Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 2010/2011


Roobs

Rekomendowane odpowiedzi

Jak ktoś chciałby mieć dłuższe i w miarę pewne rozeznanie w pogodzie to polecam tą stronkę http://gfspl.rootnode.net

Na początku trochę może ciężko się połapać, ale za to później miód malina:D

Tu bezpośredni link do parametru "wielkości natężenia opadów śniegu"

http://gfspl.rootnode.net/gfspl/SNDP/03

Podziałka co 3 godziny, prognozowanie do 192h

Pozdrawiam w nowym sezonie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokręcona ta pogoda

Właśnie zawróciłem z służbowego wyjazdu w kierunku Katowic. W Bielsku jest idealna widoczność, wieje i jest ok +10. Tuż za Bielskiem od salonu Forda temperatura spadła do 0 stopni, cisza i totalna mgła z widocznością na kilkadziesiąt metrów. Skalkulowałem, że życie ważniejsze od pracy i zawróciłem. W Bielsku ponownie +10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zawróciłem z służbowego wyjazdu w kierunku Katowic. W Bielsku jest idealna widoczność, wieje i jest ok +10. Tuż za Bielskiem od salonu Forda temperatura spadła do 0 stopni, cisza i totalna mgła z widocznością na kilkadziesiąt metrów. Skalkulowałem, że życie ważniejsze od pracy i zawróciłem. W Bielsku ponownie +10.

Aktualnie w Bielsku 0 stopni , przechodzą takie śnieżne fale, Śnieg w Szczyrku czy Wiśle nie miał szans się utrzymać przez odwilż, przed wczoraj była dosłownie ulewa wczoraj +10 takie oto mamy zimy niestety. Wiec co do jazdy w weekend nie wiadomo. Temp ma od dziś być na minusie ale czy 2dni wystarczą na uzyskanie dobrej pokrywy z armatek nie sadzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na własnie poważnie zastanawiam się nad weekendem:) Trasy przygotowane będą ale jeżeli przetarcia przykryją prowizoryczną warstwą armatek to niestety po kilku zjazdach będzie mnóstwo minerałów.

To smieszne że w górach jest zero a niżej Gliwice, Zabrze -2!!! Makabra. Uwaga na drogach nie sypanych jest gołoledź!

Edytowane przez przemo_narciarz
uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zawróciłem z służbowego wyjazdu w kierunku Katowic. W Bielsku jest idealna widoczność, wieje i jest ok +10. Tuż za Bielskiem od salonu Forda temperatura spadła do 0 stopni, cisza i totalna mgła z widocznością na kilkadziesiąt metrów. Skalkulowałem, że życie ważniejsze od pracy i zawróciłem. W Bielsku ponownie +10.

Faktycznie miejscami było wczoraj jej sporo - szczególnie na odsłoniętych terenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe Ciche i Jurgów

Dzisiaj, kiedy wyjeżdżałem rano do MC temperatura była ok. 8-9 plus. Miałem wątpliwości, czy trasę otworzą - myślałem, że będzie miękko. Padał deszcz.

Po dojeździe nowo wyasfaltowaną Oswalda Balzera (droga z Z-nego na Morskie Oko) zaczął wiać tak silny wiatr, padał śnieg i temperatura obniżyła się do -1. Myślałem, że pierwszy raz zrezygnuje z jazdy z powodu pogody. Poczekam...może będzie lepiej ;) Było gorzej :) - temperatura ustaliła się na -5, wiatr i śnieg dopełniały uczucia zimna. Jednak wyciąg ruszył i przez chwilę nikogo nie było, myślę - zamkną zaraz i finito. Ale po parunastu minutach zobaczyłem narciarza z małą dziewczynką, którzy wjechali na górę i szykowali się do jazdy. Skoro dziewczynka daje radę, to ty stary byku chcesz do domu jechać :)

No i szybko się zreflektowałem, wpinka i jazda. Twardo bardzo z rana - wziąłem gigantki, no ale gdzie tam. Potem trochę luźnej nawierzchni powstało i dopadało świeżego śniegu, więc było OK. Trasa przygotowana w połowie, na reszcie obszaru włączyli armaty i śnieżą ostro.

Nie pamiętam, kiedy w takich warunkach jeździłem - zima okrutna się robi w Tatrach.

Jutro rusza Jurgów - mam nadzieję, że pogoda nieco się poprawi, ale i tak jest fajnie :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na podwórku i w Zieleńcu też spadło w przeciągu ostatnich kilku godzin około 30 centów.

Warunki dziś nocna w Zieleńcu bajeczne, twarde podłoże i świeży śnieżek na wierzchu, troszkę maluczkich pagórków, i zwałeczków, ale bez żadnych problemów, można je przecinać można z nimi pohasać :) Ludzi na lekarstwo, ot paręnaście osób. Naprawdę fajne 2h w nogach.

I sypie dalej, choć ciutkę słabiej.

Rano bez pługa może być bida.

Edytowane przez juice
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinienes w fullface'ie jezdzic :-)

Ja mam jeszcze stary kask z Jawy z szybą... :P

W szczyrku sypie i ratrak na solisku .

Zapewne fujfuje rozstawia... :cool:

--------------------------------------------------------------------

Brenna przesuwa rozpoczęcie sezonu narciarskiego na 18.12.2010.

Tutaj stronka

Edytowane przez johnny_narciarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...