Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 2012/2013


johnny_narciarz

Rekomendowane odpowiedzi

Przemku,jak tam rehabilitacja po zabiegu

Są szanse na jazde w tym sezonie :rolleyes::

Dużo zdrówka życze :wink:

Niestety ten sezon stracony-nie da rady przeskoczyć ograniczeń po zabiegu, ale ostro pracuję, żeby w następnym sezonie cieszyć się nartami w pełni, a nie tylko relacjami Johnnego :smile:

Dzięki za życzenia, zdrówko mi się przyda :happy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Johnny, daj już spokój z tymi relacjami, coś się tak uparł, żeby mnie tak maltretować tymi zdjęciami i opisami??? Ja tutaj jedynie co mogę ćwiczyć to kąt zgięcia nogi, a Ty co parę dni takie "wrzuty", zlituj się! :wink:

Żartuje oczywiście, tyle mam co na zdjęcia i filmiki popatrzę...:sorrow:

Przemek, ja choć nie muszę ćwiczyć po zabiegu to przeżywam podobne męki! :frown:: :mad:: Sadyści!!! :mad:: :mad:: :mad::

No to też oczywiście żart! :biggrin: :biggrin: :biggrin:

Tobie życzę szybkiego powrotu do pełnej sprawności i jak najszybszego powrotu na stoki, a sobie życzę .... jakiejś fajnej eskapady narciarskiej! :cool::

Pozdro.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawą opcją na ten sezon może być również Złoty Groń.

Dziś na otwarciu ludzi sporo, ale w miarę możliwości wszystko ładnie przygotowane i pokrywa śnieżna przyzwoita. No i kolejka szybsza niż na Zagroniu, jednak chłopaki chyba się jeszcze uczą obsługi, bo dość przystaje... co tam wyrobią się :tongue: Do tego pracownicy jeszcze nie zmanierowani jak na niektórych ośrodkach :biggrin: Stacja warta odwiedzin na nasze oko.

Oczywiście nie nartowałam siłą rzeczy - dzielę się wrażeniami męża i syna :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iqv8giCczl0Aj.png

:eek:

Apropo kamerek to na Hali Skrzyczeńskiej trwa heroiczna walka z półtonową armatką, której niestety nie udaje się przestawić dwóm "chłopa" :D

Dokładnie tak to dziś wyglądało (teraz już lepiej) :wink: potwierdzam: kanapa o wiele szybsza :)

W końcu koło południa przenieśli się na Zagroń, który dziś niezbyt obłożony :laughing:

Edytowane przez asiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wylądowaliśmy dzisiaj w Istebnej na Złotym Groniu na inauguracji 6-os kanapyPlan był taki żeby wypróć z domu jak najszybciej,bo wiadomo że póżniej może być różnieTak więc o dziwo udało się być na miejscu o 8:40,i wszystko byłoby pięknie ale na miejscuokazuje się że na podobny pomysł wpadło już że czterdziści fur przede mną,przypomnę że wyciągczynny od 9 :eek:kryzys jak nie ma co :tongue:Jeśli chodzi o przygotowanie stoku to może być,w skali 1 do 6,max 4+,trochę minerałów,kalafiorów,gdzie niegdzie przetarciEwidentnie za mało śniegu,jak nie popada to bedzie nie wesołoOtwarcie nowej kanapy przeciągneło się z 9 na 9:40,przemówienia,telewizja,błogosławieństwo klechy,itd :tongue:Jeżeli o mnie chodzi to nie za specjalnie byłem zachwycony tym wyjazdem,przede wszystkim ze względu na frekfencje luda :stupid:No ale cóż wyjazd rodzinny tak więc :rolleyes::

201212221480.jpg

201212221481.jpg

201212221482.jpg

201212221483.jpg

201212221490.jpg

Ps.Z tego co mi wiadomo to Johnny dzisiaj trafił-poszalał na SłowacjiPewnie za chwilkę nas oświeci gdzie wybierać się na weekend :smile:

201212221480.jpg.2c7d59bd333d6c5a52ed623356e591ac.jpg

201212221481.jpg.5ca2dbff7780ee1e25e7ddff2ea9c5fd.jpg

201212221482.jpg.d1d89284e259057492714ae95eed20df.jpg

201212221483.jpg.5ba318ddeb7152442fd51c2e80099d9d.jpg

201212221490.jpg.29ca9fc32ee4a88d22525f4d79487908.jpg

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....

