Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 2013/2014


McKaczka

Rekomendowane odpowiedzi

Szkoda Marboru że nie pochwaliłeś się swoimi planami, mogliśmy zrobić małego spota, bo od tygodnia jestem w Tyliczu i korzystam głównie z oferty stacji MasterSki.Bartek robi cuda, żeby utrzymać stok w dobrej kondycji i pomimo niesprzyjającej aury, na razie całkiem dobrze się to udaje.To zdjęcie z godziny osiemnastej:

kubaiadam.jpg

Śnieg mokry i ciężki, ale stok bez przetarć, ludzi niewiele o tej porze.Ogólnie polecam ośrodek dla rodzin z dziećmi.

kubaiadam.jpg.b37216825a2d45b2d003f76ac2e8233e.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak wygląda większość tras poza Podhalem,ale ja,jeśli mam do wyboru jechać jutro np. na Magurę Małastowską ze sporymi połaciami błota i kamieni,ale ludzi z obsługi będzie więcej niż narciarzy i szybko zrobię swoją porcję-20 razy trasa 1400 m czy jechać do mrowiska w rodzaju Białki i cały czas się czaić,by nie dać się komuś upolować,zdecydowanie wybieram pierwszą możliwość.Jeśli ma się narty do tego przeznaczone,te warunki kompletnie nie przeszkadzają,technikę na krawędzi trudno wtedy doskonalić,ale wyjeździć się-tak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak wygląda większość tras poza Podhalem,ale ja,jeśli mam do wyboru jechać jutro np. na Magurę Małastowską ze sporymi połaciami błota i kamieni,ale ludzi z obsługi będzie więcej niż narciarzy i szybko zrobię swoją porcję-20 razy trasa 1400 m czy jechać do mrowiska w rodzaju Białki i cały czas się czaić,by nie dać się komuś upolować,zdecydowanie wybieram pierwszą możliwość.Jeśli ma się narty do tego przeznaczone,te warunki kompletnie nie przeszkadzają,technikę na krawędzi trudno wtedy doskonalić,ale wyjeździć się-tak...

Na Soszowie tez jeszcze jeżdżą po błocie. Jedna trasa otwarta . Uważam ,że w takich warunkach jakie teraz są np. na Soszowie czy Złotym Groniu decyzja o zamknięciu S.N. jest jedyna słuszna i tutaj uznanie dla Pana Witka Pruskiego ze Stożka za decyzję o zamknięciu Stacji parę dni temu.Co innego Białka gdzie jest sporo śniegu i warunki pozwalają na w miarę normalne funkcjonowanie tej stacji. Jakbym miał w tej chwili gdzieś jechać na narty to tylko tam. Jazda w tłumie ,wolniutko ,ale po śniegu a nie błocie. czy kamieniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Soszowie tez jeszcze jeżdżą po błocie. Jedna trasa otwarta . Uważam ,że w takich warunkach jakie teraz są np. na Soszowie czy Złotym Groniu

Janek,nie porównuj Soszowa do Złotego Gronia,bo to w tej chwili zupełnie inna bajka.Byłem na Soszowie 26 grudnia i było dobrze!Działa jedna trasa,ale bez przetarć,bez kamieni,mają dobry podkład. Soszów wygląda o niebo lepiej niż Złoty Groń. :rolleyes::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janek,nie porównuj Soszowa do Złotego Gronia,bo to w tej chwili zupełnie inna bajka.Byłem na Soszowie 26 grudnia i było dobrze!Działa jedna trasa,ale bez przetarć,bez kamieni,mają dobry podkład. Soszów wygląda o niebo lepiej niż Złoty Groń. :rolleyes::

Johnny dzisiaj mamy już 02.01.14 i prawie cały czas jest na plusie. Post napisałem po obejrzeniu zdjęć z dzisiejszego dnia na stronie Stacji i przetarcia są na pewno i raczej błoto a nie śnieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Johnny dzisiaj mamy już 02.01.14 i prawie cały czas jest na plusie. Post napisałem po obejrzeniu zdjęć z dzisiejszego dnia na stronie Stacji i przetarcia są na pewno i raczej błoto a nie śnieg.

Gdybyś obserwował codziennie,to byś zauważył,że sporo dośnieżali.Jeden dzień mieli nawet cały na minusie!

Raczej przetarć tam nie będzie,jak przyjrzysz się na kamerkach (tam gdzie widać),cała niebieska jest biała. Jak to zabrzmiało... :wink:

Na jednej z kamer widać górną część czerwonej,gdzie też jeszcze jeżdżą,choć trasa zamknięta i tam faktycznie jest błoto.

Ale to dobrze,że wielu nie dowierza,bo przynajmniej tłumów nie będzie... :cheerful:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sylwestrową noc w Karpaczu na stoku "Biały Jar" warunki były bardzo dobre, trasa 1100 metrów przygotowana, bez przetarć czy muld. Ludzi też jakoś niespecjalnie dużo, na parkingu widziałem wolne miejsca. Szkoda tylko, że o nachyleniu trasy wstyd mówić, ale przynajmniej znajomi będą mile wspominać - dobry stok na narciarski pierwszy raz :tongue: Mnie to ręce bolą od odpychania się kijami :wink:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://eurosport.onet.pl/zimowe/skoki-narciarskie/ps-w-skokach-niepokojace-prognozy-zawody-w-wisle-powaznie-zagrozone/nzntp - Złoty Groń z ciężarówkami. John i Slashor swoją rozmową też naświetlili trochę tematu ... - pozostaje jeszcze ciekły azot... - mały offtop, ale również z warunkami związany - oby i oni nie musieli zamykać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://eurosport.onet.pl/zimowe/skoki-narciarskie/ps-w-skokach-niepokojace-prognozy-zawody-w-wisle-powaznie-zagrozone/nzntp - Złoty Groń z ciężarówkami. John i Slashor swoją rozmową też naświetlili trochę tematu ... - pozostaje jeszcze ciekły azot... - mały offtop, ale również z warunkami związany - oby i oni nie musieli zamykać

