Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 2013/2014


McKaczka

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Nie jesteś na bieżąco :)

Obecnie tam są dwa krzesełka (w tym jedno wyprzęgane) oraz 1 orczyk i 2 talerzyki, w tym jeden dla najmniejszych narciarzy.

Nachylenie nie jest stałe. Górna część (ok. 1/3 długości stoku) jest zdecydowanie bardziej stroma, i tam codziennie już po kilku godzinach robiły się muldy.

Natomiast część dolna jest bardzo łagodna, moja 3-letnia wnuczka spokojnie dawała tam radę na lejcach.

W końcówce grudnia spędziłem tam 3 dni z całą czwórką moich wnuków, w wieku: 3, 4, 6 i 7 lat.

Wszyscy byli zachwyceni wyjazdem i nikt nie narzekał :)

Błagam Chris - górka z wyciągiem czy dwoma - nie ma to żadnej różnicy. Dobudowywanie wyciągów tam gdzie nie ma miejsca do jazdy jest absolutnym bezsensem. Popatrz co zrobiono w Białce - ilość wyciągów przerosła przepustowość stoku już dawno temu.

Zresztą wyłączam się oczekując na kolejne relacje kolegi i obiecuje nie komentować ani słowem jeżeli będą napisane poprawna polszczyzną.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znowu temperatura w centralnej Polsce powyżej zera. To oznacza, że lipa z weekendu w Ręblowie. Mam nadzieje, że zima zawita.

Na forum też widzę gorąco. Jeden się czepia że "warunki narciarskie" to nie miejsce na podawanie warunków (a jakże narciarskich) pogodowych. Drugi się uczepił interpunkcji i troluje, choć już wszyscy znają jego zdanie, drugą stronę. Mam nadzieje, że jak się ochłodzi to humory wrócą :)

A propos Witowa i Małego Cichego to jak dla mnie są to właśnie stacje rodzinne. Ja tam zawsze jeżdżę z dzieciakami. Stoki o w miarę równym spadku. Dość łagodne. Przeważnie przygotowane, szerokie i oświetlone. Oferują również szkolenie.

W momentach świątecznych w okolicach południa niestety przepełnione (jak większość zresztą). Ale kto rano wstaje ... :)

Dzięki jodek1 za relacje z okolic Podhala i czekam na więcej. Wszystkowiedzącymi ortografonarciażami się nie zrażaj.

A ty Mitek to zjedz snikersa... bo strasznie gwiazdorzysz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błagam Chris - górka z wyciągiem czy dwoma - nie ma to żadnej różnicy.

Zwróć uwagę, że krzesełko na tej "górce" ma 220 metrów różnicy poziomów!

Nie jest to drugi Kasprowy, ale to jest więcej niż ma Harenda bądź Jurgów czy którykolwiek wyciąg w Białce!

Dobudowywanie wyciągów tam gdzie nie ma miejsca do jazdy jest absolutnym bezsensem. Popatrz co zrobiono w Białce - ilość wyciągów przerosła przepustowość stoku już dawno temu.

Dla mnie optymistyczne jest to, że rośnie ilość tych podhalańskich ośrodków i te tłumy muszą się w końcu rozładować!

Naprawdę czułem satysfakcję, gdy wieczorem stojąc przy górnej stacji kolejki w Jurgowie czy Małem Cichem, miałem w polu widzenia oświetlone stoki narciarskie w kilku innych ośrodkach!

To już naprawdę jest powód do dumy!

Natomiast co do nadmiernego zatłoczenia stoków:

Białka objęła już wspólnym karnetem pobliską Grapę Litwinkę, Koziniec oraz Jurgów co juz na pewno powoduje pewne odciążenie Białki, a w momencie gdy powstaną wyciągi łączące Białkę z ośrodkiem Rusiń-Ski, ten tłok już powinien się rozładować.

Zresztą wyłączam się oczekując na kolejne relacje kolegi i obiecuje nie komentować ani słowem jeżeli będą napisane poprawna polszczyzną.

Kolega już chyba wyciągnął odpowiednie wnioski, więc miejmy nadzieję, że dalsze komentarze nie będą już potrzebne :)

Pozdrowienia

Edytowane przez Chris_M
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Zwróć uwagę, że krzesełko na tej "górce" ma 220 metrów różnicy poziomów!

Nie jest to drugi Kasprowy, ale to jest więcej niż ma Harenda bądź Jurgów czy którykolwiek wyciąg w Białce!

Nie myślę o parametrach ale o izolacji.

Dla mnie optymistyczne jest to, że rośnie ilość tych podhalańskich ośrodków i te tłumy muszą się w końcu rozładować!

Naprawdę czułem satysfakcję, gdy stojąc przy górnej stacji kolejki w Jurgowie czy Małem Cichem, miałem w polu widzenia oświetlone stoki narciarskie w kilku innych ośrodkach!