A ja jak Adaś Miałczyński z "Dnia Świra" :

Tyle że Adaś se słuchał w radiu o tym co dzieje się na drogach, a ja se czytam w necie o tym co dziej się na stokach:biggrin:

I cieszę się niezmiernie, za zamiast na narty zabrałem rodzinę na deser do Delicji w BB, bo tam nie było ludzi, już teraz wiem gdzie byli:tongue:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze do wczorajszej relacji z Wisły, 3 zdjęcia ze Stożka (mało zachęcające):

[ATTACH=CONFIG]8029[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]8027[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]8028[/ATTACH]

Skąd ja znam takie widoki... Kiedyś pisałem tu właśnie o tym i zdjęcia jakby bardzo podobne były... :wink:

No i wylądowaliśmy dzisiaj w Istebnej na Złotym Groniu na inauguracji 6-os kanapy

Plan był taki żeby wypróć z domu jak najszybciej,bo wiadomo że póżniej może być różnie

Tak więc o dziwo udało się być na miejscu o 8:40,i wszystko byłoby pięknie ale na miejscu

okazuje się że na podobny pomysł wpadło już że czterdziści fur przede mną,przypomnę że wyciąg

czynny od 9 :eek:kryzys jak nie ma co :tongue:

Jeśli chodzi o przygotowanie stoku to może być,w skali 1 do 6,max 4+,trochę minerałów,kalafiorów,gdzie niegdzie przetarci

Ewidentnie za mało śniegu,jak nie popada to bedzie nie wesoło

Otwarcie nowej kanapy przeciągneło się z 9 na 9:40,przemówienia,telewizja,błogosławieństwo klechy,itd :tongue:

Jeżeli o mnie chodzi to nie za specjalnie byłem zachwycony tym wyjazdem,przede wszystkim ze względu na frekfencje luda :stupid:

No ale cóż wyjazd rodzinny tak więc :rolleyes::

[ATTACH=CONFIG]8031[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]8032[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]8033[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]8034[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]8035[/ATTACH]

Ps.Z tego co mi wiadomo to Johnny dzisiaj trafił-poszalał na Słowacji

Pewnie za chwilkę nas oświeci gdzie wybierać się na weekend :smile:

Zastanawialiśmy się z Andrzejem,czy nie jechać na tą darmoszkę,ale coś nas mierziło,że będzie tłok i nie do końca będzie się można najeździć.Do tego widzę trochę mgły (tak jak miałem na Cieńkowie),dziś więc lepiej było być wyżej. :wink:

I cieszę się niezmiernie, za zamiast na narty zabrałem rodzinę na deser do Delicji w BB, bo tam nie było ludzi, już teraz wiem gdzie byli:tongue:

Jak ja dawno nie byłem w Delicji! :redface:

Zawsze w alternatywie do obżarstwa były Rochace - tam też ludzi nie było,a warunki perfekcyjne. :cool::

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawialiśmy się z Andrzejem,czy nie jechać na tą darmoszkę,ale coś nas mierziło,że będzie tłok i nie do końca będzie się można najeździć.Do tego widzę trochę mgły (tak jak miałem na Cieńkowie),dziś więc lepiej było być wyżej. :wink:

No właśnie a ja się zastanawiam co spowodowało tyle luda w Istebnej

Sam stok jakoś super atrakcyjny nie jest,rodzinnie zdecydowanie lepiej,gastronomia,bawialni dla dzieciaków,itp.

Czyżby ta darmoszka :rolleyes::

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie a ja się zastanawiam co spowodowało tyle luda w Istebnej

Sam stok jakoś super atrakcyjny nie jest,rodzinnie zdecydowanie lepiej,gastronomia,bawialni dla dzieciaków,itp.

Czyżby ta darmoszka :rolleyes::

Darmoszka to zawsze śliski temat,wtedy zazwyczaj oblężenie pełne.Początek o godz. 9-ej i jeszcze jakieś ceremonie dopełniły reszty... :tongue:

Niestety zazwyczaj tak jest,ludzie lubią korzystać z promocji,ja też... :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaworzyna Krynicka

Witam serdecznie. dzisiaj rozpoczołem swój sezon. decyzja była tylko jedna i trafna-jaworzyna krynicka.

warunki jak na tak "obfite" opady daję 5, trasa pod gondolką trochę grudek lodu, minerałów też troszeczke powychodziło ale znikome ilości.

otwarte dwie trasy (lekki minus).

Moje małe podstępne zachowanie dowiodło tylko jednego a mianowicie: pytam faceta z obsługi dlaczego nie jest lub kiedy bedzie otwarta resza tras a on mi na to ze nie ma tam warunków, więc jak mu na to:rolleyes:: - jak to nie ma jak Ja akurat zjechałem 3 i czarną i warunki nie gorsze od tych co mamy tutaj.

