Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Krzesło w SON - Szczyrk


JC

Rekomendowane odpowiedzi

1) Na jakie inwestycje mają zabukowaną pełną wymaganą kwotę?

2) Jaki jest horyzont czasowy ww inwestycji?

3) Na jakie inwestycje mają złożone wnioski i kiedy jest data ich rozpatrzenia?

Nie powtarzam pytań o WC i parkingi...

Strasznie niecierpliwi jesteście. Może damy nowym właścicielom trochę czasu, a na razie mam propozycję.

Czas to pieniądz. A obawiam się, że do tej pory SON jest tlyko i wyłacznie kosztem a nie zmieni tego najbliższa zima ani żadna następna.

Czy planowane są jakiekolwiek nowe kanapy wyprzęgane w SON?

Nowe w sensie nowe.Nie z demobilu tylko "szyte na miarę".

Figo a jakbyś odpowiedział przed kamerami ? A tym bardziej kamerą JC :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zaczął wywiad od podstawowego pytania które brzmi:

-Co w ogóle nowego przygotowano dla narciarzy na ten sezon? :P

Dale jeszcze dorzucę:

-Jakie będą opcje karnetów,zwłaszcza ich ceny?

-Czy będą,wzorem krajów alpejskich,jakieś zniżki dla dzieci?

-Czy pojawi się opcja karnet całosezonowy? (już widzę chętnych na Forum :P )

I jeszcze bardziej ironicznie:

-Czy parkingowy pod golgotą,notorycznie "tropiący węża",nadal będzie obsługiwał klientów? :P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo często w różnych branżach gałęzi gospodarki korzysta się z zasobu wiedzy bardziej doświadczonych. Wiem sam po sobie że są to niezwykle cenne informacje które u siebie w zakładzie z powodzeniem wykorzystywałem i odwrotnie, czyli np dzieliłem się wymyślonymi przeze mnie rozwiązaniami z innymi.

Chciał bym się dowiedzieć czy Wy(SON) będziecie korzystać z takich porad, a może macie już jakąś zaprzyjaźnioną stację narciarską w kraju lub za granicą z której gospodarze chętnie Wam podpowiedzą co jak zrobić aby uniknąć błędów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo często w różnych branżach gałęzi gospodarki korzysta się z zasobu wiedzy bardziej doświadczonych. Wiem sam po sobie że są to niezwykle cenne informacje które u siebie w zakładzie z powodzeniem wykorzystywałem i odwrotnie, czyli np dzieliłem się wymyślonymi przeze mnie rozwiązaniami z innymi.

Chciał bym się dowiedzieć czy Wy(SON) będziecie korzystać z takich porad, a może macie już jakąś zaprzyjaźnioną stację narciarską w kraju lub za granicą z której gospodarze chętnie Wam podpowiedzą co jak zrobić aby uniknąć błędów?

Sławek, ale prezes przeciez ma doświadczenie ;)

I na pewno przyjaźni się z stacją narciarską, w której pracował.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W celu odświeżenia pamięci coś tam sobie pogooglałem a propos tematu, i znalazł mi się ten artykuł, pt. >>Operacja „przejąć tereny narciarskie w Szczyrku”<< :)

Parę pytań do prezesa samo się ciśnie na usta ...tylko nie wiem czy JC będzie miał odwagę je zadać ;):) ...albo czy będzie miał interes - bo wywiad mógłby skończyć się przedwcześnie ;)

A z pytań, które mieszczą się w ramach dyplomacji dorzucę jedno:

- czy rozważają pozyskanie strategicznego inwestora z większym budżetem, ew. jak zamierzają finansować przyszłe inwestycje;

+ ww. pytania oczywiste - jak różne karnety, wielodniowe, zniżkowe, rodzinne, opłaty za parking, naśnieżanie, poszerzanie tras etc.

***

A tak na marginesie - historia obu ośrodków GAT, czyli historia prezesa wg ww. artykułu z Rzepy, i tego co można ew. podejrzewać na Pilsku, wygląda na coś w rodzaju "Krótki film o uwłaszczaniu na państwowym" ;)

Żaden z tych konfliktów [...nie chcę napisać szantaży bo jeszcze ktoś mnie pozwie albo coś ;)] nie miał by miejsca czy byłby bezskuteczny - gdyby kiedyś uchwalono "prawo śniegu/szlaku" czy jak tam zwał. Parę razy pomysł się pojawiał. Raz to był Giertych [tu projekt] w 2006 ale jego było łatwo skopać ;) Potem temat też wracał - choćby rok temu na Forum Górskim, a inne doniesienia mówią o tegorocznej pracy nad tym prawem (w lutym 2011), tu na forum też - ale póki co efektów brak. Właśnie wchodzi w życie nowa "ustawa górska" która reguluje przecież parę innych spraw niż tylko ratownictwo i bezpieczeństwo (co ma w nazwie), za pasem też są przecież wybory - ale ten temat jakoś się nigdzie nie pojawił niestety.

