Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 2012/2013


johnny_narciarz

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sobie obserwuję prognozy pogody na różnych serwisach pogodowych to co serwis inna prognoza ba nawet wczoraj w polsacie podczas prognozy było sporo na plusie w piątek na południu a parę minut później na jedynce już zaledwie 3 stopnie (albo aż :mad:: ) dziś obserwowałem prognozę dla Szczyrku. rano było że 30.11 na plusie 3 stopnie i słońce a teraz wieczorem już podają że ma być już -1 stopień. Człowiek zaczyna łapać fixa :eek: no bo ile można czekać na pięknie zaśnieżone stoki i pierwsze szusy w sezonie :cool::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego kilka razy dziennie modyfikuje się prognozy, a na koniec tygodnia ogłasza; -sprawdzalność naszej prognozy wynosi ?? np.98%. Podobno kiedyś tyran stalin wizytował ruski instytut meteorologiczny ( czy coś takiego) i tam pochwalono się, że przepowiadaja dane pogodowe ze skutecznością 46%. Ten zaś odpowiedział, wyniki publikujcie odwrotne od waszych prognoz, wyjdzie skuteczność 54%!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.weatheronline.co.uk/weather/maps/city?PLZ=_____&PLZN=_____&LANG=en&CEL=C&SI=mph&CONT=euro&LAND=PL&REGION=0001&WMO=12510&LEVEL=52&R=0&NOREGION=1 Zima tym razem wchodzi od zachodu sprawą spływu powietrza Am po zachodniej stronie obszernego niżu.http://www.weatheronline.co.uk/weather/maps/city?PLZ=_____&PLZN=_____&LANG=en&CEL=C&SI=mph&CONT=euro&LAND=PL&REGION=0001&WMO=x5348&LEVEL=52&R=0&NOREGION=1

Po 8.12 na narty na polskie stoki:smile:11.12.12 mam w planie SON przed wyjazdem 14.12.w Alpy gdzie śnieg sypie od wczoraj ( w wyższych partiach).

W grudniu pojeździmy więcej niż w następnych dwóch miesiącach ,no chyba ,że moje przewidywania pogodowe się nie sprawdzą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Snieg spadl dzis w nocy tam gdzie chcialem :laughing:

Artix, jak będę się wybierał na narty to wcześniej z Tobą pogadam żebyś mi załatwił śnieg! :applause: Na kilka dni przed wyjazdem podam Ci tylko rejon, a Ty mam nadzieję już wszystko załatwisz tak jak trzeba! :biggrin: :stupid: :biggrin: :applause: :cheerful: Oj, czuję, że będziesz miał sporo "zamówień"! :biggrin:

Pozdro! I miłego szusowania!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artix, jak będę się wybierał na narty to wcześniej z Tobą pogadam żebyś mi załatwił śnieg! :applause: Na kilka dni przed wyjazdem podam Ci tylko rejon, a Ty mam nadzieję już wszystko załatwisz tak jak trzeba! :biggrin: :stupid: :biggrin: :applause: :cheerful: Oj, czuję, że będziesz miał sporo "zamówień"! :biggrin:

Pozdro! I miłego szusowania!

Mialem w przyszly czwartek jechac na Stubaj , ale.... kolega dostal delegacje do USA :(

Mam 3 wolne mjejsca w acie i moge zachaczyc o polske jak znajde chetnych :angel:

A cha... z gwarancja sniegu !

Edytowane przez artix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu lepiej widać http://skywindows.net/infotel/pl/pages/5-kamery?w[21][cms][mode]=read&w[21][cms][lang]=pl&w[21][cms][action]=show&w[21][data][id_camera]=12

I widać że będzie parę dni mroźnych http://www.snow-forecast.com/resorts/SzklarskaPoreba/6day/mid to coś jeszcze do sypią

Edytowane przez Jacek94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawać więcej....więcej śniegu Panowie,więcej fotek bo u mnie za oknem tylko deszcz. Ktoś tam pisał że koło 15 ma w planie w Skrzyczne odwiedzić,. Mam nadzieję że tego 15 zdaży mi się śmignąć obok tej osoby,hehe(albo odwrotnie). Wróżyć, wróżyć.. Dzięki za fotki. To POMAGA.

Można tylko wróżyć i mieć nadzieję . Większych opadów śniegu do 12.12 w Karpatach w prognozach nie widać, a zapału do naśnieżania i w ogóle większej aktywności z powodu rozpoczynającego się sezonu (mamy już grudzień) w większości S.N. brak. Nawet strony internetowe nieaktualne http://www.nowaosada.pl/. Dalej mam w planie wyjazd na narty na beskidzkie stoki 11.12.12:smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rusińskim śnieżą ale przy -4 to efektywność tych armatek na razie jest słaba, w nocy sytuacja powinna się poprawić.

Teraz w Beskidach mamy jakieś -2, trzeba poczekać do wieczora aż się ochłodzi. Stawiam, że Soszów w Wiśle wystartuje w tym roku

jako pierwszy w Beskidzie Śląskim, bo mają chyba najlepsze naśnieżanie i dosyć dobre, wysokie położenie.

Jak pogoda dopisze i będą mroźne noce to do połowy grudnia kilka Beskidzkich ośrodków powinno wystartować.

Co do SONu to może nie opłaca im się startować tak wcześnie, może czekają dopiero na wysoki sezon tj. na Święta i Nowy Rok

a teraz naśnieżą tylko Golgotę i czerwoną 7 z soliska tak jak to robili w ubiegłych latach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...