Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Oravska Lesna - POWÓDŹ


andy-w

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu dzisiejszym będąc na nartach w Oravskiej Lesnej na Słowacji spotkała nas niemiła niespodzianka. Zalany został przez górski strumień parking na którym stało kilkadziesiąt samochodów w tym większość z Polski. Niczego nieświadomi turyści (w tym i ja) po powrocie z nart zastali widok jak na zdjęciach. Właściciele ośrodka odśnieżając parking zasypali strumień :stupid:, który nie mając gdzie płynąc wylał.Około 8-10 aut, wszystkie z Polski zostały zalane do połowy drzwi. Wnętrza i silniki zostały zalane. Po moje auto przyjechała laweta z Bielska-Białej już ok. godz. 15.30. Jadąc do Polski mijaliśmy lawety jadące po pozostałe samochody. Straty w autach są duże. Gospodarzy ośrodka na miejscu nie było widać, a jedyną pomoc w tych trudnych chwilach jaką otrzymaliśmy to była ze strony miejscowych ochotniczych strażaków.Moje auto to Ford S-maxW czasie akcji powiedzmy ratowniczej na stoku obok grała na full muza - czysty surrealizm.Jeden z polskich kierowców chcąc udrożnić odpływ o mało się nie utopił.Niech to szlag trafi zachciało nam się testów Volkli dzisiaj w Oravskiej.W sumie to warunki narciarskie były OK.Czy można utopić się będąc na nartach :confused:: ?

2012-02-25-066.jpg

[ATTACH=CONFIG]6189[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]6190[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]6191[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]6192[/ATTACH][video=youtube_share;AVRfhuYJS20]

2012-02-25-067.jpg

2012-02-25-077.jpg

2012-02-25-080.jpg

2012-02-25-082.jpg

2012-02-25-067.jpg.a27b6012f1fa25e4ccbf4ef8d4bc9fc9.jpg

2012-02-25-077.jpg.2bee803b287ac6d9f34525ee3ee20caf.jpg

2012-02-25-080.jpg.55b44f1f4d789f4f9d87dc3dc1f4053e.jpg

2012-02-25-082.jpg.2208b77beab221e48c1c0bec70613965.jpg

2012-02-25-066.jpg.8ed7018c2f65936aac896f12540c6ade.jpg

Edytowane przez andy-w
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździliśmy na kanapie przez 1 godzinę i nic nie mówili, a na Kohutiku gościu z obsługi wyszedł z budy i powiedział o zalewaniu parkingu, ale to już była musztarda po obiedzie.

Ktoś zawiadomił Policję. Mogę zgłosić się na posterunek do Zakamennego po 24 godzinach po raport Policji.

Policjanci łapali się za głowę na widok tego burdelu.

W sumie to nie wiem czego mogę oczekiwać od ośrodka. Szkodę na pewno będę likwidować z AC, tylko, że auto jest w leasingu więc całe odszkodowanie, jeżeli będzie np. szkoda całkowita zgarnie leasingodawca.

Edytowane przez andy-w
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździliśmy na kanapie przez 1 godzinę i nic nie mówili, a na Kohutiku gościu z obsługi wyszedł z budy i powiedział o zalewaniu parkingu, ale to już była musztarda po obiedzie.

Ktoś zawiadomił Policję. Mogę zgłosić się na posterunek do Zakamennego po 24 godzinach po raport Policji.

Policjanci łapali się za głowę na widok tego burdelu.

W sumie to nie wiem czego mogę oczekiwać od ośrodka. Szkodę na pewno będę likwidować z AC, tylko, że auto jest w leasingu więc całe odszkodowanie, jeżeli będzie np. szkoda całkowita zgarnie leasingodawca.

A twoje wpłaty poszły wchu... :mad:: :frown::

Leasingodawca powinien chyba podstawić nową brykę,skoro ma (będzie miał) wyrównane straty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leasingodawca rozlicza odszkodowanie przy szkodzie całkowitej, część odszkodowania zaspokaja leasingodawcę do wartości przedmiotu leasingu, resztę rozlicza z leasingobiorcą - inaczej nikt by nie brał tej formy ze względu na ryzyko. Oczywiście wiąże się to ze stratami bo ubezpieczenie zabezpiecza głównie leasingodawcę i tylko pozostała część po wyrównaniu wartości i kosztów może trafić do leasingobiorcy.

Bardzo nieprzyjemna historia - współczuję

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś rano gdzieś na onecie czytałem o zalanej Słowacji i Lesnej a tu masz. Andy współczuje fatalna sprawa. W PL może podobnie to wszystko wyglądać jak ruszy w dół to co zalega w górach ,a zapowiadają spore ocieplenie.

Edytowane przez KubaBB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest naprawdę chore, w jaki sposób zachował się ośrodek, nie chciał nawet z nami rozmawiać o tym zdarzeniu i nie udzielił żadnej pomocy. Jedyna co robili to bawili się w najlepsze, nie przejmując się tym co się dzieje. Widok z tej kamerki był już po kilkudziesięciu minutach po odprowadzaniu wody, więc poziom był zdecydowanie wyżej, u znajomych wystawał zaledwie kawałek dachu!!!!!!!! ( staliśmy bardziej z prawej strony od mostku )

A co do osoby która wpadła wtedy - to był mój ojciec, sam osobiście też się zaklinowałem chcąc udzielić pomocy...

