Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 2013/2014


McKaczka

Rekomendowane odpowiedzi

Co tam u WAS:confused::

czytaj w wątku Wagrain-Flachau

nie będziemy tutaj "śmiecić"

ja sobie teraz siedzę w swojej VIP loży i popijam,...:wink: czaj,czaj,czarną kawę....:applause:

przez balkon obserwuję czy dobrze ustawiają bramki do drugiego przejazdu :crazy: na H M Welt Cup Strecke

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieczorem los padł na Witów Ski stację narciarską położoną kilka kilometrów od Zakopanego w kierunku na dolinę chochołowską,szybkie 4 osobowe krzesło i jeden orczyk szkoleniowy,temperatura też była fajna 0....

Stacja.jpg

parking pusty:

Parking.jpg

na miejscu okazało się że stacja jest czynna tylko do 18.... w tym tygodniu !!! bo mało ludzi .... popatrzcie na ich oświetlenie !!!

4.jpg

3.jpg

2.jpg

1.jpg

Sama stacja ma duży potencjał jest szeroko ,dość płasko ale równomiernie więc dzięki temu że byłem sam zdecydowanie fajnie, warunki na plus w kilku miejscach niewielkie przetarcia, idealne miejsce do szkolenia dla początkujących lub szkoleń carwingowych - mimo krótkiej trasy (niecały kilometr) nogi fajnie piekły :)

2014-01-14-546.jpg

2014-01-14-558.jpg

2014-01-14-557.jpg

2014-01-14-556.jpg

2014-01-14-551.jpg

2014-01-14-550.jpg

2014-01-14-547.jpg

Podsumowując:Fajne miejsce jednak zdecydowanie w ciągu dnia, brak solidnie działającego oświetlenia psuje ogólną ocenę ośrodka , warunki był dobre ,brak muld ,przetarcia były nieszkodliwe, trasa łatwa -szybka - fajna , patrząc na okolice duży potencjał do rozwoju, więcej śniegu w okolicy stoku niż w Zakopanym. Ps: Miodki-smrodki do dzieła :) haha

Stacja.jpg.d571509c22a371c802ae17936a9f877f.jpg

Parking.jpg.1f4e7f8af4944be166e866205386b233.jpg

4.jpg.ae97353c1b5a0fa84379f1b4db8a5ad1.jpg

3.jpg.b56757280ba01419a75459e358e25878.jpg

2.jpg.e5788459257949054c18657debf488bc.jpg

1.jpg.0a24a5233947eefb14b0ffdb255343ad.jpg

2014-01-14-546.jpg.90ab9847128eb7a495f8aacf9dac71be.jpg

2014-01-14-558.jpg.b6a1e5c749e76dfc38f254ea6f9b1d7e.jpg

2014-01-14-557.jpg.005341c95670cd7209ac3022de1e9e27.jpg

2014-01-14-556.jpg.90099617a87081ba62325025923b62cc.jpg

2014-01-14-551.jpg.fb38554d8579ebac2e420008689578c3.jpg

2014-01-14-550.jpg.4d58ba703f0d7d397ef61141a7d8548a.jpg

2014-01-14-547.jpg.95ac3a4bc88b11007a2a9008028d1975.jpg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Ogólnie przyjęte jest na przykład, że napisanie czyjegoś nazwiska, imienia czy też nicka z małej litery jest objawem barku szacunku. Uczą tego w drugiej klasie podstawówki, więc ogarnij się - ta mawiają dzieci.

Pozdro

Hejka Mitku again:angel:

Post wyedytowany; twój nick poprawiony; parę osób sie wypowiedziało i już wiem co i jak. :stupid:

pzdr

m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieczorem los padł na Witów Ski ,...szybkie 4 osobowe krzesło

A skąd Ci się wzięło szybkie krzesło we Witowie? :eek:

Jechałeś Ty kiedy szybkim krzesłem?

Albo wiesz jak takie coś wygląda?:stupid:

A z tymi Miodkami-smrodkami to pojechałeś.