To już naprawdę jest powód do dumy!

Natomiast co do nadmiernego zatłoczenia stoków:

Białka objęła już wspólnym karnetem pobliską Grapę Litwinkę, Koziniec oraz Jurgów co juz na pewno powoduje pewne odciążenie Białki, a w momencie gdy powstaną wyciągi łączące Białkę z ośrodkiem Rusiń-Ski, ten tłok już powinien się rozładować.

Masz całkowita rację. W zeszłym roku odbyłem turę po większości górek na Podhalu i obrzeżach: Witów, Harenda, Suche, Nosal, Małe Ciche, Jurgów, Polana Suche, Kluszkowce, Kasina, Koziniec, Litwinka coś tam w Bukowinie itd.

Postęp jest rzeczywiście bardzo wymowny i być może to dumą nazwać można ale.... Część ośrodków budowana jest w sposób, które uniemożliwiają praktycznie normalna jazdę na nartach - zachwianie stosunku wyciągi - przepustowść stoku jest czasami aż niewiarygodne.

Oczywiście łączenie się w większe kompleksy to jedyna droga rozwoju. Wtedy większość Białki i Bukowiny powinna być dostępna bez wsiadania do samochodu. To rozładuje tłok ale ludzi nie zmieni niestety.

Kolega już chyba wyciągnął odpowiednie wnioski, więc miejmy nadzieję, że dalsze komentarze nie będą już potrzebne :)

Pozdrowienia

Moja upierdliwość jest legendarna. ;)

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe Ciche

Witam

Mam duży problem ponieważ chciałbym pojechać w tą sobotę na kilka dni do Małego Cichego a nie wiem jakie są naprawdę tam warunki.... Jadę z dzieckiem 7lat i nie chciałbym aby się zraziło do stoku z lodem czy wodą zamiast śniegu....

Będę jechał ponad 500km więc może ktoś z Was był lub jest w Małym Cichym i napisałby 2-3 zdania o warunkach na stoku i czy warto jechać.

Z góry dziękuję

Kris

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Witam

Mam duży problem ponieważ chciałbym pojechać w tą sobotę na kilka dni do Małego Cichego a nie wiem jakie są naprawdę tam warunki.... Jadę z dzieckiem 7lat i nie chciałbym aby się zraziło do stoku z lodem czy wodą zamiast śniegu....

Będę jechał ponad 500km więc może ktoś z Was był lub jest w Małym Cichym i napisałby 2-3 zdania o warunkach na stoku i czy warto jechać.

Z góry dziękuję

Kris

W tym temacie (chyba post 652) masz relacje kolegi Jodka. Pamiętaj jednak, że mamy taki okres, że sytuacja może się zmienić z dnia na dzień. Zerkaj tutaj:

http://www.maleciche.com/pogoda-kamery

Jeżeli masz możliwość zmiany miejsca to są lepsze i pewniejsze w rejonie.

Pozdrowienia

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za info

Oczywiście kamerki i opisy w internecie śledzę lecz niestety mam złe doświadczenia w tym temacie.

Raz jak w Wierchomli było opisane "warunki dobre" i kamery też pokazywały dość "biały" obraz to niestety okazało się jak przyjechałem w tym samym dniu, że warunki były tragiczne... łaty ziemi, lód zamiast śniegu, itp. Po jednym zjeździe oddałem karnety i nawet zwrócili pieniążki. Tylko co z tego - jak ja jechałem kilkaset kilometrów....

Poprostu powinni rzetelnie opisywać właściciele stron www.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za info

Oczywiście kamerki i opisy w internecie śledzę lecz niestety mam złe doświadczenia w tym temacie.

Raz jak w Wierchomli było opisane "warunki dobre" i kamery też pokazywały dość "biały" obraz to niestety okazało się jak przyjechałem w tym samym dniu, że warunki były tragiczne... łaty ziemi, lód zamiast śniegu, itp. Po jednym zjeździe oddałem karnety i nawet zwrócili pieniążki. Tylko co z tego - jak ja jechałem kilkaset kilometrów....

Poprostu powinni rzetelnie opisywać właściciele stron www.

nie lepiej wybrać się na narty zimą, a nie jesienią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Dziękuję za info

Oczywiście kamerki i opisy w internecie śledzę lecz niestety mam złe doświadczenia w tym temacie.

Raz jak w Wierchomli było opisane "warunki dobre" i kamery też pokazywały dość "biały" obraz to niestety okazało się jak przyjechałem w tym samym dniu, że warunki były tragiczne... łaty ziemi, lód zamiast śniegu, itp. Po jednym zjeździe oddałem karnety i nawet zwrócili pieniążki. Tylko co z tego - jak ja jechałem kilkaset kilometrów....