Mam nadzieję, że ośrodkowi nie ujdzie to na sucho, bo jak narazie się wszystkiego wypiera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Też miałem wątpliwą przyjemność uczestniczyć w ratowaniu swojego auta z powodzi podczas pobytu na nartach w Orawskiej Lesnej w sobotę 25-02-2012 r. Stałem tuż koło Twojego auta - bordowy ford focus. W ostatniej chwili udało mi się odjechać. Na Twoim filmie i zdjęciach widać moje auto jak już wylewamy wodę ze środka. Cała ta sytuacja była absurdalna. Jutro będę się kontaktował z ubezpieczycielem. Zobaczę co na to powie. Współczuję z powodu strat. Pozdrawiam. Mirek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś zupełnie niesłychanego i niewyobrażalnego! Trudno zrozumieć jak obsługa ośrodka mogła dopuścić do takiej sytuacji! Totalna beztroska i ignorancja. Całkowity brak wyobraźni! Współczuję poszkodowanym Andy-w, Piamirowi i Dolinowi, a także innym którzy w tym kuriozalnym zdarzeniu ucierpieli. Dochodzenie swoich praw będzie zapewne drogą przez mękę ale nie możecie odpuścić. Życzę Wam wytrwałości i powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja absurdalna - przecież ktoś z obsługi musiał widzieć,że dzieje się coś złego!Informacja powinna być natychmiastowa!Nie tylko przez megafony,ale też przy wchodzeniu na wyciąg!Kiedy woda się zbierała,może trza było ratrak odpalić i zrobić wodzie jakieś ujście?Chyba,że w tym terenie nic by to nie dało. :confused::

Mam wrażenie,że brakło wyobraźni i kogoś,kto potrafiłby błyskawicznie podjąć jakąś decyzję,np. ratark w ruch!

Panowie,serdecznie współczuję!Nigdy bym nie przypuszczał,że parkując pod wyciągiem,trzeba się rozejrzeć,czy przypadkiem nie stoimy w jakimś najniższym punkcie,gdzie woda się zbiera... Słowacy dali ciała na całej linii,nie odpuszczajcie!Nie może być tak,że kasę zgarniają,ale jak coś się rypło,to "głowa w drugą stronę". :mad::

Obyście nie mieli ciężkiej przeprawy i wszystko udało się załatwić szybko i sprawnie!

Głowa do góry!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, co by tu napisać, ale w końcu nic nie wymyśliłem ponad "ja pier..le". Sytuacja jest tak kompletnie niewyobrażalna, że nie ma żadnego sensownego komentarza. Super by było, jakby info o tej sytuacji zostało umoszczone na głównej stronie portalu, a poza tym mam nadzieje, że autor umieści to na innych portalach. Ten ośrodek powinien być wyrównany z ziemią i zamknięty na 4 spusty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja jest tak kompletnie niewyobrażalna, że nie ma żadnego sensownego komentarza. Super by było, jakby info o tej sytuacji zostało umoszczone na głównej stronie portalu,

Oczywiście. Proszę poszkodowanych o e-maile do naszej redakcji, w których opiszcie jak wyglądała cała sytuacja, jak reagował personel ośrodka, czy była pomoc itd. Ja ze swojej strony nadam temu odpowiedni rozgłos, napiszę do ośrodka z prośbą o zajęcie stanowiska oraz do Centrum Promocji Słowacji w Polsce.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem tam kiedyś (jeden raz) i zaparkowałem mniej więcej w tym samym miejscu,bo tylko tam było miejsce.

Błotna "zupa"sięgała kostek u nóg.

Okazuje się ,że byłem tam jednak dwa razy. PIERWSZY I OSTATNI!!!!!

Rozważałem w tym roku wyjazd na kilka dni na Słowację...może to zbyt radykalne i podobne zaniedbania nie dotyczą innych Ośrodków...ale nie pojadę do tego Kraju.

...traktowanie naszych Rodaków, przez tamtejsze "Społeczeństwo" - chociażby przez Policję - Skandaliczne!

Kasprowy mi wystarczy.

JC - super inicjatywa. Popieram w pełnej rozciągłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście. Proszę poszkodowanych o e-maile do naszej redakcji, w których opiszcie jak wyglądała cała sytuacja, jak reagował personel ośrodka, czy była pomoc itd. Ja ze swojej strony nadam temu odpowiedni rozgłos, napiszę do ośrodka z prośbą o zajęcie stanowiska oraz do Centrum Promocji Słowacji w Polsce.

Myślę, że jest to świetna inicjatywa. Polscy narciarze z pewnością nie są grupa, którą można lekceważyć. Zwłaszcza w Słowacji gdzie mnóstwo naszych narciarzy daje zarobić tamtejszym ośrodkom narciarskim. Myślę, że swoisty "patronat" portalu "skionline.pl" w tej sprawie mógłby być wielce pomocny. Oczywiście na tyle na ile to możliwe. Popieram w 100% i trzymam kciuki za powodzenie całej akcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie generalizował krytyki Słowacji jako takiej. I nie chciałbym, aby rozwinęła się dyskusja w tym kierunku.

Skupmy się na krytyce konkretnego ośrodka narciarskiego.

W naszym przypadku policjanci, którzy byli na miejscu byli bardzo uprzejmi i "ludzcy". Nawet mogłem sfotografować ich odznakę służbową. Poszkodowani, którzy odbierali protokoły z komisariatu też byli obsługiwani bardzo dobrze.

Hasici czyli ochotniczy strażacy także bardzo poświęcali się podczas wyciągania aut, wypompowywania z nich wody i ratowania naszego dobytku.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...