Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Pilsko, Korbielów - informacje


PavloS_

Rekomendowane odpowiedzi

a wieści niosą, że:

http://pracownia.org.pl/aktualnosci,1022

czyli sąd po stronie ekologów

....Zaufanie publiczne traci z własnej winy, poprzez działanie metodą faktów dokonanych, realizując inwestycję bez stosownych pozwoleń, co już raz doprowadziło do wypadku dziecka na taśmociągu

dodaje Ślusarczyk.

Jakież to w Polsce ostatnio popularne, wykorzystywać ludzką tragedię (a w tym przypadku tragedię MAŁEGO DZIECKA) do tego własnych celów :sad:

Powiedz nam Liliano, czy według Ciebie w tym konkretnym przypadku pozwolenie by cokolwiek zmieniło?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ja niepoprawny optymista

Muszę się z godnością przyznać do błędu. :mellow:

Nawet ja byłem w tym temacie niepoprawnym optymistą. :sorrow:

Fragment mojego posta nr 746 z 01.12.2013

Ta połowa stycznia,na odpalenie nowej kanapy, przy pomyślnych wiatrach jest realna. (mało realna ale jest)

a tu mamy połowę lutego niemalże :applause: i krzesło już ma ruszyć

nie chce mi się głębiej kopać ale gdzieś tam pisałem,że na śląskie ferie z pewnością nie zdążą,i nie zdążyli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę się z godnością przyznać do błędu. :mellow:

Nawet ja byłem w tym temacie niepoprawnym optymistą. :sorrow:

Fragment mojego posta nr 746 z 01.12.2013

a tu mamy połowę lutego niemalże :applause: i krzesło już ma ruszyć

nie chce mi się głębiej kopać ale gdzieś tam pisałem,że na śląskie ferie z pewnością nie zdążą,i nie zdążyli

pozycja Wróżbity Macieja jest mocno zagrożona :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozycja Wróżbity Macieja jest mocno zagrożona :D

to nie wróżby (Maciej może być spokojny):smile:

to życie...:cheerful: i realistyczne spojrzenie na stan faktyczny

i cały czas zakladałem taką pogodę jaka jest teraz

a jakby tak przypierniczyło śniegiem jak to "hań downij bywało" to byliby w du...,tfu w lesie z robotami

Edytowane przez MB
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro rusza nowe krzesło, jazda będzie za darmo, z tego co widać na zdjęciu - warunki dobre.

info z FB ośrodka.

Ciekawe czy będą jakieś dodatkowe atrakcje np. w postaci zatrzymania się krzesełka na 2h, tak jak to było w COSiu :wink: ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy będą jakieś dodatkowe atrakcje np. w postaci zatrzymania się krzesełka na 2h, tak jak to było w COSiu :wink: ?

Nie,no panowie.:smile:

Trochę optymizmu i wiary w inwestora.:stupid:

Teraz już wszystko będzie OK. :proud:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz +10 i ludzi widać coraz więcej - JC dzięki za fotki,bo nowe kamerki w pełni nie oddają tego co na stoku-chciałem się szarpnąć na to otwarcie, ale może pieniądze na paliwo przeznaczę na bardziej śniegowo-naturalne warunki:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz +10 i ludzi widać coraz więcej - JC dzięki za fotki,bo nowe kamerki w pełni nie oddają tego co na stoku-chciałem się szarpnąć na to otwarcie, ale może pieniądze na paliwo przeznaczę na bardziej śniegowo-naturalne warunki:wink:
Mam podobnie czekam na lepsze warunki ale czy bedzie to w tym sezonie to tego nie wiem. Licze na marzec.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie czekam na lepsze warunki ale czy bedzie to w tym sezonie to tego nie wiem. Licze na marzec.

Tez czekam ,ale wybieram się do Szczyrku bo jeszcze nową kanapą na Skrzyczne nie było mi dane wyjeżdżać . W planach tez Korbielów był ,ale trzeba przesunąć na następny sezon.Na marzec nie ma co specjalnie liczyć ,ale kilka dni w końcówce lutego lub na przełomie lutego i marca powinno zimowych być .Trzeba będzie szybko zareagować. Cały marzec w moich prognozach ciepły bo średnie marca za ostatnie kilka lat poniżej normy to nadchodzący na południu Polski ciepły lub bardzo ciepły:mad::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem, widziałem, jeździłem.Na wyciąg wpuszczono nas o godz, 8 minut 17.Do tego czasu obsługa kładła siedzenia wszystkich kanap z pionu do poziomu, podsypywała śnieg przy wejściu na peron i rozwijała kabel wyłącznika awaryjnego wyciągu.Ponoć byli bardzo zaskoczeni, że mieli uruchomić o godz. 8, a nie o 9 :shocked:No nic, pierwsze koty za płoty, darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda.Jazda darmowa więc trzeba być cierpliwym.Kanapa jedzie na górę równe 5 minut, jak dla mnie do przyjęcia.Dzisiaj trasa chociaż wyglądała odpychająco (kolor) to była bardzo przyzwoicie wyratrakowana, bez uskoków i dziur.Małych minerałów nie było, ale kilka większych egzemplarzy luzem leżało na śniegu.Trasa przez pierwszą godzinę była twarda i szybka, w drugiej już trochę zdrapanego firnu było, a w trzeciej to już w ciapa się robiła tam gdzie słońce operowało.W pierwszej godzinie stanie w kolejce 1-2 min, a w trzeciej max do 5 min.Widać, że ośrodek otwarty w pośpiechu i jest sporo niedociągnięć w otoczeniu wyciągu, jak brak tablic informacyjnych gdzie jest WC, kasa itp.W ciepłym i czystym kibelku męskim tylko 1 pisuar i 1 kabina :rolleyes::Trzeba nowemy włascicielowi kibicować, aby ośrodek dokończył w ciągu kilku najbliższych lat z pożytkiem dla narciarzy, lokalnej społeczności i siebie.PS.Zdarzył się wypadek, że dziewczyna wyleciała z trasy na ziemię i GOPR dopiero po pół godzinie się zjawił bo podobno z Hali Miziowej zjeżdżali.Dlaczego ich nie było na stoku gdzie są narciarze to nie wiem.I jeszcze jedno. JC powiedział mi, że stok po prawej stronie kanapy będzie wyłącznie do terningów dla klubów, na zawody itp. I bardzo dobrze, może w końcu wyszkolą się jacyś następcy Andrzeja Bachledy.

