Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Krzesło w SON - Szczyrk


JC

Rekomendowane odpowiedzi

Czy wiadomo co z tym krzesłem się dzieje? Nadal leży czy już montują? Czy dzieje się coś w ogóle na trasach SON-u?
Byłem tam 10.07 i krzesła już prawie z pod chwastów nie widać:rolleyes:, nie chcę tu dosadnie pisać gdzie mi kaktus urośnie jak to krzesło stanie w ogóle, bo to że nie stanie na nadchodzący sezon jest pewne:cool:.

20110710562.jpg

20110710563.jpg

20110710564.jpg

20110710562.jpg.dc3bec79b9a30d97b31b1ad3acda570d.jpg

20110710563.jpg.9e905fd9b0e540c2a7b64d48b5fd794c.jpg

20110710564.jpg.3f80c389be042c62dbc72505db32b380.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem tam 10.07 i krzesła już prawie z pod chwastów nie widać:rolleyes:, nie chcę tu dosadnie pisać gdzie mi kaktus urośnie jak to krzesło stanie w ogóle, bo to że nie stanie na nadchodzący sezon jest pewne:cool:.

Pewnie GAT pozbył się tego złomu wraz z ośrodkiem narciarskim,taki gratis... :P Przypuszczalnie SON nie ma nawet pieniędzy,żeby go postawić,o ile w ogóle się to jeszcze nadaje do użytku. :eek:

Tak więc z roku na rok nadal będzie ubywać narciarzy jak i nadziei na inwestycje,bo Zbój SzCyrk w pojedynkę nic nie zdziała,tym bardziej,że go ze skarbów ogołocili (może nawet sami pielgrzymi)... :P Jedynie miejscowi,którzy zaakceptują spadające od czasu do czasu liny,urywające się koła napędzające orczyk,czy drobne porażenia prądem,o jakiś ciapkach oleju na kurtce nie mówiąc,będą się jeszcze pojawiać w jakby nie było fajnym ośrodku narciarskim... :rolleyes::o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ośrodek fajny, ma potencjał, ale brak biletów NBP widać tam od dłuższego czasu i nic nie wskazuje na to, aby nowy właściciel miał coś zmienić w tym temacie.

Skansen z inwestycjami z okresu Towarzysza Gierka pozostaje na swoim miejscu.

Macie rację, że może jeszcze miejscowi mogą tam pośmigać w ciągu tygodnia, bo już dla mnie gdy mam do przejechania ok. 400km to jakoś tam mnie nie ciągnie i wolę w BB skręcić na Cieszyn i "popedałować" dalej w kierunku Alp, a szkoda bo właśnie tam stawiałem swoje pierwsze kroki na dwóch deskach. Była to jazda w stylu mniej więcej, czyli mniej na nartach, a więcej a du..., ale i tak to bardzo miłe wspomnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ośrodek fajny, ma potencjał, ale brak biletów NBP widać tam od dłuższego czasu i nic nie wskazuje na to, aby nowy właściciel miał coś zmienić w tym temacie.

Skansen z inwestycjami z okresu Towarzysza Gierka pozostaje na swoim miejscu.

Macie rację, że może jeszcze miejscowi mogą tam pośmigać w ciągu tygodnia, bo już dla mnie gdy mam do przejechania ok. 400km to jakoś tam mnie nie ciągnie i wolę w BB skręcić na Cieszyn i "popedałować" dalej w kierunku Alp, a szkoda bo właśnie tam stawiałem swoje pierwsze kroki na dwóch deskach. Była to jazda w stylu mniej więcej, czyli mniej na nartach, a więcej a du..., ale i tak to bardzo miłe wspomnienia.

Mam identyczne odczucia.

Różnica jest tylko taka,że ja jestem ten miejscowy.

A też wolę skręcić na Cieszyn....:D itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Figo,

przez kilkanaście lat byłem bardzo częstym gościem w okolicach BB, mogę powiedzieć, że czułem się już jak "flancowany góral" i wtedy Szczyrk, Korbielów. Międzybrodzie to były miejsca, które odwiedzałem bardzo regularnie, ale życie jakoś tak się potoczyło, że .... i pozostały Alpy, ale sentyment do tych okolic pozostał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Figo,

przez kilkanaście lat byłem bardzo częstym gościem w okolicach BB, mogę powiedzieć, że czułem się już jak "flancowany góral" i wtedy Szczyrk, Korbielów. Międzybrodzie to były miejsca, które odwiedzałem bardzo regularnie, ale życie jakoś tak się potoczyło, że .... i pozostały Alpy, ale sentyment do tych okolic pozostał...