Nie wiem jak to powinno być, żeby pogodzić różne strony tego interesu. Szanuję prawo własności ale w prawie istnieją też pojęcia "służebności" czy innych konieczności(?).

Jakoś w Alpach pogodzili różne interesy a mnie z ww. projektu podoba się taki frg. :)

"1. Właściciel lub samoistny posiadacz nieruchomości, który prowadzi lub zamierza prowadzić działalność w zakresie organizacji wyciągu narciarskiego może żądać ustanowienia na cudzej, sąsiedniej nieruchomości odpowiednio służebności gruntowej lub osobistej, zwanej dalej prawem śniegu, w zakresie:

a) prawa swobodnego przejazdu po pokrywie śnieżnej, niezależnie od tego czy jest ona wynikiem naturalnych opadów, czy też sztucznego zaśnieżania, przez osoby korzystających z wyciągu narciarskiego,(...)".

Nie wiem jak powinno być - ale jestem pewien, że gdyby istniało jakieś prawo, i był obowiązek" jakieś "służebności" to historie "prywatyzacji" Pilska czy Szczyrku, kłopoty Szymoszkowej, historie de facto upadku Gubałówki (także z tamtejszą Kotelnicą) czy Butorowego Wierchu, i jeszcze pewnie paru innych miejsc - te wszystkie historie wyglądałyby zupełnie inaczej :/

***

PS. Można by nieco złośliwie zapytać p. prezesa czy popiera "prawo szlaku" - kto wie może teraz tak ;) W końcu punkt widzenia...

PS2. Tu jeszcze ciekawe rozważania, na skądinąd dość sympatycznym blogu narciarskim dziennikarza Polityki.

Edytowane przez gajowy01
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w Szczyrku w Czyrnej i krzesło leży, mątują naśnieżanie, ale tylko na Bińkuli, chyba oświetlą nią, bo widziałem lampę na słupie orczyka;

Szczegułowa relacja:

mam problem, bo nie mogę wkleić zdjęć, czy ktoś mógłby mi to objaśnić

Edytowane przez Konrad Biały
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w Szczyrku w Czyrnej i krzesło leży, mątują naśnieżanie, ale tylko na Bińkuli, chyba oświetlą nią, bo widziałem lampę na słupie orczyka;

:confused: Na Binkuli montują naśnieżanie:confused:, przecież tam było naśnieżanie, a jeśli z tym oświetleniem to prawda, to to jest strzał....:rolleyes:.... strzał kulą w płot:cool:

Szczegułowa relacja:

mam problem, bo nie mogę wkleić zdjęć, czy ktoś mógłby mi to objaśnić

Jaki masz problem?

Wchodzisz na Galerię Skionline, tam jest zakładka wyślij, klikasz i generalnie nic skomplikowanego tam już nie ma, przy czy pamiętaj że zdjęcia nie mogą być za duże, jak masz za duże to je musisz zmniejszyć do poniżej 100 kb i jeszcze jedna ważna informacja, zdjęcia nie pojawią się natychmiast po wstawieniu, musi je zaakceptować administrator.

Możesz je dodać również jako załączniki, przy pomocy tego spinacza powyżej okna, ale taż muszą być do 100 kb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:confused: Na Binkuli montują naśnieżanie:confused:, przecież tam było naśnieżanie, a jeśli z tym oświetleniem to prawda, to to jest strzał....:rolleyes:.... strzał kulą w płot:cool:

Jaki masz problem?

Wchodzisz na Galerię Skionline, tam jest zakładka wyślij, klikasz i generalnie nic skomplikowanego tam już nie ma, przy czy pamiętaj że zdjęcia nie mogą być za duże, jak masz za duże to je musisz zmniejszyć do poniżej 100 kb i jeszcze jedna ważna informacja, zdjęcia nie pojawią się natychmiast po wstawieniu, musi je zaakceptować administrator.

Możesz je dodać również jako załączniki, przy pomocy tego spinacza powyżej okna, ale taż muszą być do 100 kb.

Dzięki, naśnieżanie pewnie przerabają, wszystko zaraz pokaże się na zdjęciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jeszcze jedno pytanie: czy karty z GATu będą ważne w SONie ? Chodzi mi o pustą kartę i o punkty (może komuś zostały).