Tym razem optymistycznie . Od 14.01.14 lekki mróz i niewielkie opady śniegu w południowej Polsce:smile: Tylko prognoza numeryczna (model GFS),ale nadzieja jest.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem optymistycznie . Od 14.01.14 lekki mróz i niewielkie opady śniegu w południowej Polsce:smile: Tylko prognoza numeryczna (model GFS),ale nadzieja jest.

chyba zostaniesz moim terapeutą :) haha - mam doła jak patrzę na to co się dzieje

na chwilę obecną wygląda to w Polsce słabo od 11 do 18 stycznia mam urlop

Plan był prosty wyjazd z żoną do zakopca i skakanie po okolicy .... na narty /wieczorem krupówki vs harenda ... jak wygląda Harenda to jakiś dramat jest ....

warunki są słabe większość stoków niestety wygląda żle a prognozy mówią w nocy lekko minus w dzień do plus 9 - więc lepiej nie będzie - w prognozach nie widać = normalnej zimowej pogody czyli minus 3 w dzień i minus 10 w nocy.

Zaczynam szukać jakiegoś busa na kilka dni na termin 11-14/15 do Austrii - na razie idzie niemrawo niby są jakieś ogłoszenia ale mało konkretów /żona dłużej nie wytrzyma :) a chce by ją ktoś trochę pouczył ..... ja w tym czasie pojeżdżę :) warunkiem takiego wyjazdu jest logiczna cena ..... i nie cały tydzień ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby sie te prognozy sprawdzily, moze Janek je potwierdzi, bo jak nie to robie sepuku z luku :D

No niestety. Wczoraj dwa rozdania z 06:00 i 12:00 GFS pokazywały rozbudowę wyżu z centrum nad Skandynawią w dniach 12-15.01 ,który swym zasięgiem miał objąć również Polskę . Gwarantowało to napływ mroźnego PPk z kierunku NE lub E.. Taka sytuacja miała mieć miejsce kilka dni (do 8 nawet). Gwarantowało by to przygotowanie stoków za pomocą naśnieżania. Prognozy są aktualizowane co 6 godzin i te z godziny 18:00 wczoraj i 00:00 pojawienia się mroźnego wyżu nad północno-wschodnią, wschodnią i środkową Europa nie widzą. Dominować mają atlantyckie niże ,które zdecydowanie najwięcej opadów przyniosą w zachodniej Europie. Na nas będzie oddziaływał również wyż na poł.-wschód od Polski. Będzie cyrkulacja S ,SW,W i SE.Będzie do 19.01.14 bardzo ciepło a opadów deszczu nie za dużo. Dalej ,,wiosna''. Oby się zmieniły te prognozy bo jak na razie ta zima przypomina tą z lat 2006/2007 kiedy to w grudniu było w Katowicach zaledwie 5 , w styczniu 6 a w lutym również 5 dni ze średnimi temperaturami poniżej zera. Wtedy średnia temperatura grudnia i stycznia była rekordowo wysoka bo ponad 3,5 stopnia a lutego plus 2. To była najcieplejsza zima w historii pomiarów meteo. Obecna może być podobna . Grudzień 2013 miał w Katowicach średnią plus 2,4 stopnia . Normalnie średnia powinna być około minus 0,5. Co taka sytuacja pogodowa może znaczyć dla nas? Prawie zupełny brak sezonu narciarskiego:mad:: W tej chwili najlepiej jest w Tatrach i na Podhalu ,ale tez nie wszędzie bo Kasprowy ma kiepskie warunki (INFO ze skionline). Poprzednie 5 zim ,mimo marudzenia narciarzy było poniżej średniej. Oczywiście pogoda była zmienna ,ale taki luty jak ten z 2012 roku z dużym mrozem to teraz nasze marzenie. Nie jest to wykluczone ,ale prawdopodobieństwo mroźnego lutego 2014 to jakieś 3 procent.Osobiście to liczę na 10-15 dni mroźnych do końca lutego bo na marzec po zeszłorocznym bardzo zimnym nie ma co liczyć:smile:Pozdrawiam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak dalej pójdzie to faktycznie nie pojeżdżę przed wyjazdem do Austrii :frown:: chyba już dawno nie było tak kiepsko z temperaturami...

Zimy 06/07 i 07/08 były bardzo ciepłe . Następne 5 całkiem dobre (dla narciarzy) co mi pozwoliło nauczyć się jeździć do poziomu ,,mocna jedynka'' :smile: W Alpach tez nie ma być rewelacyjnej zimy ,ale tam w większości S.N. śniegu jest masa to się wyjeździsz za cały sezon:smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zimy 06/07 i 07/08 były bardzo ciepłe . Następne 5 całkiem dobre (dla narciarzy) co mi pozwoliło nauczyć się jeździć do poziomu ,,mocna jedynka'' :smile: W Alpach tez nie ma być rewelacyjnej zimy ,ale tam w większości S.N. śniegu jest masa to się wyjeździsz za cały sezon:smile:

Na to tylko pozostaje mi liczyć - w Soelden warunki jak na razie przyzwoite i niech tak zostanie. Bardziej mi zależało, żeby syn się trochę "rozjeździł", bo to jego pierwszy wyjazd z nami do Austrii.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...