Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 2012/2013


johnny_narciarz

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj byłem na Kotelnicy.

Warunki dobre, trasa przygotowana, ale puszczona tylko prawą stroną od wyciągu i to stosunkowo wąsko.

Ludzi do 10.30 mało, pod wyciągiem szło na bieżąco, później maleńka kolejka, ale bez porównania do tego co się działo w niedzielę...

Podjechałem też na Małe Ciche, ale dowiedziałem się że ruszają od soboty.

W czwartek pojawię się koło południa na RusinSki, jak ktoś zobaczy niebieskie BBR'y to proszę się ujawnić :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jak wrażenia z SON'u jutro chciałem się wybrać, warto ?

Pozdrawiam

Wrażeń aż za wiele. Trzeba do wszystkiego podchodzić z humorem. Dojazd w obie strony dzięki jedynemu przewoźnikowi od paru dni K.S. opóźniony o około 30 minut.Na miejscu zamiast czynnych trzech tras dwie :10 (na tzw. Julianach) i 11 (Golgota). Warunki narciarskie trudne : przetarcia, kamyki sypiące po oczach śniegiem armatki.Pogoda również dosyć ekstremalna bo padający śnieg i mgła miejscami gęsta, ograniczająca widoczność do około 10 m. Z konieczności oraz pobłądzenia zaliczyłem przynajmniej w części zamknięte trasy kompletnie nieprzygotowane (dobrze ,że jest około 20-25 cm naturalnego śniegu) nr 8,9,12 i 13 oraz chwilami poza trasą .Musiałem nawet zdjąć narty i podejść ,,z buta'' około 400m do wyciągów (IX na mapce SON-u). W sumie udana wycieczka z przygodami i tylko 4 niegroźne bo płytkie rysy na nowych nartach:happy: W Alpach na pewno będzie łatwiej bo takie ,,atrakcje'' jak w SON-ie mi nie grożą.:cool: Pojechać do SON-umożna. Radzę wziąć stary sprzęt i ubiór.

Pozdrawiam.

  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnosnie Korbielowa.

Babia otwarta w piatek, jazda nieodplatna.

Pilsko, Jontek w sobote jazda nieodplatna.

Ktos wie moze jak wyglada sytuacja wyzej, reszta wyciagow tez bedzie krecic?

Ewentualnie gdzie znajde sprawdzone informacje?

Ciezko mi wyszukac czegos sensownego podczas tego "zamieszania".

tutaj masz wszystko-> http://korbielow.net/komunikat_narciarski/

ktoś ma jakieś info o cieńkowie? warto? szczególnie interesowałaby mnie jazda wieczorna tylko, że oni nie ratrakują po południu więc nie wiem jak to faktycznie wygląda

może ktoś wystartuje dziś/jutro na nowej osadzie czekamy na info :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruszył, tylko w jakim jest stanie! Cały pokryty grudami lodu!!! Istny "hardkor". I za taka "przyjemność" jeszcze płacić? Powinni dopłacać za rozbijanie grud nartami i deskami!

byłem wczoraj na Telegrafie. warunki SUPER:

http://www.skionline.pl/forum/showthread.php/14850-Kielce-i-okolice-stoki-narciarskie

Edytowane przez mifilim
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzyczne rusza na 90% w sobotę. Informacja będzie jeszcze potwierdzona jutro.

Właśnie ten temat mnie interesował. Był ktoś tam(pooglądać)widział conieco,może coś słyszał? Które traski będą otwarte, pogoda podobno ma się nagle zmienić(akórat w momencie startu mojego sezonu)? Z wieści z okolic to podobno wtorek i środa nieźle sypało. Prosił bym o jakieś info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Góra Żar - darmoszka na dobry początek

Podobnie jak w zeszłym tygodniu szczegółowo przeglądałem stronki ośrodków jak i oczywiście forum skionline,bo początek sezonu obfituję w promocję,nawet takie jak dzisiaj na Górze Żar - jazda gratis!Kiedy tą ofertę znalazłem wiedziałem,że na pewno z niej skorzystam,tylko jeszcze nie wiedziałem jak,bo normalnie w piątki pracuję...

