Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Plany, plany, plany...


marboru

Rekomendowane odpowiedzi

Korzystając z błogiego świątecznego lenistwa zacząłem się zastanawiać nad swoimi dalszymi, bliższymi Planami...marzeniami narciarskimi.

Ponieważ niewiele jeszcze widziałem, dopiero początkuję od niedawna turystykę narciarską, być może, mój wybór dla niektórych z Was, będzie mało przemyślany, zbyt oczywisty, naiwny - to mimo wszystko, chciałbym być w poniższych miejscach.

Kolejność nie jest przypadkowa.

Pierwsze numery to plany najbliższe, dalsze: marzenia.

1. Trzy Doliny - Francja

766f5374d5fb1575med.jpg

2. Ischgl - Austria/Szwajcaria

02d2b81031e8fa67med.jpg

3. Madonna Di Campiglio - Włochy

ce291a0e2436b8ea.jpg

4. Solden - Austria

88c71bb8ca3b089e.jpg

5. Cortina D'ampezzo - Włochy

e59639dd6fad1eb3med.jpg

6. Davos - Szwajcaria

f485d188c1e51c51.jpg

7. Chamonix - Francja

219a5e5375a69314med.jpg

8. Andora

d5a0c5411b47e2dc.jpg

9. Nowa Zelandia

2cfe45cb0879a907med.jpg

10. Aspen - USA

dc17e4740e2a9254med.jpg

Jakieś propozycje, sugestie do zmiany powyższego?

A jakie Wy macie plany? Te bliższe i te bardziej odległe, być może takie, które się nie ziszczą, marzenia narciarskie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj "marboru", możesz troszkę pomarzyć. Każdemu wolno, ale żeby zrealizować te plany potrzeba trochę kasy. Podobno pieniadze szczęścia nie dają, ale tym razem zróbmy wyjatek! A gdyby coś Ci się nie udało w realizacji zamierzeń, to pamiętaj o świętokrzyskich stokach!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój wujek mieszkał przez 10 lat w Denver, objeździł wszystkie tamtejsze górki i mówi że Aspen i w ogóle ośrodki w tamtym rejonie są na maksa przereklamowane, amerykański super marketing,

jakbym miał robić taką listę to na pewno dodałbym Gruzję i ośrodki Kaukazu, oraz Argentynę i Chile ośrodki w Andach

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad 1. Jeśli nie byłeś jeszcze nigdzie u żab, to dobry wybór. Jest inaczej niż w AT/IT, bezkompromisowo, liczą się tylko narty, narty i narty. A jak się spodobają francuskie osobliwości, to potem 2 i 3 pozycję też będziesz miał obsadzoną ;)

ad 3. Ja to bym przeniósł dużo niżej, zbyt oklepane, wszyscy tam byli ;)

ad 5. Gdybym nie był nigdzie w Dolomitach, to bym to chciał zobaczyć. W przeciwnym razie sądzę, że nie różni się bardzo od tych "selarondowych" okolic.

ad 6. Nazwa znana... ale z tego kraju sugerowałbym inne: Zermatt, 4 Doliny, Laax

ad 7. Jeśli nie jesteś typowym pozatrasowcem, to odpuść sobie. Pod względem "cywilnego" nartowania Chamonix jest słabe.

ad 10. Znów nazwa znana, ale chyba tylko to. Popatrz na mapki, tam jest raptem kilka wyciągów. I porównaj np. do Breckenridge (to chyba te same górki)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Madonna Di Campiglio - Włochy - oczywiście masz na myśli tu całą dolinę Val di Sole? Myślę że to dobry wybór! Byłem tam 5 razy, gdzieś o 2 razy za dużo ale nie jest tam źle, uważam że to trzeba zobaczyć

2. Solden - Austria - jak tam przyjechałem to byłem pod wrażeniem, inny narciarski świat, długo żyłem w przekonaniu że to jest pewnie najlepszy ośrodek w Europie dopóki nie pojechałem do..:

3. Ischgl - Austria/Szwajcaria - dla mnie absolutnie nr 1!!:smile: Może dlatego, że trafiłem jak było mało ludzi, słoneczko przez cały pobyt, mrozik i te wypasione restauracje..

