Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Pilsko, Korbielów - informacje


PavloS_

Rekomendowane odpowiedzi

Nie powiedzieli nic czego byśmy nie wiedzieli na dobrą sprawę.

Wysłane Tapatalkiem

Po prostu trwają igrzyska. :wink: Mediom ta sytuacja odpowiada najbardziej, bo najlepiej się sprzedaje. A wyroki WSA mówią tylko jedno - administracja musi przeprowadzić postępowanie ponownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze nie obchodził by mnie Korbielów a niech się kłócą ale jest to jeden z dwóch sensownych ośrodków obok Szczyrku który mam w odległości 100 km od domu. W tych dwóch ośrodkach najwięcej jeździłem na nartach powiedzmy 90% moich wyjazdów na narty.

No to nie obchodził by Cię, czy obchodził, nie rozumiem co chciałeś tym zdaniem przekazać?

Mnie np. bardzo obchodzi, niech się błyszczy od ocynku, mieni żółcią czy pomarańczem osłon nowych krzeseł a wieczorem świeci od kamiennej na samo Pilsko, choć nie specjalnie nastawiam się na "wielką" jazdę, jeśli będę to gościem raczej rzadkim, o ile w ogóle będę, co nie zmienia faktu że mnie Korbielów obchodzi:rolleyes::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rychło w czas!!!

PS. Gdyby tam było sztuczne naśnieżanie, śnieg mógłby dotrwać do dziś. A czym ten śnieg różniłby sie od tego co to teraz spadł? Juz odpowiadam, ano tym, czym papieros podpalony zapałką od podpalonego zapalniczką!

Ciekawe jak ten opad wpłynie na popęd płciowy rysi? To wymaga szczegółowych badań i raportu!

A na Pilsku biało;) aż do wysokości Szczwain.

Wysłane przez Tapatalk

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....PS. Gdyby tam było sztuczne naśnieżanie, śnieg mógłby dotrwać do dziś. A czym ten śnieg różniłby sie od tego co to teraz spadł? Juz odpowiadam, ano tym, czym papieros podpalony zapałką od podpalonego zapalniczką!

Ciekawe jak ten opad wpłynie na popęd płciowy rysi? To wymaga szczegółowych badań i raportu!

Bumer , nie narzekaj :wink:

popatrz na to z innej perspektywy :

jesteśmy od 10 lat w UE ,przy okazji zostaliśmy uszczęśliwieni różnej maści "Naturami 2000" , organizacje pseudoekologiczne żyją i to nieźle z torpedowania każdej większej inwestycji ,młodzi uciekają z tych superekologicznych zakątków naszego kraju na zachód , a premier zafundował nam videocliposhow za taką kasę , za którą można by pewnie w niejednej wsi kanalizację zrobić . Tak , że jest OK , bawmy się dalej :rolleyes::

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie... czasem to się człowiek zaczyna zastanawiać... Z jednej strony wejście do UE bezsprzecznie podniosło nam stopę życiową (choć nie wszystkim, czego ja jestem przykładem), pozwoliło nam na sporą niezależność - wszak każdy może się wynieść z tego przybytku dobrobytu i rozpusty jakim jest Polska, o ile ma dokąd, z drugiej zaś strony UE narzuciła nam pewne ograniczenia, które w połączeniu z głupotą i niekompetencją urzędasów i pomysłowością na zarabianie niektórych ziomków, dała mieszankę wybuchowo - dojącą w postaci np Natury 2000 czy możliwości szczekania Wszawobrodym, dojenie kasy na różne idiotyzmy z kieszeni podatnika itp itd...

Może się za komuny wiele nie budowało, ale np Szczyrk czy Korbielów (GON) to w owym czasie przedsięwzięcia spektakularne. Przyszedł sekretarz i powiedział: tu będzie wyciąg czy trasa i było. Może i po trupach ale było. A dziś.. cóż... ile głów tyle zdań czyli klasyczne polskie bagienko. Nikt nie zawracał sobie głowy ekodebilizmem itp bzdurami. Ale to tylko jedna z nielicznych rzeczy, które w tamtym systemie była wg mnie OK.

Ach, żeby tak można było sobie powybierać z każdego systemu to co najlepsze...... ;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś dźwig teraz jest w kamerze na dolną stacje nowej kanapy. Ciekawe czy będą rozbierać nową kanape.

