (Osobiscie tez morskie połowy polecam) .Jak chwyci  zabawa jest przednia choć sam wędkuje tylko spiningiem, grunt i spławik zestaw dla emeryta..  . Nastepnie czy odpalisz grilla w ogrodzie u siebie czy łonie natury ze złowiona lub filetem z marketu jakie to ma znaczenie . Ryba jest ryba . Ma grzbiet, ości jedynie mięso może się smakiem różnić i tylko tyle .

Dla niektórych ma to znaczenie zasadnicze- nie bawi mnie stanie na wodzie łódź w łódź, nie cieszy stanie/siedzenie chłop przy chłopie na brzegu tak jak nie raduje mnie jazda na nartach w Białce w niedziele...cenie sobie spokój i cisze a wędka to bardziej pretekst niż narzędzie do pozyskiwania rybiego mięsa choć czasem coś zabiorę do domu. Za młodu startowałem w zawodach albo je sędziowałem wtedy "tłok" zrozumiały - teraz unikam jak ognia.

Morskie połowy - doświadczenie mam niewielkie - sporadycznie na Atlantyku jakieś niewielkie rekiny, stingery i flądropodobne - może kilkanaście razy byłem nie więcej, z brzegu parę razy ale nie porwało mnie. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Lexi napisał:

Dla niektórych ma to znaczenie zasadnicze- nie bawi mnie stanie na wodzie łódź w łódź, nie cieszy stanie/siedzenie chłop przy chłopie na brzegu tak jak nie raduje mnie jazda na nartach w Białce w niedziele...cenie sobie spokój i cisze a wędka to bardziej pretekst niż narzędzie do pozyskiwania rybiego mięsa choć czasem coś zabiorę do domu. Za młodu startowałem w zawodach albo je sędziowałem wtedy "tłok" zrozumiały - teraz unikam jak ognia.

Morskie połowy - doświadczenie mam niewielkie - sporadycznie na Atlantyku jakieś niewielkie rekiny, stingery i flądropodobne - może kilkanaście razy byłem nie więcej, z brzegu parę razy ale nie porwało mnie. 

Widzisz ,forum ma to do siebie ze każde napisane zdanie inny przetłumaczy sobie wedle własnego uznania i światopoglądu .

Dla mnie wędkarstwo co już napisałem to wyjście na relaks, chwila odprężenia,może innymi słowami ale to miałem na myśli . Zostawienie na chwilkę wszystkich spraw obok . I nie ma znaczenia gdzie,może być to zatłoczony kanał w centrum Rotterdamu . Odcinam się od świata i skupiam na wędkowaniu. A mięso czy rybie czy nie mam w sklepie już to wcześniej napisałem,choć jak i miejsce lub okazja sprzyja, to i złowioną potrafię z apetytem wciągnąć nosem 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Victor napisał:

I nie ma znaczenia gdzie,może być to zatłoczony kanał w centrum Rotterdamu . Odcinam się od świata i skupiam na wędkowaniu.

Każdy ma swój patent na relaks, ja mam slip na rzece 100m od domu ale rzeka jest tutaj tak "obstawiona" ze wole płynąc wyżej lub jechać i wodować się wyżej w górę rzeki gdzie jestem sam i mam przyrodę tylko dla siebie... Dawniej miałem jeszcze łódkę na stałe na wodzie w górach na  jeziorze zaporowym tam walczyliśmy czasem do końca grudnia (no chyba ze wcześniej zamarzło) - całkowita pustka i widok na ośnieżone góry - poezja.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Lexi napisał:

Dawniej miałem jeszcze łódkę na stałe na wodzie w górach na  jeziorze zaporowym tam walczyliśmy czasem do końca grudnia (no chyba ze wcześniej zamarzło) - całkowita pustka i widok na ośnieżone góry - poezja.

Takich klimatów szczerze zazdroszczę . 👌

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Lexi napisał:

A z tej "kopki" wygląda tak (jezioro przykryte mgłą).

DSC02823.jpg.ac8a6e3ff2ffc1ed0b70138166819f06.jpg

 

Byłem w tym roku na nartach nawet, pusto było z rana, a potem nie omieszkałem objechać zalewu dookoła zanim wróciłem na Janiolow Wierch. Niestety autem nie rowerem, ale i tak piękne gran turismo wyszło, mniam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotrek napisał:

To niech debillus professorus Wojtus M zaprezentuje, jedyną słuszną i niepodważalną definicje "życia"

Rozumiem, że to jakieś specyficzne zaloty. Ale to nie w tym temacie, proszę uprzejmie otworzyć sobie nowy. Nie chciałbym by przez wasz offtop JC zamknął kolejny ciekawy temat.

 

Edytowane przez Ziemowit
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, marionen napisał:

Ciekawy temat powiadasz...??? 

...na forum narciarskim.

Oczywiście, podobnie jak kajaki rowery czy bieganie...Tytuł jest jednoznaczny wiec jeśli ktoś ma cos interesującego do napisania znajdzie bez problemu - temat "wędkarski" jest tu od dawna i jeśli by nie pasował adminowi zapewne by dawno zareagował.

