Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 2012/2013


johnny_narciarz

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście, że jest wypożyczalnia przy stoku :smile:

http://www.szwajcariabaltowska.pl/

Jak będziesz się wybierał, i będziesz już wiedział konkretnie kiedy będziesz - to daj znać. Zrobimy małe spotkanko na Stoku. Pisz na priv jakby co.

dzieki za linka , przejrze co i jak, ale wstepnie w sobote bysmy jechali :)

p.s. tez bedziemy z Radomia leciec to jak cos mozna razem sie zabrac :)

p.s. w cenniku tylko karnety sa na wyrwiraczke, sa na orczyk tez? i ktory jest dluzszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zamiast na narty wybrałem się na "opony". Tor w Miedzianej Górze "przygotowany" był i pod narty i pod łyzwy! Ponad 20 minut scigania i zabrakło 1 sek. do pudła ( dostałem 5 sek. kary za poruszenie szykany). Szkoda! Jutro jadę na Telegraf lub do Bałtowa! Czas narty zacząć!

Witaj

Na jakich oponach wczoraj sie ścigałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za linka , przejrze co i jak, ale wstepnie w sobote bysmy jechali :)

p.s. tez bedziemy z Radomia leciec to jak cos mozna razem sie zabrac :)

p.s. w cenniku tylko karnety sa na wyrwiraczke, sa na orczyk tez? i ktory jest dluzszy?

Gregor, tylko Szwajcaria Bałtowska jest za Ostrowcem Świętokrzyskim, ok. 80-90km od Kielc. W Kielcach masz Telegraf i Stadion, w bezpośrednim pobliżu (ok. 10-15km) Tumlin, Niestachów i trochę dalej Krajno i Bodzentyn.

Marboru takie zdjęcia i opis dałeś, że mnie kusi jak diabli, żeby pojechać do Bałtowa :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to jest HDR, czy filtr połówkowy? :)

Ani to, ani to :) To jest jedno zdjęcie, chwila w Lightroomie, kilka chwil w Photoshopie i gotowe. Zrobione Canonem 5d2 +35L, bez używania filtrów, bez pluginów i programów do HDR :)

A to jest HDR, czy filtr połówkowy? :)

Ani to, ani to :) To jest jedno zdjęcie, chwila w Lightroomie, kilka chwil w Photoshopie i gotowe. Zrobione Canonem 5d2 +35L, bo akurat miałem tylko to przy sobie.

Tu jest prosto z aparatu:

http://img26.imageshack.us/img26/7813/telegrafimg0764.jpg

Tu po obróbce:

http://imageshack.us/a/img163/2382/telegraf121206.jpg

Edytowane przez kmarcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za linka , przejrze co i jak, ale wstepnie w sobote bysmy jechali :)

p.s. tez bedziemy z Radomia leciec to jak cos mozna razem sie zabrac :)

p.s. w cenniku tylko karnety sa na wyrwiraczke, sa na orczyk tez? i ktory jest dluzszy?

Nie ma sprawy.

Będziemy się spisywać bliżej końca tygodnia, co i jak.

Wyrwirączka jest na "Oślej łączce", cena wjazdu orczykiem - 3zł. Tanio nie jest.

kmarcin Telegraf, Tumlin, Niestachów stoją...a ja właśnie wróciłem z drugiego swojego dnia w Bałtowie elegancko wyjeżdżony :biggrin:

d786a93746ba582amed.jpg

Jutro po pracy, również wieczorny trening :laughing:

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wtorek 11.12 jadę pierwszy raz w tym sezonie . Przemieszczam się komunikacją publiczną (autobus ,pociąg ,autobus). Mam do wyboru Wisłę a tam Cieńków i Klepki bo do Soszowa za długie podejście . Drugi kierunek to SON . Tam tylko otwarte trzy trasy i chyba w kiepskim stanie. Jak się jeździło dzisiaj w tych O.N.? Był ktoś? Za tydzień będę w Alpach to jakiś rozruch muszę mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telegraf dziś ruszył :)