Facet na mnie z mordą że tam jest zakaz że jeszcze raz mnie zobaczy to to i owo itp.

Wsiadajac do gondolki i po rozmowie ze współtowarzyszami stwierdziliśmy że czekają na większe tłumy ,bo po co obsługiwać wszystkie trasy dla 100 lub 200 ludzi jak można jechać na na pół gwizdka.

Kolejny minus to 2 godzinki za 50 zł

Ale nic mnie nie zraziło na tyle żebym zrezygnował wiec jutro powtórka i znowu na jaworzyne.Na 6 godzin za 85 zł:shocked:(od 9 do 15)

pozdro.

P.S.A i kolejna wpadka jednak to juz z mojej winy: jakie było moje zdziwienie jak sie rozpakowuje, mała rozgrzewka, sprzęt pod pachy a tu.....nie ma kijów.

Kołomnie rozpakowali sie chyba słowacy wiec szybka podbitka do nich obcinka po ich sprzecie ale nie ma....kto by te moje stare kije podwędził.....poprostu zostały w domu:cool:::cool:::cool::.

Nie byłem uzbrojony w foto wiec brak fotek.

Z relacji mobilków z CB radia na Słotwinach warunki bardzo dobre.

Pozdawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaworzyna Krynicka

Witam serdecznie. dzisiaj rozpoczołem swój sezon. decyzja była tylko jedna i trafna-jaworzyna krynicka.

warunki jak na tak "obfite" opady daję 5, trasa pod gondolką trochę grudek lodu, minerałów też troszeczke powychodziło ale znikome ilości.

otwarte dwie trasy (lekki minus).

Moje małe podstępne zachowanie dowiodło tylko jednego a mianowicie: pytam faceta z obsługi dlaczego nie jest lub kiedy bedzie otwarta resza tras a on mi na to ze nie ma tam warunków, więc jak mu na to:rolleyes:: - jak to nie ma jak Ja akurat zjechałem 3 i czarną i warunki nie gorsze od tych co mamy tutaj.

Facet na mnie z mordą że tam jest zakaz że jeszcze raz mnie zobaczy to to i owo itp.

Wsiadajac do gondolki i po rozmowie ze współtowarzyszami stwierdziliśmy że czekają na większe tłumy ,bo po co obsługiwać wszystkie trasy dla 100 lub 200 ludzi jak można jechać na na pół gwizdka.

Kolejny minus to 2 godzinki za 50 zł

Ale nic mnie nie zraziło na tyle żebym zrezygnował wiec jutro powtórka i znowu na jaworzyne.Na 6 godzin za 85 zł:shocked:(od 9 do 15)

pozdro.

P.S.A i kolejna wpadka jednak to juz z mojej winy: jakie było moje zdziwienie jak sie rozpakowuje, mała rozgrzewka, sprzęt pod pachy a tu.....nie ma kijów.

Kołomnie rozpakowali sie chyba słowacy wiec szybka podbitka do nich obcinka po ich sprzecie ale nie ma....kto by te moje stare kije podwędził.....poprostu zostały w domu:cool:::cool:::cool::.

Nie byłem uzbrojony w foto wiec brak fotek.

Z relacji mobilków z CB radia na Słotwinach warunki bardzo dobre.

Pozdawiam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa Osada

Kolejna wizyta na nowej osadzie. Więcej śniegu niż tydzień temu, ale niestety trasa gorzej przygotowana, dużo lodowych brył i luźnego sztucznego śniegu, oceniam na 4-. Tłok też większy, od 9 trzeba było stać w kolejce, ale nie było tragedii, nie czekało się nigdy dłużej niż 5 min.

Wyjazd udany, szkoda że trochę bardziej nie przyłożyli się do przygotowania trasy, w końcu mają nowy ratrak.

Dalej nie można płacić karta i bankomat dalej zepsuty :(

pozdrawiam

Luce

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S.A i kolejna wpadka jednak to juz z mojej winy: jakie było moje zdziwienie jak sie rozpakowuje, mała rozgrzewka, sprzęt pod pachy a tu.....nie ma kijów.

....poprostu zostały w domu:cool:::cool:::cool::.

Pozdawiam.