Ot takie moje zdanie:)

A co do planów to na pewno chciałbym się znaleźć w Trzech Dolinach i w Andorze - jeśli chodzi o te wymienione ośrodki

Edytowane przez szparaa
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie się lista planów i marzeń Marboru bardzo podoba i też mógłbym się pod nią podpisać. Tym bardziej, że sporo z wymienionych miejsc to niejako symbole. Osobiście byłem w Madonnie di Campiglio i w Cortinie D'ampezzo i uważam, że są to ośrodki, które można, a nawet trzeba polecić każdemu. Dla mnie osobiście są to miejsca z kategorii "must see" (koniecznie trzeba odwiedzić). Uważam, że absolutnie nie można powiedzieć "odpuść sobie Madonnę bo jest przereklamowana". A jak trafisz do Madonny to masz i Marilevę i Folgaridę i Pinzolo bez zdejmowania nart! A w zasięgu ręki jest też Tonale połączone z Ponte di Legno i Temu (Adamello Ski) oraz Pejo. Jest co robić przez cały tydzień!

Jeśli chodzi o USA to też jest moim marzeniem żeby kiedyś tam pośmigać. Aspen w USA spełnia tę samą rolę co Cortina w Europie - to symbol i jednocześnie nieco snobistyczny ośrodek. Ale jest tam przecież sporo innych ciekawych miejsc. Oprócz Colorado wymienić trzeba koniecznie ośrodki zlokalizowane w Nowej Anglii czyli inaczej mówiąc w stanach Massachusetts, Vermont, New Hampshire i Rhode Island. We Francji nie byłem ale sporo fajnych rzeczy wyczytałem choćby na naszym forum i też bym ją wysoko umieścił. Na te Trzy Doliny też nabrałem wielkiej ochoty. Oczywiście wszystko zależy od tego kto czego szuka i czego oczekuje po wyjeździe na narty ale myślę, że odwiedzanie znanych miejsc też może być frajdą. Więc dla mnie jest to "spoko" lista. Ale może pomyślę tez nad swoją.

Warto mieć marzenia!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o mnie to zdecydowanie jako marzenie:

http://www.skilaketahoe.com/

Po obejrzeniu filmow i zdjec znajomego ktory tam nartowal zachorowalem na to miejsce :happy:

Andore planuje zwiedzic w przyszlym roku:biggrin: wiec to juz raczej plan nie marzenie.

Co do niektorych propozycji podanych w pierwszym poscie, to po pobycie tam moglbym napisac ze sa troche przereklamowane, aczkolwiek mysle ze sa na tyle istotne na mapie narciarskiej, ze trzeba je odwiedzic bez wzgledu na wszystko, chociaz dlatego zeby samemu sobie wyrobic opinie. Wiadomo ze kazdy zwraca na co innego uwage i dany osrodek moze byc roznie odbierany; a ze temat jest raczej w pozytywnym marzycielskim tonie to pozostaje zyczyc duzo czasu i kaski zeby mozna bylo wszystko zobaczyc.

pozdr

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie Nowa Zelandia mnie męczy.

Gdybym miał wybór to z czystym sumieniem odpuścił bym Aspen na rzecz NZ.

Finansowo zapewne taki wyjazd wyszedł by podobnie.

A na Antypodach dwie pieczenie bym upiekł.

Tydzień na nartach , tydzień nurkowania na rafie. :biggrin:

Aspen drogie jak sto bandziorów.

