Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Pilsko, Korbielów - informacje


PavloS_

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie ten materiał to przypadek -

Nie mogli mówić o polityce, to się zajęli Pilskiem :(

Inwestora nie stać na zapłatę za kanapę, więc nie będzie robić reklam. Szkoda, że ON nie reklamują się (kiedyś już to omawialiśmy), przez to część narciarzy myśli, że ośrodki w Polsce są stare, bez śniegu i niemiłą obsługą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jakie formalności chodzi? Jeżeli tylko o zapłatę to może dogadają się z wykonawcą, że otworzą kolejkę i zapłacą kasą z przychodów za karnety? Chyba, że jeszcze zostało coś do dokończenia, ale wtedy po co by montowali bramki?

Wyciąg jest fizycznie skonczony, firma Tatralift nie otrzymała całkowitej zapłaty za sumiennie wykonaną pracę - dlatego nie zostawiała dokumentów technicznych i kluczyków startowych to poszczególnych urządzeń -a co za tym idzie wyciąg nie otrzyma niezbędnych do uruchumienia zatwierdzeń i atestów odbioru techinczego... Pewnie w przeszłości mieli doczynienia z podobnymi inwestorami i wyciągli odpowiednie wnioski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciąg jest fizycznie skonczony, firma Tatralift nie otrzymała całkowitej zapłaty za sumiennie wykonaną pracę - dlatego nie zostawiała dokumentów technicznych i kluczyków startowych to poszczególnych urządzeń -a co za tym idzie wyciąg nie otrzyma niezbędnych do uruchumienia zatwierdzeń i atestów odbioru techinczego... Pewnie w przeszłości mieli doczynienia z podobnymi inwestorami i wyciągli odpowiednie wnioski.

Jesteś na miejscu. Czy są jakieś pozytywne wiadomości? We wrześniu rozmawiałem z recepcja i zapewniono mnie, że do końca października wyciąg uzyska niezbędne odbiory i dopuszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogli mówić o polityce, to się zajęli Pilskiem :(

Inwestora nie stać na zapłatę za kanapę, więc nie będzie robić reklam. Szkoda, że ON nie reklamują się (kiedyś już to omawialiśmy), przez to część narciarzy myśli, że ośrodki w Polsce są stare, bez śniegu i niemiłą obsługą.

Witam Wszystkich,

W temacie Korbielów, stare ośrodki i niemiła obsługa....

W Korbielowie uczyłem się jeździć na nartach, dobrych 15 lat temu. Byłem tam w zeszłym sezonie. I niestety, od roku 2000 niewiele się tam zmieniło. Stare orczyki i niemiła obsługa. Niby jest krzesło na Szczawiny... ale niesmak zostaje. Tym bardziej, że strułem się konkretnie obiadem.

Trzymam kciuki za ośrodek narciarski, żeby zdołał uruchomić nowe krzesło i żeby nie była to pierwsza i ostatnia inwestycja na drodze do w miarę nowoczesnego ośrodka narciarskiego, na świetnej przecież górze.

Pozdrawiam

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletny brak podstawowej wiedzy o prowadzeniu i rozwoju ośrodka narciarskiego tego inwestora rzucał się w oczy od samego początku. Parę razy już o tym pisałem.

Teraz zapewne ma dodatkowo kłopoty w swojej podstawowej, zresztą bardzo trudnej działce, więc przerzuca je na Pilsko.

Naprawdę, dla tego ośrodka, byłoby najlepiej, gdyby obecny inwestor sprzedał ośrodek inwestorowi wiedzącemu o co chodzi i mającemu kasę. Bo każdy rok jego radosnej twórczości, to większe nieodwracalne głupoty obniżające wartość ośrodka.

Tutaj przychodzi do głowy TMR, ale to też bardzo zły pomysł - to monopolizacja w czystej postaci.

Tadek

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Pilsko wspominam wspaniale... zawsze była miła obsługa (często "trochę wczorajsza" a i nierzadko zaraz z rana po "klinie") ale PILSKO miało klimat to była góra dla twardzieli!

ale.... jak napisałem wspominam było to lata wstecz i to tworzyło klimat Korbielowa. Tam kończyłem zawsze sezon w ostatnie tygodnie kwietnia po resztkach śniegu... cała Polska stała a oni jeździli! łopatami usypali orczyk ALE JEŹDZILI! a i w wielki piątek kiełbasa z grilla też była! SZACUN dla Korbielowa i czapki z głów!

PS1. na jakim innym ośrodku odpalili by ośrodek dla 15 "WARIATÓW" (może 20) którzy przyjechali pojeździć na nartach 25 kwietnia? :eek: :eek: gostek biegał do każdego narciarza 50m po orczyk, łapał go i biegł żeby Ci podłożyć pod "dupe" tam gdzie zaczynał się śnieg! a drugi u góry krzyczał... WYSIADAJ... WYSIADAJ... tam dalej nie ma śniegu! PO PROSTU REWELKA! Nigdzie indziej tylko na Pilsku! Kocham tą górę!

PS2. a że miał to kupić TMR tak jak i "Kasprusia" to pisałem już kilka razy i nie będę się powtarzał!

PS3. a teraz... nie wiem! ale planuje wrócić w ten sezon! :biggrin:

Edytowane przez Gość
PS3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletny brak podstawowej wiedzy o prowadzeniu i rozwoju ośrodka narciarskiego tego inwestora rzucał się w oczy od samego początku. Parę razy już o tym pisałem.