20140208_094402.jpg

20140208_094422.jpg

20140208_103756.jpg

20140208_094523.jpg

Niektórzy odsypiali karnawałowe imprezy, a JC musiał pracować w sobotę :wink:

20140208_082924.jpg

20140208_094402.jpg.56a30d7c1b8e73c17c0160d42850fd23.jpg

20140208_094422.jpg.2653e9f9984ece21561f4b0a0b68b5b5.jpg

20140208_103756.jpg.e14aa156456565846ba99b7d5058a80c.jpg

20140208_094523.jpg.d63f72c82a697ccd37706b2ad99a256c.jpg

20140208_082924.jpg.61a38afedeacb0c871530cd38a900fce.jpg

Edytowane przez andy-w
  • Like 14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JC powiedział mi, że stok po prawej stronie kanapy będzie wyłącznie do terningów dla klubów, na zawody itp. I bardzo dobrze, może w końcu wyszkolą się jacyś następcy Andrzeja Bachledy

w chwili obecnej nie byłbym z tego powodu zadowolony by wyłączać część stoku

może gdy będzie jeszcze z 5, 6 nowych tras to wtedy można jedną zarezerwować klubom, w obecnej chwili zdecydowanie to zły pomysł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w chwili obecnej nie byłbym z tego powodu zadowolony by wyłączać część stoku

może gdy będzie jeszcze z 5, 6 nowych tras to wtedy można jedną zarezerwować klubom, w obecnej chwili zdecydowanie to zły pomysł

Oj tam, jata_70 nie marudź, należy się tylko cieszyć, że ktoś w końcu zdecydował się udostępnić trwale stok do treningów, nie patrzy tylko na zyski ściągane z tłumu narciarzy i robi coś dla młodzieży. Być może nie będzie to całkiem z free, ale na pewno taniej niż na komercyjnym stoku.

A narciarze amatorzy zmieszczą się na stokach Pilska, o to się nie martw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilsko, Korbielów - informacje

w chwili obecnej nie byłbym z tego powodu zadowolony by wyłączać część stoku

może gdy będzie jeszcze z 5, 6 nowych tras to wtedy można jedną zarezerwować klubom, w obecnej chwili zdecydowanie to zły pomysł

Wyjaśnię, żeby było jaśniej ;)

Nie została wyłączona część starego stoku, tylko przygotowano nowy!!!

I ten NOWY będzie przeznaczony do jazdy sportowej i na eventy.

Mobilnie Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy odsypiali karnawałowe imprezy

A co to takiego jest???:rolleyes:: :wink: :tongue:

Pytam bo nie wiem.

Nie użiwam...

--------------------------------------------

Dobrze andy-w napisał,że trenować będą następcy Bachledy

Bo następcy Maćka Bydlinskiego już nie.

Maciek odpuszcza trening po treningu.Dzisiaj odpuścił trzeci z kolei.

Wczoraj na 61 trenujących był 49.

Słyszałem jak mówił o piętnastce,myślałem,że o pierwszej,a on chyba mówił o tej od końca.

Widać lubi dotrzymywać słowa.:tongue:

Edytowane przez MB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to będzie kolejna trasa tylko na mapie - przepustowość wzrośnie 3-krotnie w porównaniu do orczyka, a szeroki stok którym się tak chwalili, będzie użytkowany tylko w połowie. Nie mam nic przeciwko, ale nie lubię tak pojmowanego "marketingu", że podaje się łącznie np. 20 km tras, z czego w praktyce jest ok. 5 km, bo połowa z nich to leśne dróżki, "siódemka" jest z powrotem zalesiana, a "jedynka" zarezerwowana dla treningów. Pilsko posiada tak naprawdę dwie trasy: 1+3 z Buczynki (ok. 2 kilometry) i 5 z Pilska do Szczawin (kolejne 2 kilometry) + krótkie odcinki z Kopca na Miziową (2 x 0,5 km). Reszta powinna zniknąć z mapy, ew. powinna być oznakowana jako tzw. "łączniki". Wtedy przynajmniej byłoby uczciwie.

edit: napisałem to przed uściśleniem sprawy przez JC... tak czy inaczej zobaczymy jak to w praktyce będzie wyglądało

Edytowane przez koliber
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC unpinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...