Wszystko się zgadza.

Tylko na sentymencie jeździć się nie da.:)

Oczywiście (to teraz zabrzmi górnolotnie) kocham moją małą i dużą Ojczyznę.

Ale -...

- lub jak napisałeś ;"życie jakoś tak się potoczyło,że"...

- ...pozostały Alpy.

-----------------------------------------------------------------

do Konrad Biały

Wróć do pierwszego postu w tym temacie.

No chyba,że chcesz mieć najświeższe z ostatnich dni.

Te ze świeżą ,najświeższą rdzą.

Edytowane przez MB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może podjechać i zrobić jakieś zdjęcia tego krzesła?:confused:

No halo! Ja Ci pomogę. Przesuń kursor na prawą stronę i chwyć suwak. Następnie przeciągnij w dół uważnie śledząc ekran. No musisz zobaczyć foty krzesła!

Są tu, na tej stronie, poniżej... :eek: ;)

A jak się cofniesz do pierwszego posta to już nie sposób nie zauważy fotek, bo zajmują pół ekranu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No halo! Ja Ci pomogę. Przesuń kursor na prawą stronę i chwyć suwak. Następnie przeciągnij w dół uważnie śledząc ekran. No musisz zobaczyć foty krzesła!

Są tu, na tej stronie, poniżej... :eek: ;)

A jak się cofniesz do pierwszego posta to już nie sposób nie zauważy fotek, bo zajmują pół ekranu!

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No halo! Ja Ci pomogę. Przesuń kursor na prawą stronę i chwyć suwak. Następnie przeciągnij w dół uważnie śledząc ekran. No musisz zobaczyć foty krzesła!

Są tu, na tej stronie, poniżej... :eek: ;)

A jak się cofniesz do pierwszego posta to już nie sposób nie zauważy fotek, bo zajmują pół ekranu!

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stan ośrodka SON (GAT?) na dzień 11.09.2011W niedzielę korzystając z pięknej pogody (pretekst) udałem się z rodzinką na Skrzyczne i Małe Skrzyczne. Oto kilka zdjęć z wycieczki, które przedstawiają stan SON przed sezonem. Niestety nie nastraja to wszystko optymistycznie.Skrótowy subiektywny opis sytuacji:- budynki stacji wyciągów mają nadal symbole GAT i nie są w żaden sposób odświeżone co wpływa na bardzo kiepski wizerunek SON,- trawa wysoka na metr wokół peronów i na wejściach do wyciągów,- elementy jakiejś starej kolejki walają się zarośnięte trawą na terenach dolnej stacji w Czyrnej.Jedynym optymistycznym akcentem jest budowa wodociągu do naśnieżania od dolnej stacji na Czyrnej oraz próby niwelacji i poszerzania tras w dolnej części na Czyrnej. Niestety widok tego wszystkiego jest żałosny.Mam wrażenie, że Oni sądzą, że śnieg ten cały bałagan przykryje i będzie cacy.

110920111192.jpg

110920111193.jpg

110920111210.jpg

110920111218.jpg

110920111198.jpg

110920111192.jpg.ecd532b0181145772cf909ff5b430ce5.jpg

110920111193.jpg.c8c50b42bccca8a7a009aa98b957ebef.jpg

110920111210.jpg.90acbcb960adfe9146fddb49de8e1530.jpg

110920111218.jpg.5c085666b89067c9af5a0691c034404d.jpg

110920111198.jpg.859931534f431218a4116f367ec78592.jpg

Edytowane przez andy-w
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym zdjęciu najlepiej widać jak się im robota pali:

attachment.php?attachmentid=2690&d=1315815456

Skoro na ziemi z wykopu zdążyła trawa urosnąć, to znaczy że kopane to było co najmniej miesiąc temu:rolleyes:.

Teraz już tego nie znajdę, bo to było rok temu, ale w Katschbergu też kładli rurociąg i na kamerkach wyglądało to tak że kopali, zakładali rury i zasypywali, bodaj w 3 dni od dołu do góry przejechali z magistralą

O, ale tej rury jak tam byłem w lipcu nie było, czyli jednak inwestują, a może była promocja w WodBudzie na taką rurę:D.

attachment.php?attachmentid=2691&d=1315815508

Edytowane przez SB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę mnie w tym kraju nie bylo, ale widzę oj dzieje się dzieje ostro ! inwestują a i robota w rękach się pali, cud miód malina chciałoby się powiedzieć ! A teraz serio:) jak czytałem ten wątek kilka dni po moim wyjeździe bardzo się cieszyłem, że może jednak coś ruszy w temacie czyrnej i "pośrednich" no ale zapomniałem że to przecież jest tylko Polska i tutaj cudów wymagać nie mogę, przecież od bandy nierobów szybkości działania wymagać nie można, pytanie tylko abstrahując od koncesji i pozwoleń, czy postawienie tego wszystkiego w te kilka miesięcy to jakiś wielki trud? Czy inwestorowi nie zależy na tym by zarobić? ehh no cóż kolejny rok będę omijał szczyrk tak sądzę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy postawienie tego wszystkiego w te kilka miesięcy to jakiś wielki trud?