Będzie "banan"

na razie czasowy,...będzie "banan":shocked:

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Dziś odwiedziłem kolejną podhalańską Stację - Małe Ciche - typowa niewielka rodzinna stacja

To nie stacja tylko górka z wyciągiem. Rodzinna - bez pólka dla początkujących.

Najdłuższa trasa 1200m w sumie było czynne główne 4 osobowe szybkie krzesło i 100 metrowy orczyk - brak kolejek

Najdłuższa czyli jedyna.

Stacja jest pięknie położona widać tarty
Jeżeli już coś widać to Tatry - wykaż szacunek dla gór.

Otwarta trasa była wąska i w górnej ostrzejszej części mocno oblodzona w ośrodku zdecydowanie brakuje śniegu
Oblodzona bywa niestety często w górnej części (nie wiem co znaczy "ostrzejsza część" bo nachylenie jest praktycznie stałe nie licząc zjazdu z krzeseł do tyłu) - wystawa, specyfika stoku, nieumiejętne śnieżenie.

Wyciąłem zdjęcia z wiadomych powodów.

Podsumowanie:

Stacja wyjątkowo nieprzyjazna dla początkujących. Brak praktycznie wydzielonego miejsca do ćwiczeń. Krzesło bardzo wolne, góra zazwyczaj słabo utrzymana. Muldy się nie tworzą, chyba że na hamowaniu.

Pozdrowienia

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....Ps: Miodki-smrodki do dzieła :) haha

A więc - bo wcześniej nie dotarło.

Relacja jest denna i bez żadnej narciarskiej wartości. Stok zazwyczaj jest dość zatłoczony i niebezpieczny i do ćwiczenia "carvingu" - (podaj definicję co to jest) nadawać się może w wyjątkowych okolicznościach lub gdy jest zamknięty. Regulują to zwolnieniem krzesła więc może jak było pusto to dla kolegi za..... że hej. Oświetlenie jest absolutnie wystarczające i do tego typu stoku i bezpiecznej na nim jazdy. Orczyka szkoleniowego tam raczej nie ma - jest wyciąg linowy o długości kilkudziesięciu metrów, przeznaczony raczej do nauki małych dzieci i dla pierwszokrokowców. Reszta opisu bez żadnej wartości bo następnego dnia rano może być zupełnie inaczej (ale trzeba sobie z tego zdawać sprawę a nie pisać głupoty).

Muld tam nigdy nie ma bo przy takim nachyleniu nie ma na nie szans po prostu - nawet na hamowaniu - bo wypłaszczenie długie.

Nie będę sobie robił obciachu i pisał to co Jagna świetnie sprzedaje (patrzmy lekko przez palce ;)).

Stok na którym warto pojechać z grupą ze względu na przyjazność ekipy choć mają sztywne zasady. Jeden z lepszych snowparków w Polsce ale dla wprawnych i obytych z lataniem.

Pozdro

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Reszta opisu bez żadnej wartości bo następnego dnia rano może być zupełnie inaczej (ale trzeba sobie z tego zdawać sprawę a nie pisać głupoty).

Muld tam nigdy nie ma bo przy takim nachyleniu nie ma na nie szans po prostu - nawet na hamowaniu - bo wypłaszczenie długie.

Mitek, zdziwiłbyś się jakie muldy mogą być w Witowie (jak rozumiem o tej relacji piszesz). Byłem tam raz na WZF i to był ostatni raz między innymi z powodu stanu dołu stoku. Początkujący znajomi byli i potwierdzili moje doświadczenia: płaska góra równa, dół "zaśmiecony".

A co do relacji: parę słów, parę fotek i wystarczy aby wiedzieć co można spotkać tam wieczorem, w tygodniu, na stoku.

Jedyne przeoczenie to szybkość wyciągu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć

Mitek, zdziwiłbyś się jakie muldy mogą być w Witowie (jak rozumiem o tej relacji piszesz). Byłem tam raz na WZF i to był ostatni raz między innymi z powodu stanu dołu stoku. Początkujący znajomi byli i potwierdzili moje doświadczenia: płaska góra równa, dół "zaśmiecony".