No to qoorva pojechałem na Pilsko!

Panowie

nie panikujcie

krzesło jak stało , tak stoi , dźwig przy dolnej stacji też :smile:

http://korbielow.net/kamery_solisko/

, więc raczej są tam prowadzone jakieś bieżące prace , a nie rozbiórka .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten dźwig tam stoi już chyba od miesiąca - myślałem, że poza sezonem dolna kamera się zawiesiła, ale potwierdziłem "na żywca" - w ubiegły czwartek też był; )

W tej chwili niestety dźwig coś robi. Być może chodzi o usunięcie niedociągnięć związanych z wysokością podpór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ano właśnie liny chyba ściągnięte i na ziemi leżą - bardzo prawdopodobne, bo pamiętamy, że przed odbiorem były problemy z wysokością, podnieśli trochę, może były jakieś rozwiązanie przejściowe i teraz to na zicher właśnie robią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiejszy artykuł z beskidzkiej, mam nadzieje że to nie prawda.

http://www.beskidzka24.pl/artykul,korbielow_wyciag_do_rozbiorki,21126.html

Niestety... ;-( Chyba prawda.. ;-( ale jak ktoś tam skomentował, kozojebcy zapewne dostaną przelewik i sprawa przyschnie, tak jak krzesła Sobiesiaka choć tu porównania nie ma... ;-)

Swoją drogą komentarze pod informacją są bezcenne, jednoznaczne i nie pozostawiają złudzeń... ;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Czarnym Groniu ( Rzyki Praciaki k/Andrychowa ) krzesło, podobno nielegalne, stoi już 3 lata i nikt jak na razie nie ma zamiaru tego rozbierać , więc ja bym na razie specjalnie się tym nie przejmował . Aczkolwiek , Polska to piękny kraj:rolleyes:: , więc żadna decyzja mnie nie zdziwi , nawet rozebranie i ponowne postawienie tego samego krzesła w tym samym miejscu :stupid:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, wyrok dotyczy nie inwestora, tylko administracji, która wydała zgodę nie dopełniając (według sądu) wszystkich obowiązków.

Inwestor miał ważne papiery i wybudował - miał prawo. To dotyczy stojącego już wyciągu.

Problem jest z nowym, bo te zezwolenia straciły ważność. Administracja musi je wydać od początku. Ciekawe jaki będzie wynik?

Z wyroku chyba wynika, że zgody dla już postawionego wyciągu, administracja też musi wydać jeszcze raz.

Ciekawe co się stanie, jeśli się okaże, że im się odwidzi i nie wydadzą zgody???

Bo będzie pat. Wyciąg jest postawiony zgodnie z prawem i ważnymi wtedy pozwoleniami. Ale wstecznie administracja nie daje zgody...

Tadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, wyrok dotyczy nie inwestora, tylko administracji, która wydała zgodę nie dopełniając (według sądu) wszystkich obowiązków.

Inwestor miał ważne papiery i wybudował - miał prawo. To dotyczy stojącego już wyciągu.

Problem jest z nowym, bo te zezwolenia straciły ważność. Administracja musi je wydać od początku. Ciekawe jaki będzie wynik?

Z wyroku chyba wynika, że zgody dla już postawionego wyciągu, administracja też musi wydać jeszcze raz.

Ciekawe co się stanie, jeśli się okaże, że im się odwidzi i nie wydadzą zgody???

Bo będzie pat. Wyciąg jest postawiony zgodnie z prawem i ważnymi wtedy pozwoleniami. Ale wstecznie administracja nie daje zgody...

Tadek

Wtedy pewno inwestor pozwie Skarb Państwa za poniesione straty i po raz kolejny za błąd urzędników zapłacimy wszyscy :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy pewno inwestor pozwie Skarb Państwa za poniesione straty i po raz kolejny za błąd urzędników zapłacimy wszyscy :-(

I dlatego moim zdaniem nawet jedna decyzja negatywna przy ponownym rozpatrywaniu jest równoznaczna z całkowitym zamknięciem ośrodka. Mam nadzieję, że władze gminy, powiatu i województwa zdają sobie z tego sprawę.

Tadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC unpinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...