A aktorów czy inne gwiazdki na stoku pooglądać to dla mnie taka sobie atrakcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z założenia jestem przeciwnikiem SB, czyli osobą planującą wyjazdy :), ale to, co mam teraz w planach (raczej zaplanowane) nawet mi się nie śniło! :stupid:

Przede mną wyjazd, który mógłbym jedynie porównać do wypadu do Whistler w Kanadzie, ale ten... to jeszcze inna, bardziej zakręcona bajka. To chyba dobre określenie - bajka.

Więcej informacji wkrótce, bo wyjazd wkrótce!

PS

A miało być już po sezonie :cheerful:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z założenia jestem przeciwnikiem SB, czyli osobą planującą wyjazdy :), ale to, co mam teraz w planach (raczej zaplanowane) nawet mi się nie śniło! :stupid:

Przede mną wyjazd, który mógłbym jedynie porównać do wypadu do Whistler w Kanadzie, ale ten... to jeszcze inna, bardziej zakręcona bajka. To chyba dobre określenie - bajka.

Więcej informacji wkrótce, bo wyjazd wkrótce!

PS

A miało być już po sezonie :cheerful:

Hawaje? :rolleyes::

W moim przypadku najlepiej nic nie planować,wtedy wychodzą ciekawe wyprawy. :angel:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z założenia jestem przeciwnikiem SB...

A próbowałeś tak?:rolleyes::

Te osoby które mi zawierzyły(nikogo do niczego nie nakłaniam) to bez przesady, jak bym pozwolił to by nie na rękach nosiły, i nie zdarzyło się żeby ktoś wrócił niezadowolony, a wręcz przeciwnie generalnie wszyscy są zachwyceni, a z wyjazdów planowanych jakieś tam głębokie tygodnie czy miesiące można tu poczytać jak nie rzadko ktoś :sorrow::sorrow::sorrow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plany........

Na ten sezon to już tylko lokalnie, aby złapać jeszcze ze 2-3 nartowania w kwietniu (początek maja ?) w kombinacji Spinleruv, Harrachov, Praded, Horni Misecky.

Na kolejny - żadnych konkretów, poza tym aby zima była OK, najlepiej lokalnie od 3 dekady listopada, i aby dało rade zrobić 2 wypady alpejskie (nastawienie austriacko - włoskie), i aby jeszcze posunąć się trochę do przodu :tongue:

Z marzeń narciarskich mam może bardziej przyziemne - "nowe" kolana :smile:

Oczywiście 6 w lotto może zweryfikować powyższe :biggrin:

Pozdrawiam,

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś tak?:rolleyes::

Te osoby które mi zawierzyły(nikogo do niczego nie nakłaniam) to bez przesady, jak bym pozwolił to by nie na rękach nosiły, i nie zdarzyło się żeby ktoś wrócił niezadowolony, a wręcz przeciwnie generalnie wszyscy są zachwyceni, a z wyjazdów planowanych jakieś tam głębokie tygodnie czy miesiące można tu poczytać jak nie rzadko ktoś :sorrow::sorrow::sorrow:

O ile mnie pamięć nie myli, to raz zorganizowałem ci wyjazd i nie narzekałeś :). Powiem więcej! Ku Twojemu zdumieniu okazało się, że twoje autko może spalić mniej niż 20 l/100 km! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile mnie pamięć nie myli, to raz zorganizowałem ci wyjazd i nie narzekałeś :). Powiem więcej! Ku Twojemu zdumieniu okazało się, że twoje autko może spalić mniej niż 20 l/100 km! :)

Myli Cie pamięć, bo 2 razy:rolleyes::(nie licząc lokalnych PL) i oba byłem zadowolony, a nawet bardzo:smile:

A sam sobie taki los zgotowałem 2 razy i oba byłem średnio zadowolony, głównie za sprawą śniegu, bo tam gdzie postanowiłem się wybrać i poczyniłem rezerwacje po prostu go brakowało:mad::, a wystarczyło zmienić lokalizację dosłownie o 30-50 km i tam mieli tyle śniegu że nie wiedzieli co z tym robić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...