No właśnie z niego wróciłem. Stok nie jest przygotowany do jazdy!!! Pokryty grudami lodośniegu z armatek. Jazda to istny "hardkor". Za korzystanie z tego stoku powinni płacić, a nie pobierać kasę. Może nartami i deskami udałoby się jakoś rozbić te grudy, skoro rartak nie potrafił. Dałbym zdjęcia, ale siadła mi bateria w telefonie bo było -10 stopni.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie z niego wróciłem. Stok nie jest przygotowany do jazdy!!! Pokryty grudami lodośniegu z armatek. Jazda to istny "hardkor". Za korzystanie z tego stoku powinni płacić, a nie pobierać kasę. Może nartami i deskami udałoby się jakoś rozbić te grudy, skoro rartak nie potrafił. Dałbym zdjęcia, ale siadła mi bateria w telefonie bo było -10 stopni.

No to podobnie jak ze Stadionem na darmowym otwarciu w czwartek :( Miałem nadzieję, że tu bardziej popiszą się i dobrze przygotują. Nie wierzę, że nie da się, to chyba raczej brak umiejętności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.......Drugi kierunek to SON . Tam tylko otwarte trzy trasy i chyba w kiepskim stanie. Jak się jeździło dzisiaj w tych O.N.? Był ktoś? Za tydzień będę w Alpach to jakiś rozruch muszę mieć.
Byłem wczoraj od 9 do 13.Koledzy opisali warunki, ale je to odbieram trochę inaczej.Zielona 8 dośnieżona na 3+(4)Golgota 11 na 3 (3+)Czerwona 10 w zasadzie 2, ale ona służy tylko aby dojechać do parkingu.(oceny jak w szkole 2-6)Przypuszczam, że warunki przy tej pogodzie poprawiają się z godziny na godzinę, bo armatki cały czas pracują.Pracownicy narzekali tylko na niski poziom wody do naśnieżania, i tu chyba jest pies pogrzebany.Myślę Janek, że na rozruch będzie OK.Golgota była dośnieżona wystarczająco. Były dwa miejsca z przetarciami, ale ogólnie minerałów było niewiele.W połowie było też miejsce z kalafiorami, ale dało się przeżyć:wink:Ogólnie jak na pierwsze nartowanie to było OK.

P1020763.jpg

P1020764.jpg

Pozdrawiam

P1020763.jpg.08b5a6ea3b6baaf134b4e064dba70a6c.jpg

P1020764.jpg.5d3b341a4d294d8907ef7ea7c1ac10c6.jpg

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj od 9 do 13.

Koledzy opisali warunki, ale je to odbieram trochę inaczej.

Zielona 8 dośnieżona na 3+(4)

Golgota 11 na 3 (3+)

Czerwona 10 w zasadzie 2, ale ona służy tylko aby dojechać do parkingu.

(oceny jak w szkole 2-6)

Przypuszczam, że warunki przy tej pogodzie poprawiają się z godziny na godzinę, bo armatki cały czas pracują.

Pracownicy narzekali tylko na niski poziom wody do naśnieżania, i tu chyba jest pies pogrzebany.

Myślę Janek, że na rozruch będzie OK.

Golgota była dośnieżona wystarczająco. Były dwa miejsca z przetarciami, ale ogólnie minerałów było niewiele.

W połowie było też miejsce z kalafiorami, ale dało się przeżyć:wink:

Ogólnie jak na pierwsze nartowanie to było OK.