Się zdarza :biggrin: ja kiedyś z rodzinką na tygodniowe ferie do Szklarskiej się tak wybrałem :smile: na miejscu się okazało że narty, buty, kaski są .....a kije z nami nie przyjechały :cool:: -trzeba było iść do wypożyczalni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestachów + Telegraf

Cały ranek zastanawiałem się gdzie pojechać?

Pakowanie sprzętu i jest decyzja. Zaliczę dzisiaj dwa świętokrzyskie stoki.

Niestachów i Telegraf.

Na rozgrzewkę idzie ten pierwszy.

Jest tutaj dwa wyciągi talerzykowe i malutkie traski dla najmłodszych narciarzy.

Zabawne slalomy oraz indiański namiot mają zachęcić najmłodsze dzieci do nauki jazdy na nartach:

fa58284ba6b52caamed.jpg

Kupuję 10 wjazdów. Każdy po 3zł.

Od tego roku wprowadzono tu karnet czasowy - 3 godziny za 40zł.

Pierwsze spojrzenie...

06e0141578868968med.jpg

Sporo rodzin z dziećmi, osób uczących się.

Śniegu jest dużo - armaty naprodukowały go grubo ponad 50cm.

Wyciąg działa bardzo wolno...jestem niepocieszony, bo mróz jest spory, na górze ok -8.

527f449ca45988f3med.jpg

Już pierwszy zjazd mówi mi, że trening tu nie będzie tym o co dzisiaj mi chodzi...

Jest wolno, jakoś krótko i płasko...czyżby coś się stało z tą górką? W tamtym roku było w miarę ok.

Zjeżdżam "na siłę" wszystkie wykupione punkty, a w głowie mam już Telegraf.

Ostatnie spojrzenie z góry i szybkie pakowanie do auta, powrót do Kielc.

2033963ee411d2a1med.jpg

Na Telegrafie jestem po 14...teraz dopiero czytam na forum, że dzisiaj był również Hucu pojeździć...nie pomyślałem z telefonem wcześniej do Kolegi...

Pierwsze spojrzenie na górę:

0195a04997723366med.jpg

Wygląda obiecująco...zaczynam się zastanawiać, czy rzeczywiście jest tak źle z nawierzchnią jak pisali inni Forumowicze?

Kupuję 20 wjazdów. Weekendowa cena 3,80zł. Kart czasowych w weekend nie ma niestety. Ehhh polska ekonomia.

Cóż krzesło...jak na razie jedyne w regionie rządzi się swoimi prawami.

73db66700814cc06med.jpg

No to co? W stronę bramek i Telegrafowy debiut w nowym Sezonie...na tym jak napis głosi Trudnym stoku...

f10450c78e7336f6med.jpg

Dwa słupy wyciągu są naprawdę wysokie:

9f0220124f69c678med.jpg

Jadąc obserwuję ilość narciarzy. Nie jest ich zbyt wielu...może to mróz? może to ceny? a może okres przed świąteczny?...

Telegraf w całej okazałości:

895dad3737b81434med.jpg

Zaczynam jazdę.

...i niestety, wszyscy Koledzy opisujący swoje doznania z tutejszej jazdy wiem, że nie mylili się.

Jest lód.

Są bryły lodu nierozratrakowane.

Nierówno...jakoś tak byle jak...

Jazda mnie nie zachwyca, choć po narciarsku pobyt na śniegu, na nartach daje wiele radości.

Widok ze szczytu w stronę miasta jest również imponujący:

3cc69ae22c7ce718med.jpg

Bardzo wiele miast w Polsce może jedynie zazdrościć, tego że istnieje w nim takie narciarskie miejsce.

Podsumowując - wracając do domu, nie jestem zadowolony.

Po wizytach w Bałtowie, Tumlinie, Niestachowie, Bodzentynie, Telegrafie...

...mogę stwierdzić to, że najwięcej narciarskiej frajdy można doznać w Tumlinie :smile: ...

I to miejsce polecam w naszym Regionie.

...a co do Telegrafu...może to niechlujstwo właścicieli Ośrodka powoduje to, że narciarzy naprawdę było niewielu?

Być może.

Pozdrawiam

marboru

Edytowane przez marboru
  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie wrocilem z Laskowej.

Zdjec niestety nie ma z powodu rozladowanego telefonu, ale szczerze polecam wycieczke.

Do 15 trasa przygotowana idealnie, ludzi troszke przybylo w okolicach 12, ale i tak ocena 10/10.

Na parkingu przyjemna obsluga bez dobrego, polskiego zwyczaju "dzien dobry 10zl".

Mimo, ze czynne bylo samo krzeslo + maly orczyk na gorze kazdy sie wyjezdzil i byl zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...