A co do relacji: parę słów, parę fotek i wystarczy aby wiedzieć co można spotkać tam wieczorem, w tygodniu, na stoku.

Jedyne przeoczenie to szybkość wyciągu.

Byłem w Witowie dzisiątki razy szkoląc tam początkujących właśnie. Mulda to stwardniały zmrożony dół w śniegu a to o czym piszesz to odsypy lub lekkie zgłębienia do 20 -30 cm max 50 cm.

Poza tym - z całym szacunkiem - ale skąd początkujący narciarz ma wiedzieć jak wygląda mulda?

Pozdrowienia

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mitek widzę że moje relacje nie przypadły Ci do gustu nie będę nad tym ubolewał - faktycznie lepiej czyta się twojego bloga ...

Nabieram również - na początku zdecydowanie nieśmiało wrażenia, że na tym forum generalnie więcej jest pragmatyków, teoretyków , wrednych polonistów niż niestety Narciarzy!!! czyli ludzi którzy kochają narty i o tym piszą !!! i nie zwracają uwagi na brak przecinka czy kropki !!!! ja niestety mimo swoich prawie 40 lat jestem wyłącznie zapalonym rekreacyjnym narciarzem :)

polemizowanie nad oceną konkretnego ośrodka jest zdecydowanie słabe , wygłaszam konkretną opinię na temat ośrodka na którym jeździłem i wiem co piszę

wiele wypowiedzi traci na tym forum jadem nie wiem z czego to wynika mam nadzieję z tego że ja jeżdżę wy na to czekacie :)

opinie na temat prędkości konkretnego krzesła wygłaszam ze swojego wieloletniego doświadczenia ... każdy będąc w białce stwierdzi że środkowy "express" chodzi szybko a prawe czy lewe krzesło wolno .... nie muszę czytać specyfikacji ile które chodzi to po ...prostu widać ....

Jutro pewnie zawitam do kolejnego ośrodka na Podhalu i mam nadzieję że będzie mi dane napisać o nim w tym temacie oraz nie otrzyma kolejnych kilkunastu dziwnej treści komentarzy :)

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prędkość wyciągu w Witowie to niecałe 3 m/s, czyli w ciągu 5 minut "robi" ok. 900 m, a prędkość szybkiego krzesła to ponad 5 m/s, czyli w ciągu 5 minut - 1500 m. Różnica zasadnicza.

piszesz wyłącznie w teorii !!!

weź pod uwagę pełne obłożenie krzesła vs 2 osoby na całym krześle - czy prędkość będzie taka sama ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jodek1 - na litość: przywaliłeś od "miodków-smrodków" to co się dziwisz ?:rolleyes::

"Wrednych polonistów"?? To już przesadziłeś :mad:: (z całym szacunkiem dla polonistów). Przejrzałem jeszcze raz odpowiedzi na twoje "bezinterpunkcyjne" posty i jakoś "jadu" nie wyczuwam. Wg mnie kilka osób zwróciło ci uwagę że Twoje posty mogą być nieczytelne. I - o ile nic nie przeoczyłem - nikt nie próbował cię obrazić, ty zaś jesteś na najlepszej drodze.

Wyluzuj, wyciągaj wnioski i nie bierz krytyki tak do siebie . Pisz dalej, chętnie poczytam :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Myślę, że to koniec postów nie na temat w tym wątku. Jeśli pojawią się następne będą usuwane.

Kolega poprawi pisownię i będzie dobrze. Relacje twoje są mile widziane przez większość mam nadzieję.

End OT.

Wysyłane z iPad przez Tapatalk

No to będziesz musiał mnie zbanować niestety jeżeli jeszcze raz kolega napisze relacje nieobiektywną, nierzetelną pod względem opisu realiów a do tego niegramatycznie i nieortograficznie.

Na podstawie relacji często mniej doświadczeni narciarze podejmują decyzje o wyjazdach, nieraz tygodniowych i odbiją sie od ściany bo koledze z "wielkim doświadczeniem" - pięć do siedmiu sezonów w Białce + nie ogarnialna wiedza na temat naśnieżania - wydawało się, że tam jest super...

