Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Pilsko, Korbielów - informacje


PavloS_

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj jadą fest z tym koksem, bo liny dyndają, choćby na nich się ktoś huśtał:biggrin:

Obserwujemy, co będzie dalej i kiedy oficjalne otwarcie - w sezonie letnim (czy w weekendy będzie chodzić dla turystów, tak jak stare krzesło) - czy też dopiero na zimę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie to odetchną z ulgą, że skończyli w końcu tę kanapę :biggrin:

Pewnie, że odetchną, ale prawdziwy strateg myśli zawsze na kilka kroków do przodu. Więc pewnie mają kolejne inwestycje czekające w kolejce.

Obstawiam, że się nimi na razie nie chwalą bo boją się protestów eko-oszołomów i czekają aż będą mieć wszystkie pozwolenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leitner,

nie mam nic przeciwko,

ale dobrze by było wklejając nasze zdjęcia (już kolejne), jednak podać skąd pochodzą...

pozdrowienia !

Chyba już są wszystkie :)

8e01324f5da30c57dfdb4b21bfd148b0.jpg

Jeszcze tydzień - dwa testów i odbiorów i GOTOWE :applause:

Są już podane godziny otwarcia kolei :)

4e753b1bb4340255380c248153ad6bc9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leitner,

nie mam nic przeciwko,

ale dobrze by było wklejając nasze zdjęcia (już kolejne), jednak podać skąd pochodzą...

pozdrowienia !

Zazwyczaj (przyznaję, że nie zawsze) pisałem. Proszę chociażby zerknąć na wątek Polski, narciarski SZOK. Teraz zapomniałem, ale już poprawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Galerii wstawiłem zdjęcia z mojego wypadu na Pilsko Korbielowa. Zamontowano już większość kanap, niestety bez osłon. W mojej ocenie wszystko wygląda na to, że pracownicy Tatralift uruchomią kolej i następnie przyjdzie czas na odbiór techniczny.

img_0057.jpg

Szkoda, że nic się obok nie dzieje, tzn nie jest wykończany dolny peron, nic nie dzieje się także przy górnej stacji. Na dole postawiono jedynie budkę, która jak się domyślam, będzie robić za kasy. Wszystko nie wygląda zbyt profesjonalnie :(.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że nie zainwestowali w bubliny, to mogli postawić chociaż garaż. Co prawda siedzenia są składane, ale po sporych opadach śniegu (a zwłaszcza po sztucznym naśnieżaniu) odśnieżanie kanap zajmie trochę czasu.

eab6a8b921273fc4a04e74cac165c503.jpg

A te bramki to są do kas? :wink: Jakoś krzywo...

Edit: Może właściciele innych stacji wyciągną wnioski z tego.

Edytowane przez leitner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu 18 widać kanapę, która z początku była przeznaczona do montażu osłon. Pozostałe to nowy model krzesła "spartan". Pewnie z braku kasy zdecydowali się, na krzesła bez osłon. Tym bardziej, że te wyposażone w osłony mają dodatkowe części odpowiadające za ich samoczynne zamykanie się gdy jedzie bez pasażerów. A wiadomo, takie coś zwiększa wydatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mogli zrobić np. 1 kanapa z osłoną i 4 bez - tak na przemian i po kilku latach (jak zarobią więcej kasy) domontować resztę osłon. Taki sposób wykorzystano przy budowie kanapy na Priehybę na Chopoku.

W sumie to dobrze, że wycofali się z budowy kanapy na Miziową - jak więcej zarobią, to może postawią tam kanapę z osłonami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu 18 widać kanapę, która z początku była przeznaczona do montażu osłon. Pozostałe to nowy model krzesła "spartan". Pewnie z braku kasy zdecydowali się, na krzesła bez osłon. Tym bardziej, że te wyposażone w osłony mają dodatkowe części odpowiadające za ich samoczynne zamykanie się gdy jedzie bez pasażerów. A wiadomo, takie coś zwiększa wydatki.
Krzesło na Buczynkę w większej części będzie jechać między drzewami, więc wiatr nie powinien być dokuczliwy, jedynie śnieg.img_0047.jpg

img_0047.jpg

img_0047.jpg.8cbfcf0fae1d8f2c96a19e95764c7d37.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie razi bardzo wszechobecny bałagan w czasie wykonywania prac, porzucone byle gdzie maszyny, materiały, itp.

I dlaczego po wybudowaniu pierwszej kanapy teren wokół obu stacji nadal wygląda na mało uporządkowany.

Kamory i doły pod kanapami. Kamory wokół dolnej stacji, żadnego chodniczka, żadnej zieleni ani trawy.

Żeby chociaż teren wokół wysypali drobnym żwirem to by jakoś to wyglądało.

Dojście z parkingu do dolnej stacji nowej kolejki to też słabo wygląda. Gruby tłuczeń, a obok krajobraz księżycowy, kamienie zmieszane z ziemią byle jak porozrzucane.

Bardzo brakuje tego ostatecznego szlifu i braku doglądu przez właściciela.

W zimie śnieg przykryje dziadostwo, ale latem widok jest przykry i zniechęcający ewentualnych przyjeżdżających turystów.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mogli mogli. Niestety inwestor wielu spraw nie widzi. A co do garażu. Podobno miał być. Widać na starszych zdjęciach. Znajduje się pod dolną stacją.
Pod dolną stacją jest raczej miejsce na dwa ratraki lub magazyn. Nie ma opcji, aby to był garaż na krzesła

IMG_0104.jpg

IMG_0104.jpg.14be3191056cf5252b2929e4aaf035b9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC unpinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...