Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 2012/2013


johnny_narciarz

Rekomendowane odpowiedzi

A ja dziś wybrałem się do Krajna u podnóża Łysicy. Trasa dość dobrze przygotowana, dość łagodna o dł ok. 700 m. Fajnie się jeżdzi patrząc na World Trade Center czy wieżę Eiffla (obok stoku są miniatury, nie takie znów małe, słynnych budowli świata). Za 2 godziny jazdy nalezy się 35 zł, parking gratis. Aha, w Krajnie jest najlepszy parking w Polsce jaki znam! Czysto, równy, utwardzony płytami i żwirkiem. Żadnego błota!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 2 godziny jazdy nalezy się 35 zł,

Trochę drogo.... ;)

... parking gratis. Aha, w Krajnie jest najlepszy parking w Polsce jaki znam! Czysto, równy, utwardzony płytami i żwirkiem. Żadnego błota!

Uuuuu... na pewno nie najlepszy,bo taki Hotel Stok oferuje darmowy parking,wybrukowany,odśnieżony i nawet strzeżony za darmo! :cool:: Nawet pod Pilskiem parkujemy na asfalcie lub betonie,a nie w błocie... :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś będzie w Beskidzie w najbliższych dniach (dzisiaj, jutro) niech da znać czy da się jeździć bez uszczerbku na zdrowiu, nerwach i sprzęcie.

Szczególnie interesują mnie góry - Istebna/Zagroń/Złoty Groń, Czantoria, Palenica, Malinka (Cieńków, Nowa Osada).

Edytowane przez kaeres
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Czantorii właśnie pada śnieg:biggrin: Z tego co widać na kamerkach - ludzie śmigają.

Tylko nie wiem, jak tam z wiatrem -u nas w Górach (ale Tarnowskich:tongue:) deszczem zacina i tak duje, że aż żal głowę z domu wystawiać.

Ogólnie warunki w większości ośrodków wypisane są jako "dobre", ale jak ktoś gdzieś śmignie, to też z chęcią relację przeczytam:wink:

P.S. w końcu i na Pilsku prószy:smile:

Edytowane przez fundu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak patrzę za okno i warunki na stokach to odechciewa mi się nart...W każdym bądź razie wyjazd do Szczawnicy w sobotę do środy zaklepany. Przede wszystkim planuję pojeździć na Palenicy w Szczawnicy i w Jaworkach. Ktoś tam był i wie coś o warunkach? Jak będzie totalna lipa to jadę do Tatrzańskiej Łomnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bałtów po Świętach

Niestety "obowiązki" rodzinne nie pozwoliły mi na chociażby kilka godzin na stoku w czasie Świąt :frown::

Długo nie wytrzymałem.

Pomimo, że od kilku dni odwilż i temperatury na ok +7, dzisiaj postanowiłem zobaczyć co i jak na okolicznych górkach.

Ponieważ postęp prac przy nowej trasie w Bałtowie również mocno mnie interesuje - to właśnie tam się udałem.

Na parkingu błoto...i o czym zapomniałem wcześniej napisać...w tym roku brak opłaty parkingowej :smile:

Niepewny warunków, kupuję jedynie 10 wyjazdów w górę na początek.

Pierwszy zjazd i bardzo miła niespodzianka. Stok jest przygotowany bardzo dobrze. Jest równo, twardo i bardzo szybko.

Świetna jazda.

Ponieważ bardzo dawno nie jechałem dłuższą trasą, postanawiam zobaczyć, co tam "za lasem" po łagodniejszej stronie Bałtowa.

5328bc4e25753cf2med.jpg

Górna część bardzo ok - tak jak bardziej stroma strona ośrodka.

Środek niestety nie obronił się do końca dodatnim temperaturą, występują przetarcia.

3a42814b600eeddfmed.jpg

Dół jest bez zastrzeżeń:

04c92fec9a7a5c51med.jpg

Dokupuję kolejne 10 wjazdów i kontynuuję trening.