Motywacja była,więc się uwinąłem w robocie na tyle szybko,że już o godz. 12.00,kompletnie odziany w narciarskie ciuchy,byłem w drodze do Międzybrodzia.Narty czynią cuda!Drogi w większości już czarne i bez korków,przynajmniej o tej porze.Prz ed trzynastą docieram na miejsce i niestety nie wygląda to fajnie,parking wypchany po brzegi!Kryzys,ludzie muszą więcej pracować,oszczędzać,chyba nie w tym kraju... Na szczęście miejsce znalazłem bez trudu i nawet małe miłe zaskoczenie - parking 6 a nie 8zł zł.Jednak jakby na to nie spojrzeć,miejsce postojowe droższe niż wyciąg... :tongue:

Nieco zmartwiony udaję się w stronę dolnej stacji kolejki i zastaję taki oto widok:

ar1.jpg

Cóż,darmoszka,łatwy dojazd,miejsce znane,czego oczekiwałem?Jednak nie jest tak źle.Już po dwóch zjazdach ludzi ubywa i to sporo,jazda na bieżąco.A jak warunki na trasie?Wyśmienite!Trasa była katowana wcześniej przez 4 godziny przez tłumy,a tu wszędzie równo,twardo,bez lodu i co na początku sezonu nie takie oczywiste, absolutne zero minerałów! :applause: W skali 1 - 5 daję piątkę,no może z małym minusem,bo w niektórych miejscach po bokach walało się trochę grudek lodu.Aura też dopisała,temperatura na lekkim minusie i czasami pojawiało się słoneczko.

Taki oto widok (zapora i Jezioro Żywieckie) mają narciarze jadąc w dół:

ar2.jpg

Kiedy ruszamy,warto chwilę zaczekać,bo kiedy rusza naraz ze 100 ludzi,chwilowo robi się ciasno:

ar5.jpg

Jeśli powoli się zbieramy i po delektujemy widokami,robi się tak:

ar3.jpg

Oprócz restauracji przy górnej stacji,mamy w opcji "szklany namiot".Mimo,że nie jest widoczny po wyjściu z wagonika,to trudno go przegapić:

ar4.jpg

Jedni w dół drudzy do góry - dziś na miejscu turowców bym się najeździł,ale pewnie nie zwrócili uwagi na promocję:

ar6.jpg

Jestem tu po raz pierwszy odkąd nie ma tego domu na środku trasy,trudno się przyzwyczaić do tej szerokości:

ar7.jpg

Ciągle śnieżą i nie tylko trasa jest dobrze naśnieżona,ale na boku mają już spore zapasy śniegu:

ar8.jpg

Do tego armatki tak są ustawione,żeby nie przeszkadzały nadmiernie narciarzom.

Im później,tym mniej ludzi i do tego więcej słońca,jest pięknie:

ar9.jpg

ar10.jpg

Czas uciekał,słońce zaszło za góry a na stoku nastawa zmrok... Nic nie normalnego,ale o 16.00,czyli ostatnia jazda,odbywała się już w półmroku,niezbyt fajnie.Kiedy już się przebierałem,patrzyłem czy włączą światła.Nie włączyli.Czyżby jakiś problem techniczny?Oszczędności?Normalnie nawet dla ratrakującego świecili...

Podsumowując,przede wszystkim zaskoczyli mnie z dobrym przygotowaniem trasy,do tego piękna aura i bez nadmiernych kolejek,więc znów bardzo zadowolony!