Poprostu powinni rzetelnie opisywać właściciele stron www.

Widzisz jest niestety tak, że za pogodę nie można czynić odpowiedzialnym właścicieli stoków. Gdybyś nie miał kamer i sieci jechałbyś w ciemno. Teraz masz znacznie większe możliwości oceny warunków - stworzone zazwyczaj właśnie przez tychże właścicieli. Resztę zrobić sam na podstawie doświadczenia i przemyślenia.

Pomogę jedynie tak, że przy takiej pogodzie jaka mamy obecnie tylko spory opad pomoże. Temperatury w granicach 0 lub + - wtedy będziesz miał błoto. Jak spadnie na - będziesz miał lodowisko. Śnieżenie da niewiele bo nie ma dostatecznego podkładu aby śnieg związał. Coś tam na Podhalu popaduje więc może da radę.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś rano pojeździłem na nowej ,drugi sezon czynnej, stacji Suche (2 km od Poronina, 7 od Zakopanego) Miejsce mi się spodobało , trasa była doskonale z rana przygotowana,twarda-mimo padającego deszczu , kolejek brak.Ośrodek dysponuję 4 osobowym krzesłem z taśmą oraz dwie trasy niebieskie (jedna z tyczkami) trasa jest równomiernie nachylona , szeroka - fajna.Nachylenie mimo koloru niebieskiego większe niż w Witowie, miejsce ma potencjał ,jest miejsce na dodatkowe trasy i krzesła - górą jest tylko 300 metrów do Harendy !!!! wiec pewnie z czasem powstanie większy ośrodek .Poniżej zdjęcia z dzisiejszego poranka:

2014-01-15-559.jpg

2014-01-15-569.jpg

2014-01-15-568.jpg

2014-01-15-567.jpg

2014-01-15-566.jpg

2014-01-15-565.jpg

2014-01-15-564.jpg

2014-01-15-563.jpg

2014-01-15-562.jpg

2014-01-15-561.jpg

2014-01-15-560.jpg

2014-01-15-559.jpg.a33c29b13192bef61a79749011696911.jpg

2014-01-15-569.jpg.984f1fd4a1f6d3725e50f2293d8eef69.jpg

2014-01-15-568.jpg.6b6183657f384291a6b24df01a87321f.jpg

2014-01-15-567.jpg.a94bd5998fe53ea4606a8161d83d17aa.jpg

2014-01-15-566.jpg.05040d7a53f69be211e4be47c8b4139d.jpg

2014-01-15-565.jpg.8cdf30920bb3b4f9c911928b6ee14581.jpg

2014-01-15-564.jpg.86e375d77f3ee6d994bf2a9d58388552.jpg

2014-01-15-563.jpg.f34c598d4ccc20fc2f5ea2f1bb1563d5.jpg

2014-01-15-562.jpg.d33300f68024aa54c9fc6120ffa3728a.jpg

2014-01-15-561.jpg.a5963587691c674c55cd977c546998fd.jpg

2014-01-15-560.jpg.1811c2fb66a1108b0b3bbab8be269c8c.jpg

  • Like 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Dzięki serdeczne - wiesz za co.;)

W zeszłym roku jak byłem w rejonie to rozmawiałem z ludźmi i podobno to Harenda stworzyła problemy przez co połączenia górą nie ma.

Rozmowy były zaawansowane ale przedstawiciel Harendy w końcu przestraszył się odpływu klientów. Nie wiem czy to prawda bo sposób myślenia iście chory.

To jeden z fajniejszych nowych ośrodków.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne - wiesz za co.;)

Do podziękowań także i ja się dołączam :wink:

W zeszłym roku jak byłem w rejonie to rozmawiałem z ludźmi i podobno to Harenda stworzyła problemy przez co połączenia górą nie ma.

Rozmowy były zaawansowane ale przedstawiciel Harendy w końcu przestraszył się odpływu klientów. Nie wiem czy to prawda bo sposób myślenia iście chory.

Sądzę, że gdy na Harendzie podsumują utarg z tej zimy, to sami dojdą do wniosku, że - mówiąc kolokwialnie - "strzelili sobie w stopę".

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też uważam Suche za jedną z lepszych SN w rejonie. Zawsze starają sie przygotować stok. A i ludzi jeździ stosunkowo niewiele. W zeszłym roku też były tyczki. Bardzo fajna sprawa. Rok temu były ustawione z boku, za laskiem tak, ze nie utrudniały innym korzystania z głównej trasy, oraz nikt nie zainteresowany przypadkowo tam nie wiechał.

Słyszałem także o możliwości połączenia ośrodków od górala u którego mieszkaliśmy właśnie na tej górce, więc przez sąsiedztwo myślę że trzyma rękę na pulsie. Twierdził że to jest taki projekt, na razie nic konkretnego. Realizacja raczej za kilka lat :(

Osobiście trzymam kciuki za połączenie przynajmniej karnetowe. Z harendy da się zjechać - z powrotem trochę dreptania jest. Oba ośrodki wspaniale by się uzupełniły.

