Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 2013/2014


McKaczka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkowników forum :)BYłem dziś w Białce od 10.20 i 2x tylko stałem po 5-8min max do kanapy 6 osobowej.Później zjazd i i bezproblemowe wejście na kanapę(może czasami max 1-2 się czekało).W jurgowie byłem wczoraj ,a to był 2 dzień żony na nartach.Więcej czasu spędziła na orczyku niż na trasie.... Także Jurgów polecam tylko osobom co mają jakieś pojęcie o nartach.Moim zdaniem dla osob początkujących Jurgów to porażka. Nawet trasa niebieska,która ma około 200m ma na początku dość ostry spad ,który zniechęcił moją żonke... Dziś w Białce po 2 zjazdach przejechała wiecej metrów niż w Jurgowie przez 6 h !!! Jutro może się przejadę na RusińSki bo nie chce mi sie 2 dni z rzędu jeździć na tym samym stoku :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zapominaj o Czorsztynie oraz Jurgowie

W białce byłem chwilę jak zobaczyłem kolejki !!!! to nie ma sensu - inne stacje stoją puste i jeździ się fajnie, a tam głównie się czeka na jazdę.

Są jeszcze 2 inne stacje w pobliżu, gdzie jeździ się bez kolejek, a trasy zdecydowanie lepsze niż w Jurgowie czy Czorsztynie. Nie będę zdradzał gdzie, bo się zrobi tłoczno :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej czasu spędziła na orczyku niż na trasie.... Także Jurgów polecam tylko osobom co mają jakieś pojęcie o nartach.Moim zdaniem dla osob początkujących Jurgów to porażka.
Jak rozumiem nie daje rady na orczyku?Przecież jest tam trasa do nauki nad restauracją 7 i 4 oraz na górze 6 (teraz jak patrzę - talerzyk nieczynny).

trasy.jpg

trasy.jpg.0b528295a0521407af59c4d390bef86d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są jeszcze 2 inne stacje w pobliżu, gdzie jeździ się bez kolejek, a trasy zdecydowanie lepsze niż w Jurgowie czy Czorsztynie. Nie będę zdradzał gdzie, bo się zrobi tłoczno :wink:

Zapomniałeś dopisać, że dla początkujących bo wg mnie Kluszkowce (bo chyba o tą Ci chodzi) i Jurgów to jedne z lepszych stacji na Podhalu oczywiscie dla tych co już coś umieją.

A na marginesie - na jedną ( L-G ) z tych dwóch grupony sprzedają więc już tak luźno nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daje rade ,ale trasa jest tak krotka że zjazd zajmuje kilka sekund... ,a dla mnie ten talerzyk był bardzo męczący bo uczyłem ją na początku:) 210 m to trochę mało .....(w Białce nauczyła się po 2 zjazdach więcej niż po 6h w Jurgowie jak napisałem). Czerwone już są zdecydowanie za trudne,nawet dla mnie.Zjechać zjade bez problemu ,ale co z tego jak muszę myśleć o tym żeby sie nie przewrócić zamiast skupić się na technice.Z tego co widzę to ludzie ,którzy naprawdę jeżdżą dużo gorzej niż ja lecą na czerwone trasy i aby do przodu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czerwone już są zdecydowanie za trudne,nawet dla mnie.Zjechać zjade bez problemu ,ale co z tego jak muszę myśleć o tym żeby sie nie przewrócić zamiast skupić się na technice.Z tego co widzę to ludzie ,którzy naprawdę jeżdżą dużo gorzej niż ja lecą na czerwone trasy i aby do przodu....

To masz bardzo rozsądne podejście, bo tacy którzy jeszcze nie dają rady na czerwonych, nie czują się pewnie to stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie ale też innych no i muldy robią.

Edytowane przez wojmu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałeś dopisać, że dla początkujących bo wg mnie Kluszkowce (bo chyba o tą Ci chodzi) i Jurgów to jedne z lepszych stacji na Podhalu oczywiscie dla tych co już coś umieją.

A na marginesie - na jedną ( L-G ) z tych dwóch grupony sprzedają więc już tak luźno nie będzie.

Chodziło mi o Bachledovą i Łomnicę, jakoś wolę jak w ośrodku jest więcej tras i są też takie po 2 km. Jurgów jest fajny pod wzgledem nachylenia, ale trasy bardzo krótkie. Litwinka i Kozienice, to z kolei jednotrasowe ośrodki o niedużym nachyleniu i krótkich trasach - ciężko tam spędzić cały dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając z Jurgowa ( opiszę szczegółowo później w skrócie rewelacja) widziałem ciekawy widok .... temperatura w cieniu w Zakopcu wynosi teraz 0 stopni .... właściciele Harendy pojęli chyba tajemne umiejętności śnieżenia stoku w pełnym słońcu lub osiągnęli szczyt desperacji :) .....