Nawet w Gat'cie (w gaciach :-D ) karty z punktami można było zwracać do końca kwietnia, więc tym bardziej teraz nie będzie można ich wykorzystać w nowym sezonie moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świeża dostawa ...

Włosi przygotowali http://www.ski.it/pag_cms/w_popup_webcam.asp?foto=2-3.jpg "świeżą" (na oko 20-to letnią) dostawę wyciągu krzesełkowego (Monte Vigo, Marilleva) dla SON-u. A tak poważnie, nie wiecie czy zamiast tej starej "trójki" (Vigo), będzie jakieś nowe krzesło, czy od czasu do czasu ściąga się siedzenia do przeglądu i naprawy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam ... Jestem na tym forum nowy choć czytuję je od dłuższego czasu, podobnie jak i inne tego typu fora zagraniczne (Alpinforum, Bergbahnen, itd, Funivie.)

Z ciekawostek...

Mieszkam w Gdańsku ale ze Szczyrkiem jestem bardzo mocno związany emocjonalnie. Od 3 roku życia bywam w nim niemal co roku, latem i zimą. Kocham Szczyrk do tego stopnia, że jak kiedyś nadarzy się okazja to się do niego przeprowadzę na zawsze..!

Będziecie mieć tu ze mną niezłe utrapienie bo jestem bardzo sentymentalny i wbrew zdrowemu rozsądkowi chciałbym aby nic tu nie zmieniano. Szczyrk jest niemal taki sam jak 40 lat temu i mnie to w sumie bardzo odpowiada. Lubię stare orczyki, wąskie trasy i taką nieco zapyziałą infrastrukturę. Owszem przydałyby się nowe inwestycje ale moim zdaniem tylko uzupełniające! ale o tym kiedy indziej.

Na dziś...

Byłem w SON w sierpniu. Widziałem to krzesło. Istotnie demobil, ale nie taki zły. Po pierwsze i tak będzie to tymczasowo najnowocześniejszy wyciąg w Szczyrku, po drugie jego zadaniem jest zarobienie na nowszy model za kilka lat. Faktem jest, że kupił go jeszcze GAT. SON to postawi na Julianach. Trochę mi szkoda tych starych orczyków bo je lubię, na nich uczyłem się jeździć na nartach w 1974r.

Osobiście zdemontowałbym jeden z nich ten zewnętrzny bo dostawiony był w latach 80 i nieco oszpecił stary układ. Stary powinien zostać jako "oldtimer" ale nie tylko! Jak duje to kanapa stoi.. a łorcyk zawsze pójdzie. Uważam, że powinno się taki układ zostawić wszędzie. Jeden orczyk + kanapa / gondola.

Moja idea byłaby taka:

Demontaż jednego z "górników" w Czyrnej. W to miejsce kanapa 6os na Halę Skrzyczeńską. Stamtąd na Małe Skrzyczne dostawka krzesło 2os.

Taka sama dostawka z Cielętnika na Halę. Za to z Soliska na Pośredni (Cielętnik) zamiast tego krótkiego orczyka kanapa 4os wyprzęgana. Ewentualnie 2/3 osobowe krzesło i zachować stary orczyk jako alternatywę.

Golgota jak wyżej pisano - nie tak szybko bo jest za wąska. Ale jak porobią objazdy to będzie OK.

Mały orczyk na Julianach też powinien zostać. To ulubione miejsce rodzie z dziećmi. Tam dostawiłbym może jakiś talerzyk dla maluchów.

Z extrasów dodałbym połączenie z Białym Krzyżem, połączenie Małego Skrzycznego z COSem oraz przyszłościowo gondola do Brennej i na Szyndzielnię.

To oczywiście plany maximum ale pomarzyć warto.

Co do jak to mówicie złomu w Czyrnej...

Ten wyciąg nie jest złomem. Może to nie Telemix ale swoje zadani spełni jeszcze bardzo dobrze. Od czegoś zacząć trzeba. Tak jak w Białce. Nie od razu wszystko nowe stawiali. Po takiej "zapaści" jaką Szczyrk miał przez ostatnie 15 lat to i tak super inwestycja. Nie krytykujmy w czambuł wszystkiego. Należy dać szansę. Zobaczymy za lat kilka.

Tymczasem puszczam Wam fotki Szczyrku jaki mam sercu od 40 już lat:

5845807100_1321495951_thumb.jpg 1175038300_1321495952_thumb.jpg 3505926100_1321495954_thumb.jpg 7033465000_1321495955_thumb.jpg 5863871900_1321495956_thumb.jpg 9590239800_1321495957_thumb.jpg 2416698700_1321495959_thumb.jpg

Edytowane przez MOSTOSTAL
  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...