Edytowane przez McKaczka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam duży problem ponieważ chciałbym pojechać w tą sobotę na kilka dni do Małego Cichego a nie wiem jakie są naprawdę tam warunki.... Jadę z dzieckiem 7lat i nie chciałbym aby się zraziło do stoku z lodem czy wodą zamiast śniegu....

Będę jechał ponad 500km więc może ktoś z Was był lub jest w Małym Cichym i napisałby 2-3 zdania o warunkach na stoku i czy warto jechać.

Śnieg tam jest, ale zobacz na prognozę pogody: http://pogoda.interia.pl/prognoza-dlugoterminowa-murzasichle,cId,22241

Jechać 500 km po to, jeździć w deszczu? Raczej bez sensu.

Tak jak kolega jata_70 napisał, poczekaj na prawdziwą zimę i wtedy jedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie lepiej wybrać się na narty zimą, a nie jesienią?

Zima zawitała tylko do Polski pół.-wsch. i większość prognoz synoptycznych i modeli numerycznych nie widzi prawdziwej zimy w południowej Polsce do 22.01.14.:mad:: Później to wróżby. Prognozy synoptyczne: .http://www.weatheronline.co.uk/weather/maps/city?LANG=en&CEL=C&SI=mph&CONT=euro&LAND=PL&REGION=0001&WMO=12295&LEVEL=52&R=0&NOREGION=1 http://www.weatheronline.co.uk/weather/maps/city?LANG=en&CEL=C&SI=mph&CONT=euro&LAND=PL&REGION=0001&WMO=x5230&LEVEL=52&R=0&NOREGION=1 Na narty do Białegostoku albo Suwałk:confused::

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zima zawitała tylko do Polski pół.-wsch. i większość prognoz synoptycznych i modeli numerycznych nie widzi prawdziwej zimy w południowej Polsce do 22.01.14.:mad:: Później to wróżby. Prognozy synoptyczne: .http://www.weatheronline.co.uk/weather/maps/city?LANG=en&CEL=C&SI=mph&CONT=euro&LAND=PLION=0001&WMO=12295&LEVEL=52&R=0&NOREGION=1 http://www.weatheronline.co.uk/weather/maps/city?LANG=en&CEL=C&SI=mph&CONT=euro&LAND=PLION=0001&WMO=x5230&LEVEL=52&R=0&NOREGION=1 Na narty do Białegostoku albo Suwałk:confused::

Janek ten stos to Cię nie ominie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WitamMam duży problem ponieważ chciałbym pojechać w tą sobotę na kilka dni do Małego Cichego a nie wiem jakie są naprawdę tam warunki.... Jadę z dzieckiem 7lat i nie chciałbym aby się zraziło do stoku z lodem czy wodą zamiast śniegu....Będę jechał ponad 500km więc może ktoś z Was był lub jest w Małym Cichym i napisałby 2-3 zdania o warunkach na stoku i czy warto jechać.Z góry dziękujęKris
Na Podhalu można pojeździć, jestem właśnie na urlopie w Zakopanym i w promieniu 30-40 km po stronie Polskiej masz kilka fajnych ośrodków z przyzwoitymi warunkami.Jadąc do Małego Cichego nie koniecznie musisz tam jeździć choć pewnie z samego rana będzie przyzwoicie.Co do warunków na Podhalu w tej chwili moim zdaniem ze stacji które odwiedziłem :1 Białka - najlepiej 2 RusinSki - niewiele gorzej 3 Suche4 Witów5 Małe Ciche 6 Szymoszkowa7 Harenda Ps: na szymoszkowej dziś została zamknięta dłuższa trasa - brak śniegu - temperatura oscyluje wokół zera, jednak jest to za mało by naśnieżać i szkoda im śniegu który jest na trasie....

FOT2D07.jpg

FOT2D07.jpg.ec53b500d8957acab695ee5d84ea83b9.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smutna prawda jest taka że pojeździć można tylko w Białce jeśli mówimy o większej ilości tras, ja czekam na Szczyrk i Korbielów ale czekanie na otwarcie jednej trasy ma dla mnie coraz mniejszy sens. Jak będzie można zjechać z Pilska na sam dół to będzie ok.

nie zapominaj o Czorsztynie oraz Jurgowie

W białce byłem chwilę jak zobaczyłem kolejki !!!! to nie ma sensu - inne stacje stoją puste i jeździ się fajnie, a tam głównie się czeka na jazdę.

Jutro od 9 pośmigam w Jurgowie - zobaczę jak tam jest.

Edytowane przez jodek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...