2014-01-16-590.jpg

2014-01-16-591.jpg

2014-01-16-590.jpg.622b78516f6297d00e0b418ef153bf60.jpg

2014-01-16-591.jpg.03c36024b50d73774473061795eefce5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Wracając z Jurgowa ( opiszę szczegółowo później w skrócie rewelacja) widziałem ciekawy widok .... temperatura w cieniu w Zakopcu wynosi teraz 0 stopni .... właściciele Harendy pojęli chyba tajemne umiejętności śnieżenia stoku w pełnym słońcu lub osiągnęli szczyt desperacji :) .....

[ATTACH=CONFIG]12807[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]12808[/ATTACH]

Jodku Drogi - jak nie ma podkładu a widać że praktycznie nie ma, to stok naśnieżyć jest bardzo trudno - praktycznie niemożliwe. Co z tego, ze jest minus i nawali się kupę śniegu jak ten śnieg jest niezwiązany z podłożem i się nie utrzyma choćby nie wiem jak go ugnieść ratrakiem - choć to się raczej nie uda. Tak więc pierwsza warstwa musi być związana czyli spadać tak jak normalny opad w temp zbliżonych do zera.

Harenda to bardzo trudny stok do naśnieżenia i nie ma co go porównywać z innymi - dość stromy, niekorzystna wystawa. Nie wiem co robią waląc śnieg w pełnym słońcu ale z pewnością nie robią tego dla zabawy - tak myślę. Szczerze mówiąc dziwiłbym się gdyby dali rade w takich warunkach coś z tego zrobić ale życzę im jak najlepiej

A w ogóle chodzi ta Harenda - bo jak widać warunki są - jak rozmięknie. ;)

Cześć

Mitek czepiasz się szczegółów, wszyscy wiedzą o co chodzi a Ty już szukasz zaczepki

Mobilnie Wojtek

Jakiej zaczepki???

PO prostu uważam, że to krzywdzące i nieprawdziwe zdanie. Muldy tworzą się w określonych miejscach i nie ma specjalnego znaczenia czy jeżdżą tam narciarze słabi czy genialni. Ważna jest ilość.

A sumowanie kogoś przekazem - nie jeździj tu bo jesteś za kiepski i robisz muldy - chyba nie o to Ci chodziło.

Pozdrowienia

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harenda chodzi bo widziałem od rano ktoś już jeździlł,a przed chwilą chodził ratrak na górze :).Ja byłem w RusińSKI.Warunki w miare fajne ,ale kilkanaście szkółek(co najmniej 7-8 grup 10-12 osobowych i wiecej) z dzieciakami i przejeżdzali cały czas w poprzek stoku i momentami było bardzo niebezpiecznie.Dla mnie to troche chore bo powinni sobie zająć np połowę takiego stoku ,a nie jeździć całą szerokością..... Kolejek do krzesełka brak.Na większości stoku praktycznie kawałki lodu ,a nie śnieg i moja początkująca żonka bała się trochę jeździć :)

Edytowane przez drako
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś rano pognałem do Jurgowa byłem tam pierwszy raz:

1.jpg

Trasy były przygotowane idealnie !!!!, temperatura w nocy była na minusie o 9 rano w granicach zera , ładna pogoda:

sztruk3.jpg

sztruks2.jpg

sztruk.jpg

Nie działa czarna trasa i nie była jeszcze naśnieżana:

czarna trasa 2.jpg

czarna trasa.jpg

czarna trasa 3.jpg

Malkontenci znajdą lekkie przetarcia / "ciemniejszy śnieg" - zdecydowanie bez znaczenia:

przetarcia3.jpg

przetarcia 4.jpg

przetarcia 2.jpg

Nie byłbym sobą gdybym nie wspomniał o widokach :)

widok2.jpg

widoki 1.jpg

widok3.jpg

Podsumowując : Bardzo fajna stacja która bije na głowę swoimi trasami , przygotowaniem tras - większą widoczną z oddali Kotelnicę , trasy są bardzo szerokie i szybkie głównie czerwone - zdecydowanie polecam !!!Na koniec jeszcze kilka zdjęć :