Teraz zapewne ma dodatkowo kłopoty w swojej podstawowej, zresztą bardzo trudnej działce, więc przerzuca je na Pilsko.

Naprawdę, dla tego ośrodka, byłoby najlepiej, gdyby obecny inwestor sprzedał ośrodek inwestorowi wiedzącemu o co chodzi i mającemu kasę. Bo każdy rok jego radosnej twórczości, to większe nieodwracalne głupoty obniżające wartość ośrodka.

Tutaj przychodzi do głowy TMR, ale to też bardzo zły pomysł - to monopolizacja w czystej postaci.

Tadek

Też mam takie wspomnienia, a moja córka dorobiła się na Pilsku przyszywanego wujka, który w czasie nocnej jazdy wychodził z budki przy górnej stacji by poczęstować ją cukierkiem.

Dlatego TYLKO PILSKO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według moich informacji kolej będzie czynna w nowym sezonie.

Może jakiś wywiad z właścicielem lub zarządzającym na temat ośrodka by się przydał tak samo dla nich jak i dla nas oraz dla skionline :laughing:

Puki co jest dezinformacja, a właściwie brak informacji (rzetelnej).

Parę o osób coś piszę ale bardziej to wygląda na domysły i przypuszczenia niż sprawdzone info. Może to czarny PR...

Pilsko to najlepszy teren narciarski w kraju ( dla mnie), kto bywa tam często wie że to magiczna góra ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PILSKO, to się wspomina. Zaczynałem tam jeszcze jako student w 1992 roku i 23 lata temu nie było w promieniu 200 km nic lepszego.

A że śniegu nie brakowało, do tego obsługa przepuszczała przez bramki za "połowę" stawki (oczywiście do kieszeni), szkoda tylko, że czarnej trasy nigdy się nie dorobili.

Ale to co zapamiętam chyba na zawsze w pozytywnym tego słowa znaczeniu to "stare schronisko" na Miziowej, gdzie:

- pomidorowa smakowała jak nigdzie indziej,

- śniegu było często wyżej niż dach schroniska,

- skoki Małysza oglądali wszyscy na starym kineskopowym telewizorze podczas gdy na stoku w tym samym czasie nie było nikogo.

A polityka Zarządzającego doprowadziła do tego, że nie byłem tam już ponad 10 lat i chyba długo nie zanosi się abym tam powrócił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wiadomo, czemu na nowe krzesło ich nie stać

no też znalazłeś powód! :biggrin: "...Zaczynałem tam jeszcze jako student w 1992 roku i 23 lata temu..." to Ciebie jeszcze nie było nawet w planach :biggrin: :applause: ale uwierz to był klimat... jednorazowy! tego nie da się porównać z niczym obecnie! ale wielu na tym forum wie o czym pisze :sorrow: łojjj ulała się łezka!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez się uczyłem na Pilsku 15 lat temu a w zeszłym roku uczyłem tam jeździć mojego 4letniego synka. Zaczyna jak Tata na Pilsku:) Dla mnie ta góra to magia a nocna jazda na Babie przy gwiazdach zachaczając od czasu do czasu na wiśnióweczke w karczmach na stoku to poezja:) Jeździ się w róźne miejsca ale Pilsko to sentyment i naprawdę życzę operatorowi powodzenia. my w tym roku napewno się znowu pojawimy jak tylko warunki śniegowe pozwolą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, te stare czasy na Pilsku. Ja pierwszy raz jeźdizłem tam w 88 roku. Pamiętam jak jechałem kuszetka z Gdańska to trwał mecz w hokeja Polska-Szwajcaria na Igrzyskach olimpijskich w Calgary, nie było komórek i nikt nie znał wyniku, gdzieś w końcu ktoś wsiadł później i powiedział że przerżnęliśmy. Mimo że jestem z Gdańska wracałem na Pilsko około 50 razy. Jakby policzyć ciągiem to spędziłem tam ponad półtorej roku życia Rożne cuda i dziwy tam widziałem i nic mnie nie zaskoczy, nawet jak nie ruszy w tym sezonie "gotowy" wyciąg.

Pamiętam rzędy autokarów od stacji dolnej w kamiennej aż za rondo w Korbielowie, oddzielne wejścia dla górników i stanie w kolejce do wyciągu około godzinę, bar śnieżynka, bijatyki w domino pubie, wchodzenie codziennie przez dwa tygodnie na piechotę na miziową żeby pojeździć na hałdzie śniegu, kwaśnicę w starym schronisku, wycieczki codziennie do sklepów za granicą po tańszy alkohol, czasem miałem paręnaście pieczątek w paszporcie w jednym sezonie, oczywiście słynne wchodzenie dwa na jeden przez kołowrotki, mój ulubiony wyciąg talerzykowy łącznik, którym jechało się w dół, poprzecinane liny wyciągów w nocy. Aż się łezka w oku kręci.

Szkoda, że nikt nie potrafi wykorzystać potencjału tej góry bo ma ona największe możliwości narciarskie w Polsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

Szkoda, że nikt nie potrafi wykorzystać potencjału tej góry bo ma ona największe możliwości narciarskie w Polsce

No ma i też nie kumam dlaczego tam ciągle pod gòrkę z inwestycjami i zarządzaniem. Jak ten nowy wyciąg nie ruszy to można otwarcie przyznać że nad Pilskiem jakieś fatum ciąży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC unpinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...