Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Szczyrk - COS Skrzyczne


naczos

Rekomendowane odpowiedzi

Jaworzyna 05 styczeń 2024, 07:48

cos_cam_0e193b-8e3aa1645e13090cc3b9c773f

W sumie dobrze że wytopiło ten śnieg, bo można było zrobić dobrze niwelacje i rozplantowanie ziemi. Jest szansa że niespodzianek w śniegu będzie niewiele, jednak w pierwszym sezonie po takich pracach minerałów w śniegu się nie uniknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, ski89 napisał:

Jeszcze bardziej ciekawi mnie dlaczego FIS zaczęli śnieżyć. Nowa atrakcja w Szczyrku "jazda po drutach zbrojeniowych"? Już jazda po kamieniach chyba nam wystarczy.

cos.png

Ciekawe dlaczego tylko jedną armatkę odpalili, pewnie włączyła się im przez przypadek ;)

Edytowane przez pejot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, pejot napisał:

Zastanawia mnie w jakim celu działa ta armatka.

cos_cam_0e193b-1bfbf43bad2408d2f7c818d785ffaf27.jpg

Przecież to oczywiste. W budżecie jest zapisana kasa na naśnieżanie, to trzeba ją wykorzystać. Nie śnieżyli w grudniu, to teraz muszą nadrobić. Inaczej ministerstwo się będzie czepiać i za rok mogą mieć mniejszy budżet. 

  • Thanks 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Hextor napisał:

Przecież to oczywiste. W budżecie jest zapisana kasa na naśnieżanie, to trzeba ją wykorzystać. Nie śnieżyli w grudniu, to teraz muszą nadrobić. Inaczej ministerstwo się będzie czepiać i za rok mogą mieć mniejszy budżet. 

Czy to samo jak na Czantorii. Kasę trzeba wydać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra pośmialiśmy się ale może jakaś logika w tej armatce o której pisałem jest? (i nie chodzi mi tu o logikę typu jest hajs to nasypiemy śniegu w las). Jestem niepoprawnym optymistą może nas zaskoczą i przygotują zjazd do samego dołu :).

Ktoś tam był w ostatnich dniach? Coś sypią w dolinach i niżej? Jest możliwość przejechania z Jaworzyny na doliny obok tej udanej inwestycji czy wilcze doły wykopane i zabić się można na dojeździe do dawnego orczyka?

Edytowane przez pejot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, pejot napisał:

Dobra pośmialiśmy się ale może jakaś logika w tej armatce o której pisałem jest? (i nie chodzi mi tu o logikę typu jest hajs to nasypiemy śniegu w las). Jestem niepoprawnym optymistą może nas zaskoczą i przygotują zjazd do samego dołu :).

Ktoś tam był w ostatnich dniach? Coś sypią w dolinach i niżej? Jest możliwość przejechania z Jaworzyny na doliny obok tej udanej inwestycji czy wilcze doły wykopane i zabić się można na dojeździe do dawnego orczyka?

Raczej opcja numer 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.01.2024 o 17:01, marekesz napisał:

Czyżby planowali jednak uruchomić FIS do Jaworzyny?

Według ich strony już można zjechać FISem do Jaworzyny. 

Dziwi mnie jednak odpalenie armatek poniżej Jaworzyny (widać na kamerze). Czyżby mieli zamiar odpalić w tym sezonie FIS (jako jedyną trasę w pełni naśnieżaną) na całej długości? 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Mops napisał:

Według ich strony już można zjechać FISem do Jaworzyny. 

Dziwi mnie jednak odpalenie armatek poniżej Jaworzyny (widać na kamerze). Czyżby mieli zamiar odpalić w tym sezonie FIS (jako jedyną trasę w pełni naśnieżaną) na całej długości? 

Moze chca odkupic wtopę 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 1/19/2024 at 3:05 PM, Mops said:

Według ich strony już można zjechać FISem do Jaworzyny. 

Dziwi mnie jednak odpalenie armatek poniżej Jaworzyny (widać na kamerze). Czyżby mieli zamiar odpalić w tym sezonie FIS (jako jedyną trasę w pełni naśnieżaną) na całej długości? 

Dzisiaj byłem, sprawdziłem. Rzeczywiście - FIS jest czynny, warunki bardzo dobre. Trasa omija górą (nad startowiskiem)  plac budowy. Nawet oznaczenie postawili.
WhatsAppImage2024-01-20at17_43.00_72f43045.thumb.jpg.fe953ad4254d37523dba7e25ccc2f5be.jpg

Wiele dziś było ładnych widoków, ale ten jest najładniejszy:
WhatsAppImage2024-01-20at17_43.00_9edeecc7.thumb.jpg.fb70c49811a20266dc9c6761cdffac2c.jpg

Tak, śnieżą już na samym dole!. To chyba pierwszy raz od wykonania instalacji. Z wyciągu było też widać śnieg z dwóch armat poniżej Hiltona, ale na oko, to bardziej było w przebiegu 25-widokowej, niż 23-FIS. Jedna armata sypała też na łączniku Jaworzyna-Doliny (oprócz tej, którą widać na kamerce). Odszczekuję zatem wszystkie heheszki pod adresem COSu.

Na dolnej stacji przed poczekalnią, oprócz jednej kanapy nowej kolei, wyeksponowali jakieś sanki z fragmentem toru. Czyżby był gdzieś tu planowany jakiś  tor saneczkowy?
WhatsAppImage2024-01-20at17_43.00_197662a2.thumb.jpg.77c75a547310059c0a5e7eb9ac73ddc5.jpg

Edytowane przez marekesz
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, marekesz napisał:

 

Wiele dziś było ładnych widoków, ale ten jest najładniejszy:
WhatsAppImage2024-01-20at17_43.00_9edeecc7.thumb.jpg.fb70c49811a20266dc9c6761cdffac2c.jpg

Tak, śnieżą już na samym dole!. To chyba pierwszy raz od wykonania instalacji. Z wyciągu było też widać śnieg z dwóch armat poniżej Hiltona, ale na oko, to bardziej było w przebiegu 25-widokowej, niż 23-FIS. Jedna armata sypała też na łączniku Jaworzyna-Doliny (oprócz tej, którą widać na kamerce). Odszczekuję zatem wszystkie heheszki pod adresem COSu.
 

Ja swoich nie odszczekuję :) Jedna jaskółka nie czyni wiosny ale widok super to powinien być widok standardowy.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
22 minuty temu, pejot napisał:

Połowa marca sezon na COS od 25.02 zakończony. Wypadałoby go podsumować tylko nie za bardzo jest co z kanapą nie zdążyli, z naśnieżaniem też im nie wyszło. Obraz nędzy i rozpaczy.

Będziemy mieli (jak dobrze pójdzie) zaledwie (?) rok (?) opóźnienia, ocenimy inwestycję, jak ruszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...