Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 2013/2014


McKaczka

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę z innej beczki - niedawno ktoś tu pisał, że jeździł już na Wielkiej Raczy w zeszły weekend - czy poszerzyli jakoś przecinkę pod wyciągiem w Dedovce? Na mapie zaznaczona jest nowa trasa: http://www.snowparadise.sk/snowparadise/sk/lyzovanie/lyziarske-trasy

Czy poszerzyli to nie wiem, bo byłem tam pierwszy raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w gorach poki co huraganowych wiatrow nie ma, ale pewnie nadejda w krotce bo niebo wczoraj bylo ogniste :)

tymczasem w nocy przypruszylo. Drogi w Korbielowie biale :))

jutro startuje Baba, od 16 do 21 promocja, jazda za 15 zl.

ja niestety nie bede sie mogl zjawic, ale polecam :)

rano było spokojnie ale teraz już znowu zaczyna wiać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Johny!:angry:

Masz jeszcze jakieś ciekawe pomysły?:shocked:

Owszem,mam! :wink:

Ogłosić jutrzejszy dzień wolnym,szybko skoczyć po butelkę grzanego wina,wskoczyć pod kocyk z Żonką i najlepiej nie wychodzić z domu cały dzień. :)

Jutro miało wystartować kilka stacji narciarskich,ciekaw co zrobią?

Wątpię,żeby aura pozwoliła na bezpieczne korzystanie z wyciągów,zwłaszcza krzesełkowych.

Przed chwilą podawali,że tu w górach może wiać w porywach do 130 km/h! :eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem,mam! :wink:

Ogłosić jutrzejszy dzień wolnym,szybko skoczyć po butelkę grzanego wina,wskoczyć pod kocyk z Żonką i najlepiej nie wychodzić z domu cały dzień. :)

Jutro miało wystartować kilka stacji narciarskich,ciekaw co zrobią?

Wątpię,żeby aura pozwoliła na bezpieczne korzystanie z wyciągów,zwłaszcza krzesełkowych.

Przed chwilą podawali,że tu w górach może wiać w porywach do 130 km/h! :eek:

ORKAN KSAWERY JUŻ TU JEST! Faktycznie nieźle dmucha! :eek: Generalnie aura nieciekawa! W tej sytuacji pomysł Johnnego należy uznać za godzien rozważenia. :cool:: W zależności od sytuacji do wyboru wersja: winko + kocyk, ewentualnie samo winko lub sam kocyk! :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe jakie warunki będą na początku na Stożku? ma ktoś doświadczenia z ubiegłych sezonów jak to wyglądało? tam jest troszkę stromo i trudniej usypać śniegu. Chciałbym gdzieś pojechać w niedzielę i Stożek biorę pod uwagę (po prawdzie jeszcze wybór niewielki) ale nigdy tam nie byłem i nie wiem co się gra się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ubiegłych latach bywało bardzo kiepsko, ale teraz chyba ulepszyli naśnieżanie i wyrównali trasę, co też powinno pomóc. No i np.w Korbielowie dosypało dziś 30cm więc na Stożku pewnie podobnie.

Skąd masz takie wiadomości :confused::Info ze strony IMGW -suma opadu w Korbielowie za ostatnie 36 godzin to 5,1 mm wody czyli około 6-7 cm śniegu. W sumie ponad 30cm tam już jest. W innych częściach Beskidu śląskiego i żywieckiego raczej słabo ze śniegiem. Pokrywa śnieżna dzisiaj o 6-tej rano W Beskidzie śląskim i żywieckim oraz pobliskich miejscowościach - http://pogodynka.pl/gory/pogoda/beskid/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd masz takie wiadomości :confused::

Facebook (korbielow.net), powołując się na kolei "Baba":

"Poranny raport pogodowy - W nocy mikołaj przyniósł ok 30 cm świeżego puchu ,śnieg nadal pada , temperatura -5 stopni więc śnieżymy i co ważnie nie wieje . W wkrótce wrzucimy filmik z trasy . Warunki do jazdy są bardzo dobre !"

... ale to już nieaktualne - dziś czytam, że z powodu wiatru nie jeżdżą. Na kamerce na Stożku widać tylko kilku narciarzy, na Złotym Groniu w Istebnej znacznie więcej ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Facebook (korbielow.net), powołując się na kolei "Baba":

"Poranny raport pogodowy - W nocy mikołaj przyniósł ok 30 cm świeżego puchu ,śnieg nadal pada , temperatura -5 stopni więc śnieżymy i co ważnie nie wieje . W wkrótce wrzucimy filmik z trasy . Warunki do jazdy są bardzo dobre !"

... ale to już nieaktualne - dziś czytam, że z powodu wiatru nie jeżdżą. Na kamerce na Stożku widać tylko kilku narciarzy, na Złotym Groniu w Istebnej znacznie więcej ludzi.

Centymetry chyba są mnożone przez informatorów razy 4 lub 5 .Nie wierzę, że tam są bardzo dobre tam warunki:confused:: Bardziej wiarygodne jednak dane z IMGW z godz.06:00 http://pogodynka.pl/gory/pogoda/beskid/ Trochę dziwne ,że pokrywa mniejsza niż wczoraj.Śnieg chyba osiadł. Stożek mnie kusi ,ale dopiero w środę .Może być jeszcze kiepsko z pokrywą bo stromy stok. W poniedziałek ma padać umiarkowanie śnieg a niżej deszcz ze śniegiem i deszcz. Wyżej może się zdecydowanie poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...