Rozumie jednocześnie ze są forumowicze którzy przez okrągły rok klepaliby w klawiaturę rozważając dobór sprzętu zasady cyzelowania łuku w skręcie ciętym i działające tam prawa fizyki oraz działanie fluoru na śnieg ale i oni znajda na tym forum watki dla siebie....... a czy znajda kogoś kto w lipcu będzie chciał podziwiać ich wszechstronną i nieograniczoną wiedze na ten temat to już inna sprawa ....🙂

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.05.2021 o 10:06, Ziemowit napisał:

W tym okręgu: https://www.pzw.org.pl/jeleniagora/ 

Do tej pory łowiłem nad stawami tak jak większość wędkarzy, czyli klasycznie spławik, przypon, śróciny, do tego biały lub czerwony robak.

Chciałbym jednak spróbować na rzekach takich jak Bóbr, Kwisa i Kamienna. A metoda spinning, nie wiem czy guma, obrotówka czy wobler. Zastanawiam się też nad muszkarstwem, ale to kompletnie inna para kaloszy.

Z Kamienną jest taki problem, że 99% to niewymiarowe pstrągi i inna drobnica, więc chyba zostaje Kwisa i Bóbr, oraz rzeki w Czechach o ile 1. otworzą granice, 2. dowiem się jak tam dostać pozwolenie.

Spinning: bardzo dobry wybór i każda z wymienionych przez Ciebie przynęt będzie dobra. Jednego dnia złowisz na gumę , tydzień później na obrotówkę, a za miesiąc będziesz miał efekty na woblera, dlatego warto mieć w pudełku kilka przynęt.

23 godziny temu, Ziemowit napisał:

A rybki jakie mam na myśli to pstrągi i lipienie, tylko wymiarowe sztuki, które pójdą na ruszt. @Sławek Nikt jaki zestaw do tego?

Nie popieram wrzucania na ruszt albo do zamrażarki wszystkiego co się z wody wyciągnie. Natomiast co do zestawu na sporego pstrąga. Wymiarowy pstrąg jest silną rybą i potrzebujesz w miarę mocnego zestawu. Sklecę coś i na priv napiszę choć pstrągów złowiłem raptem kilka.

21 godzin temu, Ziemowit napisał:

Nieco mi opadły chęci na łowienie kiedy poczytałem temat o rzece Bóbr. http://jerkbait.pl/topic/11355-bóbr/page-5 Podobno rzeka jest bardzo mocno przełowiona, a liczni wędkarze obrzucają się nawzajem oskarżeniami o spadającą populację ryb. Nie chcę, by ktoś chciał mnie natłuc za to, że smażę złowioną rybkę nad brzegiem na małym grillu. Ja potrzebuję miejsca pełnego ciszy i spokoju, inaczej to nie ma dla mnie sensu.

Presja jest ogromna bo wędkarstwo to relatywnie tani sport w porównaniu np. z nartami. Karta na cały rok z dwoma wybranymi okręgami gdzie najczęściej przebywasz to koszt około 400 - 500 zł. Dla odmiany na prywatnych łowiskach (komercjach) łowienie kosztuje od około 20 zł. za dzień plus około 20-35 zł. za kilogram zabranej z łowiska ryby.

Jak potrzebujesz ciszy to musisz szukać niewielkich strumyków. Wbrew pozorom są tam ryby i jest też cisza.

3 godziny temu, marionen napisał:

Ciekawy temat powiadasz...??? 

...na forum narciarskim.

Taki sam jak wyprawy rowerowe, jazda na rolkach i wiele innych rodzajów aktywności, które uprawia się wtedy kiedy nie jeździ się na nartach.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Sławek Nikt napisał:

Nie popieram wrzucania na ruszt albo do zamrażarki wszystkiego co się z wody wyciągnie. 

To tak wiesz, żeby @Spiochu mnie nie rozerwał, że nie zjadam.

Co do zamrażarki nie mam najmniejszego zamiaru zabierać ryb do domu, głównie z powodu wieści o przełowieniu. Chodzi mi raczej poprawę "klimatu" wędkowania, czyli rybka na grillu prosto z wody.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, mig12345 napisał:

Rownie dobrze za przyklad mozna wziać strzelectwo. Najlepiej z karabinu maszynowego w centrum miasta.

Nikt się nie "pszypiepszy...., w koncu ktos  ma prawo to lubić....

Społeczeństwo jest tak zawistne (notabene bardzo elegancko tę zawiść wykreowano), że gdyby w naszym kraju i nie tylko w naszym był swobodny dostęp do broni to nie potrzeba byłoby żadnych wirusów martwych jak skała 🤣 (to dobre) aby się trochę populacja sama zredukowała ...

Alle wątek nie o etyce, a o łowieniu i przy okazji podziwianiu natury oraz krajobrazów i może wróćmy na te tory.

Wisła6.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...