Od lat Skinoline stawiało na merytorykę - czyżby to się zmieniło?? Czyżby pojęcie zbiałczenia doganiało i to forum?

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to koniec postów nie na temat w tym wątku. Jeśli pojawią się następne będą usuwane.

Kolega poprawi pisownię i będzie dobrze. Relacje twoje są mile widziane przez większość mam nadzieję.

End OT.

Wysyłane z iPad przez Tapatalk

sorki, może mnie zbanujesz, ale znalazłem właśmie takie słowo : merytoryczność. ale chyba za późno bo Mitka już nie ma w tym temacie:stupid:

pisząc to mam też na myśli swoje własne relacje :eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak piszę szybko to robię mnóstwo literówek a znaki specjalne po prostu mi nie wchodzą - za szybko naciskam czy co ??

Wydaje mi si, ze to jest sprawa po części błędnie zaprojektowanego hardware'u, a po części partacko opracowanego systemu Windows.

Tak wygląda, jakby system nie był w stanie wystarczająco szybko obsłużyć klawiatury, gdy korzysta się ze znaków spoza zestawu ASCII.

U siebie zauważyłem, że pewne błędy są związane z konkretną klawiaturą, której używam. Po zmianie klawiatury jedne typowe błędy znikają a na ich miejsce pojawiają się inne.

Co charakterystyczne, te błędy pojawiły się u mnie w momencie, gdy zacząłem korzystać z PC-ta, wcześniej gdy używałem Atari ST, takie błędy nie zdarzały mi się w ogóle!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Wydaje mi si, ze to jest sprawa po części błędnie zaprojektowanego hardware'u, a po części partacko opracowanego systemu Windows.

Tak wygląda, jakby system nie był w stanie wystarczająco szybko obsłużyć klawiatury, gdy korzysta się ze znaków spoza zestawu ASCII.

U siebie zauważyłem, że pewne błędy są związane z konkretną klawiaturą, której używam. Po zmianie klawiatury jedne typowe błędy znikają a na ich miejsce pojawiają się inne.

Co charakterystyczne, te błędy pojawiły się u mnie w momencie, gdy zacząłem korzystać z PC-ta, wcześniej gdy używałem Atari ST, takie błędy nie zdarzały mi się w ogóle!

Piszę jak priv. Ja mam niezależnie od klawiatury takie problemy. Nie umiem pisać bardzo szybko, wszystkimi palcami a jestem raczej "opisowcem" niż syntetykiem. Wiele czasu kosztuje mnie korekta postów. Na szczęście żona jest szefem redakcji i czasami robię dla niej różne rzeczy z racji podobnego wykształcenia i wtedy ta dokładność się przydaje. Nie zdarzało mi się pisać w jednym momencie posty i pracować po francusku czy niemiecku których to języków ni w ząb nie znam.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamieszczone przez jodek1

Dziś odwiedziłem kolejną podhalańską Stację - Małe Ciche - typowa niewielka rodzinna stacja

To nie stacja tylko górka z wyciągiem. Rodzinna - bez pólka dla początkujących.

Nie jesteś na bieżąco :)

Obecnie tam są dwa krzesełka (w tym jedno wyprzęgane) oraz 1 orczyk i 2 talerzyki, w tym jeden dla najmniejszych narciarzy.

nie wiem co znaczy "ostrzejsza część" bo nachylenie jest praktycznie stałe nie licząc zjazdu z krzeseł do tyłu

Nachylenie nie jest stałe. Górna część (ok. 1/3 długości stoku) jest zdecydowanie bardziej stroma, i tam codziennie już po kilku godzinach robiły się muldy.

Natomiast część dolna jest bardzo łagodna, moja 3-letnia wnuczka spokojnie dawała tam radę na lejcach.

Podsumowanie:

Stacja wyjątkowo nieprzyjazna dla początkujących.

W końcówce grudnia spędziłem tam 3 dni z całą czwórką moich wnuków, w wieku: 3, 4, 6 i 7 lat.

Wszyscy byli zachwyceni wyjazdem i nikt nie narzekał :)

Edytowane przez Chris_M
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...