[ATTACH=CONFIG]7864[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]7865[/ATTACH]

Pozdrawiam

Dzięki za obszerne info. Od zachodu zbliżają się chmury to trochę dopada. Będzie za to cieplej to mniej wydajna produkcja śniegu.Stan wód rzek, co można zobaczyć na stronach IMGW bardzo niski i to chyba jest największy problem bo mróz mamy od piątku solidny. Połączenie zestawione. 11.12.12. godz. 10:03 dojeżdżam do Soliska i rozpoczynam sezon 12/13:smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos, czy może ktoś był w Wierchomli? Podajcie jaki tam jest stan stoku?

ja dziś byłem od 9 w wiercho, -10, twardo, ale po 1,5godziny pojawiło sie troche kamyczków na stoku, poza tym sporo miejsc z miękkim śniegiem bo w kilku miejscach sypały armatki. Ale stok przygotowany na stół! Ogólnie było ok, troszke z Bode pocisnęliśmy. Jeśli dośnieżą (i nie braknie im wody) a myślę że dośnieża bo armatki jadą non stop na głównej trasie i polankach, to w przyszłą sobotę bedzie bardzo dobra jazda na 100%, minus ma trzymac wiec kamyczki drobne pochowają. Szczawnik jeszcze zamknięty.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za obszerne info. Od zachodu zbliżają się chmury to trochę dopada. Będzie za to cieplej to mniej wydajna produkcja śniegu.Stan wód rzek, co można zobaczyć na stronach IMGW bardzo niski i to chyba jest największy problem bo mróz mamy od piątku solidny. Połączenie zestawione. 11.12.12. godz. 10:03 dojeżdżam do Soliska i rozpoczynam sezon 12/13:smile:

Witam,

Jak wrażenia z SON'u jutro chciałem się wybrać, warto ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy post, witam serdecznie.

Odgrzeję temat stoków na (szeroko pojętej :)) Lubelszczyźnie -

aż ciarki(frustracji i podnieenia) przechodzą jak widzę te wszystkie piękne widoki. Gdzie można się wybrać z Lublina na narty na 1 dzień weekendowo??bo aż mnie skręca jak oglądam wasze zdjęcia

Jutro Rzetelski otwiera Chrzanów: http://www.rzetelski.com.pl/, ~70 km od Lublina. Parametry stoku bardzo podobne do Bałtowa (a tam niecałe 60 km, wiec trzeba będzie zobaczyć). W Chrzanowie w weekendy sporo ludzi; ale baardzo fajnie się jeździ po południu/wieczorem (stok oświetlony) na tygodniu.

[edit]A w ogóle to: http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20121206/NARTY03/121209706

Edytowane przez m2michal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnosnie Korbielowa.

Babia otwarta w piatek, jazda nieodplatna.

Pilsko, Jontek w sobote jazda nieodplatna.

Ktos wie moze jak wyglada sytuacja wyzej, reszta wyciagow tez bedzie krecic?

Ewentualnie gdzie znajde sprawdzone informacje?

Ciezko mi wyszukac czegos sensownego podczas tego "zamieszania".

Chyba, ze ktos zna stok godny polecenia na ten weekend w rejonie Zywca?

Wyjezdzam z Czestochowy, wiec myslalem tez o Belchatowie, ale bardziej kalkuluje mi sie Pilsko.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jak wrażenia z SON'u jutro chciałem się wybrać, warto ?

Pozdrawiam

Jak Janek jechał Kolejami Śląskimi i dotarł to szczerze mu gratuluję patrząc na to co się dzieje na śląskich torach :rolleyes:: Głupi ja wybrałem się dzisiaj pociągiem z Kęt do Kóz bo mi godzina pasowała i jestem niesamowicie naiwny, bo uwierzyłem, że ten pociąg rzeczywiście przyjedzie rozkładowo. Wspomniany skład nie przyjechał, ale przyjechał następny, który rozkładowo jedzie godzinę później... z 45 minutowym opóźnieniem. Mogłem podejść na dworzec PKS, ale chciałem na własnej skórze zaznać tego bajzlu w Kolejach Śląskich. Dobrze, że mi się nie spieszyło, a mogłem jechać samochodem :stupid:

Edytowane przez Slash0r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...