Jazda jest szybka i dynamiczna - pomimo tego, że pojawia się drobny deszczyk, powierzchnia trzyma do zmierzchu.

To co mnie interesowało w drugiej kolejności, to postęp z nową inwestycją i kanapą 4 osobową.

Od ostatniej mojej wizyty, widoczny postęp.

Już na dole, przy dolnej stacji widać wielu pracowników, pracujących przy zadaszeniu. Widać również, że wszystkie słupy już stoją.

e1a2aaad404e4a33med.jpg

Środkowa część jak widać była już naśnieżana :smile:

50df948fce096241med.jpg

Góra już gotowa!

f81224ab665b112cmed.jpg

Podsumowując - bardzo fajny wyjazd.

Główna trasa powinna wytrzymać jeszcze kilka dni odwilży - śniegu naprodukowano sporo, nawierzchnia trzyma się nad wyraz dobrze.

Inwestycja...wygląda na to, że krzesło będzie działać jeszcze w tym Sezonie! A to świetna informacja.

Kilka dni treningu odbytego na świętokrzyskich Górkach i jutro pierwszy w tym roku poważniejszy wyjazd.

Cel: "Czarna Góra" i okolice na Dolnym Śląsku, czyli narty w dziewiczym dla mnie terenie :smile:

Może ktoś z Forum będzie w okolicy do 1 stycznia?

Pozdrawiam

marboru

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi.. okolicy Wisły, Szczyrku, to co tam się dzieje obecnie? Śnieg pada czy deszcz?

EDIT:

Dzięki za szybki odzew, także będę jeszcze myślał, ale chyba się nie powstrzymam i jutro z rana gdzieś na stoku wyląduje.

Edytowane przez Kicior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi.. okolicy Wisły, Szczyrku, to co tam się dzieje obecnie? Śnieg pada czy deszcz?

Wystarczy sprawdzić strone SONu. http://szczyrkowski.pl/ są tam kamerki i temperatura, obstawiam, że obecnie na dole deszcz ze śniegiem, na górze śnieg. Na Soszowie w połowie stoku sypie aż miło http://kamera4.soszow.ustronet.pl/ i trochę posypie http://radar.bourky.cz/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zrobiłem sobie powtórkę, z kolegą śmigaliśmy od 18-tej do 20-tej potem zaczęło dość intensywnie padać i trzeba było się zwijać w pośpiechu.

A tak wyglądała jazda dzisiaj warunki dobre (na to co teraz panuje na stokach) ludzi niewiele.

[video=youtube_share;PBrlSar_IlU]

pozdrawiam

Edytowane przez nurek1974
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie na stronie SON-u zobaczyłem ,że warunki są trudne. Chciałem pojechać zaraz po Nowym Roku ,ale chyba zawitam do Nowej Osady gdzie dzisiaj tłoczno ,ale warunki dobre. Mają dobry system naśnieżania i łagodny stok i to ich faworyzuje w utrzymaniu dobrych warunków. Chodzi o warunków narciarskie bo Trasy w SON o WIELE atrakcyjniejsze. Ciekawe czy w obecnym sezonie będą chociaż na krótki czas wszystkie otwarte.Mam duże wątpliwości czy im się uda. Może w styczniu bo w lutym czeka nas wiosna. No chyba ,że się mylę co mi się zdarza bardzo rzadko (skromny jestem:smile:).Naśnieżanie od minus 3 dopiero chyba jest możliwe. W nocy będzie mroźno (do minus10)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie - z nartowaniem w polskich górach jest jak z zakupami - nie kupujesz wtedy kiedy chcesz i masz potrzebę, tylko na wyprzedaży i na następny rok. A na narty nie jeździsz kiedy masz wolne, na stokach potworne obłożenie i nie ma pogody, tylko czekasz na śnieg, piękną pogodę, bierzesz 1-2-3 dni urlopu i śmigasz. To moja filozofia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...