Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Alpy- warunki narciarskie 2010/2011


JC

Rekomendowane odpowiedzi

W tym tygodniu jest w Alpach piękna pogoda, niestety nie pada snieg i nie zanosi się na to w ciągu tego tygodnia, a śniegu nie jest za wiele zwłaszcza na niżej położonych trasach.Ładna pogoda ma się utrzymać niestety w wekend zapowiadane jest znaczne ocieplenie. W tym tygodniu temperatury w miastach alpejskich (Lienz,Salzburg) oscylują za dnia 1-3 stopnie ale w sobote czy niedzielę ma być 10 i więcej stopni a i w nocy temperatura tam poniżej zera ma nie spadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież od początku sezonu nie było obfitych opadów śniegu.

Wszystko co białe to w ogromnej większości śnieg sztuczny.

Zużyli więc zapasy,coś tam pompują do tych zbiorników,ale to tak wygląda jakby głodny sikał do oceanu.:P

Jak natura nie pomoże to rewelacji nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ciągle liczę, że w przeciągu najbliższych 6 tygodni nastąpi "kataklizm" z obfitymi opadami śniegu - takie przeczucia ;) lub pobożne życzenia.

Tak bywało już w niedalekiej przeszłości i stąd moje oczekiwania, i nie chciałbym byc rozczarowany kiedy pojadę w Alpy w marcu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jan Kaczmarek kiedyś śpiewał tak;"pero,pero,pero,ooo...bilans musi wyjść na zero"

I też uważam ,że prędzej czy później śnieg spadnie w dużych ilościach.

Nie koniecznie u nas ale w tym naszym narciarskim raju z pewnością tak się stanie. :rolleyes::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Koniec lutego i początek marca to dobry czas dla większości ośrodków narciarskich Europy. Przynajmniej jeśli chodzi o opady śniegu, bo tego w ostatnich dniach przybyło i - jak zapowiadają meteorolodzy - jeszcze przybędzie.

Udany koniec tygodnia i początek nowego zanotowały także kurorty narciarskie w Szwajcarii. Tylko w poniedziałek w Crans Montanie, Engelbergu i Laax spadło 30 cm świeżego puchu. Jeszcze lepszym wynikiem może pochwalić się Murren - w niedzielę spadło tam 40 cm śniegu.

Europejski śniegowy rekord tygodnia ustanowiła Madonna di Campiglio. W tym włoskim ośrodku w poniedziałek spadło ponad 51 cm śniegu. O 20 cm mniej zanotowało Passo Tonale, a w Cavalesem, Arabbie i Canazei w ostatni dzień lutego przybyło 20 cm śniegu.

Warunki poprawiły się w także na terenie Austrii. Tutaj dośnieżyło prawie we wszystkich ośrodkach narciarskich. Opady nie były duże - w większości kurortów wyniosły od 5 do 10 cm. Najlepiej ''dosypało'' w niedzielę w Pitztalu (31 cm) i Neustift (30 cm).

W najbliższych dniach zarówno we Francji, jak i Szwajcarii, Włoszech oraz Austrii opady śniegu będą już zdecydowanie mniejsze - wyniosą maksymalnie do 5 cm na dzień. Będzie za to bardzo słonecznie.

Źródło: http://narty.sport.pl/narty

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Ale Sulden to chyba nie jest lodowiec... ;):):D

Rzecz oczywista Wróżko...chodź wysokość tam prawie jak na Lodowcu.

Swoim Postem przypomniałem, oczywistą oczywistość z Kamerkami - bo nawet jeśli chodzi o Sulden, "Nasz" Portal ma takowe pod linkiem: http://www.skionline.pl/stacje/?co=stacje&id_miejscowosci=617&podstrona=kamery

I ja...jak chcę coś poszperać, po podglądać - staram się korzystać z mojego Portalu narciarskiego numer 1 - Skionline :) :) :)

Edytowane przez marboru
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu wygląda to znacznie lepiej, ma jeszcze dopadać w tygodniu ale może byc być loteryjnie, jazda w puchu albo jazda w chmurach, dół w deszczu i inne atrakcje :-(

Pogoda kaprysi w tych dniach z tego co widzę - ale może się wykaprysi w końcu i na majówkę będzie klarownie :)

Czy ktoś może będzie jeszcze na Molltalerze na majówce?

Mam tam zamiar spotkać Mihumora ale może by się udało w większej grupce pogadać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 4 months later...
Na Pitztalu rozgarniają magazyn śniegu na odcinku trasy do dolnej stacji Panoramabahn.

http://www.pitztaler-gletscher.at/de/skigebiet/webcams#cams

Widać mają solidne info pogodowe

http://www.pitztaler-gletscher.at/de/service/wetter/

:)

Pozdrawiam.

http://www.stubaier-gletscher.com/static/zamg2/prognose.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...