Nie,nie jest, pod warunkiem że jet to urządzenie nowe, zaprojektowane pod to konkretne miejsce, każdy słup ma wysokość uwzględniającą konfigurację terenu, a w tym przypadku jest zdecydowanie inaczej, to tak jak byś chciał założyć silnik od swojego samochodu z innej marki pojazdu, czy się da... pewnie tak, ale czy to "zagada" i z jaką skutecznością....:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, podsumowanie samo się ciśnie: nowy właściciel, stary bałagan:cool:, żeby nie powiedzieć dosadniej.

Chwila - stary "właściciel", stary bałagan. Dla mnie zmiana zarządzającego w tym przypadku nie nastąpiła. By robić biznes, to trzeba zmienić mentalność ludzi w tym kraju, a to jest ciężko. Najczęściej kombinatorstwo dominuje. Niestety jest to smutne.:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie,nie jest, pod warunkiem że jet to urządzenie nowe, zaprojektowane pod to konkretne miejsce, każdy słup ma wysokość uwzględniającą konfigurację terenu, a w tym przypadku jest zdecydowanie inaczej, to tak jak byś chciał założyć silnik od swojego samochodu z innej marki pojazdu, czy się da... pewnie tak, ale czy to "zagada" i z jaką skutecznością....:rolleyes:

to że jest zaprojektowane pod konkretne miejsce skraca czas budowy to fakt, lecz nie wierzę, że nie da się wybudować wyciągu w 3 miesiące ba od czerwca powiedzmy do października to 5 miesięcy:). No ale zgadzam się z Tobą, że to iż jest to sprzęt niedostosowany konstrukcyjnie do danego miejsca może budowanie utrudnić:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie niecierpliwi jesteście. Może damy nowym właścicielom trochę czasu, a na razie mam propozycję.

Chętnie umówię się z Panem Rychterem i zadam mu kilka pytań, Waszych pytań.

Spróbujmy zebrać kilka pytań, a ja zabiorę kamerę i wybiorę się do Szczyrku na rozmowę. Czekam na Wasze propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj to chyba Pan Rychter po naszych pytaniach będzie miał dość Twoich wywiadów;)

Myślę że pierwsze i podstawowe pytanie:

1) Które, kiedy i na jakie wyciągi zamierzają wymienić aktualne stare orczyki?

2) Jak widzą i kiedy powstanie system naśnieżania z prawdziwego zdarzenia?

3) Poszerzanie tras.. Czy i które? I kiedy można się tego spodziewać?

4) Dlaczego inwestują w wyciągi stare i używane? Czy to się w ogóle opłaca patrząc w przyszłość?:confused::rolleyes:

5) Kwestia parkingów, toalet, obsługi i kas.. Porównując do Białki - Parkingi darmowe, toalety zadbane i darmowe, obsługa i ilość kas w Białce wydaje mi się że jest wystarczająca, w szczyrku za mało.. Czy mają jakieś plany odnośnie tego?

Dużo inwestycji, ale chyba wykupując taki ośrodek jakiś plan inwestycji muszą mieć? No i życzę im powodzenia! Z całego serca!:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie niecierpliwi jesteście. Może damy nowym właścicielom trochę czasu, a na razie mam propozycję.

Chętnie umówię się z Panem Rychterem i zadam mu kilka pytań, Waszych pytań.

Spróbujmy zebrać kilka pytań, a ja zabiorę kamerę i wybiorę się do Szczyrku na rozmowę. Czekam na Wasze propozycje.

Jakie są realne szanse aby ruszył system naśnieżania na trasach do Czyrnej wraz z początkiem nadchodzącego sezonu?

Co z parkingami, czy dalej będą obarczone lichwiarskim haraczem?

Brakuje w Waszym ośrodku oświetlonej rodzinnej trasy, czy są plany oświetlenia i uruchomienia takiej trasy, jeśli tak to kiedy?

Wiadomo że ośrodek potrzebuje ogromnego zastrzyku finansowego aby odbić się od dna, w związku z tym czy spółka ma szanse starać się o dotacje unijne?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...