2014-01-16-580.jpg

2014-01-16.jpg

2014-01-16-588.jpg

2014-01-16-587.jpg

2014-01-16-581.jpg

1.jpg.61df2ea59b3e36b711fbf18146967b58.jpg

sztruk3.jpg.894debc5a58f9e0b676da7a723b56d30.jpg

sztruks2.jpg.b657acb274736025f1e5add50418d49b.jpg

sztruk.jpg.837106969611a39673691b969fb8c404.jpg

57da822c5395a_czarnatrasa2.jpg.2d0315c5812efb551f05109d2c54b699.jpg

57da822c5c64f_czarnatrasa.jpg.96b2539992dbc744981967d81b16a209.jpg

57da822c64016_czarnatrasa3.jpg.a15d8a692064faf82b2dac4411aebf64.jpg

przetarcia3.jpg.172807d057700abbc8a8a5c808ea156e.jpg

57da822c7ee38_przetarcia4.jpg.f121e6ce03b8c29a1fe1c08e2f15bbd2.jpg

57da822c8b2d6_przetarcia2.jpg.299c45208031259ab0bda4fb068d21da.jpg

widok2.jpg.b2422b31549c5dfc321a0c6831c036db.jpg

57da822ca4f16_widoki1.jpg.9401354965d6fb49f4f9801028921671.jpg

widok3.jpg.16f55bb516ac1d491f085eb24d0e16be.jpg

2014-01-16-580.jpg.791976327c4a51a055f561c9bc92bafd.jpg

2014-01-16.jpg.92606fa9b4e63456aa18222f875a0001.jpg

2014-01-16-588.jpg.3a7c15451ba1c04dc8aeb907316d3697.jpg

2014-01-16-587.jpg.ea980ab19053c604e6329e3540c416be.jpg

2014-01-16-581.jpg.5abb7f5b9a082161e9a3858abb08392b.jpg

  • Like 15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Dzięki Jodek. Czekałem na wrażenia z Jurgowa mając nadzieję, że będą zbieżne z moimi. Tez uważam, że to bardzo fajna górka. Myślę, że stacja ma szczęście do dobrego zarządzania. W zeszłym roku byliśmy tam na eliminacjach RedBulla i pomimo wyłączenia połowy stoku i to w sposób rozdzielający trasy tłoku i braku miejsca w ogóle się nie odczuwało. Stawiałbym ją z Kluszkowcami w czołówce naszych narciarskich górek dając jednak palmę pierwszeństwa tym ostatnim. Ciekaw jestem Twoich wrażeń jak tam dotrzesz.

Pozdrowienia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekałem na wrażenia z Jurgowa (...) Stawiałbym ją z Kluszkowcami w czołówce naszych narciarskich górek dając jednak palmę pierwszeństwa tym ostatnim.

Pozdrowienia

To ciekaw co piszecie. Ja również lubię Jurgów. Natomiast nigdy nie byłem w Kluszkowcach. Ale skoro takie dobre recenzje głosi Mitek to to musi być naprawdę dobra stacja. Niewątpliwie odwiedzę ją już wkrótce

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekaw co piszecie. Ja również lubię Jurgów. Natomiast nigdy nie byłem w Kluszkowcach. Ale skoro takie dobre recenzje głosi Mitek to to musi być naprawdę dobra stacja. Niewątpliwie odwiedzę ją już wkrótce

Polecam Kluszkowce podobnie jak Mitek.

Niedawno byłem tam pierwszy raz. Szczegółową relację w dwóch częściach znajdziesz tu: http://www.skionline.pl/forum/showthread.php/17945-Polska-warunki-narciarskie-2013-2014?p=184326&viewfull=1#post184326

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .Przysłuchuję się Waszym wpisom i sam już zgłupiałem .Mam jechać na ferie do Białki Tatrzańskiej ,miejsca wychwalanego przez setki tyś .ludzi ,wygrywającego poszczególne rankingi i konkursy .A Wy na Bialce suchej nitki nie zostawiacie , wychwalając wszystkie stoki w okolicy tylko nie Kotelnicę , czyżby jakąś tajemniczą dywersje prowadzicie na rzecz Białki ?.Wsumie za późno na anulowanie rezerwacji , ale chyba zrezygnują z wyjazdu , za duże ryzyko jechać kilkaset kilometrów , po przeczytaniu Waszych komntarzy.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .Przysłuchuję się Waszym wpisom i sam już zgłupiałem .Mam jechać na ferie do Białki Tatrzańskiej ,miejsca wychwalanego przez setki tyś .ludzi ,wygrywającego poszczególne rankingi i konkursy .A Wy na Bialce suchej nitki nie zostawiacie , wychwalając wszystkie stoki w okolicy tylko nie Kotelnicę , czyżby jakąś tajemniczą dywersje prowadzicie na rzecz Białki ?.

Jak na nasze polskie warunki, to Białka jest naprawdę ewenementem, ale problem z Białką jest taki, że jest zbyt dużo chętnych do jeżdżenia w tym ośrodku i stąd negatywne komentarze.

Wsumie za późno na anulowanie rezerwacji , ale chyba zrezygnują z wyjazdu , za duże ryzyko jechać kilkaset kilometrów , po przeczytaniu Waszych komntarzy.

Absolutnie tego nie rób!

Ośrodek jest naprawdę wart odwiedzenia, a sposobem na ominięcie opisywanych problemów jest jeżdżenie w sąsiednich ośrodkach, w których ważny jest karnet białczański.

Możesz pierwszego dnia pojeździć w Białce, a potem każdego dnia w innym ośrodku - czegoś takiego nie zaoferuje Ci żaden inny O.N. w Polsce!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie problem Białki to szczęście właścicieli - jest tam sporo łatwych / prostych tras, dobre oświetlenie ( szczególnie płaska Pasieka), duży parking , dobra gastronomia , obok terma na Bani - przyciąga to tłumy - które powodują okrutne kolejki.

JA osobiście czasami tam jeżdżę (w tygodniu jak nie ma ferii czy świąt ) , jak nie mam samochodu, bo banalny jest dojazd z Zakopanego, a do Zakopanego z Wawy jeździ Polski Bus - tani i szybki , jednak gdy mam samochód i poznałem pobliskie stoki omijam szerokim łukiem ten polski kurort narciarski :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...