Edytowane przez johnny_narciarz
  • Like 20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Johnny! Jak zwykle fantastyczna relacja ale do tego już nas dawno przyzwyczaiłeś! :applause: Muszę powiedzieć, że po przeczytaniu każdego Twojego sprawozdania nabieram ochoty na odwiedzenie wszystkich tych miejsc, które opisujesz. Na Górze Żar jeszcze nie byłem ale wygląda niezwykle zachęcająco. No może za wyjątkiem tego ogonka z pierwszego zdjęcia. :rolleyes::

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruszyła Jaworzyna Krynicka! Dziś było otwarcie, zrobili promocję na karnet dzienny wiec troche osób się zjechało, wiekszość miejscowych w tym ja:P za 35pln było wystarczająco jazdy, udało mi sie wyrwać z pracy tylko na 3godz ale wykorzystane maksymalnie.. otwarta trasa główna 1, chodziła dziś tylko gondola i jeden wyciąg przy głównej trasie. Ale słyszałem że od jutra rusza krzesło pod gondolą wiec troszkę sie sytuacja w kolejkach i na stoku rozładuje, kolejek dużych nie było, kilka minut stania na dole do gondoli. Jutro weekend wiec można się spodziewać większej ilości osób. Ja jutro zaatakuje inne krynickie stoki: Azoty i Słotwiny więc wieczorem cos napiszę. Co do warunków na głównej trasie jaworzyna elegancko, twardo równo, alpejsko.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Johnny! Jak zwykle fantastyczna relacja ale do tego już nas dawno przyzwyczaiłeś! :applause: Muszę powiedzieć, że po przeczytaniu każdego Twojego sprawozdania nabieram ochoty na odwiedzenie wszystkich tych miejsc, które opisujesz. Na Górze Żar jeszcze nie byłem ale wygląda niezwykle zachęcająco. No może za wyjątkiem tego ogonka z pierwszego zdjęcia. :rolleyes::

Cieszę się,że się podobało,staram się. :wink:

Góra Żar to bardzo widokowe miejsce,do tego trasa jest zupełnie przyzwoita jak na polskie warunki - ma 1600m długości i od połowy fajne nachylenie,do tego w większości bardzo szeroka.Frekwencja niestety spora w weekend,ale poza nim już do zaakceptowania.Najlepiej pośmigać tu tuż po sezonie,czyli początek marca.Wtedy kolejek brak,warunki wyśmienite!

Johnny, a jak mnie załatwisz taką samą robotę jak sobie, co by w piątki około 12 mieć już luzik, to będziesz miał towarzysza do wypraw na narty :biggrin:

Wyobraź sobie,że chciałem namówić kolegów z roboty na wspólny wyjazd... i nie,bo to a tamto i sramto,brak słów!U niektórych pasja zanikła... :frown::

PS.Ja załatwiłem wcześniejsze wyjście z roboty. :cool::

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żar zawsze jest dobrze przygotowany, nawet jak jest plus i wali słońce, naprawdę mają dobry personel. Wody im do naśnieżania też nie brakuje, bo za grosze biorą ją z takiego małego zbiorniczka na szczycie Żaru :biggrin: Teraz na Żarze 3 stopnie http://www.meteo24.top100.net.pl/punkt.aspx?id=381&nazwa=G%C3%B3ra%20%C5%BBar zapowiada się ciepły weekend.

Edytowane przez Slash0r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żar zawsze jest dobrze przygotowany, nawet jak jest plus i wali słońce, naprawdę mają dobry personel. Wody im do naśnieżania też nie brakuje, bo za grosze biorą ją z takiego małego zbiorniczka na szczycie Żaru :biggrin: Teraz na Żarze 3 stopnie http://www.meteo24.top100.net.pl/punkt.aspx?id=381&nazwa=G%C3%B3ra%20%C5%BBar zapowiada się ciepły weekend.

Na Żarze spędziłem sporo czasu na nartach i potwierdzam!Tam niemal zawsze są dobrze przygotowani. :cool::

A zbiorników,na górze czy na dole,im nie brakuję... :biggrin:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...