Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Warunki narciarskie 2010/2011


aklim

Rekomendowane odpowiedzi

Fajnie i mam nadzieję że za 2 tygodnie sypnie na lodowcach tyrolskich. Szykuję się bowiem po raz kolejny jak w zeszłym roku do zainaugurowania sezonu 10 dniowym szusowaniem na Stubaiu, Tuxie i Pitztalu. W zeszlym roku na 10 dni pobytu mieliśmy 8 dni totalnej lampy:D Oby tak samo było również za 2 tygodnie....

Pozdr.

/Dominik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie i mam nadzieję że za 2 tygodnie sypnie na lodowcach tyrolskich. Szykuję się bowiem po raz kolejny jak w zeszłym roku do zainaugurowania sezonu 10 dniowym szusowaniem na Stubaiu, Tuxie i Pitztalu. W zeszlym roku na 10 dni pobytu mieliśmy 8 dni totalnej lampy:D Oby tak samo było również za 2 tygodnie....

Pozdr.

/Dominik

w Soelden od jutra otwierają Tiffenbach więc śniegu jest co nie miara.

Tu masz info:

http://www.soelden.com/

Więc jakby się tak utrzymało to fiuuuu...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie zapowiedzi ostrej i wczesnej zimy nie znajduję w ogóle potwierdzenia w rzeczywistości:rolleyes:.

Dzisiaj na lodowcach rano zupełnie wiosenna pogoda z temperaturami kilka stopni powyżej zera, a prognozy na najbliższe dni pokazują kilkunasto stopniowe temperatury na alpejskich łąkach...

A w zeszłym roku 14 października ruszył pierwszy wyciąg w Turracher hohe, a 26 ruszyły pierwsze trasy w Schladming , w tym roku jak na razie się na to nie zanosi...

SB się wycwanił.

Kupił zmywarkę. :D

...i zamontował odkurzacz centralny, co by babsko się nie podzwigało, kosiara też w wersji damskiej z napędem:D, tylko na ryby mnie nie ciągnie, za to do czego innego tak:o;):D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie zapowiedzi ostrej i wczesnej zimy nie znajduję w ogóle potwierdzenia w rzeczywistości:rolleyes:.

Dzisiaj na lodowcach rano zupełnie wiosenna pogoda z temperaturami kilka stopni powyżej zera, a prognozy na najbliższe dni pokazują kilkunasto stopniowe temperatury na alpejskich łąkach...

A w zeszłym roku 14 października ruszył pierwszy wyciąg w Turracher hohe, a 26 ruszyły pierwsze trasy w Schladming , w tym roku jak na razie się na to nie zanosi...

Jest ci to prawda niestety ...ale z drgiej strony z pogodą nigdy nic nie wiadomo na pewno. Porównując dalej z ub. rokiem: 11 października na rowerze pojechałem do lasu, udało się trafić trochę grzybów, choć głównie openiek - a już tydzień później jeździłem na nartach w okolicznych górach (Hrustin na Słowacji) - była to oczywista dziwna anomalia ale jednak... :)

A propos lodowców, o ile kojarzę, w ub. roku, masowo zaczęły się otwierać dopiero gdzieś właśnie w połowie października po sporych opadach śniegu - w tym roku są już otwarte od paru(nastu) dni, chyba w komplecie.

Rok do roku niepodobny - a podejście do długoterminowych prognoz mam ...zdystansowane :) Meteorolodzy to coś jak ekonomiści czy analitycy giełdowi, teoretycznie to naukowcy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

......Jak jednak zapowiada meteorolog, długoterminowe prognozy przewidują, że wyż syberyjski będzie kierował do nas chłodniejsze powietrze. Odczujemy to na przełomie października i listopada. – Temperatury w listopadzie będą znacznie poniżej normy i niewykluczone, że spadną nawet do – 30 stopni:mad::mad:........

Całość: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,To-ostatnie-podrygi-jesieni.-Wiemy-kiedy-spadnie-snieg,wid,12733642,wiadomosc.html?ticaid=1b04d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może bratni Czesi coś odpala koło połowy listopada :)

Tylko muszę sprawdzić płyny chłodzące w samochodach bo nie pamietam abym jeździł autem przy -30 :rolleyes:

Fanatyk, co ty brachu taki zły........ dokup węgla czy coś....... ;)

Pzdr.

Oni nie żartują. Pogoda dla Ukrainy::eek::eek:

http://www.myforecast.com/bin/expanded_forecast_15day.m?city=161893&metric=true

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze , no nie wiem , ale mnie zima w październiku jakoś nie cieszy , bo na nartach to i tak się wtedy u nas jeszcze nie pojeździ , a w domu grzać trzeba:mad: . Wolałbym , żeby jeszcze tak do początku listopada było ciepełko i słoneczko , no a potem to może być już tylko biało do samej Wielkanocy , albo i jeszcze dłuzej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Alpach posypało. Na lodowcach spadło ostatniej nocy od 10 - 15 cm śniegu.
Wczoraj mialem okazje przekonac sie o tym osobiscie, korzystajac ze slonecznej pogody wyskoczylem na Stubaiera. Warunki na otwartych trasach (na wczoraj ok.35km) bardzo dobre przynajmniej jak na poczatek sezonu :).Tak to mniej wiecej wygladalo z perspektywy Daunscharte. Dzis znowu sypie :) ale musi jeszcze sporo nasypac aby mogli uruchomic trasy na dole.Pozdro

IMAGE_038.jpg

IMAGE_038.jpg.f5ebffa97ad0e368992f23